Najnowsze

Najnowsze

"Putin marzy o trzecim Majdanie"

- Poroszenko i Jaceniuk obronili niepodległość Ukrainy. Oni zdali egzamin - mówił w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS Jan Piekło, dyrektor Fundacji Polsko-Ukraińskiej PAUCI. Dodał, że po zapowiedzi złożenia dymisji przez Arsenija Jaceniuka "pod ścianą" znalazł się nie tylko parlament, ale i prezydent. Wyjście z kryzysu jest w Kijowie potrzebne, bo Władimir Putin "czeka tylko na to, aż tam się zacznie ferment polityczny". - Putin marzy tylko, żeby uruchomił się trzeci Majdan i żeby agenci FSB i siły związane z byłą Partią Regionów, były tzw. siłą reformatorską - wyjaśniał gość Jolanty Pieńkowskiej.

Czysta teoria

Wszystkie smoleńskie teorie Antoniego Macierewicza - za każdym razem przedstawiane jako najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu. Sztuczna mgła, pancerna brzoza, seria eksplozji, a ostatnio tajemnicza wada fabryczna tupolewa. Nie wiadomo, czy to te wszystkie ustalenia miał na myśli prezes Jarosław Kaczyński, mówiąc w niedzielę, że Macierewicz "dokonał cudów ze swoim parlamentarnym zespołem”, ale wiadomo, że teorii w tym zespole przez 6 lat powstało wiele. Niektóre już zapomniano, inne ewoluowały lub wzajemnie się wykluczały, a tej ostatecznej wciąż nie ma.

Siła dźwięku

6 lat po katastrofie smoleńskiej przypomnimy dziś ostatnie chwile tragicznego lotu - w niepublikowanej dotąd wersji z dźwiękiem z kokpitu - dźwiękiem zgranym z czarnych skrzynek tupolewa. Stenogramy rok temu ujawniło Radio RMF - my publikujemy dobrej jakości nagranie, które pozwala odtworzyć sytuację w kabinie i działania załogi. Stare dźwięki w nowej jakości przeanalizował Piotr Świerczek.

Kukiz: dostęp do broni jako nagroda

Powszechny dostęp do broni nie będzie polegał na tym, że możesz pójść do sklepu spożywczego i zamówić dwie bułki, kefir i kałasznikowa, chodzi o pewnego rodzaju nagrodę za współuczestnictwo w obronie terytorialnej – powiedział w poniedziałek w Radomiu lider Kukiz'15.

"Zawiodło państwo"

"Katastrofę smoleńską zbadali specjaliści, bez żadnych nacisków politycznych " mówił Maciej Lasek, były szef tzw. "komisji Millera", badającej wypadek z 10 kwietnia 2010 roku. "Pokazaliśmy, że nadzór nad pułkiem szwankował, szkolenia były niewłaściwe, nawet organizacja lotu pozostawiała wiele do życzenia. (...) Nasz raport jest jawny, można zobaczyć, gdzie państwo zawiodło" podkreślał Lasek.

Rekruci jechali na szkolenie. Nawet 50 ofiar bomby

Co najmniej 12 rekrutów afgańskiej armii zginęło, a 38 zostało rannych w poniedziałek we wschodnim Afganistanie w zamachu samobójczym na autobus, którym jechali - poinformowały lokalne władze. Zaznaczyły, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Protest warszawskich prokuratorów. Reagują na sprawę TK

Prokuratorzy reagują na aferę z odsunięciem ich kolegi od sprawy braku publikacji przez rząd Beaty Szydło wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Dotarliśmy do treści protestu oskarżycieli, który trafił w poniedziałek na biurko pełniącego obowiązki szefa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Wet za wet? KE może zdecydować o wizach dla Amerykanów

Wtorek 12 kwietnia może się okazać ciekawym dniem w euroatlantyckich relacjach. Unijni komisarze zasiądą do rozmów nad zawieszeniem ruchu bezwizowego dla obywateli USA i Kanady. Wszystko dlatego, że za ocean nie mogą bez przeszkód latać Polacy, Rumuni, Bułgarzy, Chorwaci i Cypryjczycy.

Bułgaria wzmocni granicę żołnierzami

Rząd Bułgarii zdecydował w poniedziałek, że ochronę granic państwa wzmocni 300 żołnierzy armii bułgarskiej - poinformował premier Bojko Borysow. Zasygnalizował tym samym gotowość do uporania się ze skutkami zamknięcia dla uchodźców dotychczasowej trasy bałkańskiej.

Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO

23 kwietnia Wrocław obejmie tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. Miasto przejmie ten tytuł od koreańskiego Incheon i będzie go sprawowało przez rok. Z tej okazji zaplanowano weekend, który będzie obfitował w wydarzenia kulturalne z dziedziny literatury.

"Więzienie należało do niego". Jedno przesłuchanie i zagadka śmierci kardynała

Był marzec 2000 roku. Prokurator Jose Antonio Ortega miał jeden cel: rozwikłać zagadkę morderstwa kardynała Juana Jesusa Posadasa Ocampo, który wiele lat wcześniej zginął od kul. Pojawił się w więzieniu Puente Grande, by przesłuchać przetrzymywanego tam Joaquina "El Chapo" Guzmana. Musiał czekać na więźnia 12 godzin. Kiedy ten się pojawił, powiedział, że musiał iść do sauny i się przespać. Ortega był wściekły.