16 trumien ze szczątkami żołnierzy białoruskich poległych podczas II wojny światowej pochowano na cmentarzu wojskowym w Hajnówce na Podlasiu. W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy i zaproszeni goście wśród nich dyplomaci z Białorusi. Informację o uroczystości wraz ze zdjęciami otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24 od internauty Eugeniusza.

Do niecodziennego incydentu doszło podczas XI Pielgrzymki Młodych Słuchaczy Radia Maryja w Częstochowie. Jak twierdzi Rafał Maszkowski - bloger krytykujący w internecie rozgłośnię - został podczas pielgrzymki zaatakowany przez redemptorystę o. Piotra Andrukiewicza. Maszkowski przyjechał tam z ulotkami, z których wynika, że Radio Maryja kłamie.

Tragiczny wypadek w Mosktach w pobliżu Świebodzina (Lubuskie). Volkswagen zderzył się czołowo z ciężarowym mercedesem. Na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego. Trasa krajowa nr 2 (Poznań - Świecko) jest w tym miejscu całkowicie zablokowana.

Danuta Huebner chce, żeby w przyszłości Komisja Europejska składała się z posłów do Parlamentu Europejskiego. Komisarz powiedziała w niedzielę, że projekt taki mogłaby zgłosić Polska.

Już od poniedzialku każdy, kto będzie składał wniosek o wydanie paszportu do wymaganych dokumentów będzie musiał dołączyć odciski dwóch palców. Zapis odcisków wraz ze skanem zdjęcia twarzy umieszczany będzie we wszystkich nowo wydanych paszportach. MSWiA zapewnia, że cena paszportu i czas oczekiwania na dokument nie ulegnie zmianie.

Pies pogryzł dziewczynkę tak dotkliwie, że dziecko w stanie ciężkim zostało odwiezione helikopterem do szpitala. Do tego wypadku doszło w jednej ze wsi w gminie Nowe Miasto Lubawskie w województwie warmińsko-mazurskim.

- Teka komisarza ds. przemysłu nie jest już priorytetem rządu. To drugi wybór - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" przyszły polski komisarz Janusz Lewandowski. Ale rzecznik rządu wypowiedź koryguje, choć nie chce odpowiedzieć wprost, która teka jest dziś najważniejsza. - Nie ma prostych odpowiedzi na trudne pytania - zaznacza.

Jeżeli Platforma utrzyma zapis, który nie daje mediom publicznym gwarancji stałych wpływów z budżetu państwa, SLD nie będzie dłużej popierało projektu nowej ustawy medialnej - zapowiada SLD. - A jeśli prezydent złoży weto, to my je poprzemy - mówi Ryszard Kalisz. Politycy Platformy próbują chłodzić nastroje i powtarzają, że "to tylko drobna kwestia".

Do koszalińskiego szpitala trafiło dziecko, u którego lekarze stwierdzili objawy sepsy. Półtoraroczna dziewczynka została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Jej stan jest ciężki, ale stabilny.

- Mogę obiecać zainteresowanie prezydenta sprawą wyroku za lincz we Włodowie – mówił w TVN24 Władysław Stasiak, wiceszef Kancelarii Prezydenta. Zastrzegł, że nie można przesądzać, czy prezydent ułaskawi skazanych mężczyzn.

Wyeliminować mniej zdolnych, ale za to "obrotnych" studentów i zaoszczędzone na nich pieniądze dać tym ośrodkom, które rzeczywiście na to zasługują - to według Barbary Kudryckiej główne wartości jakie płyną z przygotowywanej nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. Minister szczerze przyznaje, że nie wie, ile kosztowała jej edukacja - sama za swoje studia płacić nie musiała.

9 września Janusz Palikot stanie w sali rozpraw naprzeciwko wydawcy i redaktora naczelnego "Dziennika". Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył właśnie - wyjątkowo szybki - termin rozpoczęcia dwóch procesów, w których poseł PO domaga się przeprosin i wpłaty 10 milionów złotych na cel dobroczynny. Pozwy Janusza Palikota wpłynęły do sądu w początku czerwca.

Groźny wypadek w Krośnicy w województwie woj. opolskim. Bawiący się na podwórku pięciolatek samodzielnie uruchomił traktor. Maszyna ruszyła i staranowało jego matkę.

Wakacje już się zaczęły, a specjalnie na nie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała niespodziankę. Urząd przeprowadził kontrolę na drogach z misją wyeliminowania drogowych absurdów. Na pomoc pospieszyli internauci, którzy nadesłali zdjęcia kuriozalnych znaków na skrzynkę Kontakt TVN24.

Wakacje to dla najmłodszych czas przygód. A jak przygoda, to najlepiej pod namiotem. Problem w tym, że przygotowanie dziecka do takiego letniej wyprawy może nas sporo kosztować. Dlatego chcąc ułatwić rodzicom zadanie postanowiliśmy sprawdzi, co warto kupić i za ile.

- Ziobro kreuje się na demiurga, który może interpretować prawo - tak Julia Pitera (PO) oceniła apel byłego ministra sprawiedliwości ws. ułaskawienia sprawców linczu we Włodowie. - Ja pod tym apelem się podpisuję - ripostowała Elżbieta Jakubiak z PiS.

- To był bardzo groźny bandyta, a oni mieli pod opieką matki, dzieci i żony – mówił w programie „24 godziny” Zbigniew Ziobro o mężczyznach skazanych na cztery lata więzienia za lincz we Włodowie. Były minister sprawiedliwości powiedział, że "jest człowiekiem konsekwentnym" i dlatego w poniedziałek zwróci się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z prośbą o rozpatrzenie możliwości ułaskawienia skazanych.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o trzech nowych zachorowania na nową grypę w Polsce. Od początku pandemii w Polsce odnotowano łącznie dziesięć przypadków choroby - to stosunkowo niewiele na tle innych krajów.

Współczesny sejf bankowy, stos sztab złota, unikatowe zbiory monet i banknotów, kolekcja zabytkowych skarbonek i pokazy straży bankowej konwojującej pieniądze. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości podczas Dni Otwartych NBP w Warszawie.