Najnowsze

Najnowsze

Korwin-Mikke pojechał do Syrii. "Polska powinna wesprzeć reżym"

Janusz Korwin-Mikke wybrał się do ogarniętej krwawą wojną domową Syrii, by wziąć udział w konferencji "przeciwko terroryzmowi i ekstremizmowi religijnemu". Zdradził, że jest "oblegany" przez syryjskich dziennikarzy. Eurodeputowany wygłosil referat i - jak głosi komunikat prasowy Nowej Prawicy - jasno wyraził stanowisko, zgodnie z którym "Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym JE Bashshara al-Assada w walce  z muzułmańskimi ekstremistami".

Ci posłowie stracą mandaty. Kto zajmie ich miejsca w Sejmie?

Robert Biedroń, Radosław Witkowski i Marcin Witko to posłowie, którzy będą musieli zrezygnować z mandatów na rzecz prezydentury, odpowiednio w Słupsku, Radomiu i Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz nich mandaty poselskie straci też kilku nowo wybranych burmistrzów. W tvn24.pl sprawdzamy, kto może zastąpić ich w Sejmie.

"Gotowi do pracy". Donald Tusk i jego ekipa

Rada Europejska opublikowała "family photo", przedstawiające ekipę nowego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. W skład zespołu najbliższych współpracowników wchodzi 16 osób. W sumie Tuska będzie zaś wspomagało prawie 30 osób.

Karambol na S1. Zderzyło się 17 aut

17 aut, w tym dwie cieżarówki zderzyło się na drodze ekspresowej S1 w miejscowości Ogrodzona koło Cieszyna w woj. śląskim. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach. Ruch na trasie w obu kierunkach jest zablokowany.

"Nawet Rockefellerowie muszą martwić się o czynsz". Miliarderzy opuszczają swój biurowiec

Rodzina Rockefellerów opuszcza swoją legendarną siedzibę na Manhattanie, którą zbudował nestor rodu w 1930 roku. W wieżowcu 30 Rockefeller Plaza rodzinna firma zajmowała "Room 5600", gdzie bywali m.in. Frank Sinatra i Nelson Mandela, a na ścianach wisiały obrazy m.in. Gauguina i Mondriana. Teraz klan miliarderów przenosi się w tańsze miejsce. "Nawet Rockefellerowie muszą martwić się o czynsz" - skwitował "New York Times".

Walczą o życie małego Adasia. Płucoserce odłączone, ale stan "nadal bardzo ciężki"

2-letni Adaś, który uległ krańcowemu wyziębieniu po tym, jak wyszedł z domu w samej pidżamie, został odłączony od sztucznego płucoserca. Nie oznacza to jednak, że stan dziecka się poprawił. Chłopiec wciąż jest w głębokiej śpiączce. - Nadal jest zagrożenie życia, nadal stan jest bardzo ciężki - stwierdziła w rozmowie z reporterką TVN24 rzeczniczka szpitala w Prokocimiu, do którego trafił malec.

14-latkę wykorzystało ponad 200 mężczyzn. Teraz chce pomagać innym ofiarom

Na komendę policji w angielskim hrabstwie Shropshire zgłosiła się kobieta, której zeznania wstrząsnęły funkcjonariuszami. Ofiara twierdzi, że została w wieku 14 lat wykorzystana przez około 200 mężczyzn. Sutenerzy mieli ją zmuszać do współżycia, bijąc metalową pałką lub paskiem. Brytyjka nie chce występować na drogę sądową, planuje natomiast pomagać ofiarom takich przestępstw.

Grobelny szczerze: spodziewałem się tej porażki

Ryszard Grobelny powoli opuszcza gabinet przy Placu Kolegiackim 17, w którym spędził ostatnie 16 lat. Jego miejsce zajmie Jacek Jaśkowiak, który w wyborach uzyskał niemal 20 proc. głosów więcej niż ustępujący prezydent. Czym teraz zajmie się Grobelny? Czego żałuje? I czy spodziewał się porażki?

Kardiochirurg tłumaczy, jak ratować osoby w stanie hipotermii

- Najważniejsze to podtrzymać funkcje układu krążenia, rozpocząć masaż zewnętrzny serca i sztuczne oddychanie - mówił kardiochirurg Piotr Gryglas, który w TVN24 tłumaczył, jak postępować w przypadku hipotermii. Jak mówił, na świecie opisano jeden przypadek pacjenta, który przeżył wychłodzenie organizmu, gdy temperatura jego ciała spadła do 13,7 st. Temperatura ciała 2-letniego Adasia, który w niedzielę trafił do krakowskiego szpitala, wynosiła zaledwie 12 st. Chłopiec walczy o życie.

Biedroń zamieni Sejm na ratusz. Zastąpi go informatyk ze Słupska?

Wszystko wskazuje na to, że w poselskiej ławie zamiast Roberta Biedronia zasiądzie Jarosław Gromadzki, informatyk ze słupskiego szpitala. Były członek Twojego Ruchu jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Jak tłumaczy, jest bardzo zaskoczony i najpierw musi porozmawiać o tym ze swoją rodziną.

W Łodzi będzie rządzić koalicja PO-SLD

W łódzkiej radzie prawdopodobnie będzie rządzić koalicja PO i SLD, która wspólnie będzie miała 27 z 40 radnych. Na pierwszej sesji Rada wybrała swojego przewodniczącego - będzie nim Tomasz Kacprzak z PO. Wiceprezydentem miasta zostanie najpewniej lider Sojuszu w Łodzi Tomasz Trela.

120 klisz ze zdjęciami sprzed 70 lat odnaleziono podczas porządków. "Obraz świata, którego już nie ma"

Panorama Walimia (woj. dolnośląskie), której dziś już nie ma, pierwsze powojenne święta, pierwszy polski sklep i ludzie, ktorzy do miejscowości leżącej u podnóża Gór Sowich przyjechali po wojnie - to wszystko widnieje na zdjęciach autorstwa Filipa Rozbickiego. Mężczyzna zmarł kilka lat temu, a fotograficzną dokumentacją jego autorstwa odnaleziono przez przypadek. Trwa wywoływanie 120 rolek filmów.

2 lata więzienia za nielegalne wyburzenie XIX-wiecznej przędzalni. Wyrok "rażąco surowy"

Były właściciel przędzalni w Mysłakowicach, który w styczniu wyburzył XIX-wieczny budynek bez zgód, wiedzy urzędników i mimo protestów konserwatora zabytków jest winny - uznał jeleniogórski sąd. Mężczyzna usłyszał wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5. Musi też zapłacić 80 tys. złotych grzywny i wpłacić nawiązkę na rzecz jednej z fundacji zajmującej się ochroną zabytków. Wyrok nie jest prawomocny.