Najnowsze

Najnowsze

Trump reaguje na doniesienia o "hakach": Czy my żyjemy w nazistowskich Niemczech?

"Agencje wywiadowcze nie powinny pozwolić, aby takie fałszywe informacje 'wypływały' do opinii publicznej. Czy my żyjemy w nazistowskich Niemczech?" - tak amerykański prezydent elekt Donald Trump określił na Twitterze doniesienia mediów, według których rosyjskie służby wywiadowcze uzyskały kompromitujące go materiały. Z kolei rzecznik Władimira Putina określił zarzuty stawiane Rosjanom jako "totalny nonsens".

"Grzybki", "potykacze" i stanowiska strzeleckie. Bałtyk odsłonił "pamiątki" po zimnej wojnie

Betonową kopułę i mini korytarz na plaży w Helu odsłoniły ostatnie szalejące sztormy, a na zdjęciach uwiecznił Grzegorz Elmiś. Pozostałości po czasach Układu Warszawskiego trafiły już do Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Muzealnicy przeczesali też plażę i trafili na kolejne niespodzianki odsłonięte przez morze. Niektóre mogą być groźne, więc lepiej tam na razie nie spacerować albo uważnie patrzeć pod nogi.

Nowa szefowa dyplomacji Kanady "na rosyjskiej liście sankcji"

Premier Kanady Justin Trudeau mianował dotychczasową minister handlu międzynarodowego Chrystię Freeland na stanowiska ministra spraw zagranicznych. Jej pierwszoplanowaym zadaniem ma być koordynacja całości stosunków Kanady z USA, w tym zwłaszcza stosunków handlowych. Według źródła w rosyjskim MSZ Freeland jest na liście sankcji wprowadzonych przez Rosję, a jej ewentualne skreślenie z niej to kwestia "wzajemności".

Ponad ćwierć miliona nowych imigrantów w Niemczech

W 2016 roku do Niemiec przyjechało 280 tys. imigrantów starających się o status uchodźcy bądź azylanta - poinformował w Berlinie minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere. Rok wcześniej było ich trzy razy więcej - 890 tys.

USA wysyłają najnowsze myśliwce do Azji. Przestroga i reklama w jednym

Dywizjon najnowszych amerykańskich myśliwców F-35B został wysłany do Japonii. Maszyny mają na stałe stacjonować w bazie Iwakuni. Nie będzie to jedynie krótki pobyt ćwiczeniowy, ale stała obecność. To nie tylko sygnał pod adresem Chin i Korei Północnej, ale też zagranie marketingowe wobec Korei Południowej oraz Japonii.

Stanął przed sądem za dźganie kijem tygrysa

Przed poznańskim sądem ruszył proces w sprawie dręczenia tygrysa w poznańskim zoo. Do zdarzenia doszło w maju zeszłego roku w poznańskim Nowym Zoo. Oskarżony miał dostać się na teren przeznaczony tylko dla personelu i stamtąd kijem dźgać odpoczywającego tygrysa.

Chcieli 25 mln dolarów łapówki, zatrzymało ich CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch obcokrajowców, którzy żądali 25 mln dolarów na łapówki w zamian za korzystne decyzje przy dostawie polskich maszyn rolniczych do jednego z afrykańskich państw - poinformowało CBA. W sprawie zatrzymano też polskiego przedsiębiorcę.

Tureckie wojska pod Mosulem. "Wycofamy się po pokonaniu IS"

Turcja uzależnia rozmowy na temat wycofania swych wojsk z północnego Iraku od oczyszczenia tego obszaru z sił tzw. Państwa Islamskiego (IS) - oznajmił turecki minister obrony Fikri Isik. Zapewnił jednocześnie o chęci przyjacielskiego rozwiązania problemu.

Gubernator oddał sobór Cerkwi, opozycja przeciw

Władze Petersburga postanowiły przekazać Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej sobór św. Izaaka - jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Cerkiew argumentuje, że jest to akt sprawiedliwości historycznej, ale decyzji przeciwni są lokalni deputowani opozycji.

Polacy przed brytyjskimi posłami o przemocy na Wyspach

Posłowie z komisji ds. polityki wewnętrznej w Izbie Gmin wysłuchali we wtorek opinii liderów polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii na temat wzrostu liczby przestępstw na tle nienawiści narodowościowej po referendum ws. wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Przerzucali Czeczenów do Niemiec. Grozi im 10 lat więzienia

Od roku do 10 lat więzienia grozi członkom grupy przestępczej zajmującej się organizacją przerzutu Czeczenów do Europy Zachodniej. Na ławie oskarżonych zasiądzie pięć osób, wśród nich jest 35-letni Czeczen, któremu zarzucono kierowanie grupą.

Policja weszła do kilkunastu placówek medycznych. Śledztwo ws. sprzętu za ponad pół miliona

Policjanci na zlecenie krakowskiego wydziału Prokuratury Krajowej zabezpieczyli w kilkunastu placówkach medycznych dokumentację. Śledztwo dotyczy sprzętu medycznego wartego ponad pół miliona złotych. Chodzi o stenty, które trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Mogły nie być wykorzystywane do leczenia pacjentów tej placówki, tylko do przeprowadzanych tam nielegalnie odpłatnych zabiegów, które w dokumentacji opisywano jako szkolenia lekarzy.

Tego domaga się opozycja. Główne postulaty w punktach

Ponowne głosowanie nad ustawą budżetową - to główny postulat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, które od 16 grudnia prowadzą protest w sali plenarnej Sejmu. Przedstawiamy w punktach, czego jeszcze opozycja domaga się od Prawa i Sprawiedliwości.

Zabójcza chmura z perspektywy czystego nieba. Miasta nie widać

Stężenie piekielnego PM10 dzisiaj o 8 rano w Rybniku wynosiło 400 µg/m3. Czyli norma została przekroczona ośmiokrotnie. Bagatela, zważywszy, że w poniedziałek Rybnik ustanowił rekord w zanieczyszczeniu powietrza, który następnie przebił we wtorek. Ostateczny wynik to 3170 proc. normy pyłu zawieszonego. Rybniczanin Jan Duerschlag sfilmował, jak wygląda ta zabójcza chmura z perspektywy czystego nieba. Miasta nie widać.

Tłumy oddały hołd współtwórcy demokracji

Król Hiszpanii Filip VI i prezydent Brazylii Michel Temer byli wśród zagranicznych przywódców, którzy we wtorek wzięli udział w Lizbonie w pogrzebie byłego prezydenta Portugalii Mario Soaresa, twórcy portugalskiej demokracji. Zmarł on w sobotę w wieku 92 lat.