Najnowsze

Najnowsze

Minister edukacji o marszach równości: warto się zastanowić, czy powinny być organizowane

Tego typu marsze wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne budzą ogromny opór. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane - powiedział w rozmowie z TVN24 minister edukacji Dariusz Piontkowski. Odniósł się w ten sposób do incydentów podczas Marszu Równości w Białymstoku.

Polish police detain 25 after attacks on equality march

Police have detained 25 people in Bialystok, eastern Poland, after attacks on those taking part in the city's first equality march amid accusations that the ruling Law and Justice (PiS) party benefits from fuelling anti-gay sentiment.

Najbardziej zadłużone kraje Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Najmniej zadłużeni w Unii Europejskiej są Estończycy, zaś najbardziej Grecy. Najwyższy nominalny dług publiczny na koniec pierwszego kwartału 2019 roku zanotowano jednak we Francji, która wyprzedziła pod tym względem Włochy - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Polska, jeśli chodzi o poziom zadłużenia w stosunku do wielkości gospodarki, znalazła się tuż za pierwszą dziesiątką rankingu.

Powrót człowieka na Księżyc. "Amerykanie zarzekają się, że do 2028 roku stworzą stałą bazę"

Amerykanie chcą być na Marsie w 2030 roku. Natomiast Europejska Agencja Kosmiczna mówi o latach czterdziestych XXI wieku, to jest bardziej realne - mówiła w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS dr Agata Kołodziejczyk z Centrum Szkolenia Analogowych Astronautów. Jak zauważyła, wcześniej - za pięć lat - w ramach misji Artemis planowany jest powrót Amerykanów na Księżyc. - Amerykanie zarzekają się, że w cztery (kolejne) lata, czyli do 2028 roku, stworzą stałą, całoroczną bazę na Księżycu - dodała.

Podróż do Bhutanu. "Kraj jeszcze niedawno był zupełnie zamknięty"

Bhutan jest krajem bezpiecznym i stabilnym - ocenił w TVN24 BiS podróżnik Bartek Sabela. Jak wskazywał, "kraj jeszcze niedawno był zupełnie zamknięty". - Pierwsi turyści zaczęli przyjeżdżać w połowie lat 70. XX wieku - wyjaśniał gość programu "Pokaż nam świat". Z kolei Renata Sabela zwracała uwagę, że "jak już się jest w Bhutanie, to jest się przywitanym po królewsku, ponieważ to sam król czuwa nad standardem całego systemu turystyki". Jak dodała, za wjazd do Bhutanu trzeba jednak zapłacić od 180 do 250 dolarów w zależności od sezonu, w zamian otrzymuje się lokalnego przewodnika, lokum, jedzenie i transport.

"Mamy do czynienia w Polsce z bardzo niebezpiecznym graniem nienawiścią"

Nic tak nie sprzyja promocji LGBT w Polsce, jak ustawianie tych osób właśnie w roli ofiar, tak jak się stało w Białymstoku - powiedział w "Ławie polityków" Marcin Horała (PiS), komentując wydarzenia z pierwszego Marszu Równości w tym mieście. Krzysztof Śmiszek (Wiosna) przekonywał, że "mamy do czynienia w Polsce z takim bardzo niebezpiecznym graniem nienawiścią". - Tworzycie atmosferę nagonki na osoby LGBT - zarzuciła z kolei obozowi rządzącemu Joanna Mucha (PO).

Jednośladem przez świat. "Na rowerze jest mój dom"

Z jednej podróży wyszło mi całe życie na rowerze - opowiadała w TVN24 BiS podróżniczka Ewa Świderska. Jak wyjaśniała, wszystko zaczęło się w 2013 roku. - Pierwszy raz pojechałam na dłużej na trzy miesiące do Japonii (...) i nie chciało mi się wracać. Później byłam na Filipinach - wspominała w programie "Pokaż nam świat". - Na rowerze jest mój dom. Jest na nim śpiwór, namiot, kuchnia, apteczka, jedzenie i ubrania na różne warunki klimatyczne - mówiła Świderska.

"Nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania". Kilkadziesiąt zatrzymanych po marszu w Białymstoku

W sobotę ulicami Białegostoku po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. Jak poinformowała policja, w związku z próbami zakłócenia parady zatrzymano 25 osób. "Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami. Policja będzie zawsze stanowczo reagować na przejawy takich zachowań" - skomentowała zajścia na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Rewolucja jak na dłoni. Chip zamiast klucza i karty płatniczej

Zakupy bez gotówki i karty płatniczej czy odblokowanie drzwi. To tylko niektóre ułatwienia, które mogą dać chipy wszczepiane ludziom pod skórę. Na taki krok do tej pory zdecydowało się cztery tysiące Szwedów. Chociaż zastosowaniu tego rozwiązania towarzyszą kontrowersje, to - jak przekonywał we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl - jeśli będziemy świadomymi użytkownikami technologicznej rewolucji, to możemy na tym sporo skorzystać.

Ministerstwo finansów szykuje nowy podatek

Ministerstwo Finansów prowadzi prace nad przygotowaniem projektu ustawy o podatku od niektórych usług cyfrowych. Punktem wyjścia jest projekt stosownej dyrektywy zaproponowanej przez Komisję Europejską w marcu 2018 roku - poinformowało biuro prasowe resortu finansów.

Wypadek ciągnika. Zginął kierowca, 8-latek w szpitalu

W sobotę w Mikołowie w województwie śląskim doszło do wypadku, w którym ciągnik przygniótł mężczyznę i jego 8-letniego wnuczka. Mężczyzna zmarł na miejscu, a dziecko zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Katowicach - przekazał w sobotę w rozmowie z TVN24 sierżant Michał Kolon z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Jaka będzie Ukraina po wyborach?

W obliczu wcześniejszych wyborów parlamentarnych na Ukrainie więcej jest wątpliwości niż pewności co do przyszłego kształtu sceny politycznej w tym kraju, a przede wszystkim kierunku, w którym będzie się on rozwijał.

Kto jest kim w ukraińskich wyborach?

W przedterminowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie startują 22 partie. Szanse na pokonanie 5-procentowego progu wyborczego - według sondaży - ma pięć ugrupowań. Kim są ich przywódcy, jaki jest ich program i jak zamierzają układać relacje z Rosją?

Zatrzymanie brytyjskiego tankowca. Reakcja Polski

Polska wzywa Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu - poinformowało w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odnosząc się do przejęcia przez Iran płynącego pod brytyjską flagą tankowca Stena Impero w cieśninie Ormuz.

75 lat temu próbowali zabić Hitlera. Merkel uczciła ich pamięć

W 75. rocznicę nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera przedstawiciele władz Niemiec oddali hołd pamięci członków ruchu oporu przeciwko nazistowskiemu reżimowi III Rzeszy. Pamięć zamachowców uczciła między innymi kanclerz Angela Merkel.W sobotę w dwóch niemieckich miastach doszło także do demonstracji przeciwko skrajnej prawicy.

"Do zabójstwa dziecka doszło w wyniku bardzo silnych emocji"

Tu jest wiele wątków, natomiast tym, który się wybija na tło pierwsze jest konflikt rodzinny - komentowała sprawę 5-letniego Dawida psycholog Teresa Gens, biegła sądowa. Jak oceniła w rozmowie z TVN24, "do zabójstwa dziecka doszło w wyniku bardzo silnych emocji".

"Bomba atomowa o potwornym ładunku jest w rodzinach. Trzeba sobie zdać z tego sprawę"

To osoba, która nie myślała do końca logicznie. Było dużo impulsu, chęci zemsty, zranienia drugiej osoby - mówiła w "Faktach po Faktach" o ojcu pięcioletniego Dawida psycholog Adrianna Sobol. Podkreśliła, że "dla każdej normalnie funkcjonującej osoby, jest to niewyobrażalne". Kryminolog i socjolog Paweł Moczydłowski zaznaczał, że "ponad 90 procent zabójstw jest warunkowane tragediami rodzinnymi". Do sprawy odniósł się również były rzecznik komendanta głównego policji Dariusz Nowak.