Najnowsze

Najnowsze

Bułgaria odrzuca scenariusz powstania UE wielu prędkości

Rząd Bułgarii sprzeciwia się wyodrębnieniu krajów "peryferii" i "bazy" Unii Europejskiej - oświadczyła wicepremier do spraw unijnych Denica Złatewa. Jej zdaniem, planowanie rozwoju Wspólnoty dwóch czy kilku prędkości jest "absolutnie nie do przyjęcia".

Stracili mamę, chce się nimi zająć 21-letni brat. "Jestem na to gotowy"

Ma tylko 21 lat i trójkę rodzeństwa, którą do tej pory opiekowała się mama. Po jej śmierci postanowił zająć się dziećmi. O rodzeństwo chce walczyć w sądzie. Wspieraja go przyjaciele, pomagają też władze Gdańska. - Jego ogromna dojrzałość zbudowana jest z pewnością w dużej mierze na tym, jak wychowała go mama - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. społecznych.

Policjant na rowerze zatrzymał pijanego kierowcę bmw

Policjant z Torunia w czasie wolnym od służby zatrzymał jadącego slalomem pijanego kierowcę bmw. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dogonił auto na rowerze. Agresywnego kierowcę trzeba było obezwładnić. W organizmie miał 3 promile alkoholu.

Nastoletni pacjent szpitala psychiatrycznego zaatakował pielęgniarki i uciekł

Wyrwał metalową ramę łóżka, później wybił szybę w oknie, a w końcu zaatakował dwie pielęgniarki i uciekł. Nastoletni pacjent szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) został zatrzymany dopiero po kilku godzinach. Z okazji do ucieczki próbował skorzystać jego młodszy kolega. Ten został jednak zatrzymany jeszcze na terenie szpitala. Życiu zaatakowanych pielęgniarek nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zabrakło dowodów. Malezja deportuje Koreańczyka

Obywatel Korei Północnej, zatrzymany w Malezji w związku z zabójstwem przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, w piątek zostanie zwolniony z aresztu, a następnie deportowany do swego kraju - ogłosił w czwartek prokurator generalny Malezji.

Gliński o "Klątwie" Frljicia: Nie widziałem. Ale nie ma nic wspólnego z Wyspiańskim

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński pytany w „Faktach po Faktach” w TVN24 o to, czy widział spektakl "Klątwa", stwierdził, że tak, ale w latach 70. w reżyserii Konrada Swinarskiego. Natomiast kontrowersyjnego przedstawienia Olivera Frljicia w warszawskim Teatrze Powszechnym nie widział. Mimo to dowodził, że "nie ma ono nic wspólnego z Wyspiańskim". - To jest bardziej działalność polityczna czy ideologiczna niż artystyczna - ocenił.

"Interes polityczny rozprawienia się z sędziami"

- To jest zamulenie tego, czego chcą naprawdę - mówił we "Wstajesz i wiesz" prawnik i były polityk Ryszard Kalisz o wniosku 50 posłów PiS, którzy chcą, by Trybunał Konstytucyjny zbadał legalność wyboru Małgorzaty Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego.

PiS idzie do Trybunału w sprawie wyboru I Prezes Sądu Najwyższego. Mularczyk o tym, dlaczego teraz

Grupa 50 posłów PiS złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie legalności wyboru I Prezes Sądu Najwyższego. - Jeżeli pani profesor Małgorzata Gersdorf jest ikoną walki o praworządność i wymiar sprawiedliwości, to również powinna zwrócić uwagę na kwestię tego, w jaki sposób została wybrana - stwierdził w rozmowie z TVN24 poseł wnioskodawca Arkadiusz Mularczyk (PiS).

Buntownik

Sędzia Trybunału z nadania PiS, który podważa wybór Julii Przyłębskiej na prezesa tej instytucji. Co więcej - jej samej zarzuca złamanie prawa. Jeszcze niedawno razem buntowali się przeciwko decyzjom poprzedniego szefa TK - teraz już tak zgodni nie są. Właściwie to są w kontrze do siebie. Kim jest Piotr Pszczółkowski i dlaczego teraz zaczyna kwestionować politykę PiS wobec Trybunału Konstytucyjnego.

Kto tu rządzi?

Sędzia, którego wybór poprzedni Trybunał uznał za niezgodny z konstytucją - a w obecnym Trybunale nie tylko już orzeka, ale też ma w nim zadziwiająco dużą władzę. Daną mu przez prezes Przyłębską, co znów budzi prawne wątpliwości. Oficjalnie nie pełni żadnej funkcji, nieoficjalnie uchodzi za szarą eminencję Trybunału. Kim jest Mariusz Muszyński? O tym Arkadiusz Wierzuk.

"Takie zachowanie nie przystoi żołnierzowi". Wicepremier Gliński o generale Różańskim

- Prosiłbym gen. Różańskiego, żeby zachowywał się w sposób odpowiedzialny i powstrzymał się od komentarzy emocjonalnych – powiedział w "Faktach po Faktach" Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury. Oceniając przepisy ułatwiające wycinkę drzew przyznał, że był to "kiks legislacyjny". Odniósł się też do kontrowersyjnego przedstawienia "Klątwa" w warszawskim teatrze.

Saryusz-Wolski: no comment

Przerywa milczenie, ale niczego nie wyjaśnia. Jacek Saryusz-Wolski złapany w windzie tylko uśmiecha się do dziennikarzy i to właściwe jedyny jego komentarz. Pytania o mierzenie się z Donaldem Tuskiem lub zastępowanie ministra Waszczykowskiego - ciągle bez odpowiedzi.