Brak konsekwencji w składanych obietnicach wyborczych dotyczących nieprzenoszenia amerykańskich miejsc prac za granicę, głównie do Chin - zarzucił prezydent Barack Obama kandydatowi Partii Republikańskiej do Białego Domu Mittowi Romneyowi.

"Jego Świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI" - głośna książka włoskiego dziennikarza Gianluigiego Nuzziego - została sprzedana w 250 tysiącach egzemplarzy - poinformowano miesiąc po premierze. Publikacja wywołała sensację i bezprecedensowy kryzys w Watykanie.

Co najmniej 27 osób zmarło w kilku stanach z powodu upałów, panujących w USA - poinformowała w sobotę telewizja Fox News. Fala gorąca z temperaturami powyżej 100 stopni Fahrenheita (37,7 stopni Celsjusza - red.) przesuwa się ze Środkowego Zachodu USA nad wschodnie wybrzeże.

Kilkaset osób protestowało w sobotę w Paryżu przeciwko planom walki z prostytucją zapowiedzianym przez nową socjalistyczną minister ds. kobiet Najat Vallaud-Belkacem. Zapowiedziała ona, że będzie dążyć do likwidacji prostytucji poprzez karanie osób płacących za usługi seksualne, a nie samych prostytutek.

Uścisk dłoni między premierem Kosowa Hashimem Thacim i byłym prezydentem Serbii Borisem Tadiciem na sobotnim spotkaniu polityków regionalnych i przedstawicieli UE w Dubrowniku, w Chorwacji, wywołał oburzenie i protesty części polityków w obu krajach.

Libijczycy wybrali w sobotę, po kilkudziesięciu latach dyktatury Muammara Kaddafiego, pierwsze zgromadzenie narodowe - Konstytuantę. W związku z tym doszło do kilku incydentów, w tym do groźnej wymiany ognia między siłami bezpieczeństwa a autonomistami ze wschodniej Libii, w której zginął jeden z napastników.

Rosyjska policja udaremniła w sobotę dwie próby zorganizowania akcji w obronie praw gejów w Petersburgu. Osiem osób zostało zatrzymanych. Zakaz szerzenia "homoseksualnej propagandy" w Petersburgu wprowadzono w lutym.

Włosi nauczyli się nie tylko konfiskować majątek mafii, ale też go później odpowiednio wykorzystywać. Najbardziej spektakularny przykład dotyczy willi uwięzionego bossa bossów cosa nostry Toto Riiny. Jego posiadłość zostanie zamieniona na posterunek karabinierów.

Kilka dni po rewelacjach o odnalezieniu w Zamku Sforzów w Mediolanie około 100 rysunków określanych jako autorstwa Caravaggia, pojawia się coraz więcej głosów krytycznych. Sceptycy wątpią, czy mamy do czynienia z pracami prekursora baroku, uważają to tylko za optymistyczną hipotezę.

Z powodu niestabilnej sytuacji w Libii nie otwarto ponad stu spośród 1554 lokali wyborczych. W sobotę odbywają się tam historyczne, pierwsze wybory od upadku reżimu Muammara Kaddafiego. Mieszkańcy kraju wybiorą 200-osobowe zgromadzenie, a to powoła premiera i 60-osobową komisję, której celem będzie przygotowanie nowej konstytucji.

W Chinach dojdzie do rewolucji kulinarnej. Najpóźniej za trzy lata z menu oficjalnych przyjęć organizowanych przez chiński rząd zniknie zupa z płetw rekina - tradycyjny i kontrowersyjny przysmak bogaczy. Zadecydował o tym zarząd chińskiej Rady Państwa. Odławianie rekinów zagraża ekosystemowi oceanów.

Stolica Apostolska przyjęła bardziej surową strategię wobec mediów grożąc im pozwami w przypadku publikowania nieprawdziwych informacji - donosi w sobotę "Il Messaggero". Ma to związek z ostatnimi, fałszywymi publikacjami na temat kardynała Bertone i jego współpracowników.

Wojska syryjskiego reżimu w sobotę dokonały ostrzału moździerzowego wsi w północnym Libanie. W konsekwencji zginęło trzech ludzi, a kilku innych zostało rannych - poinformowały libańskie służby bezpieczeństwa.

Co najmniej 14 osób zginęło, a 22 zostały ranne w wypadku rosyjskiego autokaru na Ukrainie - podały rosyjska agencja RIA Novosti i telewizja Russia Today powołując się na ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Wcześniej media mówiły o 15 ofiarach śmiertelnych.

Josephine "Ann" Harris, właścicielka restauracji w Akron w stanie Ohio, zmarła na atak serca, zaledwie kilka godzin po wizycie w jej lokalu prezydenta Baracka Obamy. Jak poinformowała lokalna prasa, starsza pani była bardzo przejęta spotkaniem z przywódcą kraju.

W sumie nawet trzy lata spędza w ulicznych korkach kierowca w Rzymie - tak wynika z przeprowadzonych badań miejskich zatorów, które są udręką stolicy Włoch.