Najnowsze

Najnowsze

TVP puszcza film o tornadzie i przeprasza

Sobotni wieczór przed telewizorem czasem odpoczynku? Z pewnością nie dla ciężko doświadczonych przez wichury mieszkańców Polski, zwłaszcza, że niewielu z nich miało prąd. Ci, co go mieli i włączyli telewizor na TVP1 zobaczyli zaś... jak w filmie "Twister" szaleje tornado. TVP na łamach "Gazety Wyborczej" przeprasza za ramówkę.

Polscy żeglarze za burtą

Katarzyna Szotyńska ukończyła olimpijskie regaty w klasie Laser Radial dopiero na dziewiątej pozycji. Mężczyznom poszło jeszcze gorzej - w klasie Laser Maciej Grabowski zajął szesnaste miejsce.

Żółw na wózku inwalidzkim

Wydawało się, że już nigdy nie będzie chodzić. Stara żółwica z jerozolimskiego ZOO cierpi na zanik mięśni w tylnych kończynach. Na szczęście jej opiekunowie skonstruowali z deskorolki wózek inwalidzki, dzięki któremu problem został rozwiązany.

Harry Potter nieuleczalnie chory

Daniel Radcliffe - odtwórca roli Harrego Pottera cierpi na rzadkie i nieuleczalne schorzenie mózgu - podają brytyjskie media. Aktor ma poważne problemy z koordynacją ruchów. Już teraz ma problemy z zawiązywaniem sznurowadeł, a jak tłumaczą lekarze, choroba będzie postępować. Z tego powodu znacząco opóźni się premiera kolejnej części przygód słynnego czarodzieja.

NFZ oszczędza na dzieciach

Narodowy Fundusz Zdrowia zaniża koszty leczenia chorych na raka dzieci średnio o jedną trzecią - donosi "Dziennik". Aby móc dalej ich leczyć, szefowie szpitali zaciągają długi i grożą, że nie podpiszą kontraktów.

"Równie dobrze moglibyśmy wylądować na Marsie"

Minister skarbu Aleksander Grad chce mieć w piątek na swoim biurku raport z kontroli finansów w telewizji publicznej. Miałby o to zadbać jego przedstawiciel w radzie nadzorczej TVP i jednocześnie prezes Polskiego Radia - Krzysztof Czabański. Ale raportu minister nie dostanie: - Równie dobrze mógłbym wyznaczyć termin, że jutro wylądujemy na Marsie - ironizuje Czabański.

Olimpijski rekord "złotek"

Nie zdobyły medalu. Co więcej, nie wyszły nawet z grupy, ale mimo to pobiły rekord! Mecz polskich siatkarek z Chinkami obejrzało najwięcej telewidzów.

Kaczyński i Tusk tracą poparcie

Na dwa lata przed wyborami prezydenckimi zarówno Lech Kaczyński jak i Donald Tusk tracą poparcie - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Dwie trzecie Polaków uważa, że premier powinien zrezygnować z prezydenckich ambicji i wziąć się do roboty jako szef rządu.

Polska zaprasza do cyberinwazji?

Przejęcie serwisów Sejmu, ministerstwa obrony, czy MSWiA to kwestia kilku godzin. Niestety, administratorzy stron rządowych nie wyciągnęli żadnej lekcji z niedawnej cyberwojny rosyjskich hakerów z Gruzją - krytykuje "Dziennik". - To wygląda jak zaproszenie do cyberinwazji na Polskę - mówią gazecie eksperci.

Zginął Polak, 11 jest rannych

27-letni Polak z lubelszczyzny zginął, a jedenastu Polaków zostało rannych w wypadku autokaru w hrabstwie Staffordshire w środkowo-zachodniej Anglii. Jeden z nich jest w stanie ciężkim.

Patrioty obronią Warszawę

Amerykańskie rakiety Patriot, których bateria - w ramach umowy o tarczy antyrakietowej - trafi do Polski, będą najprawdopodobniej rozmieszczone pod Warszawą - mówi "Dziennikowi" wiceszef MON Stanisław Komorowski.

"Niech biegną działacze"

- W sztafecie 4x400 metrów powinien pobiec zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - mówi wściekły biegacz Marek Plawgo, który był szósty na 400 metrów przez płotki w olimpijskim finale zawodów lekkoatletycznych. - W związkach jest fatalnie - oskarża działaczy o kumoterstwo i tendencyjny wybór kadry na igrzyska na antenie TVN24.

Przeprasza całe Chiny

Ból był nie do zniesienia. Wybaczcie mi. Przepraszam - tak mówi Chińczykom ich wielka, niespełniona nadzieja na złoty medal Liu Xiang. Biegacz nie pobiegł w eliminacjach biegu na 110 metrów przez płotki, bo już na torze odnowiła mu się kontuzja.

Trener Otylii wylewa żale

- Oczekuje się od nas wyniku, a bazę treningową tylko obiecuje. Trenujemy w nieprofesjonalnych warunkach. Między grupami rekreacyjnymi - mówił w wywiadzie dla dziennika "Polska" trener polskich pływaków Paweł Słomiński.

Madejczyk dorzuciła do finału

Barbara Madejczyk awansowała z szóstym wynikiem do olimpijskiego finału rzutu oszczepem. Mimo, że rzuciła najlepiej w tym sezonie, do najlepszych w finale jednak jej daleko.

NFZ płaci mniej dla dzieci chorych na raka

Narodowy Fundusz Zdrowia zaniżył koszty leczenia chorych na raka dzieci średnio o jedną trzecią. Dziecięcym klinikom onkologicznym w całym kraju grozi bankructwo - alarmuje "Dziennik".

Rządowe strony internetowe otwarte dla hakerów

Rządowe strony internetowe nie są bezpieczne. Przejęcie serwisów Sejmu, ministerstwa obrony, czy MSWiA to kwestia kilku godzin. Dla hakerów otwarte są też strony MON, MSZ, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Centralnego Biura Śledczego - informuje "Dziennik".

Hiszpanie "pozywają" Duńczyków

Hiszpania złoży protest do najwyższej instancji odwoławczej - Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, w związku z przyznaniem złotego medalu olimpijskiego w żeglarskiej klasie 49er załodze duńskiej.

Czy Polska zaczyna tracić inwestycje?

Jedna z największych na świecie firm informatycznych Hewlett-Packard może zrezygnować z inwestycji w Polsce i otworzyć swój oddział w Bukareszcie - informuje "Gazeta Wyborcza".

Złoty bedzie coraz słabszy

Czasy, kiedy za euro płacono 3,19 zł, mogą już nie wrócić. Ankietowani przez "Rzeczpospolitą" ekonomiści dziesięciu banków uważają, że do końca roku euro będzie warte 3,3-3,4 złotego.

Prezydent walczy o zmianę swego wizerunku

Kiedy zaczęła się wojna na Kaukazie, do Kancelarii Prezydenta ściągnięto z urlopu PiS-owskiego speca od politycznego marketingu europosła Adama Bielana. Zaczęło się planowanie, jak poprawić wizerunek prezydenta - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Pyrek: mam lęk wysokości

- Gdzieś jest zapisane, że nie jest mi dane zdobyć olimpijski medal - podsumowała ze łzami cieknącymi po policzkach swój udział w Igrzyskach Olimpijskich Monika Pyrek. W finałowym konkursie skoku o tyczce Polka wynikiem 4,70 zajęła piąte miejsce (w Sydney była siódma, a w Atenach czwarta).

Bezrobotni dostaną pieniądze na studia

Bezrobotni, osoby zwalniane i po 45 roku życia będą mogły otrzymać od starosty nawet 100 proc. kosztów poniesionych na studia podyplomowe. Nie więcej jednak niż ok. 9 tysięcy zł - informuje "Gazeta Prawna".

Kto niszczy firmy

Najdalej w drugiej połowie września odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka poświęcone przypadkom niszczenia firm przez prokuraturę i urzędy skarbowe - donosi "Nasz Dziennik".

Gruzin: Rosja jest nieszczęściem całego Kaukazu

Poniedziałek, 18 sierpnia Konflikt w Gruzji z perspektywy naukowców - Gruzina i Rosjanina przebywających w Polsce. W "Magazynie 24 godziny" dr Dawid Kolbaia atakował Rosję określając ją "agresorem i okupantem". Dr Artem Malgin ripostował: - Saakaszwili złamał chwiejny pokój, trwający na Kaukazie od początku lat 90.

MSZ: wizyta Ławrowa nie została odwołana

Wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów, wizyta rosyjskiego ministra spraw zagranicznych nie została odwołana. - Informacja o odwołaniu wizyty w Polsce ministra spraw zagranicznych Rosji była pochopna - nie było takiego odwołania i mamy to ponownie potwierdzone, już oficjalnie - powiedział wiceszef polskiego MSZ Ryszard Schnepf w TVP Info.

Gruzin: Rosja jest nieszczęściem całego Kaukazu

Konflikt w Gruzji z perspektywy naukowców - Gruzina i Rosjanina przebywających w Polsce. W "Magazynie 24 godziny" dr Dawid Kolbaia atakował Rosję określając ją "agresorem i okupantem". Dr Artem Malgin ripostował: - Saakaszwili złamał chwiejny pokój, trwający na Kaukazie od początku lat 90.