Najnowsze

Najnowsze

Śmigłowce znów mogą ratować

Osiem baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest już gotowych do udzielania pomocy - podaje LPR. Loty śmigłowców zawieszono we wtorek, po tym gdy pojawiło się podejrzenie o złą jakość paliwa tankowanego do maszyn. Spółka Lotos, która zaopatruje LPR zapewnia o najwyższej jakości paliwa.

Współpraca z Tymoszenko? Janukowycz: Niemożliwe

Wiktor Janukowycz jednego jest pewien: jeśli zasiądzie w fotelu prezydenta, nie będzie współpracować z premier Ukrainy, a zarazem jego rywalką w drugiej turze wyborów Julią Tymoszenko. Janukowycz wygrał w pierwszej turze wyborów prezydenckich, zdobywając ponad 35 proc. głosów.

Andrzej K. Kraszewski ministrem środowiska

W poniedziałek o godzinie 16. na stanowisko ministra środowiska prezydent powoła Andrzeja Kazimierza Kraszewskiego - dowiedział się portal tvn24.pl. Na stanowisku zastąpi on Macieja Nowickiego. Priorytetami nowego ministra mają być klimat i gospodarka odpadami.

Prezydent coraz lepiej, premier traci

27 proc. Polaków jest zadowolonych z gabinetu Donalda Tuska, a 27 proc. z pracy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. W porównaniu z grudniem prezydent zyskał kilka procent głosów "za", a rząd "przeciw".

Boss bossów stracił 550 mln euro

550 milionów euro - taką wartość ma majątek szefa cosa nostry Matteo Messiny Denaro. Swoim bogactwem mafioso nie będzie się już cieszył, bo włoska policja właśnie go skonfiskowała. To wielki cios dla mafii.

"Polacy i Żydzi, na skrzyżowaniu tragedii"

Obok byłych więźniów na uroczystości 65. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz obecny jest prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, a także premier Izraela Benjamin Netanjahu. - Zebraliśmy się tutaj, Polacy i Żydzi, na skrzyżowaniu tragedii - mówił ten ostatni.

Samoloty lecą w dół

2009 r. był najgorszym rokiem w historii lotnictwa cywilnego - podało Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Wszystko z powodu spadku przewozów lotniczych - zarówno ludzi, jak i towarów.

"Nie byłem źródłem przecieku. Oddaj laptopa"

- Jerzy Engelking dopuścił się manipulacji, był sędzią, katem i wodzirejem. Chcieli zrobić ze mnie szpiega i aferzystę - przekonywał przed komisją naciskową Janusz Kaczmarek. Engelking stanowczo zaprzeczył. - Prokuratura nie działała na polityczne zamówienie - stwierdził. Konfrontacja byłego zastępcy prokuratora generalnego z byłym szefem MSWiA zakończyła się po godz. 16.

PiS wychodzi z komisji. "To bezradność"

Posłowie PiS opuścili posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. nacisków. Zaprotestowali w ten sposób przeciwko temu, w jaki sposób Andrzej Czuma prowadzi obrady. Jesteśmy bezradni, (...) funkcjonowanie w tej komisji uwłacza naszej godności - mówią.

Pistolet na niby, panika naprawdę

Strój Rambo, plastikowy karabin i pistolet - tak ubrany i wyposażony uczeń jednego z hiszpańskich liceów chciał zrobić kawał swoim kolegom. Niestety, jego poczucie humoru nikogo nie przekonało. Wręcz przeciwnie: wywołał w szkole prawdziwą panikę.

Auschwitz - "relikwia narodów"

- Cena krwi i męczeństwa pozwala po 65. latach przemienić nazistowskie megakłamstwo w relikwię narodów - tymi słowami były więzień obozu w Auschwitz August Kowalczyk zakończył swoje wystąpienie podczas uroczystości rocznicy wyzwolenia obozu.

"Uczyńcie wszystko, by wymierzyć sprawiedliwość"

O wymierzenie sprawiedliwości żyjącym uczestnikom zagłady Żydów podczas II wojny światowej zaapelował Szimon Peres. Izraelski prezydent przemawiał w środę w niemieckim Bundestagu podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście.

Oświęcim kontra Auschwitz

Oświęcim pustoszeje: w ostatnich latach wyjechało lub wymarło prawie 20 proc. mieszkańców. I choć Muzeum Auschwitz odwiedza rocznie milion turystów, do miasta nie zaglądają. Młodzi oświęcimianie wyjeżdżają stąd, bo jak mówią "nie chcą żyć w cieniu cmentarza", w mieście, gdzie jedyną atrakcją są warsztaty o Holokauście, szkolenia "jak nie zostać antysemitą".

Sąd: rząd postąpił bezprawnie

Rząd Wielkiej Brytanii przekroczył swoje uprawnienia - orzekł tamtejszy Sąd Najwyższy. Chodzi o zamrożenie rachunków bankowych pięciu osobom podejrzanym o terroryzm. Stało się to bez zgody parlamentu. Zdaniem sądu specjalne polecenia resortu skarbu w tej sprawie były bezprawne.

Były dyrygent zostaje w więzieniu

Skazany za pedofilię, były dyrygent nieistniejącego już chóru Polskie Słowiki, Wojciech Krolopp nie wyjdzie wcześniej z więzienia - zdecydował poznański sąd. Jak uzasadniono, nie ma pewności, czy skazany nie popełni na wolności kolejnych przestępstw.

Obama o Auschwitz: Nie możemy być biernymi świadkami zła

Musimy opierać się antysemityzmowi i ignorancji, i nie godzić się na przyjęcie roli biernego świadka zła, bez względu na to, kiedy i gdzie da ono o sobie znać - tymi słowami amerykański prezydent Barack Obama zwrócił się do uczestników III Międzynarodowego Forum Holokaustu "Let My People Live!". W Auschwitz trwają obchody 65. rocznicy wyzwolenia byłego obozu zagłady.

Bug wylewa i zamarza. Ludzie nie chcą ewakuacji

Bug na wysokości wsi Mościce Dolne (woj. lubelskie) jest nadal niebezpieczny. Jednak mieszkańcy zagrożonych gospodarstw na razie nie chcą ewakuacji, na opuszczenie domu zdecydowała się tylko jedna rodzina. Wojsko i strażacy są w pogotowiu.

Zostań "rodzicem" lokomotywy

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworznie Śląskiej ma nowy pomysł na ratowanie parowozów i lokomotyw. Za jedyne 5 złotych miesięcznie można stać się pełnoprawnym "opiekunem" zabytkowych pamiątek.

Pies morski odnalazł właścicieli

Wytrwał na krze kilka dni, a jego historię poznała cała Polska. Teraz dzielny pies morski, którego na bałtyckiej krze odnaleźli marynarze, wróci do domu. Radio Zet podaje, że znaleźli się właściciele czworonoga.

Irańczycy zatrzymali Yogiego, niemiecki MSZ milczy

Podczas grudniowych, antyrządowych protestów zatrzymano w Iranie dwóch niemieckich dyplomatów - poinformowała w środę irańska państwowa sieć radiowo-telewizyjna IRIB. Media powoływały się na anonimowego wiceministra ds. wywiadu. Według tego źródła "aresztowani zostali dwaj niemieccy dyplomaci używający pseudonimów Yogi i Ingo".

Mróz puszcza. Odetchnąć nie dadzą zawieje i śnieżyce

To wcale nie musiały być najgorsze dni tej zimy. Fakt - było bardzo mroźno. Ale teraz - z powodu ocieplenia aury - może być gorzej. Dlaczego? Z powodu bardzo silnych opadów śniegu i wiatru. Zawieje, wichury i śnieżyce - to perspektywa dla Polski na najbliższe dni. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia.

"Auschwitz nie wyleczył świata z antysemityzmu"

- Auschwitz nie wyleczył świata z antysemityzmu - powiedział w środę we włoskiej Izbie Deputowanych Elie Wiesel, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla i zarazem więzień obozu zagłady, wyzwolonego przed 65. lat temu przez Rosjan.

"Auschwitz to także symbol dla Unii"

- Unia Europejska powstała po to, by koszmar wojny nigdy się nie powtórzył. A nazistowski obóz zagłady Auschwitz to także symbol dla Unii - mówił podczas III Międzynarodowego Forum Holokaustu "Let My People Live!" szef PE Jerzy Buzek. Z kolei Aleksander Kwaśniewski przypomniał uczestnikom obchodów, że "nikt nie jest odporny na demony fanatyzmu i nienawiści".

Przemyt papierosów w laptopie

Gdzie można próbować schować przed celnikami papierosy? Okazuje się, że nawet w laptopie. Taki nietypowy komputer znaleźli celnicy kontrolujący autobus na przejściu granicznym w Hrebennem.

CBA zabiera z urzędów dokumenty Sobiesiaka

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do kilku urzędów na Dolnym Śląsku. Zabezpieczyli w nich dokumenty dotyczące budowy wyciągu narciarskiego przez firmę Winterpol w Zieleńcu. Właścicielem firmy i wyciągu jest biznesmen Ryszard Sobiesiak, którego nazwisko pojawia się w kontekście tzw. afery hazardowej.

Tir w nocy wjechał do salonu

Bardzo nietypową ozdobę salonu ujrzeli obudzeni w środku nocy mieszkańcy przydrożnego domu w Józefowie koło Radomska (Łódzkie). Kawałek ściany zastąpiła maska ciężarówki, która zjechała z pobliskiej drogi i wbiła się w ich dom.

"Myślę o niezliczonych ofiarach nienawiści"

- Ze wzruszeniem myślę o niezliczonych ofiarach ślepej nienawiści rasowej i religijnej, które zaznały deportacji, uwięzienia i śmierci w tych aberracyjnych i nieludzkich miejscach - powiedział o Holokauście Benedykt XVI w 65. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Romowie nie przemówią w Auschwitz

- W uroczystości wyzwolenia obozu, który jest symbolem zagłady Romów, zabraknie naszego głosu - nie kryje oburzenia szef Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski. W imieniu narodu romskiego miał przemawiać były więzień Auschwitz Rom Edward Paczkowski, ale miał wypadek. A organizator - Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau - nie przewidział zastępstwa na 65. rocznicę wyzwolenia obozu.

Włoski portal zaskarży biskupa Pieronka?

Włoski portal katolicki Pontifex.Roma nie wyklucza podjęcia kroków prawnych po wypowiedzi biskupa Tadeusza Pieronka. Duchowny zarzucił portalowi, że ten przeinaczył jego wypowiedź dotyczącą Holokaustu.

Zaatakował kobiety 15 razy

Policja zatrzymała 20-latka podejrzanego o 15 brutalnych napadów na kobiety. Mężczyzna działał według tego samego schematu. Najpierw wybierał ofiarę, obserwował ją, a następnie napadał w ustronnym miejscu.