Najnowsze

Najnowsze

Rozebrali "Anakondę" i zabrali do remontu

Śmigłowiec ratunkowy "Anakonda" został rozebrany i zapakowany na naczepę ciężarówki. Zostanie teraz przewieziony do Świdnika, gdzie zyska nowe wyposażenie. W ciągu najbliższych dwóch lat w podobny sposób zostaną zmodernizowane jeszcze dwie inne "Anakondy" i dwa śmigłowce transportowe należące do Marynarki Wojennej.

Powódź zalała i zmyła pola minowe w Bośni. Ładunki pływają swobodnie, ratownicy ocierają się o śmierć

Gdy jeden z ministrów rządu w Sarajewie mówił w poniedziałek o szkodach, jakie w Bośni i Hercegowinie wyrządziła trwająca tam powódź, porównał je do zniszczeń po wojnie w byłej Jugosławii. Jednym z groźnych skutków tego konfliktu są tysiące min rozsianych po całym kraju. Eksperci mówią otwarcie, że w ostatnim tygodniu w Bośni pod wodą zniknęły oznakowania setek pól minowych, a wraz z osuwającą się ziemią wiele nierozbrojonych ładunków popłynęło z prądem Sawy. Z jej nurtem mogą one dotrzeć do Dunaju, a w nim przepłynąć połowę Bałkanów, nawet do Bułgarii i Rumunii.

Wielkie gwiazdy na gali "Ludzi Wolności". Zobacz, kto wystąpi

1 czerwca na uroczystej gali poznamy laureatów plebiscytu "Ludzie Wolności", organizowanego przez TVN i "Gazetę Wyborczą" . Nie zabraknie atrakcji muzycznych i występów gwiazd. Na scenie pojawią się m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Leszek Możdżer, Wojciech Waglewski, Edyta Górniak.

W gdyńskim "Pentagonie" będą testować wynalazki

Budynek należący do dawnej Stoczni Gdynia zostanie odnowiony, tzw. "Pentagon" posłuży naukowcom i firmom, które budują prototypy wynalazków. – To będzie nowe miejsce dla twórców, artystów i projaktantów. Będa mogli tam pracować nad swoimi wynalazkami – mówi wiceprezydent Gdyni.

Pijany jak Irańczyk? Milion ludzi pije, mimo zakazów

Ponad milion mieszkańców Iranu spożywa alkohol, który jest zakazany w tym 77-milionowym kraju - poinformował cytowany we wtorek przez agencję ISNA uczestnik pierwszego światowego kongresu na temat nadużywania alkoholu, zorganizowanego w Iranie.

Zderzenie pociągów pod Moskwą. Szósta ofiara zmarła w szpitalu

Sześć osób poniosło śmierć w wyniku zderzenia pociągów pod Moskwą. Szósta ofiara zmarła w w szpitalu kilka godzin po katastrofie. Stan pięciu osób lekarze określają jako ciężki. Dane o zabitych podało Ministerstwo Zdrowia Rosji. Urzędnicy potwierdzili, że lżej ranne zostały 24 osoby. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych informowało wcześniej o 45 rannych, w tym 15 ciężko.

Rosja: wybory na Ukrainie pogłębią antagonizmy

Wiceszef MSZ Rosji oświadczył we wtorek, że wybory prezydenckie na Ukrainie pogorszą jej sytuację polityczną, jeśli nie będzie realizowana "mapa drogowa" rozwiązywania kryzysu i nie przerwie się działań bojowych w południowo-wschodnich regionach kraju.

Prezes PAN: igrzyska w Krakowie tanie i oszczędne

Igrzyska będą tanie i oszczędne - tak według profesora Michała Kleibera powinna być promowana kandydatura Krakowa do organizacji zimowej olimpiady w 2022 roku. Prezes Polskiej Akademii Nauk uważa też, że niezbędny jest plan wykorzystania obiektów po imprezie.

Bobry wydrążyły tunele, droga się zapadła

W okolicy miejscowości Motyl (woj. kujawsko-pomorskie) na jezdni drogi wojewódzkiej nr 237 powstała kilkumetrowej średnicy i głębokości dziura. Drogowcy podejrzewają, że do powstania zapadliska przyczyniły się bobry, które pod jezdnią wydrążyły sieć korytarzy.

Kto się nie dopisał, ten nie zagłosuje w referendum

Niezameldowani w Krakowie mogą zagłosować w niedzielnym referendum, jeśli dopiszą się do listy wyborców. Wnioski o dopisane można składać do końca tygodnia, jednak jeśli ktoś nie zrobił tego dzisiaj, szanse na rozpatrzenie prośby przed niedzielą są małe.

Poznań nie chce brzydkich pomników i zmienia zasady budowy

Mało udane i krytykowane projekty pomników Ignacego Paderewskiego, Przemysła II i Pomnika Wdzięczności mimo że ostatecznie nie zostały zrealizowane, wzbudziły spore poruszenie wśród poznaniaków. Negatywne opinie mieszkańców, społeczników i radnych spowodowały, że ci ostatni zmienili zasady stawiania nowych pomników w mieście. Teraz o ich wyglądzie i lokalizacji zadecyduje otwarty konkurs, debata publiczna oraz zespół ekspertów.

Rosyjski wiceminister: Chcielibyśmy najechać na Polskę. Przy pomocy turystów

W wywiadzie udzielonym telewizji BBC wiceminister obrony Rosji Anatolij Antonow stwierdził, że proces wycofywania wojsk znad granicy z Ukrainą został już rozpoczęty zaraz po rozkazie prezydenta Rosji Władimira Putina i potrwa to jeszcze kilka dni. Polityk zażartował też, że Rosja planuje najechać inne kraje, m.in. Polskę, ale za pomocą turystów.

ONZ: Na Ukrainie 10 tys. ludzi opuściło swoje domy

Od początku kryzysu na Ukrainie około 10 tys. ludzi, głównie Tatarów, opuściło swoje domy - poinformował rzecznik Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) Adrian Edwards. Jedną trzecią z tych uchodźców stanowią dzieci.

Rzecznik praw dziecka zbada skalę "eurosieroctwa"

Rzecznik praw dziecka zlecił badania, mające oszacować skalę zjawiska tzw. eurosieroctwa, czyli pozostawiania dzieci przez rodziców wyjeżdżających do pracy. - Jest to bardzo poważny problem - powiedział we wtorek Marek Michalak na posiedzeniu senackiej komisji.

Szef fundacji wyłudził pół miliona na rehabilitację. Wpadł podczas kontroli

Prezes gdańskiego Stowarzyszenia Chorych na Parkinsona został oskarżony o wyłudzenie prawie pół miliona złotych na rehabilitację dla niepełnosprawnych. Lechosław W. miał fałszować sprawozdania, rachunki i listy uczestników zajęć. – Wpisywał nawet osoby, które już nie żyją – powiedziała Grażyna Wawryniuk, rzecznik gdańskiej prokuratury.