Najnowsze

Najnowsze

"Nie jesteśmy mocarstwem, które stać na takie błędy"

Prezydent poparł jednak kandydaturę duńskiego premiera Andersa Fogh Rasmussena na sekretarza generalnego NATO. - Nie stać nas na takie błędy. Nie jesteśmy mocarstwem - komentował na gorąco premier Donald Tusk. - Nie otrzymaliśmy żadnych wytycznych, nie mogliśmy się dodzwonić do nikogo z rządu - bronił się szef BBN Aleksander Szczygło.

Porwani Polacy czują się dobrze

Cała załoga, w tym pięciu Polaków, którzy znajdują się na pokładzie porwanego przez somalijskich piratów norweskiego statku "Bow Asir", czuje się dobrze. Takie informacje przekazał w komunikacie armator chemikaliowca, któremu udało się po raz kolejny nawiązać kontakt ze statkiem.

Szczytu NATO dzień drugi Kaczyński w pierwszym rzędzie

Prezydent Lech Kaczyński w pierwszym rzędzie, ramię w ramię z Barackiem Obamą i Angelą Merkel - od przemarszu przywódców państw członkowskich NATO przez Most Europy na Renie rozpoczął się drugi dzień jubileuszowego szczytu NATO. Przejście przez mostek łączący niemieckie miasto Kehl z sąsiednim Strasburgiem to symbol powrotu Francji do struktur wojskowych NATO.

Kopacz chce do Brukseli

O pierwsze miejsce na liście PO na Mazowszu w wyborach do Parlamentu Europejskiego zabiega minister zdrowia Ewa Kopacz. I wszystko wskazuje, że się jej uda - pisze "Dziennik".

Zatrzęsła się ziemia w Indonezji

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w sobotę indonezyjską prowincję Celebes Północny. Lokalne władze twierdzą, że nie ma zagrożenia falą tsunami, która zwykle powstaje po takim trzęsieniu.

Brawurowa akcja helikoptera

Niezwykłe zdjęcia z akcji ratunkowej otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24. Na przesłanym przez internautę Grzegorza filmie widać jak ratownicy TOPR, by udzielić pomocy narciarzowi, wylądowali helikopterem w bardzo trudnym miejscu na Kasprowym Wierchu.

Co robi IPN?

Tylko jedna książka pracownika IPN Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie, a tyle zamieszania. Choć nie była firmowana przez Instytut, odbiła mu się czkawką. Tymczasem IPN wydaje rocznie nawet ponad 150 książek, a z jego zasobów chce korzystać nawet 6 tys. naukowców. Czym na co dzień zajmuje się Instytut Pamięci Narodowej?

Droga krzyżowa artystyczna

Ludzie patrzą z okien, jak oni palą ogniska, biczują kukłę w białej płachcie, recytują współczesne teksty poetów. Obok jadą skutery i maszerują ludzie w mundurach. - Każdego dnia krzyżujemy Chrystusa. To chcemy pokazać - mówią organizatorzy niecodziennego widowiska.

Kogo NATO chce na szefa

Młody, zdolny, ambitny. Premier Danii Anders Fogh Rasmussen polityką zajął się bardzo wcześnie, od razu odnosił sukcesy. W walce o stanowisko szefa NATO miał poparcie najważniejszych graczy Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Człowiek z Guantanamo w Polsce

Rhuhal Ahmed spędził ponad dwa lata w Guantanamo, osławionym amerykańskim więzieniu na Kubie dla podejrzanych o terroryzm. Dziś wraz ze swoim obecnym pracodawcą - organizacją Amnesty International - jeździ po świecie i opowiada o tym jak tam trafił i co go w Guantanamo spotkało. Swoimi wspomnieniami podzielił się również z portalem tvn24.pl.

Brał komórki "do sprawdzenia"

25-letni złodziej kradł nastolatkom telefony komórkowe. - Pokaż mi swój telefon, mojemu bratu ktoś ukradł podobny – tak mówił, a potem tłumaczył, że "idzie sprawdzić", czy to właśnie nie skradziony telefon. Już nie wracał.

Zyzak: UOP kradł akta Wałęsy

Kolejna odsłona historii Lecha Wałęsy, według Pawła Zyzaka. Tym razem chodzi o tezę autora kontrowersyjnej książki, że w latach 90. UOP przejmował dokumenty dotyczące młodości przywódcy "Solidarności". – To bzdury – komentuje dla "Rzeczpospolitej" były szef urzędu Andrzej Milczanowski.

Strasburg się zbroi

Nawet ponad 30 tys. uczestników może wziąć udział w sobotniej manifestacji przeciwników NATO w Strasburgu - informuje IAR. Francuskie władze podjęły specjalne środki bezpieczeństwa, a miasto przypomina warowną twierdzę. W piątek policja użyła przeciw protestującym armatek wodnych i gazu łzawiącego. W stronę funkcjonariuszy posypały się kamienie i petardy.

Skradł 68 tubek pasty do zębów

Nietypowy rabuś nawiedził sklep w Rostocku na północy Niemiec. Pod obszernym ubraniem ukrył blisko 70 tubek pasty do czyszczenia zębów.

Staruszek wykaszlał gwóźdź

72-latek wykaszlał w przychodni gwóźdź o długości 2,5 centymetra. Mężczyzna nie ma pojęcia, skąd taki przedmiot mógł się wziąć w jego organizmie.

W maju NATO i Rosja się dogadają

NATO chce współpracować z Rosją - to konkluzja z piątkowej kolacji szefów Sojuszu. Jego rzecznik James Appathurai powiedział, że wspólne gremium - Rada NATO-Rosja - mogłoby się zebrać już w maju, a najpóźniej w czerwcu. O ile oczywiście Moskwa będzie tego samego zdania, co NATO.

"Ale nam numer wycięli!"

Piątek, 3 kwietnia Nie spodziewaliśmy się, że koalicjanci wytną nam taki numer - tak dzisiejsze głosowanie ws. ograniczenia finansowania partii politycznych w "Magazynie 24 godziny" komentował Eugeniusz Kłopotek z PSL. - To niszczy jakość polskiego prawa - grzmiał Adam Bielan z PiS. Stanowiska PO broniła Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Awantura na antenie. Wildstein opuszcza studio

Ostre słowa i ostre gesty - tak wyglądał spór o IPN w wykonaniu Bronisława Wildsteina i Stefana Niesiołowskiego na antenie telewizji publicznej. Publicysta usłyszał, że jest "PiS-owskim dziennikarzem", więc odpłacił się Niesiołowskiemu określeniem "polityczny klaun" i... opuścił studio.

"Mamy Obamę, a w modzie nadal rasizm"

Słynna brytyjska modelka i aktorka Naomi Campbell skarży się w niemieckim wydaniu czasopisma "Glamour" (ukaże się w poniedziałek) na rasizm panujący w świecie mody, mówiąc, że Murzynki wśród modelek "stanowią dziś wyjątek".

Deportacji "Iwana Groźnego" nie będzie

Miał zostać przekazany Niemcom w poniedziałek, ale sąd w USA wstrzymał nakaz ekstradycyjny - wynika ze słów syna Johna Demjaniuka, strażnika obozu śmierci w czasie II wojny światowej, oskarżanego o zbrodnie wojenne.

Turcja blokuje Rasmussena

Przywódcy NATO nie osiągnęli w piątek porozumienia w sprawie nowego sekretarza generalnego Sojuszu - potwierdził wcześniejsze doniesienia rzecznik NATO James Appathurai. Kandydaturę premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena zablokowała Turcja. Jak dowiedziała się TVN24 kandydaturę Duńczyka poparł prezydent Lech Kaczyński.

Rokita: Nikt nie wie o co chodzi w tej ustawie

Wielkie zamieszanie wokół głosowania nad ustawą o finansowaniu partii mogło wynikać z niewiedzy posłów. - Tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi w tej ustawie – mówiła Nelli Rokita (PiS) w "Magazynie 24 godziny". – Takie wpadki się zdarzają – bagatelizował Jerzy Fedorowicz (PO).

"Ale nam numer wycięli!"

Nie spodziewaliśmy się, że koalicjanci wytną nam taki numer - tak dzisiejsze głosowanie ws. ograniczenia finansowania partii politycznych w "Magazynie 24 godziny" komentował Eugeniusz Kłopotek z PSL. - To niszczy jakość polskiego prawa - grzmiał Adam Bielan z PiS. Stanowiska PO broniła Iwona Sledzińska-Katarasińska.

Nie wybrali szefa NATO

Przywódcy państw NATO chcieli osiągnąć porozumienie w sprawie wyboru nowego sekretarza generalnego, ale - jak donoszą cytowane przez agencję Reutera źródła dyplomatyczne - nie powiodło im się. Nie osiągnęli porozumienia. Negocjacje będą trwały w sobotę. Główny kandydat na to stanowisko, premier Danii Anders Fogh Rasmussen, najprawdopodobniej złożył już rezygnację ze stanowiska szefa rządu.

Jak złodziej zaczyna nowe życie

W piątek po południu płoccy policjanci nie mogli uwierzyć w to co słyszą i widzą. Na komendę przyjechał kradzionym BMW młody człowiek i sam oddał się w ich ręce opowiadając też o innych swoich „numerach”.

Staniszkis nie żal Wałęsy

Nie żal mi Lecha Wałęsy. Jest osobą publiczną i takie rzeczy, jak książka Pawła Zyzaka, powinny po nim spływać – stwierdziła Jadwiga Staniszkis w „Piaskiem po oczach” TVN24.

Do prokuratury za zabicie homara

Dziennikarka Polskiego Radia Wrocław złożyła w piątek zawiadomienie do prokuratury w związku ze spektaklem, w którym aktor - jej zdaniem - znęca się nad homarem. Artysta powiesił żywego homara na żyłce, wbijał w niego szpikulce i czekał aż zwierzę skona. 150-osobowa widownia mogła też słuchać odgłosów bicia serca konającego skorupiaka.

Zdewastowano cmentarz żydowski w Kaliszu

Policja w Kaliszu poszukuje sprawców kolejnej dewastacji płyt nagrobnych na miejscowym zabytkowym cmentarzu żydowskim. Od 27 marca nieznani sprawcy uszkodzili pięć czołowych płyt nagrobnych, a dwie z nich całkowicie zniszczyli – powiedziała Monika Rataj z kaliskiej policji.

"PO zamyka usta opozycji"

- Chcecie odebrać partiom sto milionów, a Polska traci przez was miliardy. To festiwal hipokryzji – grzmieli posłowie PiS na konferencji prasowej o ustawie ograniczającej finansowanie partii politycznych z budżetu. PiS chce by ustawą zajął się Trybunał Konstytucyjny.