Najnowsze

Najnowsze

Aster odcina piratów

Coraz więcej operatorów internetowych decyduje się na odcięcie dostępu do sieci osobom nielegalnie ścigającym pliki - zauważa "Gazeta Wyborcza". Ostatnio zapowiedziała to telewizyjna sieć kablowa Aster, która także udostępnia internet.

Śnieżne cylindry zasłały pola

Zimowy odpowiednik kręgów zbożowych - śnieżne cylindry wzbudziły zainteresowanie naszego internauty. Pan Ryszard przesłał nam na Kontakt TVN24 zaskakujące zdjęcia zjawiska meteorologicznego.

Polskie firmy gorzej płacą

Gdzie szukać wyższej płacy? Nadal u zagranicznego pracodawcy. Ale uwaga: w tym roku wszystkie bez wyjątku firmy mają węża w kieszeni - zauważa "Puls Biznesu".

Kwiaciarz i rzeźnik - mordercy i kanibale

Makabryczna zbrodnia rodem z surrealistycznego horroru wstrząsnęła Petersburgiem. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn - z zawodu kwiaciarza i rzeźnika, których podejrzewa, że utopili 16-letnią dziewczynę i zjedli część jej zwłok.

Na kryzys - inwestycje

Największe polskie firmy oraz instytucje publiczne zamierzają w tym roku wydać blisko 85 mld zł - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej". Kluczowe będą inwestycje publiczne.

Znalazł się dowód w sprawie Ziobry

"Rzeczpospolita" dotarła do dokumentu, który - zdaniem Prokuratury Okręgowej w Płocku - nie istnieje. Prokuratura zarzuca Zbigniewowi Ziobrze ujawnienie tajemnic śledztwa w sprawie mafii paliwowej.

Mniej kontroli skarbowych?

"Gazeta Prawna" dotarła do nieoficjalnych informacji, mówiących, że w ramach oszczędności w administracji skarbowej ma zostać wprowadzony zakaz przyjmowania pracowników na wolne etaty.

Płacz po złotówce

Złotówka słabnie w oczach. Płaczą nie tylko ci, którzy mają kredyty walutowe, ale także studenci, którzy wyjeżdżają na zagraniczne stypendia, a nawet rodzice, którzy zbierają na zagraniczne operacje chorych dzieci - zauważa "Metro".

Licealne bariery

Do ogólniaka prawdopodobnie nie dostanie się uczeń, który będzie miał mniej niż 66 punktów - pisze "Dziennik Polski".

Popiełuszko santo subito

Proces beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki nabiera rozpędu. Jeśli zakończy się pozytywnie, to dzięki decyzji papieża Benedykta XVI czas oczekiwania na beatyfikację męczennika może się znacznie skrócić - pisze "Dziennik".

"Wypowiedź Kiszczaka ocieka kłamstwem"

Środa, 4 lutego - Wypowiedź Kiszczaka ocieka tym kłamstwem, którym był de facto komunizm w swojej schyłkowej fazie – on był przede wszystkim kłamstwem, nonsensem, absurdem gospodarczym - tak wczorajsze przerwanie wywiadu przez Czesława Kiszczaka skomnetował w "Magazynie" Czesław Bielecki. - Wypowiedź Kiszczaka pokazuje, że ma on podstawy, do tego co powiedział - ripostował Andrzej Celiński.

"Kropka nad i" 03.02

Wtorek, 3 lutegoNajpierw zapowiadał, że w przebraniu kobiety pojawi się na kongresie PiS, teraz mówi, że starania nie miały sensu, bo był to tylko "teatr dla idiotów" zorganizowany przez Jarosława Kaczyńskiego. - Wszystko wyreżyserowane, szczyt manipulacji - wyliczał w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Nie oszczędził nawet kardynała Stanisława Dziwisza.

Wirtualne otwarcie drogi do Wyszkowa

Trzy krótkie słowa, a ile radości! "Oddana do ruchu" - taka informacja musiała z pewnością ucieszyć kierowców, którzy korzystają z drogi Radzymin - Wyszków. Zamieściła ją na swej stronie internetowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety, droga jest otwarta tylko w świecie wirtualnym.

Spór o Kiszczaka

- To jest pewien styl pogardy, sposób mówienia charakterystyczny dla ubeków. Szkoda, że nie powiedział jeszcze, że "wyrwali chwasta" - tak Piotr Semka komentował zachowanie Czesława Kiszczaka. Janusz Rolicki starał się natomiast tłumaczyć generała. PRL-owski dygnitarz zapytany o śmierć dwóch kapelanów „Solidarności” przerwał wywiad udzielany Bogdanowi Rymanowskiemu.

„Kopanie dołów nie napędza gospodarki”

Dwa pomysły na kryzys starły się w „Magazynie 24 godziny”: oszczędzania i inwestowania. - Nie wierzymy, że kopanie dołów napędza gospodarkę – przekonywał Sławomir Nitras (PO). – Zmniejszanie inwestycji prowadzi do bezrobocia – argumentowała Aleksandra Natalli-Świat (PiS).

Polański chce się oczyścić? Musi wrócić do USA

Płonne okazały się nadzieje Romana Polańskiego, że amerykański sąd umorzy ciągnącą się od 30 lat sprawę o gwałt na nieletniej. Sąd w Los Angeles dał do zrozumienia, że sprawa może zostać umorzona, ale stwierdził równocześnie, że w tym celu Polański musi stawić się osobiście w Kalifornii.

Niemiecki MSZ: nie dla tarczy antyrakietowej

Waszyngton powinien odstąpić od planów rozmieszczenia w Polsce i Czechach części systemu tarczy antyrakietowej, napisał szef niemieckiej dyplomacji Frank Walter Steinmeier w artykule, który ukaże się w środę w dodatku do dziennika "Sueddeutsche Zeitung".

Jaruzelski: Wałęsa wolał Kiszczaka niż mnie

- Wszystko musi dojrzeć – tak gen. Wojciech Jaruzelski tłumaczył w "Kropce nad i" dlaczego tak długo Polska musiała czekać na legalizację Solidarności. W tym przypadku dojrzewać musieli komunistyczni liderzy. Ale, jak podkreślał generał, myśl, by podzielić się władzą, zaczęła dojrzewać już wcześniej.

Przerwany wywiad Kiszczaka

Miała być rozmowa o Okrągłym Stole, ale pytania o śmierć dwóch kapelanów „Solidarności” wyprowadziły gen. Czesława Kiszczaka z równowagi. - Pan mnie pyta o głupoty i plotki. Nie rozmawiam z panem więcej, proszę wyłączyć kamery – stwierdził, odpiął mikrofon i wyprosił Bogdana Rymanowskiego.

Kirgistan wymierza cios w NATO i Waszyngton

Kreml może triumfować. Władze Kirgistanu wypowiedziały umowę z Amerykanami na dzierżawę ważnej strategicznie bazy w Manas pod Biszkekiem. W zamian za to Kirgizi dostaną od Rosjan 2 mld dolarów pożyczki dla ratowania umierającej gospodarki.

Wyścigowe tico na „dopalaniu”

Kierowca Daewoo Tico nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po wielokilometrowym pościgu, zablokowany przez radiowóz i inne auto, uszkodził oba pojazdy. Kierujący samochodem 25-latek był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

WOŚP pobiła kolejny rekord

Suma wpłat na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi już ponad 33,3 mln zł. To więcej niż Orkiestra deklarowała tuż po zakończeniu tegorocznego, siedemnastego Finału.

Merkel wzywa papieża do tablicy

Do rzędu biskupów, publicystów i żydowskich organizacji krytykujących Watykan za przywrócenie do łask negującego Holokaust biskupa dołączyła kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Karuzela z ludźmi Obamy

Jedna do przodu, dwie do tyłu - wtorek był dniem pełnym zamieszania dla nowej administracji Baracka Obamy. Demokrata stracił dwójkę współpracowników, co do których pojawiły się wątpliwości natury prawnej, zyskał za to republikańskiego senatora Judda Gregga, który dostał nominację na ministra handlu.

Małpa mądrzejsza od dziecka?

Osierocone młode małpy, które zostały obdarzone troskliwą opieką przez ludzi, są bardziej inteligentne niż dziewięciomiesięczne dzieci - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Portsmouth.

Tygrysy, poddajcie się

Wobec kolejnych klęsk w walkach z rządem Sri Lanki USA, Unia Europejska, Japonia i Norwegia zaapelowały do Tamilskich Tygrysów, by rozważyły poddanie się. Miałoby to zapobiec dalszym stratom, zwłaszcza wśród ludności cywilnej uwięzionej w strefie walk.

"Czasem mam kaca moralnego"

Siadając przy Okrągłym Stole podobno wiedział, że "nikomu nie może ufać nawet na milimetr - nawet samemu sobie". Walka z komunizmem nie skończyła się w czasie obrad, a gra z przeciwnikiem jeszcze długo nie była "czysta". - Grałem w słusznej sprawie, ale nie zawsze fair. To prawda. Dlatego czasem mam moralnego kaca - mówi w rozmowie z Justyną Pochanke Lech Wałęsa. Ale przyznaje, że warto było "poruszać się na granicy mądrości i przyzwoitości". Żeby zwyciężyć.

Z Polski, przez Koreę, do Iraku

Nowym ambasadorem USA w Iraku zostanie Christopher Hill, były ambasador w Polsce, a ostatnio główny amerykański negocjator w Korei Północnej - podał "Washington Post". Hill ma zastąpić obecnego ambasadora Ryana C. Crockera.