Najnowsze

Najnowsze

Twarde lądowanie po pół roku w kosmosie

Dobiegła końca sześciomiesięczna przygoda życia trzech kosmonautów. Po spędzeniu niemal pół roku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jeden Amerykanin i dwóch Rosjan powrócili na Ziemię. Kapsuła Sojuz wylądowała na stepie w Kazachstanie około godziny szóstej rano czasu polskiego, bezpiecznie dostarczając całą trójkę do domu.

Gigantyczne tarcze dotarły do Warszawy

W nocy do Warszawy dotarły kolejne elementy TBM, który wydrąży tunel drugiej linii metra. Konwój z gigantycznymi tarczami nie bez kłopotów dotarł na rondo Daszyńskiego. Montaż TBM ma się zakończyć jeszcze we wrześniu.

Dwa słońca, dwa zachody

Planeta z dwoma słońcami? To widok znajomy wszystkim miłośnikom "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa. Po raz pierwszy udało się potwierdzić, że takie zjawisko istnieje naprawdę. Kiedy dzień na planecie Kepler-16b dobiega końca, przychodzi czas na podwójny zachód słońca - podało "Science".

Nałogowo ssie kobiece stopy. Ściga go policja

Fetyszyzm na punkcie kobiecych stóp zazwyczaj nie jest ścigany, ale w Conway, małym miasteczku w Arkansas, jeden mężczyzna przekroczył dopuszczalne granice i zaczął napastować kobiety w ich domach, całując i ssąc ich palce u stóp. Policja poszukuje napastnika. Prawdopodobnie to ten sam mężczyzna, który w przeszłości był już wielokrotnie skazywany za podobne przewinienia.

PO i PiS. Remis na twardo

Gdyby policzyć poparcie tylko zdeklarowanych wyborców, Platforma ma 18 proc., a PiS - 17 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Badanie pokazuje, ilu pewnych wyborców mają partie na trzy tygodnie przed wyborami.

Urzędniczy survival, czyli jak zdobywa się środki unijne

By zdobyć kilka milionów niekiedy trzeba przygotować 20 tys. stron dokumentacji i zaangażować w to pracę połowy urzędu. I choć niektórzy ekonomiści mówią: mogłoby być prościej, to zdobywanie unijnych pieniędzy nadal jest urzędniczym torem przeszkód. Mimo to jesteśmy w tym mistrzami Unii Europejskiej - do tej pory wywalczyliśmy ponad 120 mld zł w postaci różnych dotacji.

Debata z wielkim nieobecnym

Czy drogi można budować taniej i szybciej? Czy zdążymy na Euro? Dlaczego polska kolej jeździ tak jak jeździ? I czy minister Cezary Grabarczyk ma więcej zasług, czy win na swoim koncie? - na te i inne pytania z tematu "infrastruktura i rozwój regionalny" dziś wieczorem odpowiadać będą posłowie PO, PJN SLD i PSL. Początek debaty o 19.25 w TVN24. Transmisja w tvn24.pl.

Sikorski: prześladowanie "Biełsatu" to dobry znak

Prześladowania przez reżim Aleksandra Łukaszenki dziennikarzy Biełsatu to dobry sygnał - miał powiedzieć amerykańskiej podsekretarz stanu ds. Demokracji i Problemów Globalnych Pauli Dobriansky szef MSZ Radosław Sikorski, komentujący wzrost znaczenia stacji. Te i inne oceny ministra spraw zagranicznych streszczone w depeszy nadanej z ambasady USA w Warszawie do Waszyngtonu ujawnia Wikileaks.

"Czerwony blok" sięga po władzę w Danii

- Nasz rząd nie ma już poparcia - oświadczył w niedzielę premier Danii Lars Lokke Rasmussen po tym, jak jego obóz liberalno-konserwatywny przegrał wybory. Władzę w Kopenhadze po raz pierwszy przejmie kobieta - Helle Thorning-Schmidt, która przewodzi opozycyjnemu do tej pory lewicowemu "czerowonemu blokowi"

Złoto czy trucizna z gazu łupkowego?

Gaz łupkowy to nowa nadzieja na polskie El Dorado, na razie pozostająca w sferze marzeń i planów. W Stanach Zjednoczonych wydobycie już trwa, ale metoda jego pozyskiwania budzi kontrowersje. Po dwóch stronach barykady stoją zwolennicy i przeciwnicy metody jego wydobycia zwanej „fracking”.

Tusk chce ukryć Grabarczyka na czas kampanii?

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk wbija łopaty, jeździ po kraju, otwiera nowe inwestycje, a nawet skacze wzwyż. Wszystko, by zyskać głosy przed zbliżającymi się wyborami. Ale aktywność ministra nie podoba się Donaldowi Tuskowi, który miał mu zakazać pokazywania się na otwarciu nowych inwestycji, ponieważ nie służy to wizerunkowi Platformy.

Ujawnione zdjęcie Breivika. 6 minut przed wybuchem

Anders Behring Breivik przebrany w strój policjanta, biegnący z bronią w ręku - takie zdjęcie opublikowały norweskie media. Fotografia zamachowca, który w lipcu zabił 77 osób, to kadr z kamery monitoringu.

"Rozmowa Rymanowskiego" 15.09

Czwartek, 15.09 Liderzy PO byli traktowani jak chłopcy na posyłki przez bohaterów afery hazardowej - uważa były szef CBA Mariusz Kamiński. Jak mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, afera ta i sposób jej rozwikłania jest najlepszym przykładem na to jak Platforma nie walczy z korupcją w imię "małych partyjnych interesów". - Na szyldach partyjnych silniejszy jest PiS, natomiast realnie z korupcją lepiej walczy Tusk - ripostował Antoni Mężydło z PO.

"Kropka nad i" 15.09

Czwartek, 15.09 - Nie wiem, czy Donald Tusk jest lekkoduchem, ale wiem, że obejmując urząd premiera nie miał żadnego doświadczenia w zarządzaniu - nie zarządzał nawet małym kioskiem ruchu - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman. Skomentował w ten sposób depeszę Wikileaks na temat szefa rządu. Odniósł się także do publikacji opisujących Tuska. - Wyłania się z nich smutny obraz - ocenił polityk PiS.

"Liderzy PO byli traktowani jak chłopcy na posyłki"

Liderzy PO byli traktowani jak chłopcy na posyłki przez bohaterów afery hazardowej - uważa były szef CBA Mariusz Kamiński. Jak mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24, afera ta i sposób jej rozwikłania jest najlepszym przykładem na to jak Platforma nie walczy z korupcją w imię "małych partyjnych interesów". - Na szyldach partyjnych silniejszy jest PiS, natomiast realnie z korupcją lepiej walczy Tusk - ripostował Antoni Mężydło z PO.

Budżet wyciekł do internetu

Budżet Holandii miał być opublikowany w piątek, ale już dzień wcześniej znalazł się w internecie. Resort finansów potwierdził prawdziwość ujawnionych danych, a przedwczesną publikacje nazwał "naprawdę głupią pomyłką".

Kandydatka Ługowska nie chce być "aniołkiem". Mówi m.in. o Smoleńsku

Jest przeciwna legalizacji związków partnerskich, bo "nie widzi takiej potrzeby". Jednoznacznego zdania nt. in vitro nie ma, bo "nie jest to dziedzina, w której się specjalizuje", poza tym opinie ekspertów na ten temat są różne, a ona zapozna się z nimi dopiero jak zostanie posłanką. Sylwia Ługowska, młoda kandydatka PiS do Sejmu była gościem "Tak jest!" w TVN24.

Motocykl rozpadł się na częsci. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do szpitala z obrażeniami ciała po tym, jak kierowca motocykla, wyprzedzając na podwójnej ciągłej w miejscowości Radomierz (woj. dolnośląskie) rozbił się na pobliskim drzewie. Motocykl, na którym podróżował 38-letni mężczyzna i jego pasażerka, został kompletnie zniszczony. Życiu poszkodowanych najprawdopodobniej nie grozi niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia był Reporter 24 o nicku lukplo.

Niewykrywalna maszyna przyszłości dla komandosów

Ma pojawić się znienacka lecąc nisko nad ziemią, wylądować na kawałku płaskiego terenu o długości mniejszej niż kilometr, wyładować ponad 20 ton sprzętu i natychmiast zniknąć. To założenia działań amerykańskiego samolotu transportowego nowej generacji. Koncern Lockheed Martin właśnie testuje pomniejszoną wersję eksperymentalną maszyny, która ma w przyszłości służyć komandosom w akcjach specjalnych.

Szturmują miasto Kaddafiego. Ciężki ostrzał snajperów

Siły powstańców szturmujące Syrtę - miasto, w którym urodził się Muammar Kaddafi - znalazły się w czwartek wieczorem pod silnym ostrzałem lojalistów. Syrta to jeden z ostatnich bastionów żołnierzy obalonego przywódcy Libii.

PiS zarzuca Schetynie torpedowanie NiK-u

Posłowie PiS zarzucili Grzegorzowi Schetynie, że celowo paraliżuje działania NIK-u i łamie prawo, ponieważ nie zostali odpowiednio szybko zatwierdzeni nowi wiceprezesi tej instytucji. - Jest to kolejna instytucja kontroli, która przeżywa w czasie rządów PO i PSL kłopoty - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie Arkadiusz Czartoryski (PiS).

Trafił do szkoły po  78 latach

Ma 78 lat i w czwartek po raz pierwszy w życiu poszedł do szkoły. Mowa o pewnym Bułgarze, którzy razem z 400 innymi pierwszoklasistami rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Gabrowie na północy kraju - podała agencja BTA.

"UE może zwiędnąć jak roślina. To przestroga Rostowskiego"

- Prezydenta te słowa ani nie zszokowały, ani nie zaskoczyły - mówił Tomasz Nałęcz o reakcji Bronisława Komorowskiego na wypowiedź ministra finansów Jacka Rostowskiego o ryzyku wojny w Europie. Prezydencki doradca Unię Europejską porównał do rośliny, która może zwiędnąć, gdy się o nią odpowiednio nie dba. - To przestroga Rostowskiego - podsumował w "Faktach po Faktach" w TVN24.

"Tusk nie zarządzał nawet kioskiem ruchu"

- Nie wiem, czy Donald Tusk jest lekkoduchem, ale wiem, że obejmując urząd premiera nie miał żadnego doświadczenia w zarządzaniu - nie zarządzał nawet małym kioskiem ruchu - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman. Skomentował w ten sposób depeszę Wikileaks na temat szefa rządu. Odniósł się także do publikacji opisujących Tuska. - Wyłania się z nich smutny obraz - ocenił polityk PiS.

Terrorysta z metra przyznał się do winy

Główny oskarżony o przeprowadzenie zamachu w mińskim metrze Dźmitry Kanawałau przyznał się do winy już w pierwszym dniu procesu. W ataku zginęło 15 osób. Drugi oskarżony, Uładzisłau Kawaliou, nie przyznał się do współudziału w zamachu. Mężczyznom grozi kara śmierci.

"Czwórka" od Niesiołowskiego, 2+ lub 3= od Poncyljusza

Trwa setne w tej kadencji, ostatnie posiedzenie Sejmu. Jak jego czteroletnią działalność oceniają politycy? Stefan Niesiołowski jest łaskawy - daje "czwórkę", Paweł Poncyliusz z PJN dwóję z plusem, no "trzy na szynach". Związany z lewicą Andrzej Celiński mówi ogólnie: był lepszy od poprzedniego. W "Faktach po Faktach" w TVN24 dyskutowali o sukcesach i porażkach posłów VI kadencji.

Żydzi opuszczą Obamę i przesądzą o reelekcji?

Amerykanie żydowskiego pochodzenia opuszczają Obamę? Czy będzie miało to wpływ na reelekcję prezydenta USA? - takie pytania stawiają sobie komentatorzy po wyborach uzupełniających do Izby Reprezentantów w Nowym Jorku.

Umowa o tarczy weszła w życie

W czwartek weszła w życie polsko-amerykańska umowa z 2008 r. o rozmieszczeniu w Polsce elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej - poinformowało MSZ.

Bez ugody w sprawie poległych Polaków

Bez porozumienia zakończyło się przed warszawskim sądem pierwsze posiedzenie ugodowe dot. zadośćuczynień, jakich domagają się od MON rodziny żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie. Szef resortu obrony, Tomasz Siemoniak chce się spotkać z bliskimi zabitych. - Chciałbym z nimi bezpośrednio porozmawiać - powiedział minister.

Niesłyszacy domagają się przeprosin od ministerstwa

Osoby niesłyszące odetchnęły z ulgą. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że zmieni przepis, który faktycznie uniemożliwiał im ubieganie się o prawo jazdy. Poprawka ma wejść w życie już w najbliższych dniach. Środowisko osób niesłyszących chce od ministerstwa oficjalnych przeprosin w tej sprawie.