Rok 1943. Barokowy obraz śląskiego malarza, Michaela Willmanna, zwanego "śląskim Rembrandtem" zostaje wyjęty z ołtarza kościoła w Lubiążu. W wojennej zawierusze obraz trafia do jednego z warszawskich kościołów. I tu ślad się urywa. Teraz inicjatorzy Szlaku Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Willmanna postanowili odnaleźć zaginione dzieło. Liczą też na pomoc naszych internautów.

Okoliczności wypadku Cessny 172, która rozbiła się w Krakowie, zacznie badać w poniedziałek Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Swoje śledztwo wszczęła już krakowska prokuratura. Eksperci - we wstępnych opiniach - podkreślają, że samolot leciał ze zbyt małą prędkością i mógł być przeciążony.

Cysterna z benzyną wpadła do rowu w miejscowości Łążek między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim. Po wypadku całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 15 na 332 kilometrze. Doszło do wycieku paliwa, strażacy ewakuowali okolicznych mieszkańców. O zdarzeniu poinformował nas internauta Marcin na skrzynkę Kontakt TVN24.

Troje lekarzy ze szpitala krakowskiego aresztu śledczego odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków i nieumyślne doprowadzenie do śmierci rumuńskiego aresztanta. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Czteroletnia dziewczynka walczy w szpitalu o życie po tym, jak kuchennym nożem dźgnęła ją własna matka. Częstochowscy policjanci zatrzymali już 33-letnią kobietę.

Romana Giertycha i Pawła Piskorskiego dzielą diametralnie odmienne poglądy, łączy obecna pozycja w polityce, a raczej jej brak. Obaj znaleźli się na marginesie a poparcie dla ich partii waha się w granicach 1 procenta. O czym rozmawiali na spotkanie w warszawskiej cukierni?

Salmonella, żółtaczka a nawet HIV. Zdaniem emerytowanego policjanta, właśnie takie choroby mogli przywlec ze sobą policjanci, którzy przeszukiwali jego dom. Na wszelki wypadek nie wpuścił ich do swojej toalety oraz złożył skargę. Według Wojciecha B., policjanci zbyt rzadko używają rękawiczek. O sprawie pisze "Głos Szczeciński".

Już za rok wybory samorządowe w miastach i gminach mają się odbyć w jednomandatowych okręgach wyborczych. Platforma pracuje nad już nową ordynacją - pisze w "Rzeczpospolita".

Najchętniej oglądamy telewizję, lubimy też spędzić trochę czasu z rodziną i na zakupach - oto trzy czynności, które sprawiają największą przyjemność Polakom. Takie wyniki przynosi sondaż IQS & Quant Group - informuje "Rzeczpospolita".

Jak się bronić przed nieuczciwymi umowami, dodatkowymi opłatami albo zawziętymi wykładowcami - szkolenia z tego zakresu przewiduje projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym pisze "Metro". Zajęcia miałby przeprowadzić np. samorząd studencki.

Przepisy antykorupcyjne miały powstać błyskawicznie. Okazuje się jednak, że pakiet ustaw zakazujący politykom prowadzenia własnego biznesu wejdzie pod obrady Sejmu dopiero po wakacjach - donosi "Dziennik" Powód? Ekspertyzy prawne, które właśnie wpłynęły do Sejmu.

Ponad 27,5 miliona złotych strat - tyle wynoszą straty po powodzi w woj. dolnośląskim według wstępnych szacunków. Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, poinformował w programie "24 Godziny", że największe zniszczenia są na Bystrzycy - 15 mln złotych.

Jedna osoba nie żyje, a trzy - w tym dwie ciężko - zostały ranne w wypadku awionetki Cessna 172, która w niedzielę spadła na drzewa w Parku 1000-lecia na osiedlu Oświecenia w Krakowie. Samolot jest doszczętnie spalony. Do wypadku doszło w momencie, kiedy awionetka odlatywała do Warszawy.

To nie groźne bakterie coli, tylko niedbalstwo pracownika wodociągów, który wpuścił bakterie do pobieranych próbek. Tak powiatowy inspektor sanitarny dementuje informację "Głosu Szczecińskiego", jakoby mieszkańcy Świnoujścia mieliby być narażeni na zanieczyszczoną wodę. - Nie ma bakterii coli w wodociągach w Świnoujściu - zapewnił lokalną "Gazetę Wyborczą" Zbigniew Kolanek.

Zwęglone ciało znaleźli policjanci w samochodzie, który z nieustalonych przyczyn rozbił się na drzewie przy drodze z Milejewa do Majewa w okolicach Elbląga. Funkcjonariusze sprawdzą tożsamość ofiary i wyjaśniają okoliczności wypadku.

Żołnierze i strażacy wciąż walczą ze skutkami ulewnych deszczy na południu Polski. Pod Kaniowem doszło do poważnego rozmiękczenia wału przeciwpowodziowego. W Lewinie Brzeskim (Opolskie) nie udało się zlikwidować zatoru pod mostem. Najtrudniejsza sytuacja jest w Kotlinie Kłodzkiej. Wszystko to efekt ostatnich gwałtownych opadów na południu Polski.

Otwarcie zawodów prawniczych i archiwów IPN, kastracja pedefilów oraz odebranie przywilejów emerytalnych byłym esbekom chce umożliwić PiS poprzez nowelizację konstytucji. Projektem opozycji zajmie się we wtorek Sejm

W Poznaniu rozpoczęła się piąta edycja Grand Turismo Polonia. Wśród niezwykłych pojazdów są między innymi Lamborghini, Ferrari, Porsche i Dodge Viper. Impreza w Poznaniu potrwa 4 dni. Do Polski zjechali fani motoryzacji z całego świata.

- Od środy pogoda powinna się poprawić, ale do wtorku wciąż burzowo - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ponownie od deszczu ucierpią głównie dolnośląskie, śląskie, opolskie, łódzkie i wielkopolskie.