Najnowsze

Najnowsze

Prawie dobę czekali na odlot

Turyści, którzy przez niemal dobę czekali na lotnisku w egipskiej Hurgadzie na samolot do Polski są już w kraju. Maszyna wylądowała nad ranem na katowickim lotnisku. Nie wszyscy jednak zdołali zabrać się na pokład. W Egipcie zostało jeszcze osiem osób, które miały wrócić późniejszym lotem.

Kalisz obwozi po Warszawie

Nie tylko radził sobie znakomicie na wiecznie zakorkowanych ulicach stolicy, ale jednym okiem, w samochodzie nauki jazdy wytropił też atrakcyjną dziewczynę. Ryszard Kalisz, gość programu "Jazda Warszawska" udowodnił, że dobry kierowca ma oczy dookoła głowy.

Stan górników bez zmian. Na razie nie wrócą do domów

Po tragedii w kopalni "Wujek - Śląsk" w szpitalach nadal leży 40 rannych górników. Część z nich nadal jest w ciężkim stanie. Na razie żaden z nich nie wróci do domu. Ale rodziny poszkodowanych są dobrej myśli. Przez całą sobotę bliscy odwiedzali rannych.

Wyluzowane krowy dają więcej mleka

Norweskie krowy od 2004 roku dają o 5-6 proc. więcej mleka niż przedtem. Jak udowodnili skandynawscy naukowcy, dzieje się tak dlatego, że mogą sobie więcej poleżeć.

Wielkie sprzątanie na Copacabanie

Setki wolontariuszy ruszyły na brazylijską Copacabanę. W dniu Sprzątania Świata postanowili uprzątnąć jedną z najsłynniejszych plaż na świecie.

Nowe kociaki Putina

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dopiero za pięć lat, ale rosyjskie władze już pracują nad wizerunkiem kurortu. Władimir Putin przybył nad Morze Czarne, żeby przywitać dwa lamparty przywiezione z Turkmenistanu. Polityk w skupieniu przyglądał się zwierzętom, a kiedy jedno z nich z rykiem natarło na kraty klatki i przestraszyło ochroniarzy, niewzruszony Putin powiedział: - Znaleźliśmy wspólny język.

Ukarani za pamięć o agresji ZSRR

"17 09 1939 CZWARTY ROZBIÓR POLSKI" - taki transparent wywiesili kibice Lechii Gdańsk na meczu z Wisłą Kraków. Zamiast zrozumienia dla pamięci o historii, zostali ukarani. PZPN nakazał klubowi zapłacić karę 5 tys. zł.

Buzek i Szyc najlepsi. "Rewers" tryumfuje

"Rewers" w reżyserii Borysa Lankosza zdobył Złote Lwy dla najlepszego polskiego filmu na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrody dla najlepszych aktorów trafiły do Borysa Szyca i Agaty Buzek. Kazimierz Kutz i Jerzy Hoffman zostali uhonorowani Platynowymi Lwami z całokształt twórczości.

Afganistan: druga tura wyborów za pół roku?

Wyłonienie zwycięzcy wyborów w Afganistanie może trwać jeszcze przez ponad pół roku. W związku z doniesieniami o nieprawidłowościach w 34 proc. komisji wyborczych, odpowiedni urząd musi przeliczyć setki tysięcy spornych kart. Jeśli okaże się, że będzie musiała zostać rozpisana druga tura wyborów, to odbędzie się ona nie wcześniej, niż za pół roku.

"Awaria!" w elektrowni atomowej

"Awaria! Awaria! Awaria!" - usłyszeli mieszkańcy New City pod Nowym Jorkiem z głośników pobliskiej elektrowni atomowej Indian Point. Jak podał amerykański dziennik "The Journal News", sygnał został jednak błędnie wyemitowany.

Obama chce rozmów o żydowskich osiedlach

Barack Obama chce wznowienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Na wtorek zaplanował rozmowy trójstronne z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem - poinformował Biały Dom.

„Gdyby Farfał miał honor, odspawałby się od stołka”

Sobota, 19 września - Decyzja Rady Nadzorczej jest legalna, tylko Piotr Farfał nie potrafi odspawać się od stołka – uważają przedstawiciele PO i SLD. – Spór o TVP to polityczne ruchy pozorowane, mające odwrócić uwagę od biznesowych motywacji – wietrzy spisek Krzysztof Bosak (LPR) .

Czy ratownicy mogli tuszować przyczyny tragedii?

Czy ratownicy górniczy mogli tuszować przyczyny tragedii w kopalni w Rudzie Śląskiej? Pojawiły się takie wątpliwości, ponieważ znaleźli się wśród rannych, a są m.in. sygnały, że mogli wietrzyć rejon, w którym później doszło do katastrofy. Prokurator takie przypuszczenia odrzuca. Ich możliwą obecność tam tuż przed wybuchem tłumaczył też w programie "24 godziny" były wiceminister gospodarki Jerzy Markowski.

"Zawsze idziemy po żywego"

Schodzą w najniebezpieczniejsze miejsca i wydobywają z nich swoich kolegów. Ratownicy górniczy - bo o nich mowa - to grupa 6,5 tysiąca osób. Najczęściej są to wieloletni górnicy, którzy gotowi są odłożyć na bok lęki i wyruszyć w nieznane.

"Gdyby Farfał miał honor, odspawałby się od stołka"

- Decyzja Rady Nadzorczej jest legalna, tylko Piotr Farfał nie potrafi odspawać się od stołka – uważają przedstawiciele PO i SLD. – Spór o TVP to polityczne ruchy pozorowane, mające odwrócić uwagę od biznesowych motywacji – wietrzy spisek Krzysztof Bosak (LPR) .

Jest nowy prezes TVP, ale odbije się od drzwi

- W poniedziałek o 10. planuję wejść do budynku - zapowiada nowy p.o. szefa TVP Bogusław Szwedo. Jego poprzednik, Piotr Farfał, równie stanowczo deklaruje, że go nie wpuści. Nie uznaje bowiem sobotnich decyzji Rady Nadzorczej o odwołaniu zarządu.

Dachowali na torach

Chwilę grozy przeżyli pasażerowie volkswagena golfa, którzy jechali jedną z kieleckich ulic. Auto nagle wypadło z trasy i spadło na tory. O wypadku poinformował internauta Mariusz, który był na miejscu zdarzenia.

Szepczący pirat drogowy

Najpierw szeptał, a potem mocno gestykulował. W taki sposób 60-letni kierowca próbował dać do zrozumienia policjantom, by wzięli 4100 zł łapówki i zapomnieli o jego przewinieniu. Mężczyzna wybrał "cichą formę", bo przeszkadzał mu wideorejestrator.

Czterej pancerni i promocja miasta

Czterej pancerni jeżdżą po Żaganiu. Oczywiście z psem. Tyle, że tym razem nie promują przyjaźni polsko-radzieckiej, a samo miasto, w którym kręcono większość zdjęć do serialu.

Ron Asmus: Popełniliśmy błąd. Powinniśmy go naprawić

- W przededniu przyjęcia do NATO obiecaliśmy Polsce, że stworzymy pokaźne siły wspierające, które regularnie przybywać będą do Polski na ćwiczenia. Nie dotrzymaliśmy tej obietnicy - powiedział w rozmowie z Maciejem Wierzyńskim w TVN24 Ron Asmus. Amerykański polityk przyznał: - Popełniliśmy błąd, a teraz powinniśmy go naprawić.

Prezydent zawetował obietnicę wyborczą PO

Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę rozdzielającą funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. - Jestem zaskoczony, nie spodziewałem się kolejnego weta - komentował Donald Tusk.

Nie żyje 13. górnik Będzie żałoba narodowa

Zmarł trzynasty górnik poparzony w piątkowym wypadku w kopalni "Wujek-Śląsk", siedmiu innych walczy o życie. Prezydent zdecydował o ogłoszeniu żałoby narodowej - zacznie się w poniedziałek i potrwa dwa dni. Sprawę tragicznego wypadku bada prokuratura.

Pijani policjanci narozrabiali na Winobraniu

Dwaj pijani policjanci, oficerowie z komendy stołecznej w Warszawie narozrabiali podczas zielonogórskiego Winobrania do tego stopnia, że komendant tamtejszej policji ogłosił alarm dla swojej jednostki - donosi "Gazeta Lubuska". - Do tej pory nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie - mówi w rozmowie z TVN Warszawa Dorota Tietz ze stołecznej policji.

Kolejni polecieli na wojnę

Dwustu polskich żołnierzy odleciało w sobotę do Afganistanu. Ich pożegnanie obserwował internauta Jan, który na platformę Kontakt TVN24 przysłał zdjęcia z tego momentu.

Kutz: Śląsk miejscem zbiorowych morderstw

- Kopalnie to zwierzęcy wyzysk człowieka. Śląsk uważa się za kolonię, gdzie człowieka traktuje się przedmiotowo. Trzeba zmienić stosunek do kopalń! - nie kryjąc emocji mówił w TVN24 Kazimierz Kutz. Z kolei Ryszard Kalisz i Zbigniew Wassermann szukali winnych tragedii.

Polscy księża zamieszani w zamach na papieża?

Polscy księża - szpiedzy KGB mogli być informatorami tych, którzy stali za zamachem na Jana Pawła II 13 maja 1981 roku. Taką tezę w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Stampa" postawił John Koehler, były amerykański funkcjonariusz wywiadu wojskowego, doradca prezydenta Ronalda Reagana.

Podzielili 100 mln euro na 15

To miała być astronomiczna wygrana w międzynarodowej loterii Euro Millions. Tymczasem okazało się, że jest aż 15 osób, które zakreśliły po siedem szczęśliwych liczb. Teraz między sobą podzielą 100 mln.

Szturm na świątynię

Przez Tajlandię przeszły dwie odrębne, wielotysięczne demonstracje. Na ulicach Bangkoku - zwolennicy usuniętego przed trzema laty premiera Thaksina Shinawatry domagali się rozwiązania parlamentu i dymisji rządu. Z kolei na północnym-wschodzie kraju nacjonaliści protestowali przeciwko zajęciu buddyjskiej świątyni.