Najnowsze

Najnowsze

Gruzińsko-rosyjskie pojednanie na strzelnicy

Wspaniały gest zawodniczek dwóch walczących na Kaukazie krajów. Po zakończeniu olimpijskiego finału w strzelaniu z karabinka pneumatycznego srebrna medalistka z Rosji Natalia Pederina serdecznie wyściskała się ze zdobywczynią brązowego krążka z Gruzji - Nino Salukwadze. - Gdyby świat wyciągnął lekcję z mojego zachowania, nie byłoby żadnych wojen - powiedziała Gruzinka.

Zderzył się z oplem i wjechał w grupę pieszych

Tragiczny wypadek w Barsku koło Kościerzyny w woj. pomorskim. Jedna osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody, po czym jeden z nich uderzył w grupę pieszych, która szła poboczem drogi.

Lisek sterroryzował mieszkańców bloku

Strzeżone osiedle, sobotnia noc, czy może już niedzielny poranek, godzina trzecia nad ranem. Smacznie śpisz we własnym łóżku. Nagle słychać drapanie do drzwi. Czy to pies? Przecież nie masz psa. Kot? Kota tym bardziej! A może włamywacz? Z duszą na ramieniu otwierasz. A tam... lis. Nie do wiary? A jednak! Na własnej skórze doświadczył tego internauta Patryk z Krakowa, który przysłał nam relację i zdjęcia na Kontakt TVN24.

Piąte miejsce, najlepszy wynik Polaków

Mirosława Sagun-Lewandowska zajęła wysokie piąte miejsce w finale olimpijskiego konkursu strzelania z pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. To najlepszy jak do tej pory wynik Polaków w Pekinie. Złoty medal wywalczyła Chinka Wen-jun Guo.

Dwa rekordy w kwadrans

Chwilę po zdobyciu przez pływaka Michaela Phelpsa złotego medalu i ustanowienia nowego rekordu świata na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, tego samego dokonała australijka Stephanie Rice. Rice pobiła rekord świata aż o dwie sekundy

<center>ŚWIAT 24/7</center>

Konflikt w Gruzji, śmierć Aleksandra Sołżenicyna oraz oskarżenie Francji o udział w ludobójstwie przez władze Rwandzie - to najważniejsze zagraniczne tematy, o których pisaliśmy w ostatnim tygodniu w tvn24.pl.

Rosja otwiera drugi front w Abchazji

Kolejny akt rosyjsko-gruzińskiego konfliktu: bomby spadają na lotnisko wojskowe w stolicy Gruzji Tbilisi, a także na wąwóz Kodori - ostatni skrawek Abchazji kontrolowany przez Gruzinów. Jak twierdzi strona gruzińska, Rosjanie przygotowują 10 tysięcy żołnierzy do ataku o świcie. Rosyjskie oddziały wylądowały w Abchazji

Fenomenalny Phelps!

Sportowy fenomen, pływak który już wielokrotnie przeszedł do historii, znów dokonał historycznego wyczynu. Michael Phelps pokonał kolejną barierę - 400 metrów stylem zmiennym przepłynął w czasie mniejszym niż 4 minuty i 4 sekundy! Amerykanin ustanowił tym samym nie tylko rekord olimpijski... to także nowy rekord świata!

Śmierć na Zalewie Szczecińskim

Jedna osoba nie żyje, jedna jest wciąż poszukiwana: krótko po 21 silny wiatr na Zalewie Szczecińskim przewrócił jacht z pięcioosobową załogą. Płynąca ze Szczecina do Świnoujścia jednostka zatonęła.

Kurski trafiony jajkiem

Konflikt w Gruzji budzi emocje także w Polsce. Podczas manifestacji pod rosyjskim konsulatem w Gdańsku posła Prawa i Sprawiedliwości Jacka Kurskiego trafiono jajkiem.

Osetia - rachunek za Kosowo?

Sobota, 9 sierpnia Unia Europejska mobilizuje siły i zamierza wkroczyć do akcji w sprawie wojny w Gruzji - uważa Jacek Saryusz-Wolski, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. - Wyłania się dwupunktowy plan dla Gruzji - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny". - Po pierwsze, należy zaprzestać działań wojennych, po drugie - podjąć misję stabilizacyjną - wyliczał.

Wojna w Gruzji, protesty w Polsce

Polacy i Gruzini mieszkający w Polsce w sobotę wieczorem wyrażali swoją solidarność z narodem gruzińskim. Demonstrowano przed ambasadą w Warszawie i konsulatami w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.

Dzień drugi pod znakiem tenisa

Agnieszka Radwańska i Marta Domachowska rozpoczynają - razem i oddzielnie - swoją olimpijską przygodę w Pekinie. Wielu ma nadzieję, że "Isia" - najlepsza polska tenisistka - zdobędzie olimpijski medal. Walkę o krążki zaczynają także deble Fyrstenberg-Matkowski i Jans-Rosolska. Sprawdź kto jeszcze wystąpi drugiego dnia igrzysk.

Rosyjski generał ranny w Osetii

Dowódca rosyjskich wojsk wspomagających oddziały separatystów w Południowej Osetii, generał-lejtnant Anatolij Chruliew, został postrzelony w czasie wymiany ognia z siłami gruzińskimi - donosi rosyjska telewizja Wiesti 24. Jak dodaje - obrażenia generała są lekkie.

Władimir Putin: To ludobójstwo

Premier Rosji prosto z Pekinu pojechał do Osetii Północnej - rosyjskiego regionu sąsiadującego z Osetią Południową. Tam wygłosił najostrzejsze oskarżenia pod adresem Gruzinów i ich działań w Osetii. - To, co tam się dzieje to ludobójstwo - powiedział wieczorem. Wcześniej stwierdził, że "przywódcy Gruzji uciekli się do bardzo agresywnych działań".

Chiny: Wybuchy w prowincji Sinkiang

Co najmniej dwie osoby zginęły w nocy z soboty na niedzielę w kilku eksplozjach, do których doszło w Sinkiangu (Xinjiang), regionie autonomicznym na północnym zachodzie Chin - poinformowały chińskie oficjalne media. Słyszano też sporadyczne strzały.

Rada Bezpieczeństwa ONZ bez ustaleń

Rada Bezpieczeństwa ONZ spotkała się ponownie na posiedzeniu poświęconym eskalacji konfliktu w Osetii Południowej. Spotkanie znów zakończyło się bez konkretnych ustaleń, mimo powszechnej opinii o konieczności wstrzymania działań wojennych. - Opinie zbytnio się rozjechały - powiedział Reuterowi jeden z uczestników obrad.

Chińczyki trzymają się mocno, a Rosjanie…

Na każdych igrzyskach jest tak, że ktoś musi zacząć. No to zaczęli… Pewnie znajdzie się wielu co powiedzą, że za drogo, za długo, kiczowato - i że w ogóle trzeba było zbojkotować. Ale chyba tylko Sydney miało równie zachwycającą ceremonię otwarcia. Najbardziej zaimponowali mi Amerykanie, którzy na chorążego wybrali uchodźcę z Darfuru (pamiętacie polskie pomysły z goleniem głowy?) i chiński gimnastyk, który z zimną krwią kilkadziesiąt metrów nad ziemią zapalił znicz olimpijski.

Kamiński: To co mówi Putin jest żenujące

- To co mówi Władimir Putin, jest żenujące. O żadnym ludobójstwie nie może być mowy, bo duża część prorosyjskiej, czy zgoła po prostu rosyjskiej ludności przeszła przez granicę na jej terytorium - tak na antenie TVN24 Michał Kamiński, minister w Kancelarii Prezydenta skomentował słowa rosyjskiego premiera Władimira Putina o "ludobójstwie w Osetii".

Sarkozy interweniuje w sprawie Osetii

Przewodząca Unii Europejskiej Francja wezwała Rosję do akceptacji gruzińskich próśb o zaprzestanie działań zbrojnych w Południowej Osetii i ogłoszenie rozejmu. "Działania wojskowe Rosji na terytorium Gruzji mogą wywrzeć wpływ na stosunki z Unią Europejską" - oświadczyła w sobotę późnym wieczorem Francja.

Osetia - rachunek za Kosowo?

Unia Europejska mobilizuje siły i zamierza wkroczyć do akcji w sprawie wojny w Gruzji - uważa Jacek Saryusz-Wolski, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. - Wyłania sie dwupunktowy plan dla Gruzji - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny". - Po pierwsze, należy zaprzestać działań wojennych, po drugie - podjąć misję stabilizacyjną - wyliczał.

Ciosek: Ograniczyć działania zbrojne do terenu Osetii

- Najistotniejsza sprawa to powstrzymanie rozszerzania się wojny na całą Gruzję. Jeśli działania wojenne ograniczą się tylko do terytorium Osetii i Abchazji, Rosja nie zajmie całego terytorium i nie przejmie rządów, to konflikt będzie można rozwiązać przy stole negocjacyjnym - ocenił w "Magazynie 24 godziny" Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Moskwie.

Prezydent: Twarz Rosji - złowroga także dla Polski

- Dziś Gruzja, jutro Ukraina i wrócimy do sytuacji, którą mieliśmy przez dziesiątki lat - ostrzegał w wywiadzie dla TVP1 Lech Kaczyński. Prezydent przekonywał o konieczności udzielenia międzynarodowej pomocy Gruzji. Wcześniej prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii potępili we wspólnej deklaracji rosyjskie działania zbrojne na terenie Gruzji.

Szefowie rządów UE spotkają się w sprawie Gruzji

Francuska prezydencja Unii Europejskiej zaakceptowała propozycję premiera Donalda Tuska, by w sprawie sytuacji w Gruzji odbyło się spotkanie szefów rządów państw UE - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Francja zaapelowała o wycofanie z Osetii Południowej sił zarówno rosyjskich, jak i gruzińskich.

W katastrofie mogło zginąć więcej Polaków

Czeskim służbom jak dotąd nie udało się zidentyfikować ciał dwóch ofiar piątkowej katastrofy kolejowej w miejscowości Studenka. Podejrzewają, że kobiety mogły być Polkami. W związku z tym Czesi wysłali do Polski zdjęcia dwóch ciał i znalezionych przy nich rzeczy osobistych - informuje dziennik.pl.

Mediatorzy jadą do Gruzji

Świat zareagował na wydarzenia w Kaukazie. Delegacja Unii Europejskiej, USA, NATO oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) jedzie w sobotę wieczorem do Gruzji, by podjąć próbę mediacji w konflikcie wokół Osetii Południowej.

Gruzja wprowadza stan wojenny

Parlament zatwierdził dekret prezydenta mówiący o wprowadzeniu stanu wojennego w Gruzji. Przepisy wchodzą w życie 9 sierpnia i będą obowiązywały przez 15 dni. Wcześniej gruziński prezydent Micheil Saakaszwili powiedział, że Rosja przeprowadziła na Gruzję inwazję "na pełną skalę".

Janów Podlaski: Czy sprzedadzą konie za miliony?

Erotika, Panicz, Pereira i Nirwana - najpiękniejsze konie arabskie z polskich hodowli można podziwiać podczas XXX Polskiego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. W niedzielę aukcja. Czy wrócą czasy, kiedy za polskie araby hodowcy uzyskiwali miliony dolarów?

Czesi podnoszą pociąg po katastrofie

Czesi zaczęli usuwać wraki wagonów pociągu, który rozbił się w piątek niedaleko Ostrawy. Wcześniej policja zabroniła jakichkolwiek prac, do czasu dokonania odpowiednich pomiarów.