Najnowsze

Najnowsze

Wrócą do rozmów z rządem? "Dostaliśmy odpowiedź, że nie ma pola kompromisu"

- Chyba dwa tygodnie temu otrzymaliśmy od pana ministra Kosiniaka-Kamysza odpowiedź na nasze postulaty dotyczące wieku emerytalnego, elastycznego czasu pracy, płacy minimalnej. Dostaliśmy odpowiedź, że nie ma pola kompromisu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Piotr Duda. Szef "Solidarności" odpowiedział tak na pytanie o możliwość powrotu do rozmów z rządem.

List do Tuska ws. narkotyków. "Kolejna próba", "przepisy są gumowe"

- Zobaczymy jak premier zareaguje, czy w ogóle zareaguje - mówi w rozmowie z tvn24.pl Kamil Sipowicz, inicjator listu otwartego artystów do premiera Donalda Tuska. Artyści zachęcają w nim do przyspieszenia prac nad ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Chcą m.in. dopuszczenia marihuany do celów medycznych oraz doprecyzowania, co oznacza tzw. nieznaczna ilość narkotyków na własny użytek. List ma być wkrótce wysłany do premiera. - Chcę wysłać z datą 11 listopada, żeby niepodległość połączyć z wolnością - mówi Sipowicz.

WOŚP odbierze sprzęt, bo trafił nie na ten oddział. Dzierżawca szpitala: Inaczej stałby bezczynnie

Jerzy Owsiak chce zabrać sprzęt medyczny do leczenia starszych osób podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy szpitalowi w Pszczynie (woj. śląskie). Jak się okazało, łóżka dla oddziałów geriatrycznych wykorzystywano na oddziale kardiologicznym. - Inaczej sprzęt stałby bezczynnie - tłumaczy takie wykorzystanie sprzętu Jacek Nowakowski, prezes Centrum Dializa S.A., które dzierżawi szpital. Jak dodaje, firma jest gotowa odkupić podarowane łózka.

Warszawa, Katowice, Szczecin i Gdańsk. Przez Polskę ze "Złotym Donkiem"

Styropianowy "pomnik" Donalda Tuska zawitał w sobotę do Gdańska, rodzinnego miasta premiera. "Złoty Donek" wziął udział w manifestacji związkowców. Symboliczną wartę pełnili przy nim gdańscy stoczniowcy. Rzeźba, odsłonięta w połowie września w Warszawie, do tej pory odwiedziła m.in. Szczecin, Katowice czy Bydgoszcz.

Premier Ukrainy: Wina za brak umowy z UE spadnie na europejskich polityków

Odpowiedzialność za ewentualny brak podpisu pod umową stowarzyszeniową Ukraina-UE spadnie na europejskich polityków, którzy uzależniają los tego dokumentu od uwolnienia byłej premier Julii Tymoszenko – oświadczył w sobotę szef ukraińskiego rządu Mykoła Azarow. Te słowa padły tuż po ogłoszeniu informacji, że nieoczekiwanie do Moskwy wybiera się prezydenta Wiktor Janukowycz

Papież: Kościół zawsze potrzebuje reform. Jego członkowie są grzesznikami

Papież Franciszek powiedział, że "Kościół trzeba zawsze reformować, bo jego członkowie są "grzesznikami i potrzebują nawrócenia". To słowa z papieskiego kazania podczas sobotniej mszy w Domu świętej Marty. Wcześniej w czasie audiencji w Watykanie zwrócił się do chorych i ubogich, których nazwał "bogactwem Kościoła". - Nie wstydźcie się być cennym skarbem Kościoła - zaapelował.

Najstarszy weteran II wojny ma 107 lat, pali cygara, a poranną kawę pije z whisky

11 listopada Amerykanie obchodzą Dzień Weteranów i oddają hołd żołnierzom, którzy służyli w siłach zbrojnych USA. Z tej okazji już w piątek uhonorowano jednego z nich, Richarda Overona, który jest najstarszym amerykańskim weteranem II wojny światowej. Ma 107 lat, sam prowadzi samochód i chodzi bez laski. Nie przyjmuje żadnych leków, codziennie pali cygara, a do porannej kawy wlewa odrobinę whisky. Dewiza życiowa, która pozwala zachować formę w tak zaawansowanym wieku, jest prosta i brzmi "trzymaj się z dala od kłopotów".

Energooszczędny biurowiec za 100 mln zł

W Katowicach powstaje biurowiec, który będzie "energetyczną wyspą", niezależną od energii z zewnątrz. Ma on potrzebować tylko 12 proc. prądu wymaganego dla podobnego budynku zasilanego tradycyjnie. Otwarcie zaplanowano na styczeń przyszłego roku.

Zaskakujący wyjazd Janukowycza do Moskwy. Ukraina zrezygnuje z UE?

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz udaje się w sobotę do Moskwy, by przedyskutować z prezydentem Władimirem Putinem relacje handlowe przed podpisaniem umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE – podała administracja szefa państwa w Kijowie. Poinformowano również, że ukraiński parlament na specjalnym posiedzeniu zajmie się w najbliższą środę sprawą Julii Tymoszenko. UE domaga się decyzji ws. byłej premier przed podpisaniem umowy stowarzyszeniowej.

"To było coś na miarę Sky Tower". Poznaj pierwszy wrocławski wieżowiec

Choć był o 169 metrów niższy od dzisiejszego Sky Tower, pierwszy wrocławski wieżowiec budził podziw ówczesnych mieszkańców. Przed wojną wrocławianie odkładali w nim swoje oszczędności. Później wysyłali stąd listy, brali śluby i uczyli się. Teraz działa tu urząd pocztowy i jedyne w Polsce Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

"Odetniemy tę bandę od koryta". Związkowcy przeszli przez Gdańsk

Blisko trzy tysiące związkowców przeszło w sobotę ulicami Gdańska w proteście pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa". Manifestację zorganizowały regionalne struktury "Solidarności", OPZZ i Forum Związków Zawodowych. - Nie damy rzucić się na kolana. Nie damy się zniewolić - grzmieli związkowcy.

W oczekiwaniu na szczyt klimatyczny. "Walka z globalnym ociepleniem to walka o przeżycie"

Były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan, przed rozpoczynającym się w Warszawie ONZ-owskim szczytem klimatycznym COP19 ostrzegł na łamach "Sueddeutsche Zeitung" przed skutkami fiaska walki z globalnym ociepleniem Ziemi. USA zgadzają się z kolei, by szczyt w Warszawie uzgodnił pewien rodzaj mapy drogowej dla dalszych prac. Miałoby to pomóc w ciągu dwóch najbliższych lat zakończyć w Paryżu negocjowanie porozumienia klimatycznego.

Skonfliktowana syryjska opozycja zasiadła do rozmów

Syryjska opozycja, podzielona jak nigdy dotąd, rozpoczęła w sobotę w Stambule rozmowy, w których podejmować będzie próbę uzgodnienia wspólnego stanowiska w sprawie udziału w ewentualnej konferencji pokojowej Genewa 2. Spotkanie ma potrwać do wieczora w niedzielę.

Clinton: Nie możemy zapobiec kolejnemu tajfunowi, ale możemy nauczyć się skuteczniej reagować

Hillary Clinton została uhonorowana nagrodą Global Champion Award, przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Medyczne, czyli organizację pomagającą ofiarom katastrof naturalnych. W przemówieniu po otrzymaniu wyróżnienia była sekretarz stanu USA przekonywała, że choć nie można przewidzieć kolejnej katastrofy, możemy pracować, aby skuteczniej reagować na kryzysy humanitarne.

Znaleźli list w butelce sprzed 110 lat

Ukończyli budowę, swoją pracę uczcili litrem żytniówki, a doświadczenia spisali i włożyli do butelki. W Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) znaleziono właśnie butelkę z listem napisanym przez niemieckich robotników w 1903 roku.