Najnowsze

Najnowsze

Zabił psa drewnianym kołkiem

59-latek z Dolnego Śląska usłyszał zarzut umyślnego zabicia swojego psa. Na posesji oprócz martwego zwierzęcia funkcjonariusze znaleźli drewniany kołek ze świeżymi śladami krwi. Mężczyzna był pijany. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Już ponad milion migrantów dotarło do UE w tym roku

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i UNHCR poinformowały we wtorek, że liczba uchodźców i migrantów, którzy przybyli do sześciu krajów UE - Grecji, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, na Maltę i Cypr - przekroczyła w tym roku milion.

"Profesjonalizm władz Krymu wywołuje zaniepokojenie". Aksjonow chce wojny z Kremlem?

Między władzami Krymu, a rządem rosyjskim narasta konflikt w sprawie finansowania półwyspu z federalnego budżetu - informują media w Moskwie. Premier Dmitrij Miedwiediew zlecił prokuraturze generalnej, by zbadała sprawę. Spór wywołała niedawna wypowiedź Siergieja Aksjonowa, że "z 15 mld rubli, obiecanych przez Moskwę, Krym nie zobaczył ani grosza".

11 aresztowanych za powiązania z IS. Naloty policji w Bośni

Policja w Bośni i Hercegowinie poinformowała we wtorek o przeprowadzeniu rewizji w kilku miejscach w rejonie Sarajewa i aresztowaniu 11 osób podejrzanych o powiązania z tzw. Państwem Islamskim (IS). Obławy były wymierzone w kilkanaście osób - oświadczyła prokuratura.

Propozycja dla Rajoya. Rząd mniejszościowy?

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy powinien spróbować utworzyć rząd mniejszościowy po wyborach, których rezultaty są dezorientujące i których wynikiem jest najbardziej rozdrobniony parlament od 40 lat - pisze we wtorek "Financial Times".

Tatarski batalion na granicy z Krymem? "Krok do zamachu stanu"

Lider akcji blokady Krymu Lenur Isliamow zapowiada utworzenie krymskotatarskiego batalionu, który wejdzie w skład sił zbrojnych Ukrainy. - Celem jest obrona granic administracyjnych Ukrainy, a także udział w blokadzie morskiej półwyspu - mówi krymski aktywista. Rosyjskie media alarmują: do batalionu mogą przenikać bojownicy tzw. Państwa Islamskiego.

Bitwa o stolicę Helmandu. Londyn wysyła wojsko

Wielka Brytania poinformowała we wtorek, że wysłała swój personel wojskowy do położonej na południu Afganistanu prowincji Helmand po doniesieniach, że stolica dystryktu Sangin jest o krok od popadnięcia pod kontrolę talibów.

Alert pogodowy. Zamknięto cmentarze i park

W przededniu świąt bożego narodzenia, gdy ludzie spieszą odwiedzić groby swoich bliskich, w Gdańsku zamknięto wszystkie cmentarze. Do odwołania. Powód to silny wiatr. Wprowadzono też zakaz wstępu do Parku Oliwskiego.

Rosyjskie służby w biurach organizacji Chodorkowskiego

Rosyjskie służby przeprowadziły we wtorek rano rewizje u współpracowników organizacji Otwarta Rosja, założonej przez byłego prezesa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego. Rewizje przeprowadzono m.in. u rzeczniczki Chodorkowskiego, Kulle Pispanen.

Poseł Kukiz'15 o pracach komisji: pewien szok, tempo niespotykane

- Wczorajsze autopoprawki wychodziły często poza pierwotne propozycje. Wywołało to olbrzymie zamieszanie. Trzeba było sporej uwagi, żeby wiedzieć, co jest poprawką do czego - relacjonował w programie "Wstajesz i wiesz" przebieg prac sejmowej komisji ustawodawczej Jacek Wilk (Kukiz'15). - Posłowie opozycji są gotowi do ciężkiej pracy, ale musimy wiedzieć kiedy i nad czym pracujemy - podkreślała z kolei Agnieszka Pomaska (PO).

Poprawki zgodne z konstytucją? Sejmowy legislator miał wątpliwości, uwagi bez echa

W czasie poniedziałkowych obrad sejmowej komisji ustawodawczej posłom PiS udało się przeforsować wszystkie przygotowane poprawki do nowelizacji ustawy o TK. Nie pomogły argumenty opozycji, ani nawet uwagi przedstawiciela Biura Legislacyjnego Sejmu. - Jeżeli państwo nie szanujecie ekspertów, to na przyszłość mam postulat, żeby w ogóle ich nie zapraszać - mówił Borys Budka (PO).

Nakaz zatrzymania byłego prezydenta multimilionera

Sąd Najwyższy Panamy wydał w poniedziałek nakaz tymczasowego zatrzymania multimilionera i byłego prezydenta tego kraju Ricardo Martinellego, któremu m.in. zarzuca się wykorzystywanie publicznych pieniędzy do nielegalnego szpiegowania ponad 150 osób.

Lawina błota i odpadów zalała fabryki i domy. Dziesiątki zabitych

Miliony ton odpadów przemysłowych połączone z błotem osunęły się ze wzgórz wokół trzech parków przemysłowych w Shenzen na południu Chin. "Fala" zalała prawie 400 tys. metrów kw. i najprawdopodobniej pochowała około 80 ofiar. Zwały odpadów sięgnęły sześciu metrów. Pod nimi znalazły się całe budynki.

Wniosek o przerwę przeszedł, posłowie PiS zarządzili: głosujemy jeszcze raz

Poniedziałkowe obrady komisji ustawodawczej, na których zajmowano się nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, były burzliwe. Najwięcej emocji wzbudziło jednak głosowanie nad wnioskiem o ogłoszenia przerwy w obradach do 7 stycznia. Ku radości opozycji propozycja została przyjęta. Wzbudziło to jednak konsternację w szeregach PiS, więc szef komisji Marek Ast zarządził reasumpcję głosowania.

Tarantino ma swoją gwiazdę w Alei Sław

Słynny amerykański reżyser Quentin Tarantino odsłonił w poniedziałek swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. - Niesamowicie się cieszę z tego wyróżnienia - powiedział Tarantino, twórca takich filmów jak "Pulp Fiction", "Bękarty wojny" czy "Django".

Udany lot rakiety Falcon 9

Rakieta nośna Falcon 9, należąca do firmy SpaceX, wystartowała w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego z Cape Canaveral na Florydzie i po kilkunastu minutach lotu, po raz pierwszy w historii, bez problemów wylądowała w tym samym miejscu.

Ponad milion dzieci nie chodzi do szkół z powodu rebelii

Ponad milion dzieci w Nigerii, Czadzie, Kamerunie i Nigrze zostało pozbawionych szansy uczęszczania do szkół z powodu zbrojnej działalności radykalnej organizacji islamskiej Boko Haram – wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez UNICEF.

Wątpliwości, odwlekanie ślubowania. Andrzej Duda podjął inną decyzję niż Lech Kaczyński

Jestem sędzią elektem, ale nie mam prawa orzekania - mówi prof. Andrzej Jakubecki, jeden z trzech legalnie wybranych przez poprzedni Sejm sędziów TK, który zabrał głos po raz pierwszy. W podobnej sytuacji 9 lat temu znalazła się Lidia Bagińska, z której zaprzysiężeniem były prezydent Lech Kaczyński zwlekał ponad 70 dni. Choć miał wątpliwości, ostatecznie jednak ślubowanie odebrał. Prawo potraktował inaczej niż obecny prezydent Andrzej Duda, stwierdzając wówczas: zgodnie z przepisami konstytucji musiałem to zrobić. Materiał "Czarno na białym".