Najnowsze

Najnowsze

Japończycy powiesili skazańców

Mimo międzynarodowych protestów w Japonii powieszono dwóch mężczyzn, skazanych na kary śmierci za zabójstwa. W tym roku Japończycy wykonali już 15 wyroków śmierci.

W Moskwie dogadamy się ws. Katynia?

Rosja otworzy dostęp do tajnych archiwów dotyczących zbrodni katyńskiej, w zamian za co władze w Warszawie "nie podejmowałaby więcej tego tematu z byle powodu" - taką wizję porozumienia ws. zamknięcia sprawy katyńskiej przedstawia rosyjska "Niezawisimaja Gazieta".

AntyPudelkowa krucjata posła PO

Poseł PO Tadeusz Arkit ruszył na wojnę z plotkarskimi serwisami. - Ich administratorzy namawiają do przestępstwa, bo płacą za robienie nielegalnych zdjęć z ukrycia - twierdzi. Dlatego chce zaostrzyć kodeks karny, by utrudnić im życie - donosi "Rzeczpospolita"

Pieszo po torach - przez złodziei...

Co najmniej do północy wstrzymany będzie ruch kolejowy między Tarnowskimi Górami a Tworogiem, na szlaku wiodącym ze Śląska w kierunku Opola. We wtorek rano złodzieje zniszczyli tam sieć trakcyjną, kradnąc ok. 630 metrów miedzianych przewodów. Do kradzieży trakcji doszło na leśnym odcinku linii kolejowej.

Cios dla języka francuskiego

Francuska duma narodowa znów została wystawiona na ciężką próbę. Tym razem przez Rwandyjczyków, którzy uznali, że ich dotychczasowy język oficjalny, czyli francuski, jest im całkowicie nieprzydatny.

"Mam nadzieję, że Lech Kaczyński wyciągnął wnioski"

- Liczę, że atmosfera Rady Gabinetowej będzie dobra. Bez traumatycznych przeżyć i emocji z większą ilością informacji. I prezydent będzie słuchał. Mam bowiem nadzieję, że wyciągnął wnioski - mówił w TVN24 wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Agencje rolne, czy urzędnicze?

Z każdej złotówki wydawanej w Agencji Rynku Rolnego 50 groszy idzie na własne wydatki - wynika z utajnionego przez resort rolnictwa raportu. W agencjach rolnych lawinowo przybywa pracowników, co nie przekłada się na ich wydolność - donosi "Rzeczpospolita".

Kontrowersyjna aukcja kości słoniowej

108 ton kości słoniowej zostanie wystawionych na pierwszych od lat legalnych aukcjach na południu Afryki. Według niektórych ekologów takie przedsięwzięcie zachęci tylko kłusowników do większej aktywności.

Alaska czyli Bieszczady

Jeżeli na ulicy chodzi łoś, to prawdopodobnie jesteś na Alasce. Jeżeli dodatkowo jest minus dwadzieścia, to prawdopodoieństwo, że jesteś na Alasce znacznie wzrasta. Jeżeli jeszcze z każdego samochodu osobowego sterczy kabel zakończony wtyczką do kontaktu, to na sto procent jesteś na Alasce.

Partyjne doły bronią Dorna

Po wyrzuceniu z PiS Ludwika Dorna w lokalnych strukturach wrze. - Kto ma inne zdanie niż Jarosław Kaczyński, spychany jest na margines. Miejsce na podium zajmują miernoty - żalą się działacze dziennikowi "Polska". Część ponoć straszy odejściem.

Chińskie mandarynki zagrożone

Po mleczarzach teraz poważne kłopoty mają chińscy producenci mandarynek. Pogłoski o zarazie w jednej z prowincji spowodowały, że owoce te się nie sprzedają.

Wyszliśmy z Iraku

Koniec polskiej misji w Iraku. We wtorek wczesnym rankiem do kraju przyleciało ostatnich stu żołnierzy 10. zmiany polskiego kontyngentu.

Zginęli w zmiażdżonym aucie

Tragiczny wypadek na trasie między Białymstokiem a Sokółką. Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne. Jeden z samochodów został dosłownie zmiażdżony.

Nie ma kasy na ściganie gwałcicieli

Wielu przestępców nie zostaje ujętych, choć śledczych dzieli od tego tylko krok. Wszystko przez pieniądze - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Prokuraturze ma bowiem brakować funduszy na badania genetyczne, pozwalające namierzyć sprawców przestępstw.

Geotermia Rydzyka bez zezwolenia na zbiórke pieniędzy

MSWiA po raz drugi odesłało wniosek dotyczący pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej na odwierty geotermalne w Toruniu. Resortowi nie podoba się m.in pomysł, by zbiórkę prowadziły tylko trzy osoby - donosi "Dziennik".

Szymanek-Deresz na prezydenta?

Wiceszefowa SLD Jolanta Szymanek-Deresz jedzie do Stanów Zjednoczonych, by przyglądać się finałowi kampanii prezydenckiej. W szeregach Sojuszu jej nazwisko coraz częściej pada w kontekście wyborów prezydenckich - czytamy w "Dzienniku".

Lato i Boniek faworytami Listkiewicza

Ustępujący prezes PZPN Michał Listkiewicz chce, by nowym szefem związku został Grzegorz Lato, a jego zastępcą Zbigniew Boniek. Listkiewicz wycofuje swe poparcie dla sekretarza PZPN Zdzisława Kręciny - informuje "Dziennik".

Hiszpania oddaje skarby

Wizyta hiszpańskiej pary królewskiej w Peru stała się okazją do zwrotu temu państwu drogocennych przedmiotów, pochodzących z czasów prekolumbijskich. Skarby, które do Hiszpanii przemycił jeden z kolekcjonerów, trafiły w ręce policji w 2007 roku.

Narkotykowy mafioso schwytany

Jeden z najbardziej poszukiwanych przez Stany Zjednoczone i Meksyk narkotykowych bossów wpadł w końcu w ręce policji. W akcji ujęcia Eduardo Arellano Feliksa wzięło udział ponad stu policjantów i żołnierzy.

Agent CBA: Bez miliona nie podchodź

Agent Sosnowski - to fikcyjne nazwisko świadka incognito, który mógł przed sądem pogrzebać szefa Samoobrony Andrzeja Leppera w procesie dotyczącym tzw. afery gruntowej. Funkcjonariusz CBA, którego prawdziwa tożsamość jest tajna dla oskarżonych, adwokatów i mediów, zeznał, że pieniądze za odrolnienie ziemi mieli dostać Lepper, Janusz Maksymiuk i "ktoś trzeci" – donosi "Gazeta Wyborcza".

1 euro za "zestaw antykryzysowy"

Światowy kryzys finansowy nie zabił w Hiszpanach poczucia humoru ani przedsiębiorczości. W restauracji "Dario's" w Gijon, na północy Hiszpanii, tylko za 1 euro można zjeść posiłek nazwany "zestawem antykryzysowym".

Śwaidek incognito oskarża Leppera

Agent CBA zeznał przed sądem, że pieniądze za odrolnienie ziemi w tzw. aferze gruntowej mieli dostać Andrzej Lepper, Janusz Maksymiuk i "ktoś trzeci" – donosi "Gazeta Wyborcza".

Odszkodowania za zwrot majątku Kościołowi?

Konstytucjonaliści mają wątpliwości, czy przekazywanie nieruchomości Kościołowi odbywa się zgodnie z ustawą zasadniczą. Jeśli tak uzna Trybunał Konstytucyjny, gminy mogą żądać od państwa miliardowych odszkodowań - informuje "Gazeta Wyborcza".

Najlepszy szpital - w Bydgoszczy

Najlepszy szpital publiczny to Centrum Onkologii w Bydgoszczy - wynika z corocznego rankingu "Rzeczpospolitej". Wśród szpitali niepublicznych zwyciężyło Pleszewskie Centrum Medyczne, które w tym roku przekształciło się w spółkę.

Muzeum wszystkich ofiar wojny

Gdańskie Muzeum II Wojny Światowej ma przedstawiać walki i cierpienia Polaków na szerokim tle europejskim - zakłada koncepcja programowa muzeum, do której dotarła "Rzeczpospolita".

NIK do reformy

Były prezes Najwyższej Izby Kontroli Mirosław Sekuła i odpowiedzialna za walkę z korupcją minister Julia Pitera przygotowują projekt zmian w ustawie o NIK - donosi "Nasz Dziennik".

Do sądu przez internet

W 2010 roku zacznie działać pierwszy w Polsce elektroniczny sąd. Będzie rozpatrywał pozwy składane w elektronicznym postępowaniu upominawczym - informuje "Gazeta Prawna".

Ojcowie na przewijaku

W Warszawie powstała szkoła dla ojców. W ciągu dwóch dni, w jednym ze stołecznych żłobków, mężczyźni uczą się, jak przewinąć dziecko czy bezpiecznie przewieźć je w samochodzie. Za szkolenie płacą 500 zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zostań trenerem biznesu

W Polsce brakuje nawet 2 tysięcy fachowców od szkoleń, tzw. trenerów biznesu. Mimo iż wejście w tę branżę wymaga nakładów rzędu kilku tysięcy złotych, chętnych kuszą wysokie pensje i niewielkie koszty prowadzenie działalności - czytamy w "Gazecie Prawnej".