Sześciu funkcjonariuszy rosyjskiego OMON-u, jednostki specjalnej policji przeznaczonej do tłumienia demonstracji, dostało od MSW nowe mieszkania. Ma to być "rekompensata" za to, że zostali poobijani przez opozycjonistów, których protest rozpędzali.

Widać, że jest osobą ciężko chorą, która wymaga wielomiesięcznej hospitalizacji, ale mówiła, że ze wszystkim da sobie radę i że się czuje dobrze, chociaż leży i nie może chodzić - opowiadał w TVN24 poseł Janusz Palikot. Do spotkania doszło w Charkowie, gdzie była premier Ukrainy odsiaduje karę siedmiu lat więzienia i zza krat kieruje największym ugrupowaniem opozycji w tym kraju.

Elementy planowanego superradioteleskopu, składającego się z anten o łącznej powierzchni jednego kilometra kwadratowego, zostaną umieszczone w RPA, Australii i Nowej Zelandii - zadecydowało zajmujące się tą inwestycją międzynarodowe konsorcjum. Urządzenie ma uzyskać pełną moc za około 12 lat i pozwoli naukowcom obserwować wszechświat z niespotykaną dokładnością.

Aleksander Łukaszenka wezwał do integracji Unii Europejskiej z Unią Euroazjatycką i podkreślił, że Białoruś to nie peryferie Europy, tylko brama do "EuroAzji". Wezwanie prezydenta Białorusi jest co najmniej dziwne, biorąc pod uwagę jego ostre skonfliktowanie z UE.

Gwałciciele, handlarze narkotyków i sprawcy przemocy domowej zostali wypuszczeni z norweskiego więzienia na "urlop", ponieważ zastrajkowali ich strażnicy. Łącznie z zakładu karnego pod Bergen wyszło niespodziewanie 52 osadzonych. - Nie wydaje mi się, żeby coś takiego stało się kiedykolwiek wcześniej - stwierdził Harald Aasaune, naczelnik więzienia Bjoergvin pod Bergen.

"Wcisnęłam elektryczny przycisk i wiadomość została wysłana telegraficznie do całego Imperium" - to jedno z epokowych wydarzeń, które królowa Wiktoria, praprababka Elżbiety II, napisała w swoich pamiętnikach. Na ponad 40 tys. stron opisała swój ślub i miłość do księcia Alberta, spotkania z poddanymi i inne wydarzenia z życia publicznego i prywatnego. Teraz królowa Elżbieta z okazji swojego Diamentowego Jubileuszu po raz pierwszy upubliczniła te zapiski - zostały udostępnione na specjalnej stronie internetowej.

- W Watykanie zatrzymano osobę wynoszącą tajne dokumenty - poinformował rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi. Zatrzymana osoba jest obecnie przesłuchiwana przez watykańskich sędziów.

Kolejna odsłona sknadalu z watykańskimi przeciekami. W piątek rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi poinformował, że na terenie Państwa Watykańskiego zatrzymano osobę wynoszącą tajne dokumenty.

57-letni australijski pacyfista stanął przed sądem za atak na wojskowy śmigłowiec szturmowy. Mężczyzna wraz z dwoma towarzyszami wdarł się w ubiegłym roku na teren bazy wojskowej podczas manewrów i zaatakował australijską maszynę Eurocopter Tiger przy pomocy kilofa. Podczas pierwszej rozprawy Bryan Joseph Law nie wyraził skruchy i stwierdził, że jest dumny z uszkodzenia "piekielnej maszyny śmierci".

Lekarze w Rzymie uratowali życie 16-miesięcznego chłopca, wszczepiając mu najmniejsze na świecie sztuczne serce. 11-gramowe urządzenie z tytanu utrzymywało dziecko przy życiu przez blisko dwa tygodnie do czasu znalezienia dawcy. - Jest to kamień milowy w medycynie. Na razie to eksperymentalny prototyp, ale w przyszłości może być wszczepiany pacjentom na stałe - powiedział prowadzący operację włoski chirurg.

Kolejny odsłona kryzysu w Watykanie, przejaw toczącej się tam walki o wpływy i intryg - tak włoska prasa pisze w piątek o dymisji prezesa watykańskiego banku IOR Ettore Gottiego Tedeschiego, wymuszonej przez radę nadzorczą, która udzieliła mu wotum nieufności.

Skazany na ponad dwa lata kolonii karnej białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka zakończył głodówkę protestacyjną - poinformowała jego żona Alena pod spotkaniu z adwokatem, który widział się z jej mężem w czwartek.

Bractwo Muzułmańskie poinformowało, że ich kandydat Mohamed Mursi weźmie udział w drugiej turze wyborów prezydenckich w Egipcie w czerwcu. Zmierzy się wówczas z ostatnim premierem Hosniego Mubaraka, Ahmedem Szafikiem.

Przełom w jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych. Wyjaśniono tajemnicze zniknięcie 6-letniego Etana Patza, do którego doszło 25 maja 1979 roku w Nowym Jorku. Dokładnie dzień przed 33 rocznicą tego wydarzenia amerykańska policja aresztowała mężczyznę, który przyznał się do zamordowania chłopca.

- Drodzy dziennikarze, odpowiedź na każde wasze pytanie o Etana brzmi "bez komentarza" - taka kartka wisi na drzwiach domu zaginionego Etana, którego domniemanego zabójcę aresztowała w piątek policja. Relację z miejsca zamieszkania chłopca i konferencji policji z Nowego Jorku zamieścił w Kontakcie 24 @ Piotr_Sobilo.

Prezydent Francji Francois Hollande przybył w piątek z niezapowiedzianą wizytą do Kabulu. W czasie kilkugodzinnego pobytu w Afganistanie Hollande ma się spotkać z francuskimi żołnierzami - poinformowała agencja AFP.