Najnowsze

Najnowsze

Oficer BOR będzie miał swoją ulicę?

MSWiA chce zmiany nazwy ulicy Związkowej w Zamościu na ulicę por. Bartosza Orzechowskiego - oficera BOR, który zginął w ubiegłotygodniowym zamachu w Bagdadzie.

W Birmie trwają represje

"18 noży, jedna siekiera, proce i jeden pocisk o kalibrze 9 mm" - to "arsenał" znaleziony przez wojsko w klasztorach buddyjskich mnichów. W Birmie trwają aresztowania po wrześniowych pokojowych protestach - w nocy siły bezpieczeństwa zatrzymały kilkadziesiąt osób.

Niemiecki Oktoberfest... w Argentynie

Oktoberfest, ale nie w Niemczech, tylko w Argentynie. Mniejszość niemiecka zorganizowała tam święto piwa, w niczym nie ustępujące bawarskiemu oryginałowi.

Zasadzka czeczeńskich rebeliantów

Cztery osoby zginęły, a 10 zostało rannych w zasadzce czeczeńskich rebeliantów w pobliżu miasta Wedeno - donoszą rosyjskie agencje informacyjne. W sobotę w innym rejonie Czeczenii zginął jeden z bojowników.

Groźny wypadek w Dolnośląskiem

Jedna osoba zmarła, a dwie trafiły do szpitala w wyniku zderzenia trzech aut na drodze krajowej nr 3 Lubin - Legnica w okolicach Gorzelina (woj. dolnośląskie).

To nie był bieg po zdrowie

Tragicznie zakończył się rozgrywany w niedzielę 30. maraton w Chicago. Jedna osoba zmarła, a 350 trafiło do szpitala.

Unia poczeka z traktatem na wybory w Polsce?

Przewodnicząca Unii Europejskiej Portugalia rozważa możliwość przesunięcia o miesiąc decyzji w sprawie traktatu reformującego UE ze względu na wybory w Polsce - pisze "Nasz Dziennik", powołując się na niemieckie media.

Peru: Zwierzęce błogosławieństwa

Psy, małpy, papugi i inne boże stworzenia odwiedziły kościół św. Franciszka w Limie. W ten sposób tysiące Peruwiańczyków i ich pupilów obchodziło Dzień Zwierząt.

Sześć osób zginęło z ręki szeryfa

Sześć osób, w tym 14-letnia dziewczynka, zginęło z rąk 20-letniego zastępcy szeryfa w małej miejscowości Crandon w amerykańskim stanie Wisconsin. Motywem zabójstwa była prawdopodobnie zazdrość.

Kogut dla kanclerz Niemiec

Nie tylko orkiestra i korpus honorowy przywitały Angelę Merkel na lotnisku w Liberii. Kanclerz Niemiec jako oficjalny prezent od mieszkańców tego kraju dostała... koguta. Merkel kończy właśnie swoją czterodniową wyprawę po Afryce.

Protest: "Młodzież musi za dużo czytać"

Poloniści z elitarnego III LO w Gdyni wysłali do ministra edukacji protest przeciwko kanonowi lektur szkolnych. Ich zdaniem, wprowadzenie nowych pozycji do przeładowanego programu przekształca nauczanie w zwykły proces produkcyjny - pisze "Gazeta Wyborcza".

Bo kupiła wieniec za dużo...

80-letnia łodzianka Irena Maśny wygrała precedensowy proces z ZUS. Według Zakładu, zakup dwóch wieńców na pogrzeb wnuczka to "fanaberia i nadużycie" - pisze "Dziennik Łódzki".

Płażyński z własnym kołem?

Maciej Płażyński, który otwiera gdańską listę Prawa i Sprawiedliwości, po wyborach najprawdopodobniej nie wejdzie w skład klubu parlamentarnego PiS - zapowiada "Wprost".

Na ratunek Beskidom

Na odsiecz zarastającym trawą Beskidom ruszył Śląski Urząd Marszałkowski. Przeznaczył 700 tys. zł dla hodowców, którzy zdecydują się wypasać w górach owce - pisze "Dziennik Zachodni".

Czesi biją się o Polaków

Czeskie firmy zasypują Śląsk ofertami pracy. Polskich pracowników biorą w ciemno największe czeskie fabryki: Skoda, Lego, Nestle. Codziennie ze Śląska do pracy do Czech wyjeżdża kilkanaście zorganizowanych grup - zauważa "Dziennik Zachodni"

Kolejka po pracowników

Do oddziałów "Solidarności" zgłasza się coraz więcej pracodawców, szukając rąk do pracy. I często nie mogą się ich doczekać - ci wyjechali za granicę - donosi "Metro"

Podwójne prowizje, ukryte koszty

Banki stosują sprytny mechanizm naliczania prowizji od prowizji i opłat, doliczając je do kwoty kredytów gotówkowych. W niektórych przypadkach suma prowizji przekracza 5 proc. kwoty wnioskowanego kredytu - pisze "Gazeta Prawna"

Interwencja w Iraku i Afganistanie katastrofą?

Zaangażowanie wojskowe USA i ich sojuszników w Iraku i Afganistanie jest "katastrofą". Nie tylko nie zdołało ustanowić pokoju w tych krajach, ale stworzyło teren dla działalności Al-Kaidy - głosi raport opublikowany przez ośrodek analiz Oxford Research Group.

Tysiące ton amunicji do utylizacji

Jedyna w Polsce i jedna z nowocześniejszych w Europie linia do utylizacji amunicji, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji zostanie dziś otwarta w Zakładach Metalowych Mesko SA w Skarżysku-Kamiennej.

"Rządy PiS to 4 lata spokoju"

- Samodzielne rządy PiS to cztery lata spokoju – bez rządowych kryzysów, bez konfliktów między różnymi ośrodkami władzy, w harmonijnej współpracy z prezydentem - "Fakt" publikuje artykuł autorstwa premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Wyścigi klubowych maskotek

Na co dzień rozśmieszają, dopingują i zagrzewają do boju, teraz same stanęły do walki. W Wielkiej Brytanii odbył się doroczny bieg maskotek.

RPA: tragedia w kopalni

23 pracujących na czarno górników zginęło w pożarze kopalni w Welkom w Republice Południowej Afryki - powiadomił w poniedziałek rosyjski portal internetowy Lenta.ru za agencją AFP. Do pożaru doszło we wtorek, ale ciała górników zostały odkryte i wydobyte na powierzchnię dopiero wczoraj.

Słowacy boją się polskich turystów

Słowacja chce chronić przez Polakami swoja przyrodę. Nasi południowi sąsiedzi obawiają się, że po wejściu Polski do strefy Schengen nasi turyści będą przekraczać nielegalnie granicę między krajami. A co za tym idzie, turyści będą niszczyć tak pieczołowicie strzeżoną przez Słowaków przyrodę - donosi "Gazeta Krakowska".

Bitwa neonazistów z policją

Serbska policja zatrzymała trzydziestu nacjonalistów, którzy przerwali antyfaszystowską demonstrację w Nowym Sadzie. Doszło do starć z funkcjonariuszami - w ruch poszły pałki i kamienie.

Naukowcy o krok od sztucznego życia

Dr J. Craig Venter, nazywany "złym chłopcem" genetyki, stworzył w laboratorium sztuczny chromosom. Naukowcy już się podzielili w tej sprawie. Niektórzy pytają: jaka przestrzeń dzieli nas jeszcze od manipulacji boskim stworzeniem? - pisze "Dziennik".

"Precz z Dniem Kolumba!"

Około 75 protestujących, głównie Indian, zatrzymali funkcjonariusze policji w Denver w Stanach Zjednoczonych. Indianie chcieli zablokować coroczną paradę, organizowaną w związku ze słynnym "Columbus Day". Udało im się ją opóźnić o godzinę.

Mistrzostwa świata w układaniu kostki Rubika

W Budapeszcie, ojczyźnie tej układanki, właśnie skończyły się mistrzostwa w układaniu kostki Rubika. Na imprezie pojawił się nawet węgierski rzeźbiarz i architekt Erno Rubik, który w 1974 roku wynalazł słynną zabawkę.