Najnowsze

Najnowsze

Trzecia ofiara zderzenia z kombajnem

W szpitalu zmarła trzecia dziewczyna jadąca cinquecento, który czołowo zderzył się z kombajnem. Do tragedii doszło w środę w nocy w miejscowości Wieniec w Małopolsce.

Z lekcji filozofii do McDonalda

Wielki powrót tradycji w Chinach. Coraz więcej rodziców wysyła swoje dzieci do weekendowych "Szkół Konfucjusza", gdzie maluchy poznają nauczanie wybitnego filozofa i pobierają lekcje najstarszych tradycji Państwa Środka.

Granatami w stambulski ratusz

Kilka granatów ręcznych eksplodowało przed miejskim ratuszem w azjatyckiej części Stambułu. Jedna osoba została ranna.

Chińczycy wyrzucają cudzoziemców

Chińczycy wyrzucili z kraju czterech cudzoziemców, którzy w środę demonstrowali w Pekinie poparcie dla Tybetu. Mimo to codziennie w chińskiej stolicy dochodzi do małych protestów zagranicznych turystów.

Lider opozycji odpowiada za homoseksualizm

Anwar Ibrahim, przywódca malezyjskiej opozycji, stanął przed sądem oskarżony o utrzymywanie, zakazanych w tym kraju, stosunków homoseksualnych. Polityk i jego zwolennicy uważają, że to próba politycznej dyskredytacji.

Platforma awansuje swoich

PO bierze stołki w spółkach - alarmują związkowcy z KGHM. Odkąd Platforma Obywatelska doszła do władzy, jej działacze zatrudnieni w koncernie coraz szybciej awansują - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Bush strofuje Chińczyków

George W. Bush jest "poważnie zaniepokojony stanem praw człowieka w Chinach". Zaraz jednak dodaje, że wszelkie zmiany w Chinach winny dokonywać się "na chińskich warunkach, zgodnie z historią i tradycjami kraju".

Kulczyk będzie miała wieś swojego imienia?

Okazuje się, że nawet w XXI wieku można zostać właścicielem wsi. Prawie 100-hektarową, wyludnioną wieś na Dolnym Śląsku zamierza kupić najbogatsza Polka Grażyna Kulczyk - donosi dziennik "Polska".

Zaginął krytyk czeczeńskiego prezydenta

Muchamadsalach Masajew, krytyk prorosyjskiego prezydenta Czeczenii, zaginął - alarmują obrońcy praw człowieka. Human Rights Watch podejrzewa, że porwali go ludzie Kadyrowa.

Policja ustala, czy jadąc pili piwo

Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku na drodze 64 Łomża-Białystok. Trzeci z urazem kręgosłupa trafia do szpitala. W samochodzie, który uderzył w drzewo policjanci znaleźli porozrzucane puszki po piwie.

McCain wstydzi się wiceprezydenta

Kojarzony z wojną w Iraku wiceprezydent Dick Cheney jest na tyle niepopularny, że nie został zaproszony na wrześniową konwencję Republikanów zatwierdzającą kandydaturę Johna McCaina.

Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Tybetu

Na dzień przed otwarciem igrzysk olimpijskich w Pekinie, w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Tybetu. Przed chińską ambasadą ma powstać graffiti o łamaniu praw człowieka w Chinach.

Naprawdę kosmiczny pogrzeb

Co się stanie z moim ciałem po śmierci? Takie pytanie stawiało i stawia sobie wielu ludzi. Nie bez powodu najsłynniejsze budowle świata były nieraz wielkimi grobowcami. Wystarczy wspomnieć egipskie piramidy czy Taj Mahal. Teraz przyszedł czas na pochówek w kosmosie!

"U Gudzowatego zebrałem wiedzę dramatyczną"

Zwolniony przed miesiącem szef ochrony Aleksandra Gudzowatego twierdzi, że podczas pracy u biznesmena zdobył "dramatyczną wiedzę" - donosi "Rzeczpospolita". Marcin Kossek twierdzi, że zwolnił się, bo nie chciał "tego" firmować swoim nazwiskiem. Gudzowaty natomiast zarzuca mu wynoszenie dokumentów z Bartimpeksu.

Mocny złoty zmniejsza unijne dotacje

Umacniający się złoty powoduje, że Polska dostaje mniej pieniędzy z Unii Europejskiej - informuje "Gazeta Prawna". W tym roku straciliśmy 40 miliardów złotych wsparcia.

Kolejny zatrzymany ws. morderstwa studentów

Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie brutalnego mordu na dwóch francuskich studentach zatrzymała 19-letniego mężczyznę. To już siódmy podejrzany w tej sprawie.

Bomba obok brazylijskiej ambasady

Huk i silny wstrząs obudziły mieszkańców jednej z dzielnic Santiago de Chile. Domowej roboty bomba eksplodowała w pobliżu brazylijskiej ambasady. Obyło się jednak bez ofiar i poważniejszych uszkodzeń.

Studio nagrań wpływowych osób

Były szef ochrony Aleksandra Gudzowatego Marcin Kossek może być w posiadaniu materiałów kompromitujących wiele wpływowych osób w kraju - informuje "Rzeczpospolita".

Sondaże bez zmian

Sejmowa awantura o immunitet b. ministra sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniewa Ziobry nie wpłynęła znaczącą na poparcie dla poszczególnych ugrupowań. Po 1 pkt. proc. zyskały Platforma (49 proc.), PiS (29 proc.) i SLD (10 proc.) - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej".

Palikot skończy z komisją, jeśli Sejm się nie przyłoży

Środa, 6 sierpnia - Jeśli tempo sejmowej pracy nad projektami komisji "Przyjazne Państwo" nadal będzie tak ślamazarne, to złożę dymisję z funkcji przewodniczącego - zapowiedział w "Magazynie 24 Godziny" poseł Janusz Palikot. Parlamentarzysta PO - dotąd często słowem chłoszczący opozycję - tym razem wymierza słowne baty marszałkowi Komorowskiemu.

Pod sąd za uniesione ręce

Trzech członków organizacji Obóz Narodowo-Radykalny ponownie przed sądem. Są oskarżeni o propagowanie faszyzmu. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich.

Waszczykowski za karę do Kuala Lumpur?

Nowym polskim negocjatorem ws. tarczy antyrakietowej - i jednocześnie wiceministrem spraw zagranicznych zostanie były ambasador w USA Przemysław Grudziński - zapowiada "Gazeta Wyborcza". Dotychczas prowadzący negocjacje Witold Waszczykowski ma wyjechać na placówkę dyplomatyczną.

Za karę do Kuala Lumpur?

Były ambasador Polski w USA Przemysław Grudziński zostanie nowym wiceministrem spraw zagranicznych. Będzie odpowiadać za sprawy bezpieczeństwa. Formalnie będą mu też podlegać negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ławrow wybiera się do warszawy

Szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow przyjedzie we wrześniu do Polski – informuje czwartkowa "Gazeta Wyborcza". Według jej rozmówców z MSZ, to dowód na to, że stosunki Warszawa–Moskwa stają się normalne.

Diesle potanieją?

Samochody z silnikiem Diesla będą tanieć - wynika z prognoz "Gazety Prawnej". Dziennik twierdzi, że dopiero po przejechaniu 100 tysięcy kilometrów zaczyna opłacać się zakup takiego auta.

Podmienione dzieci idą do sądu

W czwartek rozpoczyna się proces w sprawie bliźniaczek, 25 lat temu rozdzielonych przez szpitalną pomyłkę. Dwie rodziny domagają się od Skarbu Państwa zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych.

Dziennikarze narażeni na represje, ABW bezkarna

Dziennikarze, którzy dotrą do tajnych informacji o nieprawidłowościach w działaniu służb specjalnych bądź organów państwowych muszą liczyć się z prawnymi represjami. Funkcjonariusze ABW, nawet łamiąc przepisy, mogą być spokojni - twierdzi "Nasz Dziennik".

Internet tani jak nigry

W ciągu roku ceny dostępu do internetu spadły o jedną czwartą, co napędziło operatorom nowych klientów - twierdzi "Rzeczpospolita". Z sieci korzysta już 45 proc. Polaków powyżej 15-roku życia.

Feministki walczą o aborcję

Organizacje feministyczne budują sieć prawno-poradniczą dla kobiet. Celem jest wyszukiwanie kruczków prawnych, które będą skutkować "wyciskaniem" aborcji na drodze sądowej - informuje "Nasz Dziennik".