Najnowsze

Najnowsze

Lotniskowiec z 25 tys. klocków

39-letni Ed Diment z 25 tys. klocków Lego stworzył prawdziwe dzieło sztuki - ważący prawie 250 kilogramów model amerykańskiego lotniskowca USS Intrepid.

Wszystkie bariery Warszawy

Do tej pory występowali tylko jako eksperci od dróg i komunikacji, teraz chcą swoją wiedzą służyć osobom na wózkach, matkom podróżującym z wózkami dziecięcymi oraz rowerzystom. Eksperci ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji "odpalili" właśnie nowy projekt: Warszawską Mapę Barier.

500 osób nie żyje, 2,5 mln straciło dom

Prawie 500 ofiar śmiertelnych, zalane domy i zerwane drogi - to tragiczny bilans trwających od kilku miesięcy powodzi, jakie nawiedzają Kolumbię. Szacuje się, że ponad 2,5 miliona osób zostało bez dachu nad głową.

Nieudany włam. Złodziej utknął

Nieudolny skok w Chinach. Włamywacz utknął na zewnątrz budynku po tym, jak próbował dostać się do jednego z mieszkań przez wentylację. Z pomocą przyszli strażacy, a zaraz po nich policjanci.

"Umyję jego nogi moimi włosami". Piosenka o Judaszu

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga znowu wywołała kontrowersje i oburzenie chrześcijan. Zapowiedziała, że w Niedzielę Wielkanocną odbędzie się premiera jej piosenki o miłości Marii Magdaleny do Judasza. - Kiedy przychodzi do mnie, jestem gotowa/Umyję jego nogi moimi włosami, jeśli będzie tego potrzebował - śpiewa gwiazda.

"Informator Wikileaks" przeniesiony

Bradley Manning, żołnierz oskarżony o przekazanie demaskatorskiemu portalowi Wikileaks tysięcy tajnych i poufnych dokumentów rządu USA, będzie przeniesiony z więzienia w Quantico, w stanie Wirginia, do bazy Fort Leavenworth, w stanie Kansas - poinformował przedstawiciel Pentagonu Jeh Johnson. Do światowych mediów wielokrotnie przeciekały informacje, według których Manning - który wciąż oczekuje na proces przed sądem wojskowym - był w Quantico źle traktowany, a nawet dręczony.

Wyborca pod drzwiami posła

Na poselskie i senatorskie biura wydajemy rocznie blisko osiem mln zł, ale zastanie parlamentarzysty w biurze wcale nie jest łatwe. Szczególnie wtedy, gdy polityk pełni jakąś ważną funkcję. - Obowiązki w Warszawie ograniczają kontakty z wyborcami - przyznaje marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

PO ma zielone światło na Smoleńsk

Dwie największe partie mówią, że o listach będą myśleć najwcześniej w maju. Ale już teraz wdrażają strategie, które ich zdaniem zapewnią im zwycięstwo. Walka ma się rozegrać między Smoleńskiem a drożyzną. O tym pierwszym mogą już mówić w PO otwarcie.

(Nie) być jak Kate Middleton

Kate Middleton może być piękna, bogata i wkrótce wyjść za księcia, ale aż 86 proc. brytyjskich kobiet wcale jej nie zazdrości i nie zamieniłoby się z nią, gdyby to było możliwe - wynika z sondażu firmy YouGov, przeprowadzonego na zamówienie portalu MyDaily.co.uk.

Zabił, a ciało schował w walizce

Sąd w Birmingham skazał na dożywocie 29-letniego Polaka Tomasza S., uznanego przez brytyjską ławę przysięgłych za winnego zabójstwa współlokatorki, 24-letniej Sylwii C. Sąd zalecił, by S. spędził w zakładzie karnym co najmniej 20 lat, zanim będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie.

Pierwsza Dama USA o krok od katastrofy?

Tragicznie mógł zakończyć się lot Michelle Obamy z Nowego Jorku do Waszyngtonu. Jak donosi "Washington Post", Boeing 737, na pokładzie którego poza Pierwszą Damą USA była też żona wiceprezydenta USA Joe Bidena - Jill, musiał przerwać lądowanie, by uniknąć zderzenia z wojskowym samolotem transportowym, który w tym samym czasie startował z lotniska w bazie wojskowej Andrews.

Polak z pochodzenia bez trupów w szafie. Chce do Białego Domu

- Jestem dumny z mojego polskiego dziedzictwa. Jestem w połowie Polakiem, w połowie Niemcem - mówi republikanin Tim Pawlenty, który w przyszłorocznych wyborach prezydenckich chce walczyć z Barackiem Obamą o Biały Dom. Do stycznia tego roku, przez osiem lat był odnoszącym duże sukcesy gubernatorem stanu Minnesota. Teraz, według ekspertów, ma realne szanse zostać najważniejszym człowiekiem świata.

"Rozmowa Rymanowskiego" 19.04

Wtorek, 19 kwietnia - Domagam się przeprosin od ministra Sikorskiego, premiera Donalda Tuska, a przede wszystkim zwierzchnika Sił Zbrojnych - prezydenta Bronisława Komorowskiego - mówił w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. Według niego, w świetle ustaleń prokuratury, która wyklucza na razie naciski na pilotów Tu-154 jako przyczynę katastrofy smoleńskiej, przeprosiny te należą się m.in. rodzinom gen. Błasika i kapitana Protasiuka, których polskie władze nie broniły po raporcie MAK.

"Kropka nad i" 19.04.2011 r.

Wtorek, 19 kwietnia Tablica została zdjęta niesłusznie, ale, jeżeli rosyjskie prawo zostało złamane to polski rząd ponosi za to odpowiedzialność - uważa eurodeputowany PiS Tadeusz Cymański. Jego zdaniem, zarówno tłumaczenia polskiego MSZ, jak i strony rosyjskiej ws. usunięcia tablicy na pamiątkowym obelisku w Smoleńsku nie są pełne i przekonujące. - Ten rząd kręci, jak mało który. Mętna woda jest wszędzie - mówił w "Kropce nad i" poseł PiS.

"Domagam się przeprosin"

- Domagam się przeprosin od ministra Sikorskiego, premiera Donalda Tuska, a przede wszystkim zwierzchnika Sił Zbrojnych - prezydenta Bronisława Komorowskiego - mówił w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. Według niego, w świetle ustaleń prokuratury, która wyklucza na razie naciski na pilotów Tu-154 jako przyczynę katastrofy smoleńskiej, przeprosiny te należą się m.in. rodzinom gen. Błasika i kapitana Protasiuka, których polskie władze nie broniły po raporcie MAK.

"Prezydent upomina się o prawdę ws. Katynia"

Bronisław Komorowski zarówno w przeszłości, jak i teraz, jako prezydent niepodległego państwa polskiego, upomina się o pełną prawdę o zbrodni katyńskiej - napisał w liście do autorów apelu ws. ludobójstwa w Katyniu doradca prezydenta Tomasz Nałęcz.

"Ktoś wyciągnął z teczki nóż. Daliśmy sobie radę"

- Ktoś wyciągnął z teczki nóż - rzeźnicki, duży. Nie byłem sam, jakoś żeśmy dali sobie radę. Więcej takich sytuacji nie miałem – opowiadał Jarosław Kaczyński. Do biura poselskiego prezesa PiS zajrzał reporter „Czarno na białym”.

"Ten rząd kręci, mętna woda jest faktem"

Tablica została zdjęta niesłusznie, ale, jeżeli rosyjskie prawo zostało złamane to polski rząd ponosi za to odpowiedzialność - uważa eurodeputowany PiS Tadeusz Cymański. Jego zdaniem, zarówno tłumaczenia polskiego MSZ, jak i strony rosyjskiej ws. usunięcia tablicy na pamiątkowym obelisku w Smoleńsku nie są pełne i przekonujące. - Ten rząd kręci, jak mało który. Mętna woda jest wszędzie - mówił w "Kropce nad i" poseł PiS.

Wjechała w policyjny motocykl

Policjant pełniący służbę na motocyklu został przewieziony do szpitala po zderzeniu, do którego doszło dziś w centrum Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Zdjęcie z miejsca wypadku przesłał do redakcji Kontaktu 24 @Szymon.

Reżim uderza w lekarzy. Znikają bez śladu

Władze Bahrajnu aresztowały wielu lekarzy, a także pielęgniarki i innych członków personelu medycznego, podejrzanych o udział w antyrządowych demonstracjach lub udzielanie pomocy uczestnikom manifestacji - poinformowała opozycja bahrajńska.

Policjant jeździł po pijanemu. Poszedł na urlop

Wtorek, 19 kwietnia Policjant z Ostrołęki w środku nocy zaczepiał mieszkańców. Jak relacjonują, ubliżał im, groził i przeklinał, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Zatrzymał go zaalarmowany przez świadków zdarzenia patrol, ale jak twierdzą świadkowie, pijanego kolegę na badanie krwi policjanci przewieźli dopiero po trzech godzinach. Prokuratura potwierdza: policjant był pijany. Ale jak dotąd nie stracił prawa jazdy i nie poniósł konsekwencji służbowych. Jest teraz na urlopie wypoczynkowym.

"Nie po to lekarze ratują życie, żeby urzędnicy je niszczyli"

Wtorek, 19 kwietnia Beata Łomozik dwa lata temu przeszła przeszczep serca. Mieszka z trójką dzieci w zawilgoconej, zimnej suterenie. Według lekarzy powinna się natychmiast przeprowadzić, bo w jej stanie każda infekcja, to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Urzędnicy bezradnie rozkładają jednak ręce i mówią: jedyna rada to czekać, bo nie ma wolnych lokali zastępczych. - Nie po to lekarze ratują życie, żeby urzędnicy je niszczyli - mówi ze łzami w oczach kobieta.

Litewska ambasador wezwana do MSZ

Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wezwał na spotkanie ambasadora Litwy w Warszawie Loretę Zakareviciene w związku z "narastającą na Litwie atmosferą wrogości wobec polskiej mniejszości narodowej".

Polonia zbiera się do walki o zniesienie wiz

Polonia w USA rozpoczęła akcję nacisków na Kongres, aby uchwalił wniesioną niedawno do jego obu izb nową ustawę, która ułatwiłaby zniesienie wiz dla Polaków. Ustawa zmienia kryteria wejścia do programu ruchu bezwizowego, ale jej szanse ocenia się jako małe.

Były prezes TVP wygrał z nią w sądzie

Trzymiesięczne odszkodowanie z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę i odszkodowanie z tytułu wypowiedzenia umowy ma zapłacić swojemu byłemu prezesowi Piotrowi Farfałowi Telewizja Polska - dowiedział się portal tvn24.pl. Orzeczenie w tej sprawie wydał we wtorek warszawski sąd. TVP wyroku nie komentuje i czeka na pisemne uzasadnienie. Piotr Farfał został dyscyplinarnie zwolniony ze stanowiska p.o. prezesa TVP we wrześniu 2009 roku.

Agent Tomek: nie kandyduję z list PiS

- Informacja o moim kandydowaniu do Sejmu z list PiS jest nieprawdziwa, jak wiele innych doniesień medialnych na mój temat. Nikt nie prowadzi ze mną takich rozmów i nie dostałem żadnych propozycji udzielania się w polityce - mówi w wywiadzie dla Onet.pl Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz CBA. Co prawda dementuje medialne doniesienia, jakoby startował z list PiS, ale zastrzega, że jeśli "usłyszy propozycję, to ją rozważy".

Policjant jeździł po pijanemu. Poszedł na urlop

Policjant z Ostrołęki w środku nocy zaczepiał mieszkańców. Jak relacjonują, ubliżał im, groził i przeklinał, po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Zatrzymał go zaalarmowany przez świadków zdarzenia patrol, ale jak twierdzą świadkowie, pijanego kolegę na badanie krwi policjanci przewieźli dopiero po trzech godzinach. Prokuratura potwierdza: policjant był pijany. Ale jak dotąd nie stracił prawa jazdy i nie poniósł konsekwencji służbowych. Jest teraz na urlopie wypoczynkowym.

"Nie po to lekarze ratują życie, żeby urzędnicy je niszczyli"

Beata Łomozik dwa lata temu przeszła przeszczep serca. Mieszka z trójką dzieci w zawilgoconej, zimnej suterenie. Według lekarzy powinna się natychmiast przeprowadzić, bo w jej stanie każda infekcja, to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Urzędnicy bezradnie rozkładają jednak ręce i mówią: jedyna rada to czekać, bo nie ma wolnych lokali zastępczych. - Nie po to lekarze ratują życie, żeby urzędnicy je niszczyli - mówi ze łzami w oczach kobieta.