Najnowsze

Najnowsze

Chciał pić, ale nie zamierzał płacić

Nie dość, że przyszedł do restauracji z własnym alkoholem, to gdy zabrakło mu trunku, sięgnął do najbliższego regału, wziął dwie butelki wina i chciał z nimi uciec.

Z "Vogue'a" odeszła w skandalu. Teraz u konkurencji

To najgłośniejszy awans roku w świecie mody. Carine Roitfeld dostała nową posadę - została globalnym dyrektorem kreatywnym ds. mody w magazynie "Harper's Bazaar", który jest największym konkurentem "Vogue'a", skąd odeszła 2 lata temu. Mówi się, że zapewne wygryzie ze stanowiska naczelnej obecną szefową pisma Glendę Bailey i rzuci wyzwanie swojej największej rywalce - Annie Wintour. Branża czeka na prawdziwą wojnę.

Wpadł kolekcjoner "kapsli"

Na chwilę przed zatrzymaniem mężczyzna ukradł 8 kapsli od aluminiowych felg różnych marek samochodów. 35-latek jest znany policjantom z innych przestępstw.

Ławrow: na pokładzie samolotu do Damaszku nie było broni

Na pokładzie syryjskiego samolotu, który w środę został zmuszony przez Turcję do lądowania w Ankarze, nie było broni - oświadczył w piątek szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Jak dodał, maszyna transportowała "legalny ładunek" w postaci sprzętu do instalacji radarów

Bajka o dobrym mnichu i złym wilku, czyli "Bitwa pod Wiedniem" po włosku

Gdyby "dzieło" tego kalibru, co film Renzo Martinellego nakręcił polski reżyser, nie obyłoby się bez publicznego linczu. Bo powiedzieć, że "Bitwa pod Wiedniem" jest filmem złym, to nie powiedzieć nic. Takiej dawki niewyobrażalnego kiczu i obłąkańczych wizji twórcy próżno szukać w pamięci.

Polacy chcą rządzić w Belgii. Jest ok. 20 kandydatów

W kampanii przed niedzielnymi wyborami gminnymi w Belgii po raz pierwszy aktywni są Polacy. Kandyduje w nich ok. 20 przedstawicieli Polonii. - Będą mieli szanse zadbać o interesy Polaków - mówi szef wydziału konsularnego w Brukseli Piotr Wojtczak.

Zagraniczne agencje o expose Tuska: zapowiedź dużych inwestycji

Zagraniczne agencje prasowe obszernie odnotowały piątkowe tzw. drugie expose Donalda Tuska, zwracając uwagę przede wszystkim na nacisk, jaki polski premier położył na inwestycje, mające zapewnić trwały wzrost gospodarczy. Odnotowano też wniosek o wotum zaufania dla rządu.

Dyrektor salezjańskiego gimnazjum odwołał się od uwag kuratorium

Dyrektor salezjańskiego gimnazjum w Lubinie odwołał się od protokołu pokontrolnego Kuratorium Ośœwiaty we Wrocławiu. Kuratorium miało zastrzeżenia nie tylko dotyczące szkolnych otrzęsin. Sformułowało też inne uwagi, dotyczące samego wyjazdu i działalności szkoły.

Rostowski: NBP i KNF pokażą plan na kryzys

Prezes NBP Marek Belka w przyszłym tygodniu przedstawi działania, które bank zamierza podejmować, aby przeciwdziałać kryzysowi - poinformował w piątek w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że podobne informacje ma przedstawić przewodniczący KNF.

Lohan zmienia zdanie. Teraz zagłosuje na Romneya

Lidsay Lohan, amerykańska aktorka popierająca w czasie ostatnich wyborów w USA Barcka Obamę, niespodziewanie zmieniła zdanie i zapowiedziała, że w nadchodzących wyborach swój głos odda na Mitta Romneya - kontrkandydata obecnego prezydenta.

NATO gratuluje Gruzinom. "To historyczna chwila"

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen pogratulował zarówno prezydentowi Gruzji Micheilowi Saakaszwilemu, jak i szefowi zwycięskiej koalicji Bidzinie Iwaniszwilemu, a także całemu narodowi Gruzji przeprowadzenia wolnych wyborów.

"Patyk" posiedzi dłużej w areszcie? Prokuratura prosi sąd

Łódzka prokuratura skierowała do sądu wniosek o przedłużenie o kolejne trzy miesiące aresztu dla dwóch podejrzanych o zabójstwo w 1998 r. b. komendanta głównego policji Marka Papały. Chodzi o Igora M., ps. "Patyk", oraz Mariusza M. Obu grozi dożywocie.

Rzucili fatwę za zamach na 14-latkę

Ponad 50 duchownych islamskich z Sunnickiej Rady Jedności wydało fatwę (dekret religijny), w którym potępiło pakistańskich talibów, stojących za zamachem na 14-letnią Malalę Yousufzai, walczącą o prawa kobiet w Pakistanie - podała agencja PTI.

"Przyznanie Nobla Unii jest niepoważne"

Decyzja o przyznaniu Pokojowej Nagrody Nobla Unii Europejskiej świadczy o bezsilności Komitetu Noblowskiego - uważa rosyjska obrończyni praw człowieka i jedna z rywalek UE do tego wyróżnienia, Swietłana Gannuszkina.

Premier obiecuje dokończenie obwodnicy

Donald Tusk, podczas wystąpienia poświęconego dokonaniom rządu oraz planom gabinetu na 2013 rok, zapowiedział dokończenie obwodnicy Poznania i budowę trasy Poznań-Wrocław.

"Niech pan nie budzi Polski. Kiedy pan jeszcze śpi, ona od dawna pracuje"

Piątkowe wystąpienie premiera pokazuje zmianę filozofii działania rządu - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński, podczas debaty nad drugim "expose" premiera Donalda Tuska. Przekonywał, że rząd w obliczu drugiej fali kryzysu przygotował ofensywną strategię, której PiS nie pownien przeszkadzać. - Niech pan swoje demony zostawi po poduszką i się za bardzo nie fatyguje - stwierdził Grupiński.

Pierwszy na świecie składany rower elektryczny

To pierwszy na świecie składany rower elektryczny bez łańcucha. Mando Footloose jest napędzany na dwa sposoby - wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego oraz przy wspomaganiu silnika przez pedałowanie. Co więcej, ruch rowerzysty przekształcany jest bezpośrednio w energię, która gromadzona jest w baterii.

Wyprowadził swój szpital z długów. Teraz pomoże Centrum Zdrowia Dziecka

- Jeśli wszyscy połączymy wysiłki, to szybko zracjonalizujemy działanie Centrum Zdrowia Dziecka. Nie wyobrażam sobie, że w przyszłości instytut miałby nie funkcjonować - mówi Piotr Pobrotyn, dyrektor Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który stanie na czele eksperckiego gremium, powołanego przez ministra zdrowia w celu ratowania stołecznej placówki.

"Chciałbym pogratulować także nam wszystkim"

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uważa, że przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Unii Europejskiej to wielki dzień dla UE, a dla Polski powód do determinacji, aby być wśród decydentów we wspólnocie.

Premier wyciąga 800 mld zł na ratowanie Polski. Skąd je ma?

Dwa rodzaje walki z kryzysem: gospodarczym poprzez inwestycje, których łączna wartość wyniesie w najbliższych latach 700-800 mld zł oraz rewolucja w walce z kryzysem demograficznym poprzez zapewnienie bepieczeństwa polskim rodzinom. To dwa priorytety rządu, o których mówił w drugim expose Donald Tusk. Politycy opozycji już ironizują, że pieniądze, które chce wydać premier "starczyłyby na kolonizację księżyca". Skąd je weźmie i gdzie trafią?

Jak zmieniał się urlop macierzyński?

W piątek premier zapowiedział wydłużenie urlopów macierzyńskich do roku. Jeszcze nigdy wcześniej nie były one takie długie. Jak się zmieniały na przestrzeni lat?

Wałęsa: Nobel dla UE to "zaskoczenie na minus"

Lech Wałęsa powiedział, że jest "zaskoczony na minus" przyznaniem w tym roku pokojowego Nobla Unii Europejskiej. Były prezydent, laureat tej nagrody z 1983 r., przyznał, że decyzja Komitetu Noblowskiego jest dla niego niejasna. Wałęsa nie był jedynym nią zdziwionym.

Castro prosił ZSRR o pozostawienie głowic. Mikojan odmówił

Po zakończeniu tzw. kryzysu kubańskiego w 1962 roku Fidel Castro prosił ZSRR o pozostawienie taktycznych głowic jądrowych na Kubie, jednak Rosjanie odmówili powołując się na nieistniejące prawo - donosi na swoich stronach "Foreign Policy", powołując się na dokument z 1962 roku.