Najnowsze

Najnowsze

Syryjczycy szykowali bombę atomową?

"Znaczące ślady uranu" znaleźli inspektorzy Międzynarodowej Agencja Energii Atomowej w miejscu, w którym jeszcze we wrześniu 2007 r. stał tajemnicza konstrukcja, w której mógł kryć się, jak podejrzewał Izrael, podziemny reaktor jądrowy. 6 września ubiegłego roku izraelskie lotnictwo zmiotło budynek z powierzchni ziemi.

Samobójstwo przez obcięcie głowy

50-letni chory psychicznie Brytyjczyk za nic w świecie nie chciał wyprowadzić się z domu. Gdy inne formy protestu zawiodły, odciął sobie głowę piłą mechaniczną.

Śledztwo ABW. Podejrzani: piraci

To nowe zadanie dla ABW: Agencja ma pomóc szczecińskiej prokuraturze w rozpracowaniu somalijskich piratów, którzy porwali statek z dwoma Polakami na pokładzie. - Przestępstwo popełniono na szkodę obywateli polskich, w takich sytuacjach musimy wszcząć postępowanie - oznajmił w środę prokurator krajowy Marek Staszak.

Pieniądze za zabijanie chrześcijan

Pieniądze, alkohol, a nawet kurczaki i baraninę oferują hinduskie bojówki za głowy chrześcijan we wschodnich Indiach. Od sierpnia w pogromach w stanie Orisie zginęło ponad 60 osób.

Bye, bye pomostówki. Związek nauczycieli oburzony

Korzystny dla nauczycieli projekt ustawy o tzw. pomostówkach trafi do kosza. Szefowie PO i PSL odrzucili propozycję minister pracy, która chciała złożyć poselski projekt. Tą decyzją zdziwiony jest ZNP, który propozycję pani minister uważa za efekt wypracowanego kompromisu. Tymczasem prezydent, zwolennik zachowania niektórych przywilejów emerytalnych, zapowiada, że chce się spotkać z minister Jolantą Fedak.

Trąbkami w pomostówki i plany rządu

Nie dla decentralizacji w edukacji, nie dla komercjalizacji szkół, nie dla likwidacji emerytur pomostowych. To NIE zabrzmiało w środę pod Sejmem bardzo wyraźnie. Dwa tysiące nauczycieli przyjechało do Warszawy, by zaprotestować przeciwko planom rządu.

Chciał tylko biletu. Dostał główną rolę

Gdy kupujemy bilety na występ operowy ostatnią rzeczą, której moglibyśmy się spodziewać jest to, że za kilka godzin staniemy przed wypełnioną bo brzegi salą jako… gwiazda. A coś takiego przydarzyło się studentowi Adriano Graziani.

Kania: my mafią? To twór wirtualny IPN

Do 5 grudnia sąd odroczył proces autorów stanu wojennego. Wówczas swoje zeznania ma dokończyć były I sekretarz KC PZPR Stanisław Kania. - Żaden związek przestępczy nie istniał. To twór wirtualny stworzony przez IPN na polityczne zapotrzebowanie - mówił Kania, podczas środowej rozprawy.

"Co drugi Włoch chowa się sam"

Połowa pogrzebów we Włoszech odbywa się "na czarno", bez zgłoszenia ich przez zakład pogrzebowy fiskusowi. Takie wnioski można wysnuć z raportu ogłoszonego przez parlamentarną komisję do spraw danych podatników.

Ostre rozmowy Rosjan z Gruzinami

Trzy godziny trwała w Genewie kolejna, tym razem udana, runda rozmów między Rosjanami i Gruzinami dotycząca sposobów rozwiązania sierpniowego konfliktu.

"Wrogowie atakują nas przez internet"

Teheran zamknął dostęp do ponad 5 milionów stron internetowych, którym zarzuca się podkopywanie "religijnej tożsamości" Irańczyków. To kolejny akt wojny ajatollahów z cyberprzestrzenią.

Rabin obok mułły w Auschwitz

Izraelskie media donoszą, że przywódcy religijni z całego świata zjadą do Polski na zaproszenie arcybiskupa i metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza. Mieliby wziąć udział w obchodach 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Auschwitz. - Jest miejsce, które bardziej niż każde inne odzwierciedla horror wojny, rasizmu i zła - Auschwitz. Nie możemy zapomnieć! Mamy obowiązek pamiętać i przekazywać pamięć! - mówi abp Dziwisz.

Pisarz tworzy nową lewicę

Izraelscy lewicowi intelektualiści mają dość przeciągającego się konfliktu z Palestyńczykami i postanowili go zakończyć. Ma im w tym pomóc nowa partia, którą będą współtworzyć.

"Żałuję, że znałem i lubiłem Kaczmarka"

Wiarygodność Janusza Kaczmarka jest zerowa - ocenił Lech Kaczyński i wyraził żal, że dobrze poznał i polubił byłego szefa MSWiA. Prezydent skomentował w ten sposób wtorkowe zeznania Kaczmarka przed sejmową komisją ds. nacisków.

Tonie gigantyczny frachtowiec

W pobliżu Oslo idzie na dno blisko stumetrowy frachtowiec, mający w swoich ładowniach 5 tysięcy ton cementu i 115 ton paliwa. Z uszkodzonego statku uratowano 13 członków załogi.

Wyzyskiwali Polaków, poszli siedzieć

Brytyjska policja rozbiła gang wyzyskujący pracowników z Polski oraz innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zatrzymano osiem osób, w tym kobietę - donosi brytyjski dziennik "Guardian".

Przewrócona ciężarówka zablokowała drogę

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych było przyczyną zdarzenia do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej 235. Samochód ciężarowy wyładowany granulatem opałowym przewrócił się na środek jezdni blokując całkowicie ruch. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W Gliwicach chcą Marksa i Gomułki

Zaledwie jeden na dziesięciu mieszkańców Gliwic, którzy wzięli udział w ogłoszonych przez władze miasta konsultacjach, jest za zmianą nazw 20 ulic w tym mieście, nawiązujących do okresu PRL. Decyzja w tej sprawie należeć będzie jednak do miejskich radnych.

Poseł PO o pośle PiS: jest pan, jak Jola Rutowicz

Blokowanie prac komisji śledczej ds. nacisków zarzucają sobie wzajemnie PO i PiS. - Jest pan, jak Jola Rutowicz komisji śledczej - rzucił poseł PO Sebastian Karpiniuk pod adresem posła PiS Arkadiusza Mularczyka. A potem do posła PiS Jacka Kurskiego: - Przyjechał tu pan z Jarocina i tańczy pogo.

Polityczna wojna odbija się na Euro 2012

- To decyzja polityczna - mówi Jewhen Czerwonenko, szef zlikwidowanej właśnie przez ukraińskie władze Narodowej Agencji ds. EURO 2012. Mimo zamieszania w Kijowie, Polacy i Ukraińcy zapewniają, że organizacja mistrzostw nie jest zagrożona.

"Psy Afganistanu rozsmakowały się w ciałach waszych żołnierzy"

- To, co zapowiedzieliście - wycofanie amerykańskich żołnierzy z Iraku, żeby wysłać ich do Afganistanu jest polityką obliczoną na porażkę. Psy Afganistanu rozsmakowały się w ciałach waszych żołnierzy, więc przysyłajcie im kolejne tysiące - mówi podczas opublikowanego w internecie przemówienia Ayman al-Zawahiri, jeden z liderów Al-Kaidy.

Proces ws. Politkowskiej jednak tajny

Proces o zabójstwo dziennikarki opozycyjnej "Nowej Gaziety" Anny Politkowskiej będzie zamknięty dla publiczności i mediów - zdecydował w środę moskiewski Okręgowy Sąd Wojskowy. Tym samym zniósł własną decyzję z poniedziałku, kiedy ogłoszono, że proces będzie toczył się przy otwartych drzwiach.

Świat śmieje się z polskich gaf

Od objęcia urzędu prezydent Kaczyński wywołuje uśmiechy na światowych salonach. Kazał czekać amerykańskiej sekretarz stanu, przeinaczył rozmowę z przyszłym prezydentem USA, a ostatnio zlekceważył jednego z najbardziej uznanych Polaków Lecha Wałęsę - pisze agencja AP. Inni polscy politycy nie odstają, a światowe media chętnie wyłapują ich gafy.

"Statek matka" piratów zatopiony

Indyjski okręt INS Tabar zatopił "statek matkę" somalijskich piratów. Stało się to po tym, jak indyjski okręt próbował zatrzymać statek do inspekcji. Wtedy Somalijczycy rozpoczęli atak.

Szef rady fundacji Kwaśniewskiej z zarzutami

Andrzej K. - szef rady fundacji Jolanty Kwaśniewskiej - jest podejrzany o niegospodarność i pranie brudnych pieniędzy - poinformowała katowicka prokuratura. W nielegalny proceder zamieszanych jest jeszcze sześć innych osób.

Lepper: Kaczyński chciał mnie wykończyć

- Nie czuję się ofiarą tej afery. Czuję się dobrze, zdrowo i mężnie - zapewnił przed komisją śledczą ds. nacisków Andrzej Lepper. Według byłego minstra rolnictwa ówczesny premier Jarosław Kaczyński "chciał go wykończyć", a "akcja CBA była szyta na Leppera, ale została całkowicie spartaczona".

Piłkarze zeznają ws. otrucia Juszczenki

Ukraińska prokuratura dotarła do nowych świadków w sprawie próby otrucia Wiktora Juszczenki w 2004 roku. Są to znani piłkarze - Andrij Szewczenko, Kacha Kaładze i Andrij Husin, którzy osobiście znają Tamaza Cincabadze, jednego z uczestników kolacji, podczas której przyszłemu prezydentowi miały zostać podane dioksyny.

"Szczególna procedura" w rosyjskim parlamencie

W drugim czytaniu, podobnie jak w pierwszym, Duma Państwowa przyjęła pakiet poprawek do konstytucji. Rozpatrzenie pakietu odbywało się przy zastosowaniu "szczególnej procedury", którą usprawiedliwiono tym, że projekt jest "specjalny". Jeśli poprawki przejdą w trzecim czytaniu - Duma wydłuży kadencję prezydenta.

Gdzie są chłopcy z tamtych lat?

Gdzie są chłopcy? Chłopcy i dziewczęta z tamtych lat? Z Samoobrony? Widok Przewodniczącego, który na cały dzień znowu zawładnął anteną TVN24 skłania do poszukiwań kiedyś nieodłącznej świty. Co robi Andrzej Lepper – z grubsza wiadomo. Organizuje nieudane protesty i tłumaczy się przed komisją śledczą z byłych dokonań. Co robi Stanisław Łyżwiński – też wiadomo. A inni?