Konina zamiast wołowiny. Teraz w Niemczech

Skandal z koniną deklarowaną jako wołowina dotarł do Niemiec. Sieć handlowa Real wycofała w środę z rynku mrożone lasagne w związku z wykryciem w pojedynczych próbkach tej potrawy koniny. Wcześniej mylne etykiety pojawiły się w Wielkiej Brytanii i Francji.

Kard. Scola coraz wyraźniejszym faworytem przed konklawe

Przed konklawe, które po abdykacji Benedykta XVI rozpocznie się najwcześniej 15 marca, panują głębokie podziały wśród kardynałów-elektorów - piszą włoskie media. Jednocześnie, jak się zauważa, coraz wyraźniejszym faworytem wydaje się arcybiskup Mediolanu kardynał Angelo Scola.

Iran: w "kilku kwestiach" jest porozumienie z MAEA

Iran i ONZ-owska Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej porozumiały się "w kilku kwestiach" podczas prowadzonych w Teheranie rozmów i będą kontynuować negocjacje - oświadczył w środę przedstawiciel Iranu przy MAEA Ali Asgar Soltanie.

Turcja chce zwiększenia wolności słowa. Idą zmiany?

Turcja liberalizuje przepisy dotyczące wolności słowa. Chce zawęzić m.in. definicję propagandy terrorystycznej. Projekt nowelizacji kodeksu karnego został przedstawiony premierowi i jeszcze w lutym ma trafić do parlamentu. - To krok w kierunku dostosowania prawa tureckiego do wymogów UE w sferze wolności słowa - oceniła agencja Reutera.

Po skandalu z koniną będą obowiązkowe testy DNA?

Będą obowiązkowe badania DNA mięsa wprowadzanego na rynek? Chcą tego ministrowie rolnictwa Wielkiej Brytanii i Irlandii po skandalu z koniną, która pojawiła się w hamburgerach jako wołowina. W środę w tej sprawie w Brukseli rozmawiali przedstawiciele krajów, które doświadczyly ostatnio problemów z mięsem.

Deputowani opozycji siłą wyprowadzeni z sądu. Interweniowali komandosi

Opozycyjni deputowani, którzy chcieli uczestniczyć w przesłuchaniu byłej premier Julii Tymoszenko w Kijowie, zostali siłą wyprowadzeni z sali sądowej przez milicję. Próba zakończyła się bójką i interwencją komandosów formacji specjalnej Berkut. Tymoszenko podejrzana jest o zlecenie zabójstwa.

Najbrzydsza kobieta świata pochowana po 150 latach

Julia Pastrana, znana jako "kobieta-małpa" i "najbrzydsza kobieta świata" została pochowana w Meksyku 150 lat po śmierci. Przez ponad wiek jej zabalsamowane ciało pokazywane było jako kuriozum na wystawie w Norwegii.

Kate "z brzuszkiem" na okładkach we Włoszech i Australii

Australijski magazyn "Woman's Day" kupił zdjęcia ciężarnej księżnej Kate, które ukazały się w środę w plotkarskim piśmie "Chi" we Włoszech. Na fotografiach widać Kate z wyraźnym brzuszkiem, przechadzającą się po plaży w skąpym bikini. Dwór św. Jakuba, który pełni rolę sekretariatu książęcej pary, potępił decyzję gazety o publikacji, uznając zdjęcia za naruszenie prywatności księżnej.

Rosja: Trybunał nie może orzekać ws. Katynia

Rosyjskie śledztwo katyńskie nie może podlegać ocenie Trybunału Praw Człowieka - oświadczył na rozprawie w sprawie skargi katyńskiej rząd Rosji. Tymczasem polscy prawnicy i MSZ dowodzili, że są nowe, istotne przesłanki do badania przez Trybunał śledztwa Rosji.

Kraj głoduje, a wielki pomnik dyktatora dostaje nową kurtkę

Korea Północna po cichu zmodyfikowała wielki pomnik poprzedniego dyktatora kraju Kim Dzong Ila. Postawiony zaledwie dziewięć miesięcy temu monument w centrum Phenianu dostał nową kurtkę. Zamiast prostego płaszcza pojawiła się zwyczajowa zgrzebna kurteczka, w której dyktator występował podczas niezliczonych "gospodarskich wizyt".

Rosja kontynuuje dostawy broni do Syrii

Szef państwowej firmy Rosoboroneksport Anatolij Isajkin stwierdził, że Moskwa kontynuuje dostawy swojej broni do Syrii. Zaznaczył, że ONZ formalnie nie zabroniło sprzedawania uzbrojenia do tego kraju ogarniętego krwawą wojną domową.

Minister przeprosił Polskę, krytykują go w kraju

Prezydent Litwy skrytykowała szefa litewskiej dyplomacji, który w Warszawie przeprosił za to, że litewski parlament w 2010 roku nie poparł ustawy o pisowni polskich nazwisk. - W imieniu państwa oświadczenia mogą składać jedynie wybrani przez naród przedstawiciele, a nie mianowani urzędnicy - powiedziała Dalia Grybauskaite.

Benedykt XVI: módlcie się za nowego papieża

Módlcie się za mnie i za przyszłego papieża. Bóg nas poprowadzi - powiedział Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w Watykanie, odnosząc się do swojej rezygnacji. Papież pokazał się publicznie po raz pierwszy od jej ogłoszenia. Podziękował wiernym za modlitwy, ci przywitali go gromkimi brawami.

Koniec wielkiej obławy? W zgliszczach budynku znaleziono zwłoki

W zgliszczach domku letniskowego w górach Kalifornii, w którym ukrywał się podejrzany o zabójstwa były policjant Christopher Dorner, natrafiono na spalone zwłoki. Policja nie jest jeszcze w stanie stwierdzić, czy to szczątki b. funkcjonariusza. Od niemal tygodnia trwała wielka obława na Dornera, podczas której doszło do kilku strzelanin i zginęło dwóch policjantów.

Środa Popielcowa. Oczekiwanie na Benedykta XVI

W Watykanie oczekiwanie na oficjane uroczystości związane z przypadającą dziś Środą Popielcową. Będzie to ostatnia okazja, gdy ustepujący papież Benedykt XVI pojawi się przed tłumami wiernych podczas dużego wydarzenia. W ostanim dniu lutego opuści zajmowane stanowisko.

Chuck Hagel z poparciem od senackiej komisji sił zbrojnych

Głosami demokratów nominowany na ministra obrony były republikański senator Chuck Hagel uzyskał we wtorek poparcie senackiej komisji sił zbrojnych, mimo opozycji republikanów, którzy są zdania, że Hagel będzie prowadził miękką politykę zagraniczną.

Pentagon zapewnia: Tarcza antyrakietowa w Polsce będzie

Elementy tarczy antyrakietowej znajdą się w Polsce zgodnie z planami - zapewniła w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN zastępca sekretarza obrony USA. Kilka dni temu agencja Associated Press informowała, że Pentagon może zrezygnować z tarczy.