Nowy trop ws. Maddie McCann: porwanie z zemsty? Podejrzany nie żyje

Nowy trop w śledztwie ws. zaginięcia Madeleine McCann. Jak donosi portugalska prasa, a za nią gazety brytyjskie, śledczy w Portugalii za głównego podejrzanego uznają obecnie byłego pracownika hotelu, skąd zniknęła dziewczynka. Problem w tym, że mężczyzna nie żyje już od czterech lat. Według portugalskich mediów, policja szuka ciała dziewczynki w oparciu o nowe dowody.

Marcin Suder sam uciekł porywaczom w Syrii. MSZ: Miał niebywałe szczęście

MSZ poinformowało, że polski fotoreporter Marcin Suder, porwany przez islamskich rebeliantów w lipcu w Syrii, jest już bezpieczny i przebywa w Polsce. Rzecznik resortu Marcin Wojciechowski przyznał, że Polak uciekł z niewoli sam, a MSZ i MON pomogły tylko w jego transporcie do kraju. - Miał niebywałe szczęście - podkreślił Wojciechowski.

Atomowe bombowce nad Morzem Karaibskim. Rosja drażni Amerykanów

Najpierw Wenezuela, teraz Nikaragua. Rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160, przystosowane do przenoszenia broni jądrowej, lądują w kolejnych krajach Ameryki Łacińskiej, sprzymierzonych z Moskwą. To pierwsza taka misja od pięciu lat: potwierdzenie sojuszu Rosji z Wenezuelą i Nikaraguą, a zarazem demonstracja siły wobec USA.

NSA: Nie podsłuchiwaliśmy papieża

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) zdementowała doniesienia włoskiego tygodnika "Panorama", jakoby podsłuchiwała przedstawicieli Watykanu. Wcześniej także watykański rzecznik mówił, że nic mu nie wiadomo o takich podsłuchach.

Miejsce narodzin Apple stało się zabytkiem

Komisja historyczna Doliny Krzemowej uznała kalifornijski dom rodzinny Steve'a Jobsa, nieżyjącego już założyciela informatycznej firmy Apple, za zabytek. To w nim powstawały pierwsze egzemplarze komputerów koncernu.

Śledztwo ws. więzień CIA przedłużone. Jest kolejny pokrzywdzony

Prokuratura Generalna przedłużyła do 11 lutego 2014 roku śledztwo w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce. To już kolejna taka decyzja. Dochodzenie trwa już od 2008 roku. Równocześnie oficjalnie uznano za pokrzywdzonego kolejnego więźnia, który twierdzi, że był torturowany w Polsce.

Najnowocześniejszy okręt świata zwodowany. Tak wygląda przyszłość

W amerykańskiej stoczni Bath Iron Works zwodowano nowy niszczyciel USS Zumwalt. To najbardziej awangardowy i najnowocześniejszy okręt świata. Po ukończeniu ma dysponować między innymi działami elektromagnetycznymi. Ze względu na bardzo wysoką cenę zamiast planowanych 32 takich okrętów zostaną zbudowane tylko trzy.

Komisja Europejska: Rosjanie nie szpiegowali Ashton i Barroso

Analizy zabezpieczeń w Komisji Europejskiej na razie nie dają powodu do obaw, że przewodniczący KE Jose Barroso i szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton mogli być szpiegowani przez służby państw trzecich - poinformował w środę rzecznik KE Frederic Vincent.

Rosja i Ukraina na krawędzi gazowej wojny. "Niewielkie opóźnienia w płatnościach"

Ukraina liczy na to, że kwestię zaległych opłat za rosyjski gaz załatwi szybko - "dziś lub jutro" - powiedział w środę dziennikarzom w Kijowie ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego Eduard Stawyckij. Według niego w Moskwie przebywa obecnie ukraińska delegacja z szefem Naftohazu Jewhenijem Bakulinem na czele i wyników rozmów należy się spodziewać do czwartku.

Zatrzymali podejrzanych o zamach terrorystyczny na placu Tiananmen

Zatrzymano podejrzanych o przeprowadzenie ataku terrorystycznego na placu Tiananmen - poinformowała w środę chińska telewizja państwowa CCTV. W poniedziałek na wypełniony ludźmi pekiński plac wjechał samochód, który następnie eksplodował. Zginęło pięć osób, w tym trzy znajdujące się w aucie, i dwoje turystów.

Tunezja: Zamach samobójczy na plaży w kurorcie Susa

Zamachowiec samobójca wysadził się w środę na plaży popularnego wśród turystów tunezyjskiego kurortu Susa. Równocześnie policja udaremniła zamach pod grobowcem byłego prezydenta w Al-Munastirze - poinformowały tunezyjskie siły bezpieczeństwa.

Po 68 latach odebrali Hitlerowi honorowe obywatelstwo

Władze Goslaru w Dolnej Saksonii na wniosek partii Lewica unieważniły 68 lat po zakończeniu II wojny światowej decyzję o nadaniu wodzowi Trzeciej Rzeszy Adolfowi Hitlerowi honorowego obywatelstwa miasta - poinformował w środę rzecznik rady miejskiej.

200 agentów szuka "krokodyla" w USA. Narkotyk wywołuje gangrenę i zabija

Amerykańskie władze wciąż nie potwierdziły, że na ulicach miast USA pojawił się zabójczy narkotyk z Rosji, noszący nazwę "krokodyl". Od kilku tygodni tamtejsze media donoszą o kolejnych przypadkach przedawkowania tej substancji, substytutu heroiny. Okazuje się jednak, że struktura chemiczna "krokodyla" bardzo utrudnia potwierdzenie jego obecności w organizmie narkomana. Agentom DEA nie udało się też dotychczas przejąć tego narkotyku od dilerów.

Szef niemieckiego wywiadu: Nie szpiegowaliśmy w USA

Niemiecki wywiad (BND) zaprzeczył, jakoby prowadził inwigilację w USA. - Takie działania nie były prowadzone z ambasady Niemiec w Waszyngtonie - powiedział szef BND Gerhard Schindler hamburskiemu tygodnikowi "Die Zeit".

ONZ: Coraz mniej Koreańczyków ucieka z państwa Kima

Mniej północnych Koreańczyków ucieka do Korei Południowej, najpewniej w związku z zaostrzeniem kontroli granicznych oraz z przypadkami odsyłania przez Chiny z powrotem do kraju uciekinierów starających się o azyl w ChRL - powiadomił we wtorek specjalny wysłannik ONZ.

Izrael uwolnił kolejną grupę palestyńskich więźniów

Izrael uwolnił w nocy z wtorku na środę drugą grupę palestyńskich więźniów. Jak poinformowały izraelskie władze więzienne, na wolność wyszło kolejnych 26 Palestyńczyków, z których większość odsiadywała wieloletnie wyroki, głównie za zabójstwa Izraelczyków.

"Dziewczynka leżała na worku na śmieci na dnie bagażnika"

- Trudno mi sobie wyobrazić, by przeniesione do normalnych warunków było w stanie nadrobić wszystkie zaległości - mówi dr Aleksandra Piotrowska odnosząc się do sprawy dziecka pary Portugalczyków, które zostało znalezione we Francji w bagażniku samochodu. Najprawdopodobniej spędziło tam całe życie.