Najnowsze

Najnowsze

Lista błędów na wrocławskim stadionie

- Niemal każde pomieszczenie na wrocławskim stadionie ma braki lub jest wykończone niezgodnie z projektem - twierdzi inspektor nadzoru budowlanego. Według niego, obiekt wkrótce będzie musiał przejść kosztowny, gruntowny remont. Zarządca areny zapewnia z kolei, że błędy, o których mówi inspektor, nie wpływają na funkcjonowanie stadionu, arena jest bezpieczna, a za poprawki zapłaci wykonawca.

Ograniczenie pozycji i roli ABW? "Bondaryk się z tym nie godzi"

Większość polityków uważa, że za dymisją gen. Bondaryka kryje się konflikt między nim a premierem Tuskiem ws. zmian w sposobie funkcjonowania ABW. - Jest to dymisja bardzo znacząca, bo ona pokazuje, że zmiany mają m.in. polegać na istotnym ograniczeniu pozycji i roli ABW. Szef ABW się z tym nie godzi - mówił Janusz Zemke, były członek komisji do służb specjalnych.

Nowy dyrektor Teatru Muzycznego chce przyciągnąć młodszych widzów

Menedżer i animator kultury Przemysław Kieliszewski został nowym dyrektorem Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zapowiada, że będzie kontynuować wystawianie operetek, tworzyć musicale i prowadzić działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Pierwsza premiera jeszcze w tym sezonie.

Tusk zapowiedział "istotne zmiany" w ABW. Jakie będą?

Krzysztof Bondaryk przestał być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wiele wskazuje na to, że zrezygnował, nie godząc się na planowane zmiany w działaniu ABW. Takie, już w sierpniu, po wybuchu afery Amber Gold, zapowiadał premier Tusk. W grudniu, szef rządu potwierdził, że Agencja miałaby być przebudowana "jednoznacznie w stronę służby informacyjnej, a nie konkurującej z innymi służbami policyjnymi".

"Dymisja pana Bondaryka jest demonstracją niezgody"

- Dymisja pana Bondaryka (szefa ABW - red.) jest demonstracją niezgody na tą reformę służb specjalnych, także ABW - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef SLD Leszek Miller. Polityk powiedział, że jest przeciwny przygotowywanym zmianom w służbach.

FBI: Prawie 20 mln Amerykanów ma w domu więcej niż jedną broń

Agenci FBI sprawdzili w grudniu aż 2,8 mln Amerykanów, którzy kupili w ostatnim czasie broń, by mieć pewność, że jej posiadanie w ich przypadku nie stanowi niebezpieczeństwa dla innych. System kontroli jak wiadomo nie do końca działa, ale jego prowadzenie pozwala oszacować liczbę obywateli mających w domach więcej niż jedną sztukę broni. Ich liczba w tym roku sięgnęła 19,6 mln. To 19 proc. więcej niż rok temu.

Rosyjskie okręty płyną w kierunku Syrii. Kreml zarządził manewry

Pod koniec stycznia na wodach mórz Śródziemnego i Czarnego odbędą się manewry z udziałem sił wszystkich flot Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej: Północnej, Bałtyckiej, Czarnomorskiej i Oceanu Spokojnego - poinformowało w środę Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Izrael odgrodził się od Egiptu płotem

Izrael ukończył budowę 230-kilometrowego płotu na granicy z Egiptem - powiedział w środę rzecznik prasowy rządu w Tel Awiwie. Płot jest wyposażony w najnowocześniejszy dostępny armii Izraela system monitoringu, zaprojektowany tak, by wyśledzić przedostających się przez granicę islamskich bojowników i handlarzy narkotyków.

Kot od ponad roku nosi prezenty na grób pana

Ten kot zadał kłam przysłowiu, że to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Od ponad roku zwierzak o imieniu Toldo przychodzi codziennie na grób swego pana koło miasta Pistoia we Włoszech. Na płycie nagrobnej zawsze zostawia drobny podarunek: listek, gałązkę, plastikowy kubeczek. Historię tę opisał lokalny dziennik z Toskanii.

"Gangnam Style" najpopularniejszym utworem w Sylwestra

"Gangnam Style" koreańskiego rapera Psy to najczęściej grana piosenka w sylwestrową noc - ogłosił serwis muzyczny Spotify, który w 21 krajach na całym świecie oferuje użytkownikom dostęp do muzyki w transmisji strumieniowej. "Diamonds" Rihanny, drugi na liście, był dwukrotnie mniej popularny od hitu Azjaty.

Szokujące dane z Syrii. Ponad 60 tys. ofiar wojny domowej

Ponad 60 tysięcy ludzi straciło życie w konflikcie syryjskim od jego wybuchu w marcu 2011 roku - poinformowała w środę wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay. Bilans ten jest wyższy od danych podawanych przez syryjskie organizacje opozycyjne.

Wielkopolska zyskała nową miejscowość

Na mapie Polski pojawiła się nowa miejscowość – Pola Lednickie. Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych pozytywnie rozpatrzyła przesłany przez wojewodę wielkopolskiego wniosek o ustalenie urzędowej nazwy miejscowości.

Gdzie najlepiej się urodzić? Polska na 33. miejscu w rankingu "The Economist"

W 2013 roku najlepiej będzie urodzić się w Szwajcarii, a najgorzej w Nigerii - wynika z obejmującej 80 państw listy ośrodka badawczego EIU (Economist Intelligence Unit), którą zamieszczono w dorocznej publikacji "The World in 2013" tygodnika "The Economist". Polska zajmuje w zestawieniu 33. miejsce z notą 6,66 pkt na 10.

Tablety za pobożność w tureckim mieście

Imam z meczetu w środkowej Turcji chce obdarowywać darmowymi tabletami dzieci, które w ciągu dwóch miesięcy 180 razy wezmą udział w modlitwach w świątyni - podała w środę agencja Anatolia.

W Chinach kopiują budynek Zahy Hadid. Trwa wyścig, kto zbuduje pierwszy

Budynek w Pekinie zaprojektowany przez Zahę Hadid został skopiowany przez chińskiego dewelopera, który w miejscowości Chongqing buduje niemal identyczny obiekt. Co więcej, trwa wyścig, kto będzie pierwszy. Sławna architekt nie może nic zrobić, bo w Chinach - u światowego lidera podróbek - prawo nie chroni własności intelektualnej.

"Umiała słuchać, była wybitną dziennikarką". Jej książka "Oni" była przełomem

- Była osobą o wielkiej ciekawości, ale też wielkiej dobroci, chęci zrozumienia i innych ludzi i dramatów ludzkich - mówił o zmarłej Teresie Torańskiej komentator TVN24 Maciej Wierzyński. - Umiała słuchać - podkreślał pisarz i publicysta Stefan Bratkowski. "Cudowna nauczycielka bez mentorskiego tonu", nie gwiazda, a koleżanka - to natomiast opinia dziennikarza Pawła Smoleńskiego.

Wyburzą domy, wytną tysiące drzew. Rusza budowa Kolei Metropolitarnej

Kilkadziesiąt domów mieszkalnych, budynków gospodarczych i około 20 tysięcy drzew zniknie wkrótce z krajobrazu Gdańska. Trzeba je usunąć pod budowę Kolei Metropolitarnej. Wyburzenia rozpoczną się już w czwartek. W ten sposób oficjalnie ruszy jedna z największych inwestycji w historii województwa pomorskiego.

Rekordowy rok Kraków Airport

Krakowskie lotnisko zakończyło 2012 rok rekordem obsłużonej liczby pasażerów. W ubiegłym roku było ich blisko 3,5 mln. W kolejnych latach ma być jeszcze lepiej, w związku z inwestycjami zapowiadanymi przez zarząd lotniska.

Kobiety w Indonezji nie mogą jeździć okrakiem

W jednym z miast indonezyjskiej prowincji Aceh kobietom nie wolno będzie jeździć na motocyklu okrakiem na miejscu pasażera, a tylko w dosiadzie bocznym, jak w damskim siodle. Będzie to zgodne z zasadami prawa muzułmańskiego - poinformował w środę burmistrz.