Najnowsze

Najnowsze

"Generał zapracował na miano wroga nr 1"

Prokurator Parulski przeżyje próbę odwołania i za kilka miesięcy odejdzie, jak to się często zdarza, przy reorganizacji jakichś struktur - stwierdził w "Faktach po Faktach" Tadeusz Iwiński z SLD, komentując środową decyzję prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o zarekomendowaniu zmiany na stanowisku szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Tymczasem Beata Kempa zwróciła uwagę na to, że generał "zapracował " na miano wroga publicznego nr 1, nie biorąc odpowiedzialności za wydarzenia w Poznaniu.

Siły zbrojne USA "w pełni przygotowane" ws. Iranu

Amerykańskie wojsko jest całkowicie przygotowane na jakiekolwiek zagrożenie ze strony Iranu związane z możliwym zamknięciem cieśniny Ormuz - powiedział w środę sekretarz obrony USA Leon Panetta.

Putin "się nie obraża, gdy się wylewa na niego ekskrementy"

Premier Rosji Władimir Putin wyraził gotowość do dialogu ze swoimi oponentami, w tym twórcami kultury, naukowcami, dziennikarzami i blogerami z nowo utworzonej Ligi Wyborców (LW), stawiającej sobie za cel obronę praw obywatelskich Rosjan. Jednocześnie popisał się niecodzienną retoryką w wywiadzie radiowym.

Arłukowicz: nie chcemy absurdalnego karania aptekarzy

- Będziemy dążyć do stworzenia takich przepisów w aktach wykonawczych, by apteki były kontrolowane w sposób merytoryczny, by uniemożliwić absurdalne karanie aptekarzy - zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który uczestniczył w posiedzeniu senackiej komisji zdrowia pracującej nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Aptekarze domagają się zniesienia kar dla farmaceutów, którzy realizują niewłaściwie wypisane recepty. Chcą, by odpowiednie przepisy uzupełnił w ustawie Senat. Taką możliwość wykluczył w środę premier Donald Tusk. Na środowym posiedzeniu komisja nie zaproponowała poprawek do ustawy.

Pakistan zatrzyma byłego prezydenta

Po planowanym w tym miesiącu powrocie do kraju był prezydent Pakistanu Pervez Musharraf zostanie zatrzymany - poinformował pakistański minister spraw wewnętrznych Rehman Malik.

Cameron oskarżył Argentynę o kolonializm

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oskarżył Argentyńczyków o kolonializm w związku z ich ostatnimi wypowiedziami na temat Wysp Falklandzkich - donosi "Daily Telegraph". We wtorek zwołano specjalne posiedzenie Narodowej Rady Bezpieczeństwa w celu przedyskutowania utrzymującego się napięcia wokół wyso.

Zamknięta droga do dziecka

Z mapy Polski zniknął co trzeci ośrodek adopcyjny. Często taki, dzięki któremu szczęśliwy dom znalazły dziesiątki dzieci. Wszystko przez nową ustawę adopcyjną, która przewiduje, że działać mogą jedynie te ośrodki publiczne, w których w 2010 roku przeprowadzono co najmniej 10 udanych procedur adopcyjnych oraz niepubliczne, w których dokonano takich adopcji co najmniej 20. Jeden z takich zlikwidowanych ośrodków - znajdujący się w podwarszawskim Otwocku - odwiedziła reporterka programu telewizji TTV "Blisko ludzi".

Aptekarz sprzedawał viagrę taniej. Fałszywą

Agenci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali aptekarza z gminy Chojnowo (woj. dolnośląskie), który wprowadził na rynek prawie 15 tys. fałszywych tabletek na potencję, znajdując przy nim kolejne 1800 sztuk specyfiku.

Obcięli im pensje, bo rozmawiali po polsku

11 pracowników państwowej spółki Lietuvos Geleżinkeliai (Koleje Litewskie) zostało ukaranych za to, że w czasie pracy używało języka polskiego i rosyjskiego, a nie litewskiego - języka państwowego - podał portal Delfi.lt.

Jest milionerem, a płaci 15-proc. podatek

Prowadzący w wyścigu o nominację prezydencką z ramienia partii republikańskiej Mitt Romney ujawnił, że płaci tylko 15-procentowy podatek od swoich dochodów, chociaż jest multimilionerem. Jest to znacznie mniej niż płacą średnio zarabiający Amerykanie.

Próbują ukarać pijanego prokuratora. Nie mogą

Już od dziewięciu miesięcy olsztyńska prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące prowadzenia auta po pijanemu przez prokuratora z Mrągowa. Śledczy tłumaczą, że nie mogą go zakończyć ze względu na luki prawne.

Miał zawał na przystanku. Uratowali go strażnicy

Funkcjonariusze straży miejskiej w Siemianowicach Śląski uratowali życie mężczyźnie, który zemdlał na przystanku autobusowym. Dzięki szybkiej i skutecznej reanimacji mężczyzna przeżył. Z objawami zawału serca trafił do szpitala. Całą akcję nagrała kamera monitoringu miejskiego.

15-latek martwy. Dręczony w szkole?

Śledczy nie wykluczają, że 15-latek z Puszczykowa (Wielkopolskie), którego ciało znaleziono we wtorek, popełnił samobójstwo z powodu dręczenia w szkole.

Hotel specjalnie dla gejów i lesbijek

W Nowym Jorku powstaje pierwszy w mieście hotel przeznaczony specjalnie dla gejów i lesbijek – The Out NYC. To odpowiedź branży hotelarskiej na zalegalizowanie w stanie Nowy Jork związków homoseksualnych i coraz większą grupę gejów i lesbijek odwiedzających miasto, by wziąć ślub. Uroczyste otwarcie 1 marca.

Niemcy stworzą kartotekę neonazistów

Niemcy stworzą centralną kartotekę neonazistów, która ma pomóc policji w poszczególnych landach w walce z prawicowym ekstremizmem - poinformował federalny minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich. Rząd w Berlinie przyjął projekt ustawy w tej sprawie.

Gowin ma zmienić prokuraturę

Premier Donald Tusk poinformował w środę, że zlecił ministrowi sprawiedliwości Jarosławowi Gowinowi pilne przygotowanie projektu zmian w ustawie o prokuraturze dotyczących m.in. usytuowania prokuratury wojskowej. - Będę rekomendował rozwiązania systemowe, polegające na włączeniu prokuratury wojskowej do prokuratury cywilnej - stwierdził następnie Gowin.

Holendrzy wyrzucą bezrobotnych Polaków?

Bezrobotni imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej w Holandii powinni być zachęcani do powrotu do kraju lub deportowani, jeśli odmówią - powiedział w wywiadzie minister ds. socjalnych i zatrudnienia Henk Kamp, powracając do retoryki sprzed roku. Ambasada RP domaga się wyjaśnień.

Po 68 latach wydobyli fragmenty mostu z Wisły

Prawie 70 lat leżał pod kilkumetrową warstwą piasku i kamieni. Fragmenty Mostu Kierbedzia, najstarszej warszawskiej stałej przeprawy, trafiły w środę do Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Czesi chcą referendum ws. pakietu fiskalnego

Czeski rząd zapowiedział w środę, że o ewentualnym przystąpieniu Czech do nowego, dyskutowanego obecnie w UE międzyrządowego pakietu wzmacniającego dyscyplinę fiskalną, zadecydują obywatele w referendum.

Szwecja wraca do sprawy zaginionego dyplomaty

Szwecja przeprowadzi nowe dochodzenie w sprawie śmierci Raoula Wallenberga, dyplomaty, który w 1944 roku uratował na Węgrzech tysiące Żydów, a po wejściu wojsk radzieckich zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Powiadomiło o tym w środę MSZ Szwecji.

Strzał Przybyła "jako rodzaj moralnego szantażu"

- Gest prok. Mikołaja Przybyła odebrałem jako rodzaj moralnego szantażu, który w publicznym dyskursie w demokratycznym państwie nie może być stosowany - oświadczył na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości prokurator generalny. Andrzej Seremet przedstawiał w środę posłom sejmowej komisji informację na temat aktualnej sytuacji w prokuraturze.

"Nie ma pieniędzy" na podwyżki dla strażaków

- W tym roku nie ma pieniędzy na podwyżki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej - poinformował szef MSW Jacek Cichocki po spotkaniu ze związkami zawodowymi podległych mu służb mundurowych. Jeszcze w środę stanowisko w tej sprawie ma zająć komitet protestacyjny.

Orban broni konstytucji. Gotów do współpracy z UE

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił w czasie środowej debaty w Parlamencie Europejskim, że zastrzeżenia Komisji Europejskiej nie dotyczą nowej węgierskiej ustawy zasadniczej, a wynikłe problemy między Brukselą a Budapesztem mogą zostać szybko rozwiązane. Szef Komisji Europejskiej apeluje o "ochronę zasad i swobód obywatelskich" na Węgrzech.

Oficer z KGP miał niszczyć wyroby Olewników

Policjant, syn byłego wiceszefa mazowieckiej policji Macieja K., który mógł być zamieszany w porwanie Krzysztofa Olewnika, został złapany na niszczeniu kaszanki produkcji rodziny Olewników. Tak twierdzi kierownictwo hipermarketu "Real". Policjant zapłacił sklepowi 250 zł. Mimo to złożono doniesienie, a sprawę wyjaśnia prokuratura.

"Jest mi przykro, że prezydentowi jest przykro"

- Uczyniłem to, co do mnie, zgodnie z prawem i moim sumieniem należało - oświadczył w środę w Sejmie prokurator generalny Andrzej Seremet, odpowiadając dziennikarzom na pytania dotyczące jego wniosku o odwołanie obecnego szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dopytywany o swój komentarz na reakcję prezydenta w tej sprawie stwierdził, że jemu jest "przykro, że prezydentowi jest przykro".