Najnowsze

Najnowsze

Miliony euro i polscy policjanci do Gruzji

500 mln euro - tyle proponuje Komisja Europejska z budżetu UE przeznaczyć na wsparcie gruzińskiej stabilności i wzrostu gospodarczego w latach 2008-10. Szef polskiej dyplomacji z kolei deklaruje gotowość wysłania do Gruzji polskich policjantów.

Bielan: PO rozważa wcześniejsze wybory

PO robi wszystko, by w następnym parlamencie nie było PSL. Chce rządzić sama. Dlatego scenariusz rozwiązania Sejmu na początku przyszłego roku i zorganizowania przyspieszonych wyborów razem z wyborami europejskimi 7 czerwca jest bardzo poważnie rozważany w kierownictwie PO - powiedział w "Rzeczpospolitej" rzecznik PiS Adam Bielan.

Komorowski: nie będzie dowodów, Pitera powinna przeprosić

Ta sprawa to drobiazg z punktu widzenia koalicji. Nie warta publicznego wałkowania - tak spór między Julią Piterą a Eugeniuszem Kłopotkiem skomentował w TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jego zdaniem należy ją jednak wyjaśnić. - Albo pani Pitera pokaże dowody, albo prędzej czy później przeprosi pana Kłopotka.

Kłopotek: Pitera to chora kobieta, ma mnie przeprosić

- Dostałem od minister Pitery piaskiem po oczach - zostałem pomówiony. Oczekuję publicznych przeprosin - oświadczył poseł PSL Eugeniusz Kłopotek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jak dodał, jeśli takie zachowania będą się powtarzać, PSL "zacznie się zastanawiać nad przyszłością tej koalicji". Julia Pitera zarzuciła Kłopotkowi korupcję.

Wyjedź na nocny patrol z polskimi żołnierzami

Środek nocy, Sharana, Afganistan. 200-tysięczne miasto tonie w mroku i wydaje się opustoszałe. Przy uważnym spojrzeniu widać jednak, ciemne sylwetki ludzi, uważnie obserwujących polskich żołnierzy. A oni, żeby przeżyć, muszą być czujni. Na ten nocny patrol zabrali reportera TVN24 Tomasza Kanika.

Szwagier byłego premiera nowym szefem rządu?

Pogrążoną od tygodni w kryzysie Tajlandię czeka jeszcze większy chaos, przewidują komentatorzy. Nowym premierem ma zostać bowiem szwagier obalonego przed dwoma laty premiera Thaksina Shinawatry.

Dzieci umierają po chińskim mleku

Dwoje chińskich dzieci zmarło, a blisko 1,2 tys. jest chorych po spożyciu produkowanego w Chinach mleka w proszku. Produkt został skażony melaminą - toksyną, która spowodowała w zeszłym roku śmierć i chorobę tysięcy zwierząt domowych w USA.

Górnicy: Za dużo metanu! Przełożeni: Musicie sobie radzić

Na rozpaczliwe zgłoszenia górników z Halemby, że z powodu dużego stężenia metanu nie da się pracować, ich przełożeni mieli jedną odpowiedź - "musicie sobie jakoś poradzić". Teraz za to odpowiedzą - aż 27 osób usiądzie na ławie oskarżonych w procesie po katastrofie w kopalni Halemba, w której zginęło 23 górników.

Gwiazdy już w Gdyni. Kto zdobędzie "Złotego Lwa"?

Zanussi, Skolimowski, Piekorz czy Zelenka - kto z nich nakręcił najlepszy polski film w 2008 roku? Odpowiedź na to pytanie przyniesie rozpoczynający się właśnie w Gdyni 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Śmierć w kolejce po cztery dolary

Gdy bogata indonezyjska rodzina postanowiła pomóc ubogim rodakom, nie spodziewała się, że jej dobroczynność przyczyni się do śmierci kilkudziesięciu osób.

"Wśród sprawców gwałtów coraz więcej urzędników"

- Coraz częściej sprawcami gwałtów są osoby na wysokich stanowiskach i urzędnicy państwowi. To budzi grozę - mówiła w TVN24 Anna Bajkowska-Jagodzińska, prawnik z Centrum Praw Kobiet. Jej zdaniem dobrze się dzieje, że media nagłaśniają takie sprawy.

Nigeryjscy rebelianci wysadzili Shella

Zgodnie z zapowiedziami nigeryjscy rebelianci zaatakowali kolejną platformę wiertniczą w rejonie delty Nigru. Po niedzielnym ataku na placówkę firmy Chevron, tym razem ofiarą napaści był koncern Royal Dutch Shell.

Nieczynne do odwołania

Nieczynne. Blog zamknięty z powodu braku personelu. Personel wyjeżdża na urlop, na który – jak mu się wydaje – zasłużył. Na razie więc wpisów nie będzie. Albo może będą? Jeżeli personel w miejscu swojego jesiennego wypoczynku dostrzeże warte opisania Takie Tam Historie, to się przełamie i blog odwiesi.

Szukają ofiar Ike'a

Ponad 20 tys. mieszkańców teksańskiego miasta Galveston nie chciało uciekać przed huraganem Ike. Teraz ratownicy obawiają się, że wielu z nich mogło zginąć. Na razie odnaleziono pięć ciał.

Superstrażnicy mają chronić posłów

- Należy wyposażyć ich w broń palną, miotacze gazu, kajdanki, pałki typu tonfa - mówi dziennikowi "Polska" o członkach straży marszałkowskiej Janusz Dzięcioł z PO. Sejmowa podkomisja spraw wewnętrznych i administracji, której jest wiceprzewodniczącym, pracuje nad projektem, który parlamentarnych strażników zmieniłby w "zbrojną straż".

Obama, McCain - wyścig milionerów

O tym, że wyścig po prezydenturę jest bardzo kosztowny wiadomo nie od dziś. Ale tegoroczna walka między Barackiem Obamą a Johnem McCainem jest wyjątkowo dolarożerna.

"Prezydent nie jest oberpremierem"

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zapewnił na łamach "Dziennika", że poinformował Kancelarię Prezydenta o swoim spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Białorusi, choć nie miał takiego obowiązku. - Pan prezydent otrzymuje depesze i notatki po to, żeby miał pełnię informacji o polityce rządu. Natomiast nie jest oberpremierem - podkreślił Sikorski.

Rosja: Awaria silnika przyczyną katastrofy Boeinga

Przyczyną niedzielnej katastrofy samolotu Boeing 737-500 w Permie, w której zginęło 88 osób, była przypuszczalnie awaria silnika - poinformowali śledczy badający okoliczności wypadku. - Rozrzucone w promieniu czterech kilometrów odłamki Boeinga sugerują, że nie tylko silnik, lecz także cała maszyna eksplodowała jeszcze w powietrzu - ocenił ekspert ds. lotnictwa Anatolij Kwoczur.

Matt Damon oko w oko z huraganem

Haiti miało ostatnio wyjątkowo mało szczęścia. Przez kraj przeszły trzy huragany: Gustav, Ike i Hanna. Poszkodowani czekają na pomoc. Z odsieczą ruszają celebryci - rodowity Haitańczyk, piosenkarz Wyclef Jean oraz hollywoodzki aktor Matt Damon.

Jak PO szpitale zespółkuje

Szpitale staną się spółkami prawa handlowego. I ani PiS, ani prezydent nie będą w stanie tego zablokować. "Gazeta Wyborcza"" poznała tajny plan rządu, jak wprowadzić w życie jedną z najbardziej kontrowersyjnych reform zdrowotnych.

Samowola na budowie

Ponad 2,5 tys. nieprawidłowości wykryli w tym roku pracownicy Okręgowej Inspekcji Pracy w firmach budowlanych na Mazowszu - wylicza "Życie Warszawy".

Ford Ka rusza z Tych

Szybkimi krokami zbliża się premiera nowego Forda Ka - powiadamia "Puls Biznesu".

Boliwia tonie w wewnętrznych walkach

Około 30 osób zginęło w boliwijskim departamencie Pando. W ostatnich dniach dochodziło tam do starć między opozycją a zwolennikami socjalistycznego prezydenta Evo Moralesa. Jak informują władze, ofiar może być jeszcze więcej.

Polski menedżer w cenie

Szefowie mają u nas lepsze pensje niż w USA i w wielu krajach Europy Zachodniej - ocenia "Rzeczpospolita".

Bielecki komisarzem UE?

Wiosną przyszłego roku, tuż przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, rozstrzygnie się podział stanowisk w Komisji Europejskiej. Każdemu krajowi przysługuje stanowisko jednego komisarza. We władzach PO pojawił się pomysł, by rząd zgłosił na tę funkcję Jana Krzysztofa Bieleckiego, prezesa Pekao SA, byłego premiera i mentora Donalda Tuska - pisze "Rzeczpospolita".

Księżycowe króliki opanowały Pekin

Setki kolorowych lampionów rozświetliły Hong Kong i Pekin. Przybrały kształty królików, kwiatów i tęczy. Chińczycy na Księżycowym Festiwalu cieszą się z udanych zbiorów i zajadają "księżycowymi ciastkami".

Kaczyński nie ma konkurenta

"Rzeczpospolita" publikuje rozmowę z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, rzecznikiem prasowym PiS Adamem Bielanem.

Pozorowane śledztwo

Wbrew wcześniejszym deklaracjom ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego i prokuratora krajowego Marka Staszaka nic się nie zmieniło w sposobie prowadzenia śledztwa w sprawie porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika - pisze "Nasz Dziennik".

TVP konkuruje z mediami ojca Rydzyka

Jak dowiedział się tygodnik "Newsweek", wiceprezes TVP Sławomir Siwek rozesłał do dyrektorów ośrodków regionalnych pisma z poleceniem, by w jesiennej ramówce wygospodarowali minimum 60 minut tygodniowo na programy katolickie. Tematyka audycji, produkowanych na koszt TVP, ma być uzgadniana z lokalnymi biskupami.