Najnowsze

Najnowsze

Koń poniósł pannę młodą

Panna młoda, która spadła z powozu jadąc na swój ślub, po sześciu tygodniach leczenia stanęła na ślubnym kobiercu. Tym razem pojechała do kościoła samochodem, Rolls-Roycem.

Jechał zdymisjonować Klicha, poleciał Ćwiąkalski

Zmiana jest, ale nie taka jaką planowano. Zbigniew Ćwiąkalski nie jest już szefem resortu sprawiedliwości, ale wiele wskazuje na to, że z tego powodu na pewno nie powinien smucić się Bogdan Klich. Według RMF FM Donald Tusk jadąc w poniedziałek do Warszawy, był przekonany, że za kilka godzin pożegna się z ministrem obrony. Plany musiał jednak zmienić.

Wycofany zarzut dla Olewnika

Włodzimierz Olewnik nie stanie przed sądem za to, że we wrześniu ubiegłego roku zaatakował podczas przesłuchania jednego z prokuratorów. Śledczy nie mieli wątpliwości, że ojciec uprowadzonego i zabitego Krzysztofa, złamał prawo, ale ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu zdecydowali o umorzeniu postępowania.

Czuma: żadnych szybkich ruchów

Czy sztandarowy projekt Zbigniewa Ćwiąkalskiego o rozdzieleniu funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości spali na panewce? - Nie należy się w tej sprawie spieszyć. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw - powiedział nowy szef resortu Andrzej Czuma. A w poniedziałek przed południem, kiedy obejmował urząd, zadeklarował, że "chce porządnie pracować, a nie występować przed kamerami".

Gaz łzawiący? Marszałek nie widzi przeszkód

Kto burzy nasz domowy spokój, wkrada się na posesję, grozi członkom rodziny - musi liczyć się z karą. To odpowiedź Bronisława Komorowskiego na przypisywany Andrzejowi Czumie pomysł ułatwienia Polakom dostępu do broni. Marszałek jednak zastrzega, że nie chodzi mu o to, by strzelać do każdego, kto nieproszony przejdzie przez naszą furtkę. - Są paralizatory, gaz - wyliczał Komorowski w RMF FM.

Australia świętuje

Australijczycy obchodzą swoje najważniejsze święto narodowe, Dzień Australii. Upamiętnia on założenie pierwszej stałej osady w tym kraju - Sydney. To największe miasto Australii na początku była kolonią karną.

Tysiąc osób na pogrzebie modelki

Blisko tysiąc osób pożegnało tragicznie zmarłą, brazylijską modelkę Marianę Bridi da Costa. Ta dwukrotna finalistka Miss World, której lekarze z powodu choroby amputowali ręce i nogi, zmarła w sobotę nad ranem.

Bomba na rowerze

Pięć osób zginęło, a wiele zostało rannych w wyniku zamachu terrorystycznego na północnym zachodzie Pakistanu. Na placu pełnym ludzi eksplodowała umieszczona na rowerze bomba.

Włoch sprzedawał podróbki

Firma ze Skoczowa w woj. śląskim importowała z Chin narzędzia, a następnie oklejała podrobionymi naklejkami znanych marek. Tak spreparowany towar trafiał na obwoźny rynek zbytu w okolicznych wsiach. Nad całością biznesu czuwał włoski właściciel.

"Nie popełniłem błędu. Nie jestem winny tej śmierci"

Zdymisjonowany szef więzienia w Płocku, w którym powiesił się Robert Pazik, broni się przed zarzutami i podkreśla, że zrobił wszystko "by zabójcy Olewnika nic się nie stało". Nie udało się, a mimo to Artur Kowalski nie ma sobie nic do zarzucenia. Odpowiedzialność zrzuca na psychologów.

Fundusz zamyka kasę przed in vitro

Pod koniec listopada premier Donald Tusk zapowiadał refundację zabiegów in vitro z budżetu państwa. Ale przygotowywana przez Jarosława Gowina ustawa bioetyczna, regulująca między innymi kwestię zapłodnienia pozaustrojowego, to wciąż sen o przyszłości. Tymczasem NFZ już rozporządził pieniędzmi, które ma na 2009 rok. Na in vitro pieniędzy nie znalazł.

Morsy pływają w Londynie

Ponad 250 zawodników, pogrupowanych w kategorie wiekowe oraz 25 metrów do przepłynięcia. Niby zwykłe zawody pływackie. Z tą różnicą, że woda ma temperaturę czterech stopni Celsjusza. W Londynie po raz czwarty odbyły się doroczne zawody w pływaniu dla "morsów".

Strzały w dyskotece

Dwie osoby nie żyją, osiem zostało rannych - to tragiczny finał strzelaniny w jednej z dyskotek w Portland, w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych.

Śmierć w czołowym zderzeniu

Śliska jezdnia i chwila nieuwagi. W Wielkopolsce, niedaleko Strykowa doszło do tragicznego wypadku - zginęła jedna osoba. Policja bada przyczyny zdarzenia i apeluje o szczególną rozwagę na drogach.

Strach ministrów po pierwszej dymisji

Atmosfera w rządzie stała się nerwowa. Na biurko Donalda Tuska trafiają coraz bardziej pesymistyczne prognozy gospodarcze na drugi kwartał tego roku - dowiedział się "Dziennik".

Podpalili więzienie z zakładnikami

Choć nie ma doniesień o ofiarach, to bunt w jednym z libanskich więzień przybrał naprawdę dramatyczny obrót. Domagający się poprawy warunków życia osadzeni podpalili część więzienia, a później umieścili tam wziętych wcześniej zakładników.

Świątynia Opatrzności na ukończeniu

Podstawowe prace budowlane przy bryle świątyni powstającej w warszawskim Wilanowie są na ukończeniu. W tym roku ma być montowana kopuła zwieńczająca budowlę - zapowiada "Życie Warszawy".

Stolec wojaka Szwejka za "turecką toaletę"

Choć część kontrowersyjnej instalacji Entropa autorstwa czeskiego rzeźbiarza Davida Czernego, przedstawiająca Bułgarię jako "turecką toaletę" jest już zasłonięta, to jednak Bułgarzy nie mogą darować Czechom żartu. W swoim najpoczytniejszym dzienniku "Trud" odwdzięczają się karykaturą wojaka Szwejka... załatwiającego fizjologiczną potrzebę na mapę Czech. Nie wiadomo czy ma znaczenie to, że wstydliwa część ciała Dobrego Wojaka wypięta jest w stronę... Polski.

Ratusz nie chce gawronów

W lutym znikną wszystkie gniazda z drzew w lubelskim Ogrodzie Saskim. Na polecenie Urzędu Miasta zdejmą je alpiniści. Magistrat uznał, że ptaki za bardzo paskudzą na chodniki i ławki - pisze "Dziennik Wschodni".

Brakuje pieniędzy na obóz Auschwitz

Jeśli nie znajdzie się 100 mln euro, pozostałości po niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau mogą się nie zachować dla przyszłych pokoleń - przestrzega "Rzeczpospolita".

Szef MON i instytut jego żony

Jastrzębska Spółka Węglowa, Katowicki Holding Węglowy oraz koncern paliwowy PKN Orlen – to kontrolowane przez Skarb Państwa firmy dofinansowujące działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych, której jednym z założycieli jest Bogdan Klich. Sponsorowane przez te spółki imprezy odbyły się już po objęciu przez niego stanowiska szefa resortu obrony narodowej - pisze "Rzeczpospolita".

SLD wróciło do TVP

Minął już miesiąc od zamachu stanu w radzie nadzorczej TVP, gdy „przystawki” - czyli LPR i Samoobrona - obaliły PiS-owski zarząd Andrzeja Urbańskiego i przejęły kontrolę nad spółką. To, co początkowo wydawało się kuriozalnym epizodem, dziś wygląda na stabilną konstrukcję - ocenia "Gazeta Wyborcza".

Kłopoty z celibatem

Ponad połowa polskich księży chciałaby mieć żony i dzieci. Takie wyniki badań mogą wprawić w zdumienie - ocenia "Gazeta Wyborcza".

Witamina D kontra Alzheimer

Wiatmina D, pojawiająca się w ludzkim organizmie pod wpływem promieni słonecznych lub przyjmowana podczas jedzenia, ma pozytywny wpływ na zapobieganie chorobom wieku starczego związanymi z poznaniem - twierdzą naukowcy.

Dwie tony słodkiego rekordu

Takiego sernika nie zjadłby nawet największy łasuch i nie przyniósł największy siłacz. Ważył ponad 2 tony, mierzył ponad 2,5 metra średnicy i nie miał sobie równych. Nie tylko w niedzielę, ale nikt nigdy nie zrobił wcześniej tak gigantycznego sernika.

"NATO nie chce się rozszerzyć"

Zdaniem szefa polskiego MSZ, Sojusz Północnoatlantycki na obecnym etapie nie ma woli, by rozszerzyć się na Gruzję i Ukrainę. Radosław Sikorski udzielił wywiadu "Daily Telegraph". Gazeta swojego rozmówcę nazywa "najpoważniejszym kandydatem do fotela szefa NATO". Od kwietnia to stanowisko będzie wolne.

Komorom gazowym grozi zagłada

Choć to jedno z najsmutniejszych miejsc na ziemi, jego wartość dla przyszłych pokoleń jest nieoceniona. Chodzi o obóz zagłady Auschwitz-Birkenau i jego komory gazowe, które są zagrożone. Albo znajdą się duże pieniądze na ich konserwację, albo dla przyszłych pokoleń zabraknie namacalnego dowodu Zagłady.