Najnowsze

Najnowsze

Wprowadzają "podatek chipsowy"

Od września Węgry wprowadzą "podatek chipsowy" od żywności i napojów o wysokiej zawartości cukru, soli, węglowodanów oraz kofeiny. Ustawę w tej sprawie przegłosował w poniedziałek węgierski parlament.

Wysadzili most w powietrze

Most, który od 1907 r. łączył okręg waszyngtoński i Westmoreland w USA został wysadzony w powietrze. Po latach remontów, właściciele historycznej konstrukcji Charleroi - Monessen zdecydowali się na jej wyburzenie.

4 zamaskowanych mężczyn, czwarta eksplozja gazociągu

Grupa zamaskowanych mężczyzn we wtorek przed świtem wysadziła w powietrze terminal gazociągu na Synaju, który dostarcza gaz ziemny do Izraela i Jordanii - podały służby bezpieczeństwa. Zdaniem służb ataku dokonały co najmniej cztery osoby. Miejsce wybuchu jest położone ok. 50 km na zachód od granicy z Izraelem.

"Zabójcy demonstrantów wciąż tkwią na stanowiskach"

Premier Egiptu Essam Szaraf zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu tygodnia wprowadzi zmiany w składzie rządu, jednak tłumy protestujących w centrum Kairu i w mieście Suez natychmiast odrzucili ten pomysł, jako niewystarczający w rozliczeniach z reżimem.

Założyciel WikiLeaks znów przed sądem

Założyciel demaskatorskiego portalu internetowego WikiLeaks Julian Assange ma stawić się dziś w sądzie wysokiej instancji w Londynie, który przystąpi do rozpatrywania jego odwołania od orzeczenia sądu pokoju dopuszczającego ekstradycję do Szwecji.

"Rozmowa Rymanowskiego" 11.07

Poniedziałek, 11.07 - To nie jest spór Jacka Kurskiego z PO. (...) To jest spór i protest męża Moniki Kurskiej wobec prezesa Żelewskiego, który po prostu nie dorósł do tej roli - podkreślał w "Rozmowie Rymanowskiego" eurodeputowany PiS Jacek Kurski. Poinformował on w weekend, że wraz z rodziną wyprowadza się do Brukseli po tym, jak jego żona po powrocie z 4-letniego urlopu była dyskryminowana przez prezesa Agencji Rozwoju Pomorza.

"Kropka nad i" 11.07

Poniedziałek, 11.07 Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Według niego było to widać na 19. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Samo spotkanie podsumował krótko: kłamstwo, nienawiść, agresja, głupota.

Kurski: Wara od naszych rodzin

- To nie jest spór Jacka Kurskiego z PO. (...) To jest spór i protest męża Moniki Kurskiej wobec prezesa Żelewskiego, który po prostu nie dorósł do tej roli - podkreślał w "Rozmowie Rymanowskiego" eurodeputowany PiS Jacek Kurski. Poinformował on w weekend, że wraz z rodziną wyprowadza się do Brukseli po tym, jak jego żona po powrocie z 4-letniego urlopu była dyskryminowana przez prezesa Agencji Rozwoju Pomorza.

RWE "wyobraża sobie" przejęcie przez Gazprom

Niemiecki koncern RWE i rosyjski gigant Gazprom prowadziły rozmowy na temat długofalowej współpracy, która mogłaby obejmować nawet wykup przez Gazprom strategicznych udziałów w RWE. To otworzyłoby Rosjanom drogę do odbiorców energii w kilku krajach. W tym w Polsce.

To te balony zablokowały Okęcie

Wstrzymane starty i lądowania na Okęciu. Warszawskie lotnisko nie przyjmowało maszyn z powodu balonów, które pojawiły się nad pasem startowym. Kilkanaście białych balonów wypełnionych helem przygnał wiatr wiejący znad centrum miasta. Prawdopodobnie tam, dokładnie z Krakowskiego Przedmieścia zostały wypuszczone w niebo i okazało się, że nie pierwszy raz wprowadziły zamieszanie w pracy lotniska.

"Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej"

- Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej - mówił w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. Według niego było to widać na 19. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Samo spotkanie podsumował krótko: kłamstwo, nienawiść, agresja, głupota.

Władza grzmi: Maksymalna kara dla tych, co nie pomogli

- Kapitanowie statków, które nie zatrzymały się, aby pomóc rozbitkom z "Bułgarii", otrzymają "maksymalną karę" - zapowiedział minister transportu Igor Lewitin. Zdecydowane oświadczenie polityka jest zgodne z falą oburzenia, która przetoczyła się przez Rosję po doniesieniach, że dwie jednostki przepłynęły obok rozbitków, ale nie zatrzymały się.

Mordowali imigrantów. Dostali dożywocie

Pięciu członków rosyjskiej grupy neonazistowskiej usłyszało wyroki dożywocia. Ukarano ich za zabójstwa i przygotowywanie aktu terroru. Osiem innych osób otrzymało niższe wyroki. Łącznie grupa miała odpowiadać za 27 zabójstw.

Włoski "czarny piątek" pogania ministrów

Ministrowie finansów krajów strefy euro - jak dotąd bezskutecznie - omawiają drugi pakiet pomocowy dla Grecji. Presję na szybkie uzgodnienie pomocy wywiera widmo wspomnienia "czarnego piątku" na rynku włoskich obligacji.

Podpalili 20-latka?

Z poparzeniami drugiego i trzeciego stopnia wrócił w poniedziałek rano do domu 20-letni mieszkaniec Zimnic Małych (woj.opolskie). Z relacji mężczyzny wynika, że został oblany benzyną i podpalony. W tym momencie poparzony przebywa nieprzytomny w szpitalu, a jego stan lekarze określają jako ciężki. O sprawie poinformował nas portal 24opole.pl.

Papież przyjmie Jadwigę Gosiewską

Matka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego, Jadwiga Gosiewska, otrzymała zaproszenie do Watykanu na prywatną audiencję u Benedykta XVI – dowiaduje się "Dziennik Bałtycki". Przyszło ono wraz z odpowiedzią na list, który wysłała wcześniej do papieża.

Media Murdocha szpiegowały premiera i jego synka?

Przez Wielką Brytanię przetacza się wielka afera związana z brukowcem "News of the World", który miał wielokrotnie stosować podsłuchy i włamywać się do telefonów, by zdobyć informacje. To jednak nie koniec problemów Ruperta Murdocha, właściciela imperium, do którego należał zamknięty już brukowiec. Kolejne jego gazety "The Sunday Times" i "The Sun", zostały oskarżone o nielegalne pozyskiwanie informacji na temat byłego premiera Gordona Browna.

Hofman: Zrobiliśmy falę, na której surfował Tusk

W 2007 roku Prawo i Sprawiedliwość przegrało, bo nie zauważyło zmieniających się aspiracji Polaków, zrobiło to PO, uważa rzecznik PiS Adam Hofman. - My zrobiliśmy falę, na której surfował Donald Tusk - stwierdził w "Faktach po Faktach". Hofman zapewniał, że teraz, parę miesięcy przed wyborami, to Tusk nie widzi wielu rzeczy, o których wie PiS.

William podziękował Firthowi, za "I have a voice"

Na finiszu swojej pierwszej zagranicznej wizyty książę i księżna Cambridge wzięli udział w gali BAFTA "Brits to Watch" w Belasco Theatre w Los Angeles. Olśnili na czerwonym dywanie, zamienili kilka słów z celebrytami, a William - który przewodniczy BAFTA - wygłosił mowę. Rozbawił gości, cytując wypowiedziane przez Colina Firtha (w roli Jerzego VI, w "Jak zostać królem") zdanie: "Mam głos (I have a voice)". Ale ostatnim akcentem wizyty pary w USA było spotkanie z dziećmi.

Zalane ulice, powalone drzewa

Od rana grzmiało w całej Polsce. Dobra informacja jest taka, że mniej więcej od godziny 19 sytuacja pogodowa uspokaja się w całym kraju, a jutro zagrzmi tylko w Bieszczadach. Jednak skutki ulew i burz będą odczuwalne znacznie dłużej - Reporterzy 24 nadsyłają zdjęcia zalanych ulic i powalonych drzew.

Wybuch w bazie zabił dowódcę marynarki

W wybuchu skonfiskowanej irańskiej amunicji w bazie na Cyprze zginęło 12 osób, a 62 zostały ranne. Wśród ofiar jest dowódca marynarki wojennej i wielu innych oficerów. Po katastrofie ze stanowiska zrezygnował minister obrony i dowódca Gwardii Narodowej. Wybuchy uszkodziły też największą elektrownię na wyspie, która przestała działać i "nieprędko" zostanie ponownie uruchomiona.

Zabił po pijanemu. Sąd go wypuścił, więc zniknął

Poniedziałek, 11 lipca Mieszkaniec Szczecina jadąc pod wpływem alkoholu zabił motocyklistę. Sąd Rejonowy nie zgodził się na jego areszt. Choć sąd wyższej instancji uznał to za błąd, było już za późno - sprawca wypadku zniknął. Bez niego nie może ruszyć proces, a żona zabitego motocyklisty, która również ucierpiała w wypadku, nie może liczyć na sprawiedliwy proces, czy odszkodowanie potrzebne na rehabilitację.

Zabił po pijanemu. Sąd go wypuścił, więc zniknął

Mieszkaniec Szczecina jadąc pod wpływem alkoholu zabił motocyklistę. Sąd Rejonowy nie zgodził się na jego areszt. Choć sąd wyższej instancji uznał to za błąd, było już za późno - sprawca wypadku zniknął. Bez niego nie może ruszyć proces, a żona zabitego motocyklisty, która również ucierpiała w wypadku, nie może liczyć na sprawiedliwy proces, czy odszkodowanie potrzebne na rehabilitację.

Uzbrojona bomba w roli szkolnego dzwonka

Członkowie organizacji starającej się uświadamiać Ugandczyków w kwestii zagrożeń związanych z niewybuchami i minami, przeżyli prawdziwy szok, gdy odwiedzili jedną ze szkół. Ku ich zaskoczeniu i przerażeniu, nauczyciele wzywali w niej dzieci na lekcję, uderzając kamieniami o bombę lotniczą, która była uzbrojona.

Litwa: Tablice z polskimi nazwami muszą zniknąć

Tablice z podwójnymi nazwami ulic na Wileńszczyźnie, w językach litewskim i polskim, mają być usunięte i zastąpione tablicami z napisem po litewsku - głosi orzeczenie litewskiego Najwyższego Sądu Administracyjnego, podane do wiadomości w poniedziałek. Tego samego dnia zaakceptował też plan ministerstwa oświaty, aby zwiększyć ilość godzin nauki języka litewskiego w szkołach mniejszości narodowych.

"Spoty PiS nawiązują do formy, nie do treści"

Były minister kultury Kazimierz Michał Ujazdowski odrzuca sugestie, że zaprezentowane dziś spoty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości są kalką tegorocznej kampanii sztabu republikańskiego kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya. - To jest nawiązanie do wzorców amerykańskich przede wszystkim co do formy, a nie do treści - stwierdził w programie "Tak jest" w TVN24.

Nurkowie w pokoju muzycznym będą szukać ciał 50 dzieci

Ponad 100 nurków, kabina po kabinie, penetruje wrak leżącej na dnie Wołgi "Bułgarii". Zbliżają się do "pokoju muzycznego", gdzie mogą znaleźć ciała około 50 dzieci, które prawdopodobnie w chwili tragedii słuchały tam koncertu - poinformowały wieczorem rosyjskie służby. Niektóre ofiary odnajdywane we wraku mają na sobie kamizelki ratunkowe. Nie zdążyły uciec. Świadkowie mówią, że statek tonął zaledwie dwie-trzy minuty.

Wyróżnienie dla Putina? "To nie jest dobry pomysł"

Szef komisji spraw zagranicznych niemieckiego Bundestagu Ruprecht Polenz skrytykował decyzję o uhonorowaniu premiera Rosji Władimira Putina prestiżową nagrodą Kwadrygi. - To nie jest dobry pomysł - ocenił chadek w rozmowie z gazetą "Neue Osnabruecker Zeitung". Niemieckie MSZ odcięło się od decyzji stowarzyszenia Werkstatt Deutschland, które przyznaje nagrodę.

Fotograf wynosił informacje z MSZ?

Gruzińskie media protestują przeciw aresztowaniu trzech fotografów prasowych, a wśród nich osobistego fotografa prezydenta Micheila Saakaszwilego. Wiceszefowa gruzińskiego MSZ Nino Kalandadze przekonuje zaś, że jeden z zatrzymanych - Giorgi Abdaładze - miał dostęp do "informacji wrażliwych", gdy był zatrudniany przez gruzińskie ministerstwo spraw zagranicznych.