Najnowsze

Najnowsze

Hartman: szpitale pod kontrolą Kościoła wywierają presję na lekarzy. Piecha: co pan opowiada!

- Naprawdę trzeba nie mieć sumienia i serca, żeby zmuszać kobietę do urodzenia bardzo kalekiego dziecka i zmuszać to dziecko do życia, które jest pasmem cierpień - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Hartman (TR), komentując sprawę. prof. Bogdana Chazana. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO) stwierdziła, że należy zmienić niektóre zapisy ustawy dot. wykonywania legalnej aborcji. Z kolei Bolesław Piecha (PiS) postulował, by stworzyć listę placówek, w których można wykonać taki zabieg.

Uratował 40-letniego mężczyznę. "Chcieliśmy iść do następnego, ale już się nie dało"

Najpierw było słychać nieprzyjemny hałas silnika, a potem uderzenie - relacjonował w rozmowie z TVN24 świadek katastrofy, który pomagał ratować pasażerów. Świadkowie pobiegli na miejsce wypadku. Wyciągnęli z wraku jednego mężczyznę. - Odciągnęliśmy go na bok, chcieliśmy iść do następnego, ale już się nie dało - powiedział. Kiedy udzielali pomocy uratowanemu pasażerowi, nastąpił wybuch. - Już się nie udało - powtórzył.

Autostopem przez świat po osiemdziesiątce. "Ja to kocham"

Od 20 lat zwiedza świat, podróżując autostopem. Wracając z jednej wyprawy, już planuje kolejną. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że pani Teresa ma 82 lata i jest prawdopodobnie najbardziej aktywną autostopowiczką w Polsce wśród seniorów. Podróże dają jej siłę, wolność i optymizm, a w życiu nie zawsze było jej łatwo.

Kolejne nagranie "Wprost" dotyczy Giertycha. Giertych zapowiada pozew

Zapowiadana przez "Wprost" kolejna publikacja nagrań dotyczy Romana Giertycha. Konkretnie, jego rozmowy z dziennikarzami Piotrem Nisztorem i Janem Pińskim, przeprowadzonej w sierpniu 2011 r. - pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik przedstawia wersję zdarzeń Giertycha. Szybko reaguje na nią "Wprost". A Giertych zapowiada pozew wobec tygodnika.

"Nagonka na kibiców"? Obrona chce złagodzenia kar za pobicie meksykańskich marynarzy

- Przypadek bójki na plaży w Gdyni można rozpatrywać jako rodzaj nagonki na środowisko kibiców - uważa obrońca jednego z siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 r. meksykańskich marynarzy. We wtorek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się proces odwoławczy w tej sprawie. W styczniu gdyński sąd skazał kibiców na więzienie bez zawieszenia. Obrona domaga się złagodzenia kar.

Wycisnąć pomarańczę i śnić nadal. Kostaryka chce zatrzmać Holendrów

Debiutująca w ćwierćfinale mistrzostw świata Kostaryka w ostatnim pojedynku o mundialowy półfinał zagra z Holandią. Piłkarze trenera Jorge Luisa Pinto pokazali już, że potrafią sobie radzić z Europejczykami. Ponadto do tej pory stracili najmniej goli spośrod wszytskich drużyn. Ale czy będą w stanie zatrzymać najlepszą ofensywę na tym turnieju?

Decyzje prof. Chazana – skandal czy odwaga?

To decyzja "medycznie skandaliczna" - mówił w TVN24 o sprawie prof. Bogdana Chazana prof. Romuald Dębski ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie. To w tej placówce urodziło się dziecko, którego aborcji odmówiono w szpitalu Chazana. Wg prof. Dębskiego dziecko będzie umierało miesiąc albo dwa. O decyzji dyrektora Chazana i jej skutkach porozmawiają w "Faktach po Faktach" goście Grzegorza Kajdanowicza: Jan Hartman (filozof, TR), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (eurodeputowana PO, była pełnomocnik rządu ds. równego traktowania) i Bolesław Piecha (były wiceminister zdrowia, PiS).

"Panie w szpilkach na Kasprowym to powszechność"

- Ludzie zapominają, że szlak górski to nie jest ulica Marszałkowska w Warszawie - mówił w TVN24 Jerzy Jurecki, wydawca "Tygodnika Podhalańskiego". Psycholog i były instruktor ratownictwa Tomasz Kozłowski opowiadał z kolei, że turyści, którzy wybierają się w góry często przeceniają swoje możliwości, a ich niewiedza i bezmyślność prowadzi do wypadków.

Diabelsko trudne zadanie: zatrzymać Messiego

Belgowie w brazylijskiej stolicy staną przed szansą historycznego wyczynu z 1986 roku, gdy awansowali do półfinału mundialu w Meksyku. Najpierw Czerwone Diabły muszą zatrzymać Leo Messiego. Brzmi prosto, trudniej z realizacją.

Tańczą, bębnią, żonglują czym popadnie. Już po raz ósmy

Zawodowcy i amatorzy na jeden dzień łącza swoje siły i żonglują czym popadnie. W Gliwicach trwa 8. międzynarodowy festiwal Ulicznicy. Występują na rynku, w parku oraz w innych centralnym punktach miasta. – To festiwal, który wychodzi do ludzi. Dzieje się na ulicy i czerpie energię z naszych widzów, a także ją przekazuje – mówi organizatorka imprezy, Agnieszka Batóg.

Sekcja zwłok: porwanego Palestyńczyka spalono żywcem

16-letni Palestyńczyk Muhammad Abu Chdeir, którego ciało znaleziono na przedmieściach Jerozolimy, został spalony żywcem - to wstępne wyniki sekcji zwłok. Nastolatka najprawdopodobniej zamordowano w odwecie za śmierć trzech porwanych młodych Izraelczyków. Zamieszki z tego powodu trwają nieprzerwanie od środy.

Zardzewiały maluch gwiazdą zlotu

W sobotę kilkanaście fiatów 126p, czyli popularnych maluchów, przyjechało nad poznańską Maltę, by wziąć udział w rajdzie. Ich właściciele to pasjonaci z Polski i Europy. Najbardziej rzucał się w oczy fiat, który przyjechał na zlot cały... zardzewiały. Na ten efekt właściciel długo pracował. - Po miesiącu polewania go słoną wodą były pierwsze efekty - mówi właściciel wyjątkowego malucha, Michał Smyk.

"Zajazd" na stocznię, odwrót Niemców. Tak Szwecja obroniła zbrojeniowy program

Szwedzkie wojsko i rząd odniosło wielki sukces w konflikcie z niemieckim koncernem Thyssen Krupp. Po ponad pół roku zaciętych sporów, podczas których przeprowadzono niespotykany na Zachodzie "zajazd" szwedzkich żołnierzy na należącą do Niemców stocznię, zgodzili się oni ją sprzedać. Szwedzi pokazali, jak można bronić swoich interesów w dziedzinie przemysłu zbrojeniowego.

Przywódca Bractwa Muzułmańskiego skazany za "dni gniewu"

Przywódca Bractwa Muzułmańskiego Mohamed Badie oraz 36 innych przedstawicieli i zwolenników Bractwa zostało w sobotę skazanych na dożywocie za podżeganie do rozruchów podczas zeszłorocznych protestów po obaleniu islamistycznego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego.

Posen. Tak runęły niemieckie plany

Powiewające na budynkach swastyki, niemieckie tabliczki z nazwami ulic - tak wyglądał Poznań w czasie II wojny światowej. Założeniem Niemców było stworzenie w Wielkopolsce wzorcowego okręgu III Rzeszy i przerobienie Poznania na typowe niemieckie miasto. Tego planu nie udało im się nigdy zrealizować.

"Adieu Rio". Francuzi żegnają się z podniesioną głową

Francuskie media porażkę Trójkolorowych z Niemcami przyjmuje z pokorą. Podkreślają, że Les Bleus przegrali zasłużenie, ale nad Sekwaną czuć powiew optymizmu. Komentatorzy spodziewają się lepszego wyniku swoich piłkarzy podczas Euro 2016, które będą rozgrywane na ich ziemi.