Najnowsze

Najnowsze

Rzecznik LOT-u o cenach biletów powrotnych do kraju

- Każda trasa będzie mieć przypisany koszt stały dla pasażera - powiedział o cenach biletów dla uczestników akcji "LOT do domu" p.o. rzecznika prasowego Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Czernicki. Jak wskazał, jeżeli chodzi o trasy europejskie "są to koszty od 400 do 800 złotych, a jeżeli chodzi o trasy długodystansowe są to koszty od 1600 do 2400 złotych".

"Ten czas to rodzaj egzaminu, jakimi jesteśmy ludźmi"

- Myślę, że dobrze jest rozglądać się dookoła siebie. Ten czas to rodzaj egzaminu, jakimi jesteśmy ludźmi, na co nas stać i czy potrafimy myśleć nie tylko o sobie - powiedziała aktorka Małgorzata Kożuchowska, która była gościem "Dnia na żywo" w TVN24.

Gotują lekarzom za darmo. "Są na pierwszym froncie walki z chorobą"

Lekarze, pielęgniarki, załoga karetki. Każdy, kto w czasie epidemii pracuje w służbie zdrowia może liczyć na darmowy posiłek z restauracji, które biorą udział w akcjach #posilekdlalekarza oraz #gastropomaga. Chociaż obie inicjatywny organizują inne osoby, to cel jest jeden - pomoc tym, którzy "są na pierwszym froncie walki z chorobą".

"Chyba największe tego typu przedsięwzięcie w historii III RP"

To chyba jest największe tego typu przedsięwzięcie w historii III Rzeczypospolitej - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, który był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Jak podał, "ponad 1,5 miliona Polaków w tym momencie znajduje się czasowo poza granicami kraju".

Nie mogą grać, będą robić zakupy potrzebującym. "To nic wielkiego"

Jak wykorzystać przerwę w rozgrywkach spowodowaną koronawirusem? Na pomysł wpadli piłkarze ręczni drugoligowego niemieckiego klubu TV 05/07 Huettenberg. Będą oni dostarczać zakupy osobom odbywającym kwarantannę oraz tym znajdującym się w grupie ryzyka. Oczywiście zachowane zostaną przy tym niezbędne środki ostrożności.

Pierwsze samoloty z Polakami już na lotnisku w Warszawie. Operacja "LOT do domu" krok po kroku

Realizacja dotychczas zaplanowanych lotów czarterowych, specjalne czartery i zgłaszanie zapotrzebowania na loty z tych regionów, do których polski przewoźnik nie organizuje specjalnych przelotów - to możliwości, jakie Polskie Linie Lotnicze LOT mają zapewnić Polakom, którzy chcą wrócić do kraju. Rzecznik LOT Michał Czernicki poinformował, że w niedzielę po Polaków poleci sześć samolotów - będą to dwa rejsy do USA i po jednym do Kanady, na Sri Lankę, do Wielkiej Brytanii i Portugalii. Pierwsze dwa samoloty - z Londynu i z Chicago - wylądowały już w Warszawie.

Produkowany w Polsce lek ma wspomagać walkę z koronawirusem

"Arechin" - lek produkowany w Polsce - został dopuszczony do zastosowania w leczeniu wspomagającym w zakażeniach SARS-CoV-2. Decyzję wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. "Arechin" zawiera chlorochinę, która do tej pory stosowana była w leczeniu między innymi malarii i reumatoidalnego zapalenia stawów.

"Patrole policji będą wzmocnione przez wojsko"

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że w związku z założeniami, dotyczącymi znacznego wzrostu liczby osób poddanych kwarantannie, wojsko wspomoże patrole policji. - Wojsko będzie też do dyspozycji samorządów - dodał.

Straciła niemal 30 tysięcy złotych. Oszukał ją "lekarz z Jemenu"

Poznali się przez internet. On twierdził, że jest chirurgiem pracującym na misji ONZ w Jemenie. Później 63-letniej mieszkance Dolnego Śląska wyznał miłość i obiecał przyjazd do Polski. W końcu do ukochanej nie dotarł, ale oszukał ją na niemal 30 tysięcy złotych. Oszusta szuka policja.

Pierwszy zakażony piłkarz w Hiszpanii. "Pozostaję w izolacji"

Ezequiel Garay jest pierwszym piłkarzem z hiszpańskiej ekstraklasy, o którym oficjalnie wiadomo, że ma pozytywny wynik testów na zainfekowanie koronawirusem. 33-letni obrońca Valencii o chorobie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednocześnie klub z Walencji poinformował, że zakażonych jest pięciu jego piłkarzy i pracowników sztabu szkoleniowego, którzy "czują się dobrze".

Ksiądz latał nad miastem. "To nie happening, to nadzieja w tej nadzwyczajnej sytuacji, w której się znajdujemy"

Rundka awionetką nad Wrocławiem i okolicami. Na pokładzie eucharystia, relikwie Jana Pawła II i figura Maryi. Proboszcz parafii w Żórawinie - pasjonat lotnictwa - w niekonwencjonalny sposób pomodlił się w intencji "oddalenia pandemii koronawirusa od naszego regionu, miasta Wrocławia, Ojczyzny, Europy i całego świata". - Kościół jest wszędzie tam, gdzie Bóg jest kochany - mówił wczoraj arcybiskup Stanisław Gądecki.

"Można ocalić tysiące istnień ludzkich". Naukowcy wzywają do zmiany strategii

Kilkuset naukowców w dwóch listach otwartych wezwało władze Wielkiej Brytanii do wprowadzenia ostrzejszych działań w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rząd Borisa Johnsona w odróżnieniu od większości państw UE nie odwołał zgromadzeń masowych w kraju. "Wprowadzając teraz środki dystansu społecznego, można radykalnie spowolnić wzrost [choroby] i ocalić tysiące istnień ludzkich" - zaapelowali.