Najnowsze

Najnowsze

Starszy brat o Kim Dzong Unie: To marionetka

Kim Dzong Nam, najstarszy syn zmarłego przywódcy Korei Północnej, skrytykował dziedziczenie władzy w swym kraju - pisze w czwartek japoński dziennik "Tokyo Shimbun", cytując e-mail, jaki redakcja miała otrzymać od Kima. Przyrodni brat "najwyższego przywódcy partii, armii i narodu" wątpi, czy jest on faktycznym władcą Korei Północnej – dodaje południowokoreańska agencja Yonhap News Agency.

Miasto widmo na libijskim brzegu

Podziurawione od kul ściany domów, budynki bez okien i sterty gruzu wokół. Az-Zawija - nadmorska miejscowość znajdująca się 50 km na zachód od Trypolisu - po zeszłorocznych walkach w Libii przypomina miasto widmo. Fotorelację ze zniszczonego wojną miasta zamieściła w serwisie Kontaktu 24 przebywająca w Libii risela.

Twarda dyplomacja, silna armia. Tak ma być za prezydenta Putina

Premier Władimir Putin, który po marcowych wyborach prezydenckich w Rosji zamierza wrócić na Kreml, ostrzega, że Moskwa będzie stosownie oceniać i reagować na jednostronne kroki ze strony swoich zachodnich partnerów. Ostrzeżenie to zostało zawarte w projekcie programu wyborczego, który opublikowano na stronie internetowej Putina jako kandydata na prezydenta. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 4 marca.

Lekarze nie informują o stanie zdrowia pułkownika. Zabronił

Płk Mikołaj Przybył nie zgodził się, by lekarze z kliniki psychiatrycznej informowali o stanie jego zdrowia. Dziennikarzom powiedziano jedynie, że prokurator, który w poniedziałek się postrzelił, będzie objęty opieką medyczną na najwyższym poziomie i leczony w ramach NFZ.

Przybył wróci do pracy? "Zdecydują kwestie zdrowotne"

Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztof Parulski nie wyklucza powrotu do pracy płk. Mikołaja Przybyła, który w poniedziałek postrzelił się w twarz. Przynajmniej na razie. Jak mówi, "pewne ustalenia są już czynione". Dopytywany, co o tym przesądzi odpowiada: kwestie zdrowotne.

"Przydatna" wizja Polski. Monti spotka się z Tuskiem

Premier Włoch Mario Monti zapowiedział w czwartek w Izbie Deputowanych, że wkrótce będzie rozmawiał z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Nie podał, gdzie i kiedy dokładnie dojdzie do tych rozmów. Szef włoskiego rządu poinformował też, że nieformalny szczyt UE odbędzie się dzień wcześniej, niż planowano - a więc 29 stycznia.

Napadł na bank i uciekł

Policja szuka mężczyzny, który we wtorek 10 stycznia ok. godz. 17 napadł na bank przy ul. Abrahama w Bydgoszczy. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

"Astronomiczna" korupcja w rosyjskiej armii

Główny prokurator wojskowy Federacji Rosyjskiej Siergiej Fridinski poinformował w wywiadzie dla czwartkowej "Komsomolskiej Prawdy" o ogromnym wzroście korupcji w siłach zbrojnych Rosji, szczególnie w 2011 roku.

Rozkaz reżimu: Każda rodzina robi metr zapory

- Wyprodukować i dostarczyć do najbliższej jednostki wojskowej metrowej długości zaporę z wystającym gwoździami - taki rozkaz miały otrzymać rodziny północnokoreańskie mieszkające przy granicy z Chinami. Jak twierdzi wydawana w Korei Południowej gazeta uciekinierów z Północy "Daily NK", koszt wykonania nakazu odpowiada mniej więcej kosztowi zakupu pół kilograma ryżu.

Podpalił się przed KPRM. Miał powód

Zarzuty Andrzeja Ż., który we wrześniu ub.r. podpalił się przed Kancelarią Premiera, mogły być zasadne. Donald Tusk zapewniał, że kontrole w urzędzie skarbowym, gdzie pracował mężczyzna, nie wykazały nieprawidłowości, o których alarmował. Z raportu po kontroli, jaką w 2009 roku przeprowadziła Izba Skarbowa, wynika jednak, że Andrzej Ż. mógł mieć rację.

Schetyna: W złym stylu weszliśmy w nowy rok

Jest problem z ustawą refundacyjną, dlatego potrzebna jest nowelizacja. Trzeba wyjść z impasu - powiedział na antenie TVN24 były marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna z PO. Polityk Platformy ma nadzieję, że minister upora się w końcu z zamieszaniem wokół przepisów refundacyjnych, które poskutkowało protestem pieczątkowym.

Pedofile i piromani w Grecji zostali rencistami

Pedofil, hazardzista, kleptoman, piroman czy ekshibicjonista to niektóre z "przypadłości", które według greckiego ministerstwa pracy i polityki społecznej dyskwalifikują do wykonywania pracy. Za to kwalifikują do pobierania renty. Organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne grzmią, że to absurd, ale resort jak na razie podjętej w poniedziałek decyzji nie zmienia, choć zapowiada, że jeszcze raz ją przemyśli.

Teleskop Hubble'a pomaga rozwiązać tajemnicę supernowych

Za pomocą Teleskopu Kosmicznego Hubble’a astronomom udało się rozwiązać zagadkę dotyczącą przodka supernowej, dzięki któremu dochodziło do widowiskowej eksplozji gwiazdy. Odkrycie daje badaczom nowe możliwości w tworzeniu scenariuszy wybuchów.

"Kiedy Izrael mógłby zaatakować Iran? Odpowiadam: 2 lata temu"

Zabójstwa, zamachy bombowe, cyberataki, potajemne ucieczki. Podczas gdy dyplomaci debatują, a armie prężą muskuły, program atomowy Iranu próbują sparaliżować służby specjalne. Eksperci cytowani przez "New York Times" mówią, że dla Izraela i USA tajna wojna jest lepszym rozwiązaniem niż otwarty konflikt zbrojny. Tyle że zamachy i sabotaż jedynie spowalniają irańskie prace, nie mogą ich zupełnie zatrzymać. Nie brak też głosów, że za późno jest już też na precyzyjne uderzenie z powietrza.

Polscy muzycy na otwarcie Stadionu Narodowego

- OTO JESTEM – to hasło, które ma towarzyszyć otwarciu Stadionu Narodowego. Narodowe Centrum Sportu oficjalnie ogłosiło jego program. Wielkich gwiazd nie będzie. Wystąpią polskie zespoły, a imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

PiS ma medialny zespół

W PiS powstał zespół medialny. Posłowie mają wspólnie przygotowywać w nim pomysły na konferencje prasowe i planować akcje medialne.

Skandal w armii USA. Snajperzy oddawali mocz na swe ofiary

Kilku amerykańskich żołnierzy stoi nad trzema zakrwawionymi ciałami. Po chwili mężczyźni rozpinają rozporki i oddają mocz na zabitych. - Miłego dnia chłopie - mówi jeden z żołnierzy. Wstrząsające nagranie z Afganistanu trafiło do internetu i natychmiast wywołało burzę. Korpus Piechoty Morskiej USA zapowiada dochodzenie i grozi, że uwiecznieni na filmie żołnierze staną przed sądem wojennym.

Lekarze na wyjazdach sponsorowanych przez firmy

Większość lekarzy, którzy opiniują leki trafiające na listę refundacyjną, wyjeżdża na szkolenia sponsorowane przez firmy farmaceutyczne - pisze "Rzeczpospolita". Medycy i resort zdrowia nie widzą w tym niczego złego.

Silne trzęsienie ziemi w Japonii

Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło w nocy północno-wschodnią Japonię. Epicentrum znajdowało się na wysokości prowincji Fukushima. Na razie nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

Kim jak Lenin. Zabalsamują i wystawią na widok publiczny

Ciało Kim Dzong Ila, zmarłego w połowie grudnia północnokoreańskiego przywódcy, zostanie zabalsamowane i wystawione na widok publiczny w mauzoleum Kumsusan w Phenianie - poinformowały w czwartek władze totalitarnego państwa. Podjęto także szereg innych decyzji mających na celu szerzenie kultu zmarłego przywódcy.

90 sekund, 12 strzałów. Jak naprawdę zginął bin Laden?

Osama bin Laden zginął w przeciągu 90 sekund od rozpoczęcia ostrzału przez amerykańską jednostkę sił specjalnych - twierdzi w swojej książce "Operacja Geronimo" były żołnierz Chuck Pfarrer. Były żołnierz US Navy SEAL-s opowiedział naszemu reporterowi, co najbardziej zaskoczyło go w przebiegu akcji.

"Kapitalizmowi pozostało dzisiaj tylko mordowanie"

- W kapitalizmie nie ma logiki, dlatego ucieka się do broni, aby niszczyć i zabijać - stwierdził Mahmud Ahmadineżad. Prezydent Iranu podróżuje po krajach Ameryki Południowej, gdzie spotyka się z głowami państw negatywnie nastawionych do USA. Podczas wizyty na Kubie ostro skrytykował USA i zachodni świat za "arogancję i żądzę hegemonii".

Boko Haram grozi nową falą ataków na chrześcijan

Nigeryjska sekta islamistów Boko Haram grozi kolejnymi atakami na chrześcijan. W internecie pojawiło się wystąpienie imama Abubakara Shekau, przywódcy sekty, odpowiedzialnej za śmierć ponad 500 ludzi w 2011 roku, który grozi m.in. prezydentowi Nigerii.

Zielone dla rowerzystów

Komputer na skrzyżowaniu decyduje, kto bardziej potrzebuje zielonego światła. Czujniki działają już nie tylko na drogach, ale również na ścieżkach rowerowych. Wybraliśmy się z kamerą na Stegny, by sprawdzić, jakie udogodnienie dla cyklistów przygotował Zarząd Dróg Miejskich.

Zajrzyj na budowę metra

Na razie jest ich pięć, ale ma być więcej. Kamery podglądające budowę stacji II linii metra pozwolą warszawiakom oceniać postępy prac.

Pół miliona ludzi w obozach przejściowych

W czwartek mija już druga rocznica trzęsienia ziemi na Haiti. Wstrząsy o sile 7 w skali Richtera, które nawiedziły kraj 12 stycznia 2010 r., spowodowały śmierć ok. 316 tys. ludzi. Do tej pory ponad pół miliona ludzi żyje w prowizorycznych obozowiskach dla bezdomnych i utrzymuje się dzięki organizacjom pomocowym.

Think-tank podniósł się po ataku hakerów

Ośrodek analityczny Stratfor, który kilka tygodni temu padł ofiarą ataku hakerów, przywrócił w środę swoją stronę internetową. - To była nasza porażka - przyznaje szef organizacji George Friedman.

Zimowy sen Orlików

Są, a jakby ich nie było. W ramach sztandarowego programu rządu "Orlik" w całej Polsce powstało już ponad dwa tysiące boisk. Ale część z nich jest obecnie zamknięta. Powód? Pieniądze - a raczej ich brak.

"Obama, zamknij Guantanamo!"

Dokładnie w 10. rocznicę powstania więzienia Guantanamo na Kubie, kilkaset osób demonstrowało w Waszyngtonie przeciwko jego dalszego funkcjonowaniu. Uczestnicy manifestacji nieśli plakaty z napisami: "Obama, zamknij Guantanamo!".