Najnowsze

Najnowsze

Fontanna za miliony nie działa. Potrzebna reanimacja po Euro

Nowa atrakcja Poznania - Fontanna Wolności - nie działa od ponad tygodnia. Miała przejść zwykłe czyszczenie po Euro 2012, ale - jak mówią urzędnicy - konserwatorzy alarmują, że potrzeba dużo więcej wysiłku niż zakładano, żeby przywrócić jej dobry stan. Fontanna będzie nieczynna do odwołania.

"Zaraz po ataku atomowym, miał nastąpić biologiczny"

ZSRR planował atak na USA za pomocą broni biologicznej, który miał nastąpić po ewentualnym ataku atomowym - dowiadujemy się z książki "The Soviet Biological Weapons Program" o tajnym sowieckim programie wojny biologicznej.

Gauss atakuje. Podobny do Stuxnetu, Flame'a i Duqu

Nowy wirus śledzący transakcje finansowe, e-maile i aktywność w mediach społecznościowych pojawił się w Izraelu, Libanie i Palestynie - twierdzi firma komputerowa Kaspersky Lab. Gauss ma podobne funkcje, jak wykorzystywany prawdopodobnie przez USA i Izrael "robak" Stuxnet, który zaatakował kilka miesięcy temu serwery irańskiego programu atomowego.

Krótka instrukcja obsługi autostrady

To nie tylko brak kultury jazdy, ale także wykroczenie drogowe zagrożone mandatem. Poruszanie się lewym pasem ruchu, zamiast możliwie najbardziej skrajnym prawym, jest udręką dla innych kierowców przede wszystkim na autostradach. A że jest ich w Polsce coraz więcej - warto przypomnieć sobie, jak należy jeździć.

"Coś semafora chyba nie przyuważyłem"

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości pociągu i niedostosowanie się do wskazań semafora - takie były, jak wynika z raportu Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, bezpośrednie przyczyny katastrofy kolejowej w Babach. "Coś semafora chyba nie przyuważyłem - powiedział po wykolejeniu się pociągu, maszynista.

Wybaczyli rekinom, walczą z zupami z płetw

Stowarzyszenie ofiar ataków rekinów w USA wzięło się za chińskie restauracje w największych miastach kraju. Chce wymóc na obywatelach rezygnację ze spożywania zup z płetw rekina. Okazuje się, że 81 proc. użytych do nich sładników pochodzi z zagrożonych gatunków. - Chcemy pomóc rekinom. Już im wybaczyliśmy - mówi inicjatorka akcji.

Na Placu Solnym "zaparkował" ford T

Mógł być w każdym kolorze, pod warunkiem, że był to kolor czarny. I taki właśnie ford T pojawił się na wrocławskim Placu Solnym. Niebawem dołączą do niego polskie fiaty, sportowe bugatti, limuzyny mercedesa i bmw, a nawet amerykańskie wozy strażackie.

Tarcza antyrakietowa w Zatoce Perskiej? USA łączą przyjaciół

Stany Zjednoczone i kraje Zatoki Perskiej tworzą system obrony antyrakietowej na wzór tej planowanej w Europie. Ma ona chronić granice państw, miasta, gazociągi i ropociągi, a także amerykańskie bazy wojskowe w regionie. "The New York Times" pisze, że przekaz płynący z tego projektu jest jasny: Iran musi się bać, bo USA ma sojuszników w regionie, którzy zadbają o bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie, nie licząc się z Teheranem.

Wystawa na Rynku: Święta z Wrocławia

Fotografie dokumentujące różne okresy życia œEdyty Stein, patronki Europy - fragmenty jej listów oraz rozważań - można zobaczyć na plenerowej wystawie, która w czwartek została otwarta na wrocławskim Rynku.

Bilet parkingowy za szybą jednak konieczny

Rada miasta może zdecydować, że kierowca ma umieścić bilet parkingowy za szybą swojego auta - orzekł w czwartek Naczelny Sąd Administracyjny, podtrzymując tym samym wyrok WSA w Szczecinie. Zupełnie inaczej w tej samej sprawie orzekł w lutym 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Półka z winami. "Sieg Heil" obok "Giovanni Paolo II"

Na półkach pewnego sklepu w Gardzie nieopodal Werony w północnych Włoszech turysta odkrył butelki wina z wizerunkami Adolfa Hitlera. Nazywają się m.in. "Sieg Heil" i "Wino Fuehrera". Na półce sąsiadują z winem "Jan Paweł II".

Będą wyższe kary za brud w restauracjach

Większych kar za nieprzestrzeganie zasad higieniczno-sanitarnych w punktach gastronomicznych, restauracjach i sklepach chce Główny Inspektor Sanitarny. Mają być nawet 10-krotnie wyższe.

Lisewski znów na fali. Wiślanej

Najsłynniejszy gdański kitesurfer Jan Lisewski znów jest na wodzie. Tym razem jego wyzwaniem jest Wisła - płynie z Oświęcimia do Gdańska na... desce.

"Dopiero teraz przyszła kolej na jego numer"

Rodzina i przedstawiciele środowiska aktorskiego pożegnali Augusta Kowalczyka. Aktor teatralny i filmowy, znany z roli w serialu "Stawka większa niż życie", były więzień obozu Auschwitz, spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Gwiazdorska jesienna ramówka TVN

Stacja TVN zaprezentowała dziś jesienną ramówkę. Formaty sprawdzone przeplatają się z zupełnie nowymi. Jednym z nich jest polski serial medyczny o chirurgach o nazwie "Lekarze".

Brytyjczycy wracają do otrucia Litwinienki. Sprawa wyjątkowa jak śmierć Diany

Brytyjski wymiar sprawiedliwości zdecydował o zatrudnieniu jednego z doświadczonych sędziów do powtórnego zbadania sprawy otrucia rosyjskiego dysydenta i byłego oficera FSB Aleksandra Litwinienki. Litwinienko został otruty silnie radioaktywnym polonem-210 w 2006 r. Podejrzanego o śmierć Litwinienki Rosja nie chce wydać Wielkiej Brytanii.

Odcięli rękę złodziejowi. "Takie jest prawo Boże"

Okupujący północ Mali islamiści amputowali rękę złodziejowi. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ansongo na południe od Gao. Wyroku tego typu dokonano po raz pierwszy od przejęcia przed czterema miesiącami kontroli przez islamistów nad regionem - donosi agencja AFP.

Wicepremier Rosji: "Każda była k..."

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin zamieścił na swoim Twitterze dosadny komentarz ewidentnie dotyczący Madonny. Choć słowa na "k" nie umieścił w całości, jego zamysł wydaje się jasny tak dla internautów jak i komentatorów - m.in. brytyjskiego "Guardiana". Rogozin napisał o "byłych k." w kontekście niedzielnego koncertu wokalistki w Moskwie, w czasie którego solidaryzowała się z sądzoną grupą Pussy Riot.

Powitali sztangistów. Mistrzowie zmęczeni, ale szczęśliwi

Złoty i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów wrócili do kraju. Na lotnisku w Warszawie Adriana Zielińskiego i Bartłomieja Bonka powitały kwiaty i gratulacje. - Jest nam bardzo miło - mówili sztangiści. Przyznali, że są szczęśliwi, choć bardzo zmęczeni.

"Rażąco wysokie zadośćuczynienie" za represje SB

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił wyrok w sprawie o zadośćuczynienie i odszkodowanie dla związkowca w MO Mirosława Basiewicza za to, że był represjonowany przez SB w stanie wojennym. - Wyrok jest ewidentnie błędny - uznała sędzia Halina Czaban. Sąd I instancji przyznał mu 300 tys. zł zadośćuczynienia.

Apple vs Samsung. Kolejna bitwa gigantów

Kolejna bitwa w wojnie technologicznych gigantów rozgrywa się właśnie w sądzie w Kalifornii. Apple zarzuca Samsungowi, że jego smartfony i tablety z serii Galaxy są kopią iPhone'ów i iPadów i domaga się gigantycznego odszkodowania.