Berlusconi nie będzie ułaskawiony. Prezydent odmówił

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano odmówił ułaskawienia byłego premiera Silvio Berlusconiego. Ostrzegł też jego partię Lud Wolności przed destabilizowaniem koalicji i rządu w reakcji na tę decyzję - głosi wydane we wtorek wieczorem oświadczenie prezydenta.

Potężny wybuch rozerwał okręt podwodny. "Załoga zginęła"

Na pokładzie indyjskiego okrętu podwodnego stojącego w porcie w Bombaju doszło do potężnej eksplozji i pożaru, po których jednostka zatonęła. Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwania 18 zaginionych marynarzy, ale później wojsko poinformowało, że "najprawdopodobniej załoga zginęła". Nie podano jednak precyzyjnej liczby ofiar.

Londyn oficjalnie protestuje ws. Gibraltaru. Sprawa może trafić do Brukseli

Brytyjski Foreign Office złoży formalny protest w hiszpańskim MSZ w związku z zaostrzeniem hiszpańskich kontroli na granicy z Gibraltarem - poinformowała telewizja Sky powołując się na rzecznika tego resortu. Utrudnienie wjazdu na brytyjskie terytorium to odpowiedź na budowę przez Gibraltar betonowej rafy przy granicy morskiej.

Powrót do miasta

Przez wiele lat to był standard każdej amerykańskiej rodziny - jednopoziomowy dom, ogródek, a wszystko wśród innych domków, gdzieś na przedmieściach. Dziś, starsi już mieszkańcy podmiejskich dzielnic rezygnują ze swoich domów na uboczu i przenoszą się do ruchliwych miast. Dlaczego?

Indie w wyścigu zbrojeń

Choć jedna czwarta mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, nie przeszkadza to rządzącym ścigać się z najbogatszymi. W sobotę testowali napęd atomowy dla swojej łodzi podwodnej, dwa dni później odbyły się testy nowego pocisku. Nie minęło kilka godzin, gdy zwodowali własny lotniskowiec. Indie w czołówce wyścigu zbrojeń.

Na północy bez zmian

Wyrok jest surowy, a sentencja enigmatyczna - mowa o zbrodniach przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Co kryje się za tym stwierdzeniem nie wie nikt, ale nie zmienia to faktu, że amerykański misjonarz musi spędzić w północnokoreańskim więzieniu 15 lat.

Spontaniczny samozapłon

Pierwszy raz ucierpiał, gdy miał zaledwie dziewięć dni. A gdy w ciągu kolejnych tygodni jeszcze trzy razy potrzebował natychmiastowej pomocy, mieszkańcy wioski, z której pochodzi, uznali, że krzywdzi go matka i wykluczyli ją ze wspólnoty. Trzymiesięczny chłopiec trafił do indyjskiego szpitala. Dopiero tam orzeczono, że cierpi na niezwykle rzadką chorobę określaną jako "spontaniczny samozapłon".

Zniszczony fresk z Jezusem zarabia krocie

81-letnia samozwańcza konserwatorka zabytków, która rok temu nieudolnie poddała renowacji fresk "Ecce Homo", przyniosła swojemu miastu nie tylko sławę, ale również pieniądze. Jej dzieło wciąż przyciąga turystów, którzy na żywo zobaczyć chcą "hit internetu". W ciągu roku malowidło obejrzało 40 tys. osób, a zysk z biletów wyniósł 50 tys. euro.

Nowy sojusznik zbroi syryjskich powstańców? Widziano statki

Syryjscy rebelianci, rozczarowani brakiem wsparcia ze strony Zachodu, znaleźli nowego sojusznika w walce z reżimem prezydenta Asada: Sudan - pisze "New York Times". To kraj objęty embargiem na transport broni i utrzymujący ścisłe kontakty z sojusznikiem Syrii - Iranem.

Powstał Koncern Kałasznikowa. Zakłady Iżmasz zmieniają nazwę

Rosyjska fabryka broni Iżmasz, która produkuje najsłynniejszy karabin na świecie - kałasznikow, będzie od teraz nosić nazwę Koncernu Kałasznikowa - podała firma we wtorkowym komunikacie. Wkrótce holding ma wchłonąć także kilka innych zakładów produkujących broń.

Merkel nauczycielką. Lekcja na rocznicę budowy muru berlińskiego

Kanclerz Angela Merkel na jeden dzień została nauczycielką historii. Lekcję z okazji 52. rocznicy budowy muru berlińskiego poprowadziła we wtorek w gimnazjum w dzielnicy Berlina Prenzlauer Berg. Mówiła m.in. o tragicznych skutkach podziału miasta dla jego mieszkańców.

Cyberatak hakerów na stronę dalajlamy

Chińskojęzyczna strona internetowa tybetańskiego rządu na uchodźstwie, którego duchowym przywódcą jest Dalajlama XIV, została zaatakowana przez hakerów i zainfekowana wirusami - poinformowała firma zajmująca się bezpieczeństwem informatycznym Kaspersky Lab.

Rozmowy wiszą na włosku? Izrael zgadza się na nowe osiedla

Dzień przed wznowieniem izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych Jerozolima zgodziła się na budowę 942 nowych lokali mieszkalnych we wschodniej części miasta, na obszarze zaanektowanym przez Izrael. - Ta ekspansja może doprowadzić do załamania negocjacji - ostrzegają Palestyńczycy.

Dymisja przyjęta. Czechy znów nie mają rządu

Prezydent Czech Milosz Zeman przyjął dymisję rządu premiera Jirziego Rusnoka, po tym jak rząd w zeszłym tygodniu nie uzyskał wotum zaufania w parlamencie. Izba Poselska, niższa izba parlamentu, zagłosuje w przyszłym tygodniu ws. samorozwiązania.

Urodziła dziecko na pokładzie samolotu

39-letnia pasażerka z Maroka urodziła chłopca na pokładzie samolotu linii lotniczych Royal Air Maroc w czasie lotu z Casablanki do Bolonii, we Włoszech - poinformowała we wtorek marokańska agencja prasowa MAP.

Najwyższy mieszkalny wieżowiec Europy. "Symbol niekompetencji i nieudolności"

Budowany w hiszpańskim Benidormie wieżowiec InTempo miał być symbolem ery wielkiego budownictwa w Hiszpanii. Opisywany jako najwyższy budynek mieszkalny w Unii Europejskiej stał się jednak symbolem niekompetencji i porażki deweloperów - pisze "El Pais". W wieżowcu, w którym najtańsze mieszkanie kosztuje 350 tys. euro "zapomniano" m.in. zamontować dodatkowe szyby dla wind.