Paweł Piskorski, który zasiadł w lutym za sterami Stronnictwa Demokratycznego, zyskał w Sejmie nowych sojuszników. Jak wynika z informacji TVN24, Marian Filar, Bogdan Lis i Jan Widacki (politycy zrzeszeni w Demokratycznym Kole Poselskim), zmienią nazwę swojej sejmowej frakcji na Stronnictwo Demokratyczne.

Andrzej Olechowski wysłał list do Donalda Tuska, w którym tłumaczy powody swego odejścia z partii. "W tej partii nie podołam swojemu wyzwaniu" - napisał Olechowski. Jak dowiedziała się TVN24, jeden z niegdysiejszych "trzech tenorów" będzie teraz wspierał projekt Pawła Piskorskiego.

Piorun raził turystkę w polskich Tatrach. Na pomoc kobiecie przyleciał śmigłowiec TOPR, który przetransportował ją, do czekającej w Zakopanem, karetki pogotowia. Poszkodowana trafiła już do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To kolejny dzień, kiedy burze i obfite opady deszczu atakują Jelenią Górą (woj. dolnośląskie) i okolice. Internauci na platformę Kontakt TVN24 wysyłają nam zdjęcia i filmy zalanych ulic.

W mieszkaniu 21-letniego miłośnika militariów z Kielc policjanci znaleźli: ręczną wyrzutnię rakiet, miny przeciwczołgowe i sporo amunicji. Kielczanin wpadł, bo za pośrednictwem internetu zaopatrywał się u handlarza nielegalnymi militariami. Za swoją pasję stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

- Konfrontacja powinna być odłożona, ale szkoda, że zaważyły o tym względy formalno-prawne. Strata czasu. Mogłem być dziś z rodziną - mówił po przerwanej konfrontacji w Sejmie Janusz Kaczmarek. Jerzy Engelking bronił się, że ma prawo zaznajomić się z protokołem ze swoich zeznań, który liczy, bagatela, ponad 200 stron.

Kilka dni temu najbardziej poszkodowanym podczas gwałtownych burz rząd obiecał wypłatę do 6 tys. złotych. Ta suma natychmiast wywołała oburzenie wśród powodzian i zarzut, że to zbyt mało. - Zdajemy sobie sprawę, że te 6 tys. to pomoc doraźna, ale to nie jest kropla w morzu - tłumaczy premier Donald Tusk.

Kolejny dzień problemów na warszawskich dworcach. Tym razem poranny ruch sparaliżowały zepsute dwa rozjazdy. Pociągi z kierunku wschodniego utknęły w tunelu. Kilkuset pasażerów spiesząc się do pracy opuściło wagon i tunelem zmierzało do następnej stacji.

Sąd zakazał jej gry na klarnecie w domu, ale studentka Akademii Muzycznej z Gdańska nie ustąpiła. Dziewczyna odwołała się od wyroku. Sąd zdecydował zatem o powołaniu biegłego, który zbada, czy dźwięk klarnetu przekracza polskie normy i może być uciążliwy dla sąsiadów.

Kolejny tragiczny wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę. 25-latek zabił idącą chodnikiem kobietę. Sprawca wypadku próbował uciec, ale szybka akcja katowickiej policji udaremniła jego zamiary.

To miał być kulminacyjny moment obrad sejmowej komisji do spraw nacisków i przecieków: konfrontacja byłego zastępcy prokuratora generalnego Jerzego Engelkinga z byłym szefem MSWiA Januszem Kaczmarkiem. Przesłuchanie przypominało jednak kabaret. Pierwsze 20 minut trwała kłótnia między posłami. Potem pytania padały głównie do... ekspertów. W końcu, po kilku wnioskach formalnych obrady komisji zostały przerwane, bo prokurator Engelking nie podpisał protokołów ze swoich zeznań, a dokument z wczorajszego przesłuchania jeszcze nie powstał. Za organizację prac komisji odpowiada Sebastian Karpiniuk, przewodniczący komisji.

Ponad 80 tys. złotych zapłaci Skarb Państwa Marcinowi Tylickiemu za bezzasadne aresztowanie. W 2005 roku mężczyzna został zatrzymany przez ABW pod zarzutem "gotowości współpracy" z rosyjskim wywiadem. O wypłacie odszkodowania orzekł nieprawomocnie Sąd Okręgowy w Warszawie.

Śledczy badający sprawę "afery przeciekowej" zmierzają do umorzenia postępowania - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Prokuratorom nie udało się bowiem wytropić źródła słynnego przecieku z akcji CBA - nie ma więc komu przedstawić zarzutów. Marszałek Sejmu: - Umorzenie śledztwa to pobożne życzenia.

Trafiła do Polski 10 lat temu, a teraz wielu nie wyobraża sobie bez niej życia - mowa o tak pożądanej podczas upałów klimatyzacji. Reporter TVN24 sprawdził, jak wpływa na nasze zdrowie i okazało się, że oprócz schłodzenia organizmu, może zrobić dużo... złego.

Sporu posłów Mularczyka i Karpiniuka o prace komisji ds. nacisków ciąg dalszy. - Z przyjemnością odszedłbym z tej komisji, ale poseł Karpiuniuk tylko na to czeka, bo wtedy mógłby kreować swój nieprawdziwy obraz wydarzeń - twierdzi Arkadiusz Mularczyk (PiS). Z formy przesłuchań nie jest dumny również jej przewodniczący, Sebastian Karpiniuk (PO). W skali 1 na 10 daje jej tylko jeden punkt. Za to meritum bez wahania ocenia na 10 punktów.

Po wczorajszej awarii w tunelu średnicowym, warszawską kolej nadal dręczą problemy. Zepsute rozjazdy przyczyną kolejowego zatoru na całej linii średnicowej. Pociągi z kierunku wschodniego utknęły w tunelu. Pasażerowie szli nim na piechotę. Wcześniej pociąg SKM zepsuł się w Ursusie. Pociągi z zachodu nie dojeżdżają do centrum miasta. - Wszystkie pociągi podmiejskie mają opóźnienia - przyznał Jan Telecki z PKP PLK.

Gwałtowna burza w środę po południu sparaliżowała Gdańsk, Gdynię oraz Białystok. Mieszkańcy tych miast wraz ze strażą pożarną nadal usuwają skutki nawałnic. W sprzątanie po ulewie zaangażowanych jest ponad 8 tys. strażaków, którzy interweniowali już 1600 razy. - Przeraża mnie zachowanie naszych obywateli. Niekiedy powodują jeszcze większe straty i utrudnienia dla służb ratowniczych - mówi rzecznik PSP Paweł Frątczak.

Telewizor zamiast obrazu Matki Boskiej, a cała reszta - jak w tradycyjnej kapliczce. Taki nietypowy obiekt pojawił się przy ul. Filtrowej. A razem z nim - chętni do modlitwy. Instalacja Rafała Betlejewskiego zaczęła żyć własnym życiem.

Placebo, Moby, The Prodigy, Kings of Leon, Arctic Monkeys, Gossip, Duffy. Oprócz nich kilkudziesięciu innych wykonawców, którzy w ciągu czterech dni zagrają na sześciu scenach ustawionych na lotnisku w gdyńskich Babich Dołach. Już po raz ósmy, tym razem aż na cztery dni, festiwal Open’er stanie się europejskim centrum muzyki.