Biały Dom: Będzie współpraca mimo szpiegów

Biały Dom nie uważa, że afera z rosyjskimi szpiegami wpłynie negatywnie na współpracę z Rosją na forum ONZ czy w kwestiach związanych z Iranem i Koreą Północną. Departament Stanu USA też powiedział, że współpraca z Rosją będzie kontynuowana. W ten sposób władze USA starają się zminimalizować skutki zatrzymania 10 domniemanych rosyjskich agentów.

Łukaszenka: Białoruś bez Rosji nie zginie

Białoruś "nie zginie" bez finansowej pomocy Rosji, bo ma "niezawodnych przyjaciół", w tym Unię Europejską, Ukrainę, Wenezuelę i Iran - oznajmił we wtorek prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka.

Europa nie zakaże objadania się Nutellą

Parlament Europejski stanowczo zaprzeczył pogłoskom, jakoby planował zakazać sprzedaży Nutelli w związku przygotowywaną unijną normą ws. artykułów hiperkalorycznych. Pogłoski takie pojawiły się ostatnio we Włoszech i wywołały tam burzę.

10 lat za seks z uczniem

Sąd na Florydzie skazał byłą nauczycielkę Stephanie Ragusę na 10 lat wiezienia za seks z dwoma nieletnimi uczniami, 14-latkiem i 16 latkiem. Do stosunków doszło w 2008 roku.

Kuriozalna wojna o flagę

Do nietypowej walki o flagę doszło w ostatnich dniach w zamieszkanej przez imigrantów berlińskiej dzielnicy Neukoelln. W obronie ogromnej, mierzącej 20 na 5 m flagi Niemiec wywieszonej na jednej z kamienic stanął imigrant z Libanu Jussef Bassal. Jej usunięcia domagali się... zwolennicy skrajnej lewicy, którzy nie pałają miłością do symboli narodowych.

Putin ostrzega Clintona: sytuacja wymknęła się spod kontroli

Rosja wzywa USA, by zezwoliły na spotkanie prawników i rosyjskich dyplomatów podejrzewanych o szpiegostwo zatrzymanych na terenie stanów Zjednoczonych. Głos w sprawie zabrał premier Władimir Putin. Powiedział on byłemu prezydentowi USA Billowi Clintonowi, że polityka USA w przypadku afery szpiegowskiej wymknęła się spod kontroli.

"Miedwiediew wie, ilu agentów działa za granicą"

Prezydent Rosji, wie ilu tzw. nielegalnych agentów pracuje za granicą, ale nie musi znać ich nazwisk. Uważa tak Oleg Gordijewski, były pułkownik KGB pracujący w Londynie, który w 1985 roku w niezwykłych okolicznościach uciekł na Zachód.

Beatyfikacja Jana Pawła II ugrzęzła w miejscu?

W procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II nastąpiła "przerwa techniczna", a postępowanie ws. wybranego przypadku cudu (niezbędnego w procesie) się nie toczy - wynika z nieoficjalnych informacji, potwierdzonych przez mającego świetne koneksje w Watykanie publicystę Andreę Torniellego.

Czesi nie chcą Jacksona

Liczba przeciwników pomnika króla pop w Czechach rośnie - do protestu na Facebooku przyłączyło się już 2 tys. osób. - To bez sensu, bo Michael Jackson nie miał żadnych związków z naszym krajem - grzmią.

11 szpieg aresztowany na Cyprze i... wypuszczony

Jedenastego mężczyznę z siatki szpiegowskiej pracującej, zdaniem amerykańskich śledczych, na rzecz Rosji aresztowano na Cyprze - podała we wtorek tamtejsza policja. 55-letni Robert Christopher Metsos został jednak wypuszczony za kaucją w wysokości 20 tys. euro. Pojawił się też brytyjski wątek całej afery.

Biały słoń przedłuży dobrą passę junty?

Są niezwykle rzadkie, otoczone wielką czcią i mogą zapowiadać ważne zmiany polityczne lub symbolizować dobrobyt - chodzi o białe słonie. Birmańscy żołnierze złapali w stanie Arakan właśnie taki niezwykły słoniowy okaz.

16-letnia żeglarka dopłynęła do domu

16-letnia żeglarka Abby Sunderland w końcu dotarła do domu. Dziewczyna próbowała opłynąć samotnie świat dookoła. Ambitny plan młodej żeglarki jednak się nie powiódł, bo jacht "Wild Eyes" uległ uszkodzeniu.

Szpieg podsłuchiwał telefoniczne rozmowy

Przez 14 lat technik libańskiego operatora telefonii komórkowej Alfa pracował dla izraelskiego wywiadu wojskowego. Mężczyzna pomagał w podsłuchiwaniu rozmów, prowadzonych przez telefony komórkowe.

"Nie" dla prezydenckiej trumny w katedrze

Litwa spiera się o pogrzeb byłego prezydenta Litwy, Algirdasa Brazauskasa. Komisja ds. organizacji pogrzebu zdecydowała, że trumna z ciałem polityka nie zostanie wniesiona do katedry wileńskiej. Miał się temu sprzeciwić metropolita wileński, kardynał Audrys Juozas Baczkis.

Niemiecka prasa: lepszy mecz niż debata

Niemiecka prasa wzięła pod lupę starcie Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. Jak ocenia dziennik "Sueddeutsche Zeitung", w czasie debaty kandydaci "unikali kłótni, a doskonały retoryk Jarosław Kaczyński nieznacznie przegrał".

Sikorski: aneks do tarczy jeszcze przed wyborami

W sobotę w Krakowie zostanie podpisany aneks do oryginalnego porozumienia o obronie przeciwrakietowej - powiedział w wywiadzie dla CNN minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. To właśnie on podpisał oryginalną umowę z ówczesną sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

Poleć na księżyc z NASA

W Księżyc uderza meteoryt, a ty jesteś tą osobą, która musi naprawić sprzęty w znajdującej się tam bazie - już niedługo każdy będzie mógł wybrać się w wirtualną podróż na Srebrny Glob. NASA właśnie zapowiedziała emisję gry o futurystycznej bazie na Księżycu.

Zwolniony generał idzie na emeryturę

Generał Stanley McChrystal, który z wielkim hukiem opuścił w minionym tygodniu stanowisko dowódcy wojsk w Afganistanie, chce opuścić armię. Jak informują media, generał wybiera się na emeryturę.

Chicago - amerykańska stolica heroiny

Najwięcej osób w USA zażywa heroinę w Chicago - wynika z raportu opublikowanego przez Uniwersytet Roosevelta. Autorzy badań analizowali liczbę osób, które trafiały po zażyciu tego narkotyku do szpitali w 12 największych amerykańskich miastach.

Wspólna obrona rakietowa Rosji i NATO? "Dobry projekt, ale..."

Rosja mogłaby pod pewnymi warunkami współpracować z NATO nad ustanowieniem systemu obrony antyrakietowej - stwierdził niemiecki minister obrony Karl-Theodor zu Guttenberg. Dla polityka system obrony antyrakietowej to zyskujący na znaczeniu element odstraszania.

Wyspy dają czerwone światło imigrantom

Rząd brytyjski ogłosił w poniedziałek tymczasowe ograniczenie liczby nowych wykwalifikowanych imigrantów spoza Unii Europejskiej. Od kwietnia przyszłego roku ma obowiązywać limit permanentny.

Trzy godziny trzymał zakładników

Uzbrojony mężczyzna przez trzy godziny przetrzymywał zakładników w banku niedaleko lotniska Heathrow. W końcu napastnik poddał się - poinformowała brytyjska policja.

Pani premier wzięła ślub. Z kobietą

Premier Islandii Johanna Sigurdardottir wzięła ślub ze swoją długoletnią partnerką. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu prawa, które definiuje małżeństwo jako związek dwóch dorosłych osób bez względu na płeć. Przed panią Sigurdardottir żaden premier na świecie nie miał współmałżonka tej samej płci.

Zginął kandydat na gubernatora

Rodolfo Torre, kandydat opozycji w wyborach na gubernatora jednego z meksykańskich stanów i zarazem przewidywany ich zwycięzca został zamordowany. Za zabójstwem stoi najprawdopodobniej narkotykowy gang.

Rosjanie wolą Putina

Spoglądając na te sondaże Władimir Putin nie powinien wahać się w sprawie swojego startu w wyborach prezydenckich w 2012 roku. Jak wynika z najnowszego badania, Rosjan popierających rosyjskiego premiera jest dwa razy więcej niż popierających prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Broń łatwiej dostępna

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował, że władze poszczególnych stanów ani miast nie mogą ani ograniczyć ani zakazać prawa posiadania broni. Decyzja zapadła w sprawie złożonej przez mieszkańców Chicago. Tam zakaz posiadania broni obowiązuje od 28 lat.

Iran "ukarał Zachód"

Iran jest przygotowany do wznowienia negocjacji na temat swojego programu nuklearnego, ale chce opóźnić rozmowy o kilka tygodni, by ukarać Zachód za nałożenie nowych sankcji - oświadczył irański prezydent Mahmud Ahmadineżad.

Były dyktator przed sądem

Przed sądem w Paryżu rozpoczął się proces Manuela Noriegi. Były dyktator Panamy, który w kwietniu został deportowany z USA do Francji, jest oskarżony o pranie brudnych pieniędzy.