Najnowsze

Najnowsze

Zmarł po zajściach pod krzyżem. Śledztwo umorzone

Opolska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny po zajściach pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Śmierć nie miała związku z ciosem, jaki otrzymał mężczyzna - powiedziała rzecznik prokuratury, Lidia Sieradzka.

Deszcz zmył Brodkę. Pulp już oszczędził

Pogoda nie rozpieszcza 60 tys. fanów muzyki, którzy przyjechali na festiwal Open'er do Gdyni. W piątek deszcz padał przez całe popołudnie, wieczór i w nocy. W pewnym momencie lało tak mocno, że swój koncert musiała przerwać Monika Brodka.

Deszczowa stolica powitała prezydencję muzyką i ogniami

Muzyka Chopina, Komedy, Stańki, Jana A.P. Kaczmarka zabrzmiała na piątkowym koncercie "Tu Warszawa", którym stolica świętowała początek polskiej prezydencji w UE. Mimo fatalnej pogody na Placu Defilad zgromadziło się około 10 tys. osób. Deszcz sprawił jednak, że publiczności szybko ubywało.

"Nie chcemy, by prezydencja zakończyła się kompromitacją"

- Mogę zadeklarować, to co mówiłem wcześniej, że nie mamy jako swojego celu przeszkadzania w prezydencji, nie będziemy też opierać swojej kampanii na tryumfalnym okrzyku, że skompromitowaliśmy się w Europie. Chcemy, żeby ta prezydencja wyszła, ale nie przywiązujemy do niej tak wielkiego znaczenia, jeśli chodzi o wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej - powiedział w wywiadzie dla Rebelya.pl i Klubu Jagiellońskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński z okazji inauguracji polskiej prezydencji w UE. - Nie chcemy, żeby ta prezydencja skończyła się kompromitacją - dodał.

Słoneczny archipelag niepodległy?

Przewodniczący rządu regionalnego Madery Alberto Jardim poparł dążenia separatystycznej organizacji FLAMA, która domaga się oderwania archipelagu od Portugalii. Opowiedział się za przeprowadzeniem referendum niepodległościowego.

Słynni podróżnicy napadnięci? Policja: "to nieporozumienie"

"Totalne nieporozumienie" stało się przyczyną "międzynarodowego incydentu" w Stalowej Woli (podkarpackie). Pewien Norweg źle odczytał intencje 61-letniego Polaka i uzbrojony w aluminiową rurkę odganiał mężczyznę. Polak spuścił swojego psa ze smyczy i tak niefortunnie zamachnął się na "napastnika", że ten oberwał sprzączką w czoło. Na szczęście panowie zdążyli już podać sobie ręce.

Kubańczyk będzie mógł kupić auto. A nawet dwa

Kubańczycy już wkrótce będą mogli kupować samochody i handlować nieruchomościami. A wszystko dzięki temu, że - jak poinformował oficjalny dziennik "Granma" - władze Kuby obiecały, iż do końca roku zniosą restrykcje i uproszczą procedury w ramach liberalizujących reform gospodarczych.

"Wykorzystajmy dobrze ten czas"

- Początek był niezły, ale ważne, żeby pozostałe 183 dni były podobne - mówił w "Faktach po Faktach" poseł SLD Tadeusz Iwiński, podsumowując inaugurację polskiej prezydencji w Radzie UE. I podkreślił, że ważne jest, aby prezydencja był "sukcesem Polski, a nie tylko rządu PO-PSL". Podobnego zdania byli pozostali goście programu. - Ważne, żebyśmy umieli forsować swoje postulaty - stwierdził szef PJN Paweł Kowal. - Każdy czas musi być dobry na załatwiania polskich spraw - wtórował mu Janusz Wojciechowski z PiS.

"Pokojówka kłamała". Strauss-Kahn będzie milczał

Pokojówka, która oskarża Dominique'a Strauss-Kahna o gwałt, przyznała, że okłamała sąd co do tego, co działo się po rzekomym gwałcie - przyznał nowojorski prokurator. Wcześniej sędzia zwolnił z aresztu Francuza, który otrzymał też zwrot kaucji wpłaconej półtora miesiąca temu. Były szef MFW oskarżony jest o próbę gwałtu na pokojówce, jednak w sprawie pojawiły się nowe wątki - śledczy mają mieć poważne wątpliwości co do wiarygodności domniemanej ofiary Francuza. DSK zapowiada, że będzie milczał, aż nie wróci do kraju.

"Aborcja może szkodzić zdrowiu"

Rosyjska Duma chce zmniejszyć liczbę przeprowadzanych co roku w tym kraju aborcji. Deputowani uchwalili prawo, które nakazuje umieszczanie na reklamach klinik aborcyjnych, na wzór opakowań papierosów, informacji o możliwych ubocznych skutkach aborcji dla zdrowia kobiety.

Kaddafi grozi atakami w Europie

- Radzimy wam wycofać się, zanim spotka was katastrofa. Radzę wam uziemić wasze samoloty i rozmawiać z narodem libijskim - powiedział Muammar Kaddafi przemawiając przez telefon do tysięcy swoich zwolenników zebranych w Trypolisie.

"Klaskaniem nie rozwiąże się problemów"

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zareagował na milczące protesty odbywające się na Białorusi w ostatnich tygodniach, których uczestnicy chcą "wyklaskać" władzę. - Klaskaniem na placach nie rozwiąże się problemów - oznajmił Łukaszenka i ostrzegł, że "ma środki i siły, aby tym, którzy naruszają prawo pokazać ich miejsce".

Rosja tworzy "arktyczne wojsko"

Rosjanie stworzą dwie brygady, których jedynym zadaniem będzie ochrona cennych zasobów za kołem podbiegunowym. Minister obrony Rosji Anatolij Sierdiukow oznajmił również, że ruszy produkcja rosyjskich pocisków balistycznych Buława.

Pół roku za napaść na Sarkozy'ego

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu skazał francuski sąd 32-letniego mężczyznę, który mocno pociągnął prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, gdy ten witał się z mieszkańcami miejscowości Brax na południu kraju. Skazany będzie też musiał m.in. przejść kurację w ośrodku leczniczym.

Albert i Charlene powiedzieli sobie "tak". Tłum wiwatował

Władca Monako, książę Albert II poślubił byłą pływaczkę Charlene Wittstock. Cywilny ślub odbył się w sali tronowej książęcego pałacu, który jest siedzibą rządzącego księstwem rodu Grimaldich. Jutro para weźmie ślub kościelny.

Matury unieważnione. Rodzice proszą o pomoc urzędników

53 osoby w dwóch liceach w Ostrowcu Świętokrzyskim niesamodzielnie napisały maturę z chemii - stwierdziła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi i unieważniła ich prace. Z decyzją OKE nie zgadzają się rodzice maturzystów. Dziś spotkali się w tej sprawie ze starostą i prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego, prosząc urzędników o interwencję. Na poniedziałek zaplanowano kolejne spotkania. O sprawie zaalarmował nas rodzic jednego z uczniów ostrowieckiego liceum.

"Czekaliśmy na ten moment, jeszcze zanim się pobraliśmy"

Książę William i księżna Catherine przybyli do Kanady z pierwszą oficjalną wizytą zagraniczną od czasu ich ślubu w kwietniu. - Catherine i ja jesteśmy zachwyceni, że jesteśmy w Kanadzie. Czekaliśmy na ten moment od długiego czasu. Jeszcze zanim się pobraliśmy, chcieliśmy tu razem przyjechać. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy możliwość dowiedzieć się więcej o tym zachwycającym kraju - powiedział Kanadyjczykom książę William podczas przemówienia.

"Wilkołak" przyciągnie neonazistów?

Plany przekształcenia w muzeum pozostałości po hitlerowskim kompleksie bunkrów "Wilkołak" ("Wehrwolf") w pobliżu Winnicy, na środkowej Ukrainie, wywołują obawy, że obiekt stanie się ośrodkiem propagandy nazistowskiej - pisze brytyjski "Times".

Śledztwa ws. matur w "Hoffmanowej" nie będzie

Nie ma dowodów, że doszło do popełnienia przestępstwa, uznała prokuratura rejonowa Warszawa-Śródmieście i odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wycieku tematów maturalnych z matematyki w warszawskim LO im. Klementyny Hoffmanowej.

"Flotylla Wolności" nie popłynie

Grecja zabroniła wyjścia ze swoich portów statkom "Flotylli Wolności", zamierzającym przerwać izraelską blokadę Strefy Gazy - poinformowała agencja Associated Press.

EHEC zabiła już 50 osób

Kolejna osoba zmarła w wyniku zakażenia pałeczką okrężnicy. Oznacza to, że szczep bakterii EHEC zabił już łącznie 50 osób, głównie w Niemczech - poinformowały niemieckie władze.

Brak sprawców ws. przecieków z weryfikacji WSI

Z powodu m.in. "niewykrycia sprawców" Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie przecieków do mediów tajnych informacji z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Przecieki miały miejsce zanim raport na temat WSI ujawnił w lutym 2007 r. prezydent Lech Kaczyński. Postępowanie trwało ponad cztery lata.

SLD przestrzega: czeka nas wojna aborcyjna

SLD ma pretensje do PO, że to przez jej "brak zdecydowania" Sejm w pierwszym czytaniu nie odrzucił obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującego aborcji. Projekt zostanie skierowany do prac w komisji. - To może spowodować "wojnę aborcyjną" w Polsce w trakcie prezydencji - ostrzega Lewica.

Znaleźli "pole śmierci" Polaków. "Pięć ogromnych dołów"

Polscy archeolodzy zlokalizowali tzw. pole śmierci w miejscowości Ostrówki koło Lubomla na Ukrainie, gdzie w 1943 roku z rąk Ukraińców zginęło ponad 1000 Polaków - powiedział sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert. Poinformował on także, że w czwartek "w Bykowni pod Kijowem pogrzebano szczątki prawie 500 Polaków z listy katyńskiej, odnalezione w trakcie trwających dwa miesiące poszukiwań archeologicznych". Planowane jest założenie w tej miejscowości czwartego cmentarza katyńskiego.

DSK wróci do gry? "Nasz kraj go potrzebuje"

Czy decyzja o zwolnieniu Dominique'a Straussa-Kahna z aresztu wpłynie na jego dalszą polityczną karierę? Czy DSK ma szansę znów stać się faworytem w wyścigu o fotel prezydenta Francji w przyszłym roku? Jego zwolennicy mają taką nadzieję.

"Był skrzydlatym rycerzem"

Na warszawskich Powązkach pochowano w piątek pilota Marka Szufę, który zginął w wypadku samolotowym 18 czerwca podczas V Płockiego Pikniku Lotniczego. - Był najlepszym z najlepszych, mistrzem podniebnych lotów - mówił bp polowy Józef Guzdek podczas mszy w intencji Szufy. Pilot został pochowany w asyście Kompanii Honorowej na Powązkach.

"Odznaczał się wielkim darem mądrości"

Polska w dniu rozpoczęcia prezydencji w Unii Europejskiej żegna Jana Kułakowskiego - pierwszego negocjatora członkostwa Polski w UE i ambasadora Polski przy Unii. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od mszy żałobnej w warszawskim sanktuarium św. Andrzeja Boboli. - Jan Kułakowski zawsze był gotowy służyć Polsce bezcenną wiedzą, a także wielką życiową mądrością - napisał w liście odczytanym podczas mszy prezydent Bronisław Komorowski.

"Wymiar sprawiedliwości zawiódł w sprawie Olewnika"

Wymiar sprawiedliwości zawiódł w tej sprawie - mówił w piątek w Sejmie Marek Biernacki, przewodniczący sejmowej komisji śledczej do zbadania działań władz w sprawie Krzysztofa Olewnika. Przedstawiciele wszystkich klubów i członkowie komisji zgodnie ocenili podczas debaty, że praca zespołu sejmowego obnażyła słabość państwa w związku ze sprawą Olewnika.