Najnowsze

Najnowsze

Innym razem

8 lutego 2012 r.Na pierwszy mecz na Stadionie Narodowym musimy jeszcze poczekać.

Nieprędko

8 lutego 2012 r.Minister Sławomir Nowak o Kolejach Dużej Prędkości.

Przejezdność

8 lutego 2012 r.Minister Sławomir Nowak tłumaczy, czym jest "przejezdność".

Wymiana

8 lutego 2012 r.Drobne nieporozumienie na szczytach (byłej) władzy.

Sygnały

8 lutego 2012 r.Jolanta Fedak zwraca uwagę na ważny aspekt wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet.

Konsultacje

8 lutego 2012 r.Działacze wszystkich partii stawili się w Pałacu Prezydenckim na konsultacjach w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego.

Inaczej

7 lutego 2012 r.Janusz Palikot zwraca uwagę na fakt, że nie chodzi o samo podwyższenie wieku emerytalnego, tylko problem z jej znalezieniem i utrzymaniem w pewnym wieku.

Czerwone waciaki

7 lutego 2012 r.Lewica rozpoczęła zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.

Prowadź

7 lutego 2012 r.Joachim Brudziński radzi premierowi Donaldowi Tuskowi.

Na zakończenie

7 lutego 2012 r.Szerzej nieznane fakty z życia premiera Donalda Tuska wypłynęły przy okazji debaty na temat ACTA.

"Afera teczkowa", czyli jak Dorn prawie uziemił Ćwiąkalskiego

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski omal nie spóźnił się na samolot do Krakowa po tym, jak były szef MSWiA Ludwik Dorn przez pomyłkę wziął jego teczkę zamiast swojej. Wszystko działo się, kiedy panowie zmieniali się jako goście w wieczornych programach publicystycznych w TVN24.

Samoloty NATO nad Bałtykiem bezterminowo

NATO postanowiło w środę przedłużyć bezterminowo operację ochrony przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii przy użyciu myśliwców - poinformowali przedstawiciele Sojuszu. Operacja nosząca nazwę Baltic Air Policing stanowi jeden z głównych celów polityki bezpieczeństwa tych trzech krajów, a wszystko dlatego, że nie posiadają one własnych sił powietrznych.

Sikorski z córką Tymoszenko. Julia"nie może chodzić"

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w trakcie wizyty na Ukrainie spotkał się m.in. z córką Julii Tymoszenko - Jewhenią. Do rozmowy doszło w polskiej ambasadzie w Kijowie kilkadziesiąt minut po spotkaniu ministra z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. W rozmowie z dziennikarzem PAP córka byłej premier stwierdziła, że jej matka jest poddawana "psychicznym torturom" i w dalszym ciągu cierpi z powodu braku dostępu do odpowiedniej opieki medycznej.

Parhelion na pogodnym niebie

W okolicach Kielc we wtorek po południu na niebie pojawiły się tęczowe plamy i łuki. To zjawisko zwane parhelionem, czyli słońcem pobocznym. Można je było obserwować dzięki pogodnemu niebu i lekkiej wilgoci w powietrzu.

Jak Polska negocjowała ACTA? Zobacz, co zablokowali hakerzy

Ministerstwo kultury ujawniło sześć kolejnych instrukcji dla polskiej delegacji, która w 2009 i 2010 r. brała udział w negocjacjach ws. umowy ACTA. Mowa jest w nich m.in. o potrzebie zapewnienia przejrzystości międzynarodowych negocjacji ws. ACTA. Publikujemy wszystkie nowe dokumenty. Przez kilkadziesiąt godzin nie można ich było zobaczyć na stronie Ministerstwa Kultury. W nocy strona zaczęła działać.

Wojskowi piszą list. Grożą buntem

Grożą wojsku - wojsko odpowiada. Oficerowie portugalskiej armii napisali w liście otwartym do ministra obrony narodowej, że jeżeli rząd nie wycofa się z polityki mającej na celu likwidowanie etatów w armii, ta wypowie posłuszeństwo władzom cywilnym. W ich słowa świetnie wpasowuje się listopadowe wystąpienie legendarny przywódcy rewolucji goździków z 1974 r. Otelo Saraiva de Carvalho, który stwierdził wtedy, że obecna sytuacja w kraju daje większe niż przed 40 laty przesłanki do przeprowadzenia zamachu stanu.

"Albo państwo prawa, albo kowbojski system"

- Z punktu widzenia procedury karnej i kryminalistyki tego rodzaju metody nie są dopuszczalne. Są wręcz niedozwolone - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 kryminolog Brunon Hołyst, pytany o metody jakie w czasie pracy nad sprawą zaginięcia półrocznej Magdy stosował Krzysztof Rutkowski. Zgodził się z nim były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Strzelanina pod Warszawą. Zatrzymani złodzieje aut

Strzałami z broni palnej i zatrzymaniem dwóch znanych policji złodziei samochodów zakończyła się w środę pod Warszawą interwencja funkcjonariuszy, którzy dostrzegli skradzione auto - poinformował PAP rzecznik stołecznej policji mł. insp. Maciej Karczyński.

"Policja zrobiła prezent Rutkowskiemu"

- Zapowiedź pozwu, a potem dystansowanie się od tego to prezent zrobiony przez policję Krzysztofowi Rutkowskiemu - zgodzili się w TVN24 byli szefowie MSW Ryszard Kalisz i Ludwik Dorn. Zdaniem Kalisza detektyw dużo lepiej wyczuł sytuację, m.in. przez to, że nie miał takich ograniczeń jak funkcjonariusze, którzy, jak mówił "pogubili się".

Efekt DSK. Pokojówki z alarmem

Seksafera z szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominiquiem Strauss-Kahnem w roli głównej otwiera kolejny rozdział za oceanem. Tym razem chodzi o bezpieczeństwo pokojówek. Nowojorskie hotele porozumiały się właśnie w sprawie wyposażenia swych pracowników w osobiste urządzenia alarmowe, które mają im zagwarantować bezpieczeństwo przed potencjalnymi napastnikami.

CIA w miejsce wojska. Irak i Afganistan pełne agentów

Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) będzie działała w Iraku i Afganistanie długo po wycofaniu się stamtąd wojsk amerykańskich. Jak podaje w środę "Washington Post", będzie chronić interesy USA, współpracując z amerykańskimi siłami specjalnymi.

Kimowie wizytują poligony. Phenian pokazuje archiwalia

"Ukochany Przywódca" i "Król Porannej Gwiazdy" znowu razem. Tak wyglądają materiały, jakie 8 lutego przedstawiła Północnokoreańska Telewizja Państwowa swoim obywatelom. Na nich zmarły 17 grudnia Kim Dzong Il i jego następca Kim Dzong Un wizytują poligony i obserwują manewry marynarki wojennej.

Gowin: Nie akceptuję metod Rutkowskiego

- Nie akceptuję takich metod, jakimi posługuje się Krzysztof Rutkowski - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Według niego w sprawie zaginięcia półrocznej Magdy z Sosnowca policja doszłaby do takich samych ustaleń, co detektyw.

Seremet zawiesza prace nad ustawą

Prokurator generalny Andrzej Seremet zawiesił prace powołanego przez siebie zespołu, który miał opracować nowe przepisy o prokuraturze - poinformowała Prokuratura Generalna. Związane jest to z pracami nad nowelizacją ustawy prowadzonymi przez resort sprawiedliwości. - Prace w ministerstwie trwają, a w składzie resortowego zespołu są także przedstawiciele Prokuratury Generalnej - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.