Najnowsze

Najnowsze

Wymiana

15 marca 2012 r.Jak wiadomo przykład idzie z góry, nie można się więc dziwić, że młodzieżówka Ruchu Poparcia Palikota sięgnęła do dobrych, sprawdzonych metod naszych wybrańców narodu i zorganizowała małą ustawkę w gabinecie posła Sławomira Nitrasa.

Do wszystkiego

15 marca 2012 r.Minister Marek Sawicki ubolewa nad niską konsumpcja miodu w Polsce.

Groza

15 marca 2012 r.Ludwik Dorn jak zwykle na stanowisku, jak zwykle czujny...

Lubi to

15 marca 2012 r.Minister Sławomir Nowak i próba ożywienia sali sejmowej.

Radość

15 marca 2012 r.Prezes Jarosław Kaczyński wiąże duże nadzieje z wystąpieniem przed Trybunałem Stanu.

Oszustwo

15 marca 2012 r.Grzegorz Napieralski zawiedziony najnowszym pomysłem finansowania kościoła.

Z lewa i z prawa

15 marca 2012 r.Co opozycja sądzi o najnowszym rządowym pomyśle finansowania kościoła ze specjalnego podatku?

Orły rozdane. Triumfowała "Róża"

Film "Róża" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zdobył Polską Nagrodę Filmową Orła 2012 w kategorii najlepszy film. Statuetki, przyznane przez Polską Akademię Filmową, wręczono w poniedziałek podczas gali w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Zastrzelony z synami. "Tworzył prawdziwą więź z uczniami"

To był cudowny człowiek i nauczyciel, który tworzył prawdziwą więź z uczniami - powiedział kilka godzin po śmierci Jonathana Sandlera jego przyjaciel żyjący w Jerozolimie. Sandler - rabin, który zginął wraz ze swym 3- i 6-letnim synem w poniedziałkowej strzelaninie w Tuluzie na południu Francji - zostawił żonę i 4-letnią córkę. Osobny artykuł poświęcił mu wydawany w Izraelu dziennik "Haaretz".

Astronomiczny start wiosny: g. 6:14

Astronomia na rozpoczęcie wiosny każe nam czekać do wtorku, a kalendarz - do środy. W przyrodzie trwa ona jednak już od jakiegoś czasu, a ostatnie wysokie temperatury wyznaczyły początek wiosny termicznej. - Jest to właściwie najważniejsza wiosna - przekonuje meteorolog Arleta Unton-Pyziołek i pomaga rozróżnić wszystkie rodzaje wiosny.

Minister kładzie głowę. Koalicja przetrwa?

Minister spraw wewnętrznych Litwy Raimundas Palaitis zapowiedział w poniedziałek, że poda się do dymisji. Według premiera kraju Andriusa Kubliusa pozwoli to uratować koalicję rządzącą. Tę tworzą konserwatyści i dwie partie liberalne. O swojej decyzji minister poinformował po popołudniowych rozmowach "ostatniej szansy".

Giertych: Na wojnie PO z Kościołem zyska PiS

- PO znowu skręca w lewo, co będzie fatalne dla Polski. Tylko PiS skorzysta na wojnie Platformy z Kościołem - stwierdził w "Faktach po Faktach" b. wicepremier Roman Giertych. Jak stwierdził "ma wrażenie, że Donald Tusk pomylił kierunki" w kwestii finansowania Kościoła. Z kolei zdaniem senatora Marka Borowskiego "fundusz kościelny powinien być po prostu zlikwidowany i tyle".

W maju zajmą się kasacją wyroku Tymoszenko

Najwyższy Specjalistyczny Sąd Ukrainy rozpatrzy kasację wyroku siedmiu lat więzienia dla byłej premier Julii Tymoszenko 15 maja - poinformowała w poniedziałek obrona opozycjonistki, przetrzymywanej w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie.

Lawina zabiła pięć osób. Szósta odkopana

Czterej turyści ze Szwajcarii i ich francuski przewodnik zginęli pod lawiną, która zeszła w poniedziałek na północy Norwegii - podała lokalna policja. Wcześniejszy bilans mówił o dwóch zabitych. Jedną osobę uratowano.

Zmarła demaskatorka polityków

Długoletnia szefowa Państwowej Rady Antykorupcyjnej w Serbii, nieustraszona pogromczyni korupcji wśród serbskich polityków i biznesmenów Verica Barać, zmarła w wieku 56 lat po długiej chorobie nowotworowej - podały w poniedziałek serbskie media. - Smutna prawda jest taka, że ostatnie dni swojego życia spędziła w biedzie, bez pieniędzy nawet na wykupienie lekarstw - powiedział w jednym z pierwszych komentarzy po jej śmierci rzecznik praw obywatelskich, Sasa Janković.

Lista kandydatów jest. Kampania "zawieszona"

Rada Konstytucyjna zatwierdziła w poniedziałek wszystkich dziesięciu kandydatów, którzy zgłosili chęć, by wystartować w wyborach prezydenckich we Francji. Głosowanie - 22 kwietnia i 6 maja. Na razie jednak kampanię wyborczą zawieszono po poniedziałkowej strzelaninie w Tuluzie. Zginęło tam troje dzieci i jeden dorosły mężczyzna.

Nie będzie "prywatnej sekcji". Amerykański ekspert bezrobotny

Wojskowa Prokuratura Okręgowa nie wyraziła zgody na „prywatną sekcję zwłok” Przemysława Gosiewskiego, której domagała się wdowa po byłym wicepremierze. Ta decyzja zamyka ostatecznie kwestię ewentualnego uczestnictwa w badaniach amerykańskiego eksperta prof. Michaela Badena. – Nie ma takiej możliwości – ucina płk Zbigniew Rzepa, rzecznik NPW. Tyle, że patolog, który badał m.in. zwłoki Johna F. Kennedy’ego i szczątków cara Mikołaja II, jest już we Wrocławiu. Co będzie robił?

Kierowca busa usłyszał zarzuty

Zarzut spowodowania katastrofy drogowej postawiła Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, 33-letniemu kierowcy busa. Mężczyzna jest podejrzany o doprowadzenie do wypadku, w którym rannych zostało 19 osób. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Pytanie do prezesa? "Proszę na karteczce"

Niespotykany w stolicy trend dotyczący prowadzenia konferencji prasowych ujawnił się w miejscowości Czerwionka-Leszczyny koło Rybnika. Jarosław Kaczyński spotkał się tam w niedzielę z jej mieszkańcami. A następnie z prasą.

Phenian oficjalnie zaprasza do oglądania atomu

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) dostała oficjalne zaproszenie od władz w Phenianie do złożenia wizyty w Korei Północnej i przeprowadzenia badań kompleksu atomowego w Jongbion - podała agencja Reutera. Specjaliści z ONZ-owskiej agendy jeszcze na pismo nie odpowiedzieli.

Kempa u premiera o telewizji o. Rydzyka

Przez godzinę posłanka SP Beata Kempa przekonywała premiera Donalda Tuska, że konieczne jest, by Telewizja Trwam dostała miejsce na multipleksie cyfrowym. Jak mówi, argumentowała, że to kwestia wolności słowa oraz pluralizmu mediów. Kempa podkreśla jednak, że jeśli Tusk nie pomoże rozwiązać problemu, to będzie w tej sprawie "pukać do różnych drzwi", także do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Seryjny zabójca, ta sama broń. "Celem były żydowskie dzieci"

Broń użyta przez napastnika w czasie strzelaniny przed żydowską szkołą w Tuluzie, w której zginęły cztery osoby została też użyta w czasie dwóch oddzielnych ataków w ubiegłym tygodniu, gdy śmierć poniosło trzech żołnierzy - twierdzi agencja Reutera, powołując się na źródła w miejscowej policji. Funkcjonariusze mają też być przekonani, że mają do czynienia z seryjnym, doświadczonym zabójcą. Prezydent Nicolas Sarkozy ogłosił w rejonie Tuluzy najwyższy alert antyterrorystyczny.

Zdążył wpisać "Testowanie". Stracił bloga

Zdążył napisać: "Testowanie. Ai Weiwei. 18 marca 2012" i wkrótce potem jego konto stało się niedostępne. Według agencji Reuters, konto usunęła chińska cenzura. Mikroblog Ai Weiwei'a - chińskiego artysty i dysydenta, który zdobył rozgłos, krytykując władze Chin w kwestiach społecznych - przez zaledwie dwie godziny śledziło ponad 10 tysięcy internautów.

Brat głodującego: Siarhiej jest w krytycznym stanie

Stan głodującego białoruskiego opozycjonisty Siarhieja Kawalenki jest krytyczny - oznajmił w poniedziałek po widzeniu z nim jego brat. - Siarhiej wygląda bardzo źle, jest w krytycznym stanie - oświadczył Wital Kawalenka w rozmowie z niezależnym tygodnikiem "Nasza Niwa". Jak dodał, brat miał w poniedziałek temperaturę 35,1 st., ciśnienie 80/50 i ledwie przyszedł na spotkanie. Dyrekcja aresztu w rozmowie z żoną Kawalenki oświadczyła natomiast, że stan jego zdrowia jest "średnio ciężki".

Ekolodzy schodzą z komina

Kilkunastu aktywistów z sześciu europejskich krajów od rana okupowało 100-metrową chłodnię kominową Elektrowni Turów w Bogatyni (Dolnośląskie). Chcieli rozwiesić na niej transparent z napisem "węgiel + drewno to nie zielona energia". Jednak po południu, po przeczytaniu oświadczenia ministerstwa gospodarki postanowili zawiesić protest.

Silny wiatr przewrócił ciężarówkę

Na drodze krajowej nr 22 z Elbląga do Malborka silny wiatr przewrócił samochód ciężarowy. Auto zablokowało jeden pas jezdni. Informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił na swoim profilu w Kontakcie 24 serwis elnews.pl.

Trzy pokoje Marszałka gotowe do zwiedzania

Gabinet, salonik i pokój adiutanta, gdzie mieszkał i urzędował podczas pobytu w Belwederze marszałek Józef Piłsudski, zostały w poniedziałek uroczyście otwarte dla zwiedzających. W uroczystości wzięła udział para prezydencka oraz członkowie rodziny marszałka.

Dwie godziny rozejmu dziennie? Ławrow popiera

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow odniósł się pozytywnie do propozycji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, który chce wprowadzenia w Syrii codziennego, dwugodzinnego rozejmu umożliwiającego transport rannych z terenów objętych walkami - oświadczył prezes organizacji, Jakob Kellenberger po spotkaniu z szefem dyplomacji Kremla. W Damaszku przebywają z wizytą eksperci specjalnego wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana. Próbują zakończyć konflikt, którego ofiarami w poniedziałek stali się kolejni cywile w mieście Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii.

Gauck w Polsce "w rychłej perspektywie"

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował telefonicznie nowemu prezydentowi Niemiec Joachimowi Gauckowi i zaprosił go do Polski - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta. O konkretnej dacie wizyty mówić nie chciała, ale podkreśliła, że ma ona nastąpić "w rychłej perspektywie".