Trzech odwołanych ambasadorów Bułgarii, których nazwiska znajdowały się na liście byłych agentów, wygrało sprawy sądowe przeciw MSZ. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł we wtorek, że odwołanie było sprzeczne z prawem, i przywrócił ich do pracy za granicą.

Hakerzy podający się za Saudyjczyków opublikowali w internecie wykradzione informacje o kartach kredytowych tysięcy Izraelczyków - przyznały we wtorek firmy wydające i obsługujące te karty.

Olbrzymie lodowe miasto stanęło w Chinach. Powstało z okazji Międzynarodowego Festiwalu Lodu i Śniegu, który odbywa się miejscowości w Harbin. Jest to jedna z czterech największych tego typu imprez na świecie.

W Anmer, na terenie posiadłości królewskiej we wschodniej Anglii, znaleziono ludzkie zwłoki - poinformowały we wtorek brytyjskie media. Policja ustaliła, że jest to ciało zamordowanej kobiety i wszczęła dochodzenie.

Książę Harry dotrzyma obietnicy danej weteranom wojennym, razem z którymi zdobył w kwietniu ubiegłego roku biegun północny i - jak informuje "The Telegraph" - będzie im towarzyszył w drodze na najwyższy szczyt świata - Mount Everest.

Główny oskarżyciel w procesie obalonego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka nazwał go we wtorek "tyranem", zarzucił mu korupcję i oświadczył, że 10 z 30 lat swych rządów Mubarak poświęcił na zagwarantowanie sukcesji własnemu synowi.

Francuska rządowa agencja ds. bezpieczeństwa nuklearnego ASN poinformowała we wtorek, że elektrownie atomowe we Francji gwarantują "wystarczający poziom bezpieczeństwa". Żadna z nich nie wymaga natychmiastowego zamknięcia. ASN zaleca jednak plany awaryjne.

Ludzie udający się na wielki pogrzeb Kim Dzong Ila otrzymali rozkaz zostawienia w domu czapek, rękawiczek i szalików - twierdzi gazeta "Daily NK", wydawana w Korei Południowej przez uciekinierów z Północy. Ludzie mieli stać na mrozie i śniegu bez z gołą głową i rękoma, ponieważ nowy władca Korei Północnej, Kim Dzong Un, zdecydował, że będzie szedł obok karawanu tylko w płaszczu.

- Sami możemy zadbać o bezpieczeństwo w Zatoce Perskiej i obce siły nie są potrzebne - oznajmił szef irańskiej marynarki wojennej Habibollah Sajjari, dodając, że "Iran działa na podstawie prawa międzynarodowego i obce siły nie mogą być na jego wodach terytorialnych". To kolejne już płynące z Teheranu we wtorek ostrzeżenie pod adresem Amerykanów.

16 tysięcy euro miesięcznie, bez wydatków reprezentacyjnych - tyle wynosi średnia pensja włoskiego parlamentarzysty. To najwyższe w Europie wynagrodzenie dla parlamentarzysty. Raport na temat zarobków deputowanych i senatorów sporządził włoski Instytut Statystyczny, odpowiednik polskiego GUSu.

Historia Jenni Lake - 17-latki, która zdecydowała się zrezygnować z leczenia raka, aby móc urodzić zdrowe dziecko - budzi wielkie emocje w Stanach Zjednoczonych. Nowotwór mózgu i kręgosłupa zabił dziewczynę dwa tygodnie po tym, jak urodziła syna.

Afgańscy talibowie poinformowali, że osiągnęli wstępne porozumienie o utworzeniu biura politycznego w Katarze. Dzięki niemu mają wziąć udział w negocjacjach pokojowych po 10 latach konfliktu w Afganistanie.

Skazany na 30 lat więzienia przez Brytyjczyków za planowanie ataku terrorystycznego Rajib Karim domaga się pozwolenia na używanie popularnego komunikatora Skype. Karim przekonuje, że dzwonienie do rodziny w Bangladeszu z tradycyjnego telefonu w więzieniu kosztuje go zbyt dużo pieniędzy.

Przed prawyborami w Iowa politycy walczący o nominację prezydencką z ramienia republikanów toczyli bezlitosną wojnę na negatywne reklamy, korzystając ze zmodyfikowanej ustawy o finansowaniu kampanii wyborczych. To najkrwawsze prawybory - oceniają amerykańskie media.

Suazi to mały kraj wycięty z terytorium RPA, w którym mieszka w skrajnym ubóstwie nieco ponad milion ludzi rządzonych przez absolutnego króla Mswatiego III. Stoi tam też duża fabryka Coca-Coli, a obrońcy praw człowieka twierdzą, że mający za nic los swoich poddanych władca żyje dzięki pieniądzom z podatków wielkiego koncernu.

- Francja chce, by jej europejscy partnerzy do końca stycznia doszli do porozumienia w sprawie sankcji wobec Iranu, podobnych do tych nałożonych przez Stany Zjednoczone - poinformował minister spraw zagranicznych Francji Alain Juppe. Chodzi m.in. o nałożenie embarga na irański eksport ropy i zamrożenie aktywów irańskiego banku centralnego.

Mieszkańcy ostatnich dziewięciu muhafaz (gubernatorstw) Egiptu rozpoczęli głosowanie w trzeciej rundzie wyborów parlamentarnych. Wieloetapowe wybory trwają od listopada ubiegłego roku i są pierwszymi, od obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka.

Unia Europejska chce zmienić zasady, na jakich walczy z piratami u wybrzeży Somalii. Wojskowi chcą ścigać przestępców nawet na brzegu - twierdzi "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na swoje źródła. Będzie to wymagać zmian w statucie Misji Atalanta, w ramach której okręty państw UE ochraniają żeglugę u wybrzeży Rogu Afryki.