Najnowsze

Najnowsze

90 krzaków konopi w rękach policji

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej na terenie gm. Lwówek (woj. Wielkopolskie). Zabezpieczyli 37 gramów suszu roślinnego i 90 krzaków konopi.

Turyści całowali Buddę. Dostali karę więzienia

Troje francuskich turystów na Sri Lance zostało skazanych na kary więzienia w zawieszeniu za obrazę uczuć religijnych buddystów - podał portal BBC News. Powodem były zdjęcia, na których pozowali przed posągami Buddy udając, że całują jeden z nich.

Zbędna służba? Samorządy rezygnują

Straż Miejska chce zwiększenia uprawnień, a tymczasem wiele miejscowości w ogóle rezygnuje z tej służby. Miejskie i gminne kasy na tym zyskują, a mieszkańcy, jak sami twierdzą, nic nie tracą. To być może kolejny dowód na to, że straż z jej obecnymi uprawnieniami jest bezużyteczna, a jej obecność nie daje mieszkańcom poczucia większego bezpieczeństwa.

Chcą broni i dodatkowych uprawnień

Straż chce zmienić się w policję miejską. Kończy się już praca nad ustawą w tej sprawie. Dzięki niej, strażnicy dostaną broń i wiele dodatkowych uprawnień. Właściwie takich samych, jak ma policja, z wyjątkiem prawa do prowadzenia śledztw kryminalnych. Takich zmian chcą komendanci miejscy, gdzieniegdzie wspierani przez prezydentów miast. Brakuje im jednak poparcia w rządzie.

Krzeszów: prokuratura zaprzecza wersji Taurona

Po tragedii w Krzeszowie właściciel linii energetycznej, firma Tauron Dystrybucja, szybko opublikowała oświadczenie. Zdaniem prokuratury i mieszkańców miejscowości zdarzenie miało jednak zupełnie inny przebieg. Wiele wskazuje na to, że przyczyną tragedii był kabel, który przez cały dzień leżał w rzece.

Schetyna: "biała księga" ws. Amber Gold we wrześniu

W ciągu kilku tygodni, we wrześniu powstanie "biała księga" ws. Amber Gold - przekazał w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna z PO. Dokument ma być opisem działań urzędów państwowych, podjętych w związku z działalnością parabanku.

Schetyna: "biała księga" ws. Amber Gold we wrześniu

W ciągu kilku tygodni, we wrześniu powstanie "biała księga" ws. Amber Gold - przekazał w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna z PO. Dokument ma być opisem działań urzędów państwowych, podjętych w związku z działalnością parabanku.

"Romney zagraża szkolnictwu". Obama w natarciu

Edukacja stała się we wtorek głównym tematem kampanii wyborczej w USA. Prezydent Barack Obama zaatakował plan budżetowy Mitta Romneya, twierdząc, że przewidywane w nim cięcia na oświatę utrudnią młodym Amerykanom dostęp do dobrego wykształcenia.

Ruch sprzedał siedzibę IPN. "Realny" paraliż prac Instytutu

Instytut Pamięci Narodowej może być zmuszony do opuszczenia swojej siedziby. Właściciel budynku przy ul. Towarowej, Ruch S.A. sprzedał go innej firmie. IPN podkreśla, że tym samym niemożliwe stało się nabycie tej nieruchomości przez Skarb Państwa.

Wyspa, na której żyje najstarsza rodzina na świecie

Na słynącej z długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii żyje rodzina najstarsza na świecie. Dziewięcioro braci i sióstr ma razem ponad 818 lat, z czego 105 przypada na najstarszą z rodzeństwa. Rekord odnotowała Księga rekordów Guinnessa.

Prąd zabił dwie dziewczynki. "Miała przewód w ręku"

Dziewczynki znaleziono w rzece płynącej przez miejscowość Krzeszów. W wodzie znajdował się również zerwany kabel niskiego napięcia. 11-latka i 12-latka prawdopodobnie bawiły się obok. Pomimo próby reanimacji, nie udało się ich uratować.

Dorobek sędzi od Pussy Riot. 180 wyroków, 179 razy "winny"

Sędzia rozstrzygająca w procesie trójki dziewczyn z Pussy Riot w swojej karierze aż 179 razy wydawała wyrok skazujący. Tylko raz orzekła "niewinny" - pisze rosyjski niezależny portal "The New Times". Zaznacza też, że dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy sędziowie związani ze sprawą punkowego zespołu, orzekali też w innych procesach przeciwników Władimira Putina.

Cztery wnioski o upadłość Amber Gold. Sąd ustanowił tymczasowego zarządcę

Do wtorku do południa do gdańskiego sądu wpłynęły cztery wnioski o ogłoszenie upadłości Amber Gold spółki z.o.o. Złożyli je wierzyciele firmy. Sąd zdecydował o ustanowieniu w spółce tymczasowego zarządcy, który jako jedyny może teraz podejmować decyzje majątkowe w tej firmie. Oznacza to, że Marcin P. i jego żona nie pełnią już żadnych funkcji w Amber Gold.

Armia pustoszy przedmieścia Damaszku

Syryjskie siły rządowe wsparte przez czołgi weszły do dzielnicy Muadamija na zachodnich obrzeżach Damaszku i zanim stopniowo się wycofały, zabiły co najmniej 20 młodych mężczyzn oraz splądrowały domy i sklepy - poinformowali świadkowie.

Rodzice na zakupach, niemowlak w samochodzie

Poszli na zakupy, a ośmiomiesięczną córkę zostawili w samochodzie. Dziecko z auta wyciągnęli zaalarmowani przez przechodniów policjanci, a rodzice... mieli pretensje o wtrącanie się w nieswoje sprawy.

Polityczna rewolucja. Turkmenistan ma już dwie partie

W Turkmenistanie zainaugurowała we wtorek działalność Partia Przemysłowców i Przedsiębiorców, jako druga oficjalnie zarejestrowana partia w kraju. Zdaniem obserwatorów druga partia nie osłabi kontroli nad krajem prezydenta Kurbankuły Berdymuchammedowa.

Akt oskarżenia dla piosenkarki. "Narkotyki do celów naukowych"

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Oldze J., wokalistce zespołu Maanam. Piosenkarka jest oskarżona o posiadanie narkotyków. Managerka artystki broni jej i przekonuje, że narkotyki były przeznaczone do celów naukowych.

Chcą pochować rotmistrza Pileckiego na Wawelu

Pochówek rotmistrza Witolda Pileckiego na Wawelu to inicjatywa fundacji Paradis Judaeorum, która wierzy, że szczątki wojskowego uda się odnaleźć we wspólnej mogile na warszawskich Powązkach. Fundacja wysłała list do prezydenta Bronisława Komorowskiego i kard. Stanisława Dziwisza.

Witamina D dzięki lampie. Widok z okna tajemnicą

Posiłki zamawiane przez telefon, mały pokój z lampą rekompensującą skąpe dawki dziennego światła, bieżnia dla zapewnienia minimum wysiłku fizycznego oraz nieodłączny komputer - tak od kilku tygodni wygląda codzienne życie Juliana Assange'a w ambasadzie Ekwadoru.

Afera w kubańskim niklu. 12 dyrektorów aresztowanych

Sąd na Kubie skazał na kary od 4 do 12 lat więzienia dwunastu kierowników zakładów państwowych Cubaniquel, wśród nich trzech byłych wiceministrów przemysłu - podał we wtorek oficjalny dziennik partii komunistycznej "Granma".

Zasięg 300 km. Iran chwali się rakietą i nie tylko

Iran obchodzi Dzień Przemysłu Zbrojeniowego. Żołnierze zaprezentowali zaktualizowane wersje kilku rodzajów broni, w tym udoskonalone rakiety krótkiego zasięgu ziemia-powietrze. Wszystko pod gospodarskim okiem prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

"Film Spielberga ma na nas większy wpływ niż szkoła"

- Polacy fatalnie wypadają jeśli chodzi o poziom wiedzy naukowej - napisała we wtorek "Gazeta Wyborcza", opisując wyniki międzynarodowego badania przeprowadzonego w 10 krajach Europy i w USA. - Słaby wynik Polski nie zaskakuje, bo na naszą wiedzę większy wpływ mają filmy Spielberga niż szkoła - ocenia Joanna Dziama z Centrum Nauki Kopernik.

Adwokat Tymoszenko boi się "manipulacji" Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy w Kijowie zakończył przesłuchania stron w rozprawie kasacyjnej od wyroku siedmiu lat więzienia dla byłej premier Ukrainy Julii. Ogłosił przerwę w procesie, nie wiadomo kiedy zapadnie ostateczna decyzja, czy wyrok zostanie utrzymany, czy nie.