Najnowsze

Najnowsze

Przewrócił ciężarówkę. Miał ponad 2 promile

Kompletnie pijany kierowca przewrócił w nocy ciężarówkę na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Człopa w woj. zachodniopomorskim. Policja stwierdziła u niego ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Cały czas trwa akcja usunięcia pojazdu z drogi. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Wracasz, nie pij. Już 37 ofiar

37 osób zginęło, 455 zostało rannych w 360 wypadkach - to bilans czterech dni wydłużonego weekendu majowego na polskich drogach. Prawie dwa tysiące kierowców jechało na podwójnym gazie, a powroty z majówki jeszcze się na dobre nie zaczęły.

W Pakistanie bez zmian, tylko prasa zażenowana

Cisza w Pakistanie. Żadnych nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, żadnych masowych protestów po zabiciu na terenie tego kraju Osamy bin Ladena. Tylko zażenowanie, że przez lata najbardziej poszukiwany człowiek świata ukrywał się w mieście, gdzie znajduje się garnizon wojskowy.

Dwór zaciska pasa. Karol lata samolotem przyjaciela

Książę Karol leci do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z prezydentem USA Barackiem Obamą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Książę Walii w oficjalną podróż uda się prywatnym samolotem należącym do jego przyjaciela, amerykańskiego finansisty. Wszystko po tym, by zaoszczędzić pieniądze brytyjskich podatników - donosi brytyjski "Guardian".

Gdy znajdą coś jadalnego, chrząkają

Za pomocą warknięć i popiskiwania szympansy bonobo informują się wzajemnie, gdzie znaleźć najlepsze kąski. Odkrycie potwierdza, że bonobo (inaczej - szympansy karłowate) to gatunek o ogromnej inteligencji - twierdzą badacze.

Będą rządzić, tym razem większością

Konserwatywna Partia Kanady (CPC) wygrała poniedziałkowe wybory do federalnego parlamentu w Kanadzie. Torysi będą mogli utworzyć rząd większościowy - wynika z wstępnych rezultatów podawanych w nocy z poniedziałku na wtorek przez telewizję CBC. Poprzedni rząd Stephena Harpera - również konserwatywny - był mniejszościowy.

Amerykanie użyli trików, odwrócili uwagę przeciwnika

- W tego typu operacjach stosuje się tzw. działania mylące, czyli wprowadzające w błąd przeciwnika, odwracające uwagę - tzw. triki. - Dzięki temu prawdopodobnie Amerykanie płynnie przeniknęli przez strefę sieci ochrony powietrznej Pakistanu i dotarli bez problemu nad obiekt - mówił w TVN24 ppłk Adam Lizoń, były dowódca zespołu bojowego GROM.

"OBL nie jest martwy". "Mój kot wymyśliłby lepszą historię"

Elvis żyje, Lenin, wiadomo, wiecznie żywy, i tak samo żyje też Osama bin Laden. O ile w ogóle istniał. Ogłoszone przez Baracka Obamę zabicie wroga publicznego nr 1. i szybki pochówek w morskich wodach spowodował nawał konspiracyjnych teorii. - Wszystko to rządowa przykrywka - to najpopularniejszy internetowy komentarz.

Tornado pustoszy Nową Zelandię

Potężne tornado nawiedziło Nową Zelandię. Żywioł przeszedł przez Auckland - największe miasto na wyspie. Zginęły dwie osoby.

Znaleźli drugą czarną skrzynkę

Ekipy poszukiwawcze znalazły drugą czarną skrzynkę Airbusa Air France, który rozbił się w drodze do Paryża z Rio de Janeiro w czerwcu 2009 roku. 1 maja zlokalizowano i wydobyto pierwszą czarną skrzynkę.

"Zło nigdy nie śpi, </BR>nie śpi także dobro"

Pozbyliśmy się najbardziej nikczemnego terrorysty naszych czasów - tak zaczyna się specjalne oświadczenie szefa CIA Leona Panetty do pracowników Centralnej Agencji Wywiadowczej wydane w związku z zabiciem Osamy bin Ladena.

Kilkanaście godzin opóźnienia. "Bywa"

Po kilkunastu godzinach opóźnienia na Dworzec Centralny w Warszawie wjechał specjalny pociąg z Rzymu, którym z uroczystości beatyfikacyjnych wracali posłowie i sympatycy PiS. - Wcale nie było tak strasznie - zapewnia Marek Suski.

Kto zostanie zabójcą bin Ladena? Może Arnold?

Śmierć Osamy bin Ladena to dobra wiadomość nie tylko dla Białego Domu. Również Hollywood zaciera ręce i być może już niedługo na ekranach kin zobaczymy film o polowaniu na najbardziej poszukiwanego terrorystę świata. Gdyby tylko John Wayne jeszcze żył albo Arnold Schwarzenegger był odrobinę młodszy, mogliby się oni wcielić w żołnierzy Navy SEALs, którzy dopadli nr 1 Al-Kaidy - pisze Reuters.

Szwajcaria zamraża pieniądze Kaddafiego

Szwajcaria wykryła u siebie 360 mln franków szwajcarskich, które mogą być nielegalnymi aktywami mającymi związek z libijskim liderem Muammarem Kaddafim i jego otoczeniem - poinformowało szwajcarskie MSZ. Szwajcarzy zajęli się także majątkiem byłego dyktatora Egiptu Hosniego Mubaraka i Tunezji Ben Alego.

Ponad 100 dziennikarzy zginęło w trakcie pracy

102 dziennikarzy zostało zabitych w 2010 roku w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych - podał w poniedziałek Międzynarodowy Instytut Prasowy (IPI). Komitet Obrony Dziennikarzy opublikował też listę 10 krajów wrogich internetowi m.in. Iran, Syrię, Kubę, Rosję i Chiny. Ubiegły rok był pod względem śmierci dziennikarzy gorszy niż rok 2009. Wtedy podczas wykonywania swoich obowiązków zginęło 95 przedstawicieli mediów.

Algieria bardziej socjalna

O 25 proc. zwiększy wydatki na cele publiczne w tegorocznym budżecie rząd Algierii - poinformowali w poniedziałek jego przedstawiciele. Rządzący podjęli także decyzję o zniesieniu do końca roku cła na import cukru i oleju jadalnego.

"USA są dumne, że mogą zaliczyć Polskę do przyjaciół"

O polskim święcie Konstytucji 3 Maja pamiętają także światowi przywódcy. Prezydent USA Barack Obama i sekretarz stanu Hillary Clinton złożyli Polsce życzenia z z tej okazji. - W imieniu narodu amerykańskiego ślę moje najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy obchodzą polskie święto Konstytucji 3 Maja - tu w Ameryce, w Polsce i na całym świecie - stwierdził Obama.

Będzie odwet? W Polsce ABW uspokaja

Po zabiciu Osamy bin Ladena świat się cieszy, ale też z niepokojem patrzy w przyszłość. Światowi przywódcy zastanawiają się czy talibowie nie przypuszczą ataku odwetowego za zabicie ich przywódcy. CIA już alarmuje, że odwet jest niemal pewny. Zdaniem Warszawy Polska jest bezpieczna.

Za co jest odpowiedzialny Osama bin Laden?

Al-Kaida pod rządami Osamy bin Ladena jest odpowiedzialna za dziesiątki zamachów terrorystycznych na całym świecie. Jednym z najkrwawszych był atak na wieże World Trade Center, gdzie zginęło około 3 tys. osób. Jednak terroryści swoimi atakami paraliżowali wiele krajów świata.

"Pokazaliśmy, co możemy osiągnąć będąc razem"

Owację na stojąco dostał prezydent Barack Obama od demokratów i republikanów podczas poniedziałkowego śniadania w Białym Domu. Prezydent USA poinformował kongresmenów osobiście o akcji zabicia Bin Ladena. - Doświadczamy podobnego poczucia wspólnoty, jaka towarzyszyła nam 11 września 2001 roku. Nasz naród może być dumny z tego. Pokazaliśmy, co możemy osiągnąć będąc razem - mówił Obama.

Zardari: Pakistan nie brał udziału w amerykańskiej akcji

- Pakistan nie był zamieszany w operację zabicia Osamy bin Ladena - napisał w "Washington Post" prezydent Pakistanu, Asif Ali Zardari. Zaznaczył, że władze Pakistanu nie wiedziały, gdzie przebywa bin Laden i nie mogły tego przewidzieć.

Ewakuacja "znacząca", skoro bin Laden nie żyje

Barack Obama zdecyduje się na "znaczącą redukcję" amerykańskich oddziałów w Afganistanie latem tego roku - powiedział w poniedziałek szef komisji sił zbrojnych Senatu USA Carl Levin. Obama już wcześniej zapowiedział, że od lipca 2011 roku zacznie się stopniowe wycofywanie amerykańskich oddziałów z Afganistanu.

Oglądali śmierć bin Ladena

Prezydent Barack Obama wraz z najbliższymi współpracownikami na żywo śledził postępy akcji przeciwko Osamie bin Ladenowi.

Obama oglądał śmierć bin Ladena na żywo

- Gdybyśmy zdołali, wzięlibyśmy bin Ladena żywcem - powiedział specjalny doradca prezydenta Baracka Obamy ds. walki z terroryzmem John Brennan. Jak powiedział, prezydent oglądał całą operację sił specjalnych na żywo na ekranach wideo w Białym Domu. Śmierć bin Ladena Brennan nazwał "strategicznym", choć "niewystarczającym" ciosem dla Al-Kaidy, by ją w pełni unieszkodliwić. Według Brennana, Al-Kaida jest teraz jak "zraniony tygrys, który ma w sobie jeszcze trochę życia i jest niebezpieczny".

"Nie ma czegoś takiego jak dekapitacja Al-Kaidy"

Co najmniej kilkunastu liderów Al-Kaidy nadal przebywa w Pakistanie - oświadczył przewodniczący parlamentarnej komisji ds. służb specjalnych - Mike Rogers. Polityk dodał, że w związku z tym USA bardzo zależy na dalszej współpracy z Islamabadem. Amerykańscy eksperci podkreślają, że likwidacja Osamy bin Ladena bynajmniej nie oznacza zakończenia wojny z terroryzmem, a prawdopodobnie nawet zmniejszenia niebezpieczeństwa ze strony ekstremistów islamskich.

Podejrzana paczka na Times Square

Podejrzany pakunek został dziś znaleziony w Nowym Jorku, na Times Square. Alarm okazał się jednak fałszywy, bo jak poinformowały służby miejskie, po jego zbadaniu okazało, że nie jest on niebezpieczny.

Trumna Jana Pawła II już w Kaplicy św. Sebastiana

Trumna ze szczątkami Jana Pawła II została złożona w Kaplicy Świętego Sebastiana bazyliki świętego Piotra - ogłosił w poniedziałek wieczorem rzecznik Watykanu. Ostatni wierni przeszli przed trumną, wystawioną wcześniej przed Ołtarzem Konfesji, o 18:30. Szacuje się, że osób, które oddały hołd błogosławionemu, mogło być około pół miliona.

Tłumy reporterów przy World Trade Center

Po 10 latach od wrześniowych ataków na bliźniacze wieże WTC, główny terrorysta świata - Osama bin Laden - został zastrzelony przez amerykańskie służby specjalne. W miejscu tragicznego ataku terrorystycznego zgromadziły się dzisiaj tłumy reporterów, by nadawać swoje relacje.

"Nie do pojęcia jest, by bin Laden nie miał wsparcia w Pakistanie"

Okoliczności, w jakich doszło do operacji amerykańskich sił specjalnych, w której zginął Osama bin Laden, wywołują w USA wątpliwości co do lojalnej współpracy Pakistanu z Waszyngtonem w walce z terroryzmem. Eksperci zgodnie przyznają, że przywódca Al-Kaidy przez długi czas ukrywał się niedaleko pakistańskiej stolicy i w pobliżu siedziby głównej pakistańskiej szkoły wojskowej.

"Mógłby wyjść z tego żywy, gdyby był taki rozkaz"

- Osama bin Laden mógł z akcji Amerykanów przeciw niemu wyjść żywy. Skoro nie żyje, to oznacza to, że taki był rozkaz - mówił w TVN24 gen. Marek Dukaczewski. Były szef WSI, podobnie jak ppłk Andrzej Kruczyński, b. oficer GROM-u, zgodnie stwierdzili, że jest wciąż za mało informacji, aby dokładnie przeanalizować całą sytuację.