Najnowsze

Najnowsze

Więcej żołnierzy w Iraku

Gruzja zwiększy do 2 tysięcy żołnierzy swój kontyngent w Iraku - powiedział dziennikarzom szef sztabu gruzińskich sił zbrojnych Zaza Gogawa. Obecnie kontyngent gruziński liczy 850 osób.

Ruch na Rzecz Demokracji bez Kwaśniewskiego i Wałęsy

W Krakowie powstał komitet założycielski stowarzyszenia Ruch na Rzecz Demokracji. W gronie założycieli stowarzyszenia nie znaleźli byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Zabrakło też Andrzeja Olechowskego i Wisławy Szymborskiej.

Komornik zapuka raz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wysyłał komorników do tysięcy emerytów. Wszystko dlatego, że domagali się od ZUS wyrównania zaniżonych świadczeń, pisze "Gazeta Wyborcza"

Kto ma drogę, ten rządzi

Trasa S-8 połączy Wrocław z Warszawą i Białymstokiem. Miała pobiec przez Łódź, ale Komisja Europejska stwierdziła, że i taniej, i prościej będzie poprowadzić ją przez Piotrków Trybunalski. Ta logiczna na pozór sugestia stała się początkiem wojny między tymi miastami - pisze "Dziennik".

Praca za pieniądze

Działacze partii Andrzeja Leppera w zamian za stanowiska w administracji muszą oddawać Samoobronie 5-7 proc. pensji. Lepper fakt ten potwierdza, ale sprawę nazywa prowokacją "Gazety Wyborczej".

Będzie wojna o pigułkę

Amerykańska firma farmaceutyczna rozważa wprowadzenie na polski rynek pigułki antykoncepcyjnej, która eliminuje okres, informuje "Życie Warszawy". – To pomysł rodem z horroru, mówi Jolanta Szczypińska (PiS).

Olsen będzie zeznawał

Poszukiwany listem gończym Wiesław Michalski ps. "Olsen", w latach 90. jeden z najbogatszych Polaków i zarazem jedna z najważniejszych osób podziemia przestępczego, zamierza oddać się w ręce CBŚ - dowiedział się "Nasz Dziennik".

Kto naprawdę odpowiada za śmierć Blidy?

W latach 2002-2005, gdy Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego zarządzał desygnowany na to stanowisko przez SLD Andrzej Barcikowski, doszło do poważnych zaniedbań w szkoleniu funkcjonariuszy z zakresu działań i technik operacyjnych, wynika z informacji, do jakich dotarł "Nasz Dziennik".

Nowa nerka za SMS-a

Trzy ciężko chore osoby, które czekają na przeszczep nerki, będą walczyć o organ w programie "The Big Donor Show". Dawcą jest 37-letnia kobieta, która w stanie terminalnym leży w jednej z amsterdamskich klinik. O tym, kto wygra narząd, zadecydują widzowie - wysyłając SMS-y - pisze DZIENNIK.

Weteran z Wietnamu sądzi Edwarda Mazura

Już dziś może zapaść wyrok w sprawie ekstradycji Edwarda Mazura. Amerykański sędzia Arlander Keys, weteran wojny w Wietnamie, nie zwoła specjalnego posiedzenia, a po prostu opublikuje wyrok w Internecie, na stronach federalnego sądu w Chicago - pisze "Dziennik"

Wojna o medyczne abonamenty

Rynek abonamentów medycznych rośnie jak na drożdżach. Nic dziwnego, że ubezpieczyciele chcą go przejąć, pisze "Puls Biznesu".

Miroslaw G: mówili, że dostanę dożywocie

"Mówili, że dostanę dożywocie" - mówi w wywiadzie dla Gazety Wybrczej Mirosław G. Kardiochirurg, oskarżony między innymi o zabójstwo pacjenta opowiada gazecie o tym, co działo się w areszcie tymczasowym. Lekarz wyszedł z niego po wpłaceniu kaucji.

Daj komuś nowe życie

Włóżcie do swoich portfeli deklarację, że zgadzacie się oddać po śmierci swe narządy do transplantacji - apeluje do Polaków "Rzeczpospolita". Gazeta chce w ten sposób ratować polską transplantologię.

Benzyna na... kartki?

Minister gospodarki Piotr Woźniak chce wprowadzić kartki na benzynę, olej napędowy i autogaz - alarmuje "Fakt" i przypomina, że kartki na paliwa zostały w Polsce zlikwidowane na początku 1989 r.

Świat ubiera się w internecie

Przebojem internetowego handlu na świecie nie jest już elektronika, ale odzież. Na jej zakupy klienci e-sklepów wydają obecnie najwięcej. Ekspansję w sieci planują już polscy producenci ubrań - pisze "Rzeczpospolita".

Z Emiratów do Łodzi na odchudzanie

Goście z Europy Zachodniej, USA, a nawet krajów arabskich coraz liczniej ściągają do Łodzi na leczenie, informuje "Dziennik Łódzki". Powód jest prozaiczny: usługi są fachowo wykonywane i kilkakrotnie tańsze niż na Zachodzie. Co więcej, niektóre kliniki oferują pacjentom opiekę przewodnika i zwiedzanie miasta.

Serca za dobre, by umrzeć

Małopolska Trzebinia jest pierwszym miastem w Polsce, wyposażonym w automatyczne defibrylatory, informuje "Dziennik Polski".

Szwejkolog docenił prezydenta

Dożywotni tytuł „Nasza Stara Dupa” otrzymał podczas Biesiady Szwejkowej prezydent Konina Kazimierz Pałasz, informuje "Głos Wielkopolski".

Więcej niż Twardy

Polska będzie uczestniczyć w produkcji supernowoczesnego czołgu, zapowiada "Newsweek". Koncern zbrojeniowy Bumar nawiązał współpracę z międzynarodowym konsorcjum BAE Systems.

Studenci w kamasze

Kilka tysięcy tegorocznych absolwentów szkół wyższych, którzy rozpoczynali studia pięć lat temu, po obronie dyplomu nie dostanie do książeczki wojskowej pieczątki z adnotacją: przeniesiony do rezerwy. Poczekają na nią okrągły rok, informuje "Dziennik Zachodni".

Wikary czempionem dowcipu

Mieszkańcy podsądeckiej Ptaszkowej, miejscowości która słynie z dowcipów, już po raz trzeci zorganizowali mistrzostwa Unii Europejskiej w opowiadaniu kawałów, informuje "Gazeta Krakowska"

Zwolennicy koalicji na wiecu w Kijowie

W parku Maryjskim w Kijowie rozpoczął się w niedzielę wieczorem wiec zwolenników koalicji Partii Regionów Ukrainy, socjalistów i komunistów. Dwa pierwsze ugrupowania myślą o wspólnym stracie w przedterminowych wyborach wyznaczonych w sobotę na 30 września.

Tak naprawdę

Niektóre słowa, a zwłaszcza sformułowania, co jakiś czas robią zawrotną karierę. Ostatnio - "tak naprawdę". Tak naprawdę, to "tak naprawdę" atakuje zewsząd i już nie mogę tego słuchać.

Róbta tak dalej

Kilka dni temu uczestniczyłem w konferencji „Get inspired”. Sześcioro słynnych „guru” światowej ekonomii zapoznawało tysiąc polskich przedsiębiorców z najnowszymi trendami w gestii firm i „zasobów ludzkich”. Poprowadziłem rozmowę z jednym z owych „guru”, profesorem Wee Chow Hou’em (czyt „Łi Czau Hau”), Singapurczykiem, który języka mandaryńskiego nauczył się po trzydziestce i dzisiaj wykłada Strategię Przemysłową w tej enklawie najnowocześniejszych nauk menedżerskich, jakim jest Nanyang Business School w Singapurze.

Kompromis na Ukrainie

Niemal do świtu przeciągnęły się negocjacje prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki z premierem Janukowyczem. Po ich zakończeniu prezydent ogłosił: przedterminowe wybory odbędą się 30. września. Juszczenko Janukowycz i Moroz porozumieli się także w sprawie zmian w składzie Centralnej Komisji Wyborczej - donosi agencja UNIAN.

Po wydaniu Mazura będzie seria zatrzymań

Tuż po spodziewanej ekstradycji Edwarda Mazura do Polski dojdzie do fali zatrzymań osób związanych z zabójstwem generała Marka Papały - dowiedział się „Wprost”.

Żołnierze pieszo idą na Kijów

Ukraińska milicja zablokowała jadące do Kijowa autobusy z prawie 3,5 tysiącami żołnierzy wojsk wewnętrznych, podporządkowanych prezydentowi Juszczence. Po kilku godzinach żołnierze wyruszyli w kierunku miasta pieszo.

Latające patelnie w Szczecinie

Niecodzienne zawody w Szczecinie. Zamiast piłki lub dysku była patelnia. Uczestniczki miały zadanie rzucić nią na jak największą odległość. W konkursie Vip-ów zmierzyły się ze sobą dwie byłe kajakarki, które w 1972 roku brały udział w Olimpiadzie w Monachium. Więcej Vipów nie przyszło.