Włoscy ratownicy położyli kres nadziejom bliskich 5-leniej Dayany Arlotti na szczęśliwy finał. Dziewczynka zaginęła podczas katastrofy statku Costa Concordia. W środę ciało najmłodszej ofiary tragedii wydobyli nurkowie pracujący we wraku.

Ciężkie chwile kandydata do prezydenckiej nominacji republikanów Ricka Santoruma. Ultrakonserwatysta, który w sondażach zrównał się z Mittem Romney'em, został przez tego ostatniego pognębiony podczas debaty TV, która odbyła się w środę wieczorem (czasu USA) w Mesa w Arizonie.

Podstawy współczesnej fizyki obronione przed neutrinami. Zdaniem magazynu naukowego "Science" cząsteczki te wcale nie poruszają się szybciej niż światło - o czym pod koniec ubiegłego roku donoszono z CERN - a źródłem błędu w pomiarach był... zbyt luźno podłączony kabel.

Kobiety chcące dokonać aborcji muszą najpierw obejrzeć na USG płód dziecka. Prawo, które wprowadził Teksas, ma swoich gorących zwolenników jak i przeciwników. Stanów, które ten pomysł chcą powielić, przybywa.

Trzech członków Kongresu USA dostało w ostatnich dniach listy z pogróżkami. W co najmniej dwóch z nich był biały proszek, który okazał się nieszkodliwy - podały władze. Nieznani sprawcy ostrzegają przed atakiem biologicznym na amerykańskich senatorów.

Austria zawiesiła ratyfikację kontrowersyjnego porozumienia o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi i piractwa internetowego (ACTA), oczekując na decyzję Parlamentu Europejskiego w tej sprawie - oświadczył w środę rzecznik austriackiego MSW Hermann Muhr.

Działający u wybrzeży Somalii piraci wymusili w 2011 roku okupy w łącznej kwocie 170 mln dolarów, o 60 milionów więcej niż rok wcześniej - głosi raport przedstawiony w środę Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Minister finansów Grecji Ewangelos Wenizelos powiedział w środę, że nowy pakiet ratunkowy wartości 130 mld euro, przyznany Atenom poprzedniego dnia przez strefę euro, spaja Grecję z eurolandem i ochroni ją przed niewypłacalnością. Jednocześnie w greckiej stolicy tysiące ludzi wzięło udział w marszu przeciwko polityce oszczędności.

Wyższy funkcjonariusz estońskiej Policji Bezpieczeństwa Aleksei Dressen i jego żona Viktoria zostali w środę aresztowani pod zarzutem działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji - poinformowały estońskie władze.

Hiszpański rząd definitywnie wygrał pięcioletnią batalię sądową z amerykańskimi poszukiwaczami skarbów z amerykańskiej firmy Odyssey. Już wkrótce powróci do Hiszpanii ok. 600 tys. srebrnych i złotych monet z I połowy XIX w. Ważący 17 ton skarb został znaleziony przez Odyssey we wraku zatopionej hiszpańskiej fregaty w 2007 r. W środę hiszpańscy eksperci, którzy przylecieli do USA badali monety i pakowali je.

Dominique Strauss-Kahn, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, został w środę zwolniony z aresztu tymczasowego. Dzień wcześniej Strauss-Kahn został zatrzymany w Lille pod zarzutem współudziału w stręczycielstwie i poplecznictwa w malwersacjach w tzw. aferze hotelu Carlton. Noc DSK spędził w celi o powierzchni siedmiu metrów kwadratowych.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel podkreśliła, że ma wielki szacunek dla Grecji za przyjęcie planu oszczędności. Zapewniła, że Niemcy chcą wesprzeć Grecję i inne państwa w kryzysie zadłużenia pod warunkiem, że zrobią one to, co do nich należy.

Prawdopodobną przyczyną katastrofy kolejowej w Buenos Aires była awaria hamulców - poinformował argentyński minister transportu Juan Pablo Schiavi. W katastrofie zginęło co najmniej 49 osób, a ponad 600 zostało rannych (w tym 60 ciężko) - podał przedstawiciel ratowników Alberto Crescenti. Jak informuje agencja prasowa Telam, w pociągu w chwili wypadku było 800 osób. Wcześniej informowano nawet o 2 tys. pasażerów.

Werdykt w procesie byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka zapadnie 2 czerwca - poinformował w środę egipski sędzia Ahmed Refaat, prowadzący proces.

Kilka godzin po odnalezieniu w środę czterech ciał we wraku statku Costa Concordia płetwonurkowie odkryli zwłoki kolejnych czterech osób. Tym samym poszukiwanych jest jeszcze 7 ofiar katastrofy, w której zginęło 32 ludzi.

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zaapelował w środę do rodaków o spokój po tym, gdy co najmniej sześć osób zginęło podczas protestów, do których doszło po spaleniu egzemplarzy Koranu na terenie prowadzonego przez NATO więzienia. Wcześniej w środę tłum demonstrantów wznoszących okrzyki "Śmierć Ameryce", "Śmierć Karzajowi" starł się z policjantami blokującymi dostęp do bazy Sojuszu pod Kabulem.

USA zdecydowanie potępiły w środę "nowy przejaw brutalności reżimu prezydenta Baszara el-Asada" w Syrii w związku ze śmiercią dwojga zagranicznych dziennikarzy. Z kolei władze w Damaszku wezwały przedstawicieli mediów nielegalnie przebywających w kraju do zgłaszania swojego pobytu.

Rosja sprzeciwiła się francuskiemu pomysłowi utworzenia tzw. korytarzy humanitarnych w ogarniętej wojną domową Syrii. Wcześniej Moskwa poparła apel Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) w sprawie codziennych dwugodzinnych przerw w walkach.