Europarlament oblany mlekiem

W Brukseli protestowało kilka tysięcy producentów mleka. Swój sprzeciw wobec niskim cenom skupu wyrazili oryginalnie. Budynek Parlamentu Europejskiego oblali mlekiem.

Jest zgoda państw strefy euro. Będzie pomoc dla Grecji

Redukcja długu publicznego Grecji o 40 mld euro, do poziomu 124 proc. PKB do 2020 r., a także wypłata łącznie ok. 44 mld euro pomocy - oto główne postanowienia zakończonego we wtorek nad ranem spotkania ministrów finansów strefy euro i MFW. - Z wielką radością przyjmuję porozumienie - oświadczył szef EBC Mario Draghi.

"Wielki sukces" Iranu to fotomontaż. Dron ściągnięto od Japończyków

Na początku listopada irańskie władze ogłosiły swój "wielki sukces" w dziedzinie budowy samolotów bezzałogowych. Pokazano zdjęcie maszyny, która miała być "pierwszym na świecie" dronem pionowego startu i lądowania. Internauci wyśledzili, że to lekko wyretuszowane zdjęcie japońskiej maszyny.

91-letni nazista przed sądem za zastrzelenie partyzanta

Niemiecka prokuratura oskarżyła byłego funkcjonariusza nazistowskiej służby bezpieczeństwa (SD) o zamordowanie członka holenderskiego ruchu oporu. - To dowód na to, że postawienie nazistowskich zbrodniarzy wojennych przed sądem jest ciągle możliwe - powiedział Efraim Zuroff z Centrum Szymona Wiesenthala, komentując akt oskarżenia.

Naukowcy: Palenie powoduje "gnicie" mózgu

- Palenie prowadzi do "gnicia" mózgu - dowodzą brytyjscy naukowcy, których badania opisuje BBC. Jak argumentują, palacze powoli tracą pamięć, możliwości poznawcze i uczenia się.

ONZ szykuje cenzurę internetu? Głosowanie za kilka dni 

Szykuje się kolejna bitwa o wolność internetu - alarmują internauci na całym świecie. Chodzi o zmiany w traktacie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), jednej z agend ONZ. Część nowych propozycji dotyczy kontroli sieci, co może doprowadzić do faktycznej cenzury internetu. Konferencja, na której 193 kraje mają przyjąć dokument, odbędzie się za zamkniętymi drzwiami w grudniu w Dubaju. Polska zapowiedziała, że nie zgodzi się na przyjęcie kontrowersyjnych zapisów umowy.

Tajemniczy snajper strzela na autostradach. 100 tys. euro nagrody

Niemieckie władze czterokrotnie zwiększyły nagrodę za informacje, które umożliwiłyby ujęcie snajpera lub snajperów, którzy już czwarty rok ostrzeliwują samochody na autostradach. Do tej pory zanotowano około 700 ataków, w których została ranna jedna osoba.

Twórca "Latającego Rekina" zmarł w chwili swojego triumfu

W cieniu wielkiego propagandowego triumfu chińskiej armii czyli pierwszego lądowania myśliwca J-15 na pierwszym chińskim lotniskowcu, rozegrała się tragedia. Szef firmy Shengyang, produkującej nowy samolot, dostał zawału serca. Luo Yang zmarł na pokładzie.

Konfetti z tajnych dokumentów policji

Nowojorczycy zgromadzeni na paradzie z okazji Dnia Dziękczynienia, ku swojemu zdziwieniu, zostali obsypani konfetti zrobionym z dokumentów policyjnych. Na nie dość drobno pociętych kawałkach papieru można było odczytać niejawne informacje.

Azarow odejdzie? Kto za niego?

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zasugerował, że premier Mykoła Azarow opuści wkrótce stanowisko i przejdzie do pracy w parlamencie, dokąd trafił jako numer jeden z listy rządzącej Partii Regionów w październikowych wyborach.

Prezydent "otruty za pomocą czterech różnych substancji"

Badanie szczątków byłego prezydenta Turguta Ozala, uznawanego za twórcę współczesnej Turcji, wykazało, że został on otruty za pomocą czterech różnych toksycznych substancji - napisał w poniedziałek dziennik "Today's Zaman", powołując się na nieoficjalne źródła.

Facebook zablokowany. "Z przyczyn technicznych"

Władze Tadżykistanu zarządziły blokadę Facebooka, tłumacząc to przyczynami technicznymi. Eksperci od państw Azji Środkowej sądzą, że decyzja jest związana z coraz powszechniejszą krytyką władz na tym portalu społecznościowym.

Juppe nie dał rady, do akcji wkracza Sarkozy

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy będzie próbował uratować zagrożoną rozpadem prawicową Unię na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) - podały francuskie media. Dzień wcześniej z mediacji zrezygnował były premier i szef dyplomacji Alain Juppe.

"Katalonia odrzuca niepodległość"

Hiszpańska prasa pisze o porażce nacjonalistycznego projektu przywódcy Katalonii Artura Masa. W wyniku niedzielnych wyborów przewaga jego partii w regionalnym parlamencie zmalała.

Nie chcą być "obcymi agentami", proszą o pieniądze

Moskiewska Grupa Helsińska zwróciła się do potencjalnych rosyjskich darczyńców o pomoc finansową pozwalającą na dalsze funkcjonowanie tej najstarszej w Rosji organizacji pozarządowej. Grupa nie chce - na mocy nowej ustawy - zostać uznana za "obcego agenta".

Ukraiński wraca na cukierki. Minister-oligarcha się ugiął

Firma Roshen, jeden z największych producentów słodyczy na Ukrainie, ugięła się przed groźbą bojkotu jej wyrobów i obiecała, że przywróci na ich opakowaniu ukraińskie napisy, które niedawno zastąpiono rosyjskimi. Apel o bojkot rozpowszechniano w internecie.

Ehud Barak odchodzi z polityki

Izraelski minister obrony Ehud Barak zapowiedział, że po styczniowych wyborach do parlamentu odejdzie z politycznego życia.

W Afganistanie "zostanie 10 tys. Amerykanów"

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy chce pozostawić 10 tys. amerykańskich żołnierzy w Afganistanie po oficjalnym zakończeniu działań bojowych w tym kraju pod koniec 2014 roku - podał w niedzielę wieczorem dziennik "Wall Street Journal".

Pawlak krytycznie o polskich negocjacjach na szczycie UE

Waldemar Pawlak nie jest zadowolony z przebiegu negocjacji na unijnym szczycie. Według niego, wyjściowa pozycja Polski była znacznie osłabiona. - Trzeba grać szeroko, z otwartością podchodzić do tych, którzy mają kontakty z rządami innych krajów i pochodzą z innych opcji politycznych - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24.

"Cios w morale reżimu". Rebelianci zniszczyli śmigłowce

Syryjscy rebelianci zajęli w niedzielę bazę lotniczą sił rządowych na przedmieściach Damaszku, z której później się wycofali niszcząc kilka śmigłowców i zabierając amunicję - poinformowały źródła związane z opozycją.