Zbigniew Bokiewicz, znany w polskim i brytyjskim świecie filatelistów kolekcjoner znaczków, który poinformował Muzeum Powstania Warszawskiego o aukcji w Duesseldorfie, ma zastrzeżenia co do autentyczności ok. 20 proc. kolekcji. Oprócz tego cenę zbioru uważa za zawyżoną.

- Tego się właśnie obawiałem: że przy 460 osobach utrzymanie tajemnicy będzie fikcją - skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ujawnienie przez "Rzeczpospolitą" stenogramu jego tajnego wystąpienia w Sejmie na temat podsłuchów. Fakt ten źle ocenia również opozycja. Według Wojciecha Olejniczaka (LiD), nagrania mógł dokonać któryś z posłów.

Kilkudziesięciu mieszkańców Wejherowa zebrało się w sobotę w centrum miasta, by manifestować za lub przeciwko przeniesieniu... czołgu. Pojazd jako pomnik od lat stoi przy głównej ulicy Wejherowa.

Pożar w centrum Szczecina na szczęście bez ofiar. Strażakom udało się błyskawicznie opanować płomienie. Film przesłała nam Agnieszka Chrostek.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski zapowiada zmiany w prawie umożliwiające muzeom szybki zakup dóbr kultury pojawiających się na światowych aukcjach. Jak sam mówi, był zaskoczony, że takiej możliwości obecnie nie ma.

Pobicia i zabójstwa opozycjonistów, tłamszenie manifestacji i brak dostępu do mediów partii opozycyjnych - tak, zdaniem publicystki Krystyny Kurczab-Redlich, wygląda "demokracja" w Rosji. - To dyktatura - ocenia. Tadeusz Iwiński (LiD) nie kwestionuje problemu zwalczania opozycji, ale - według niego - to jedynie przejaw "niedojrzałości rosyjskiej demokracji".

O zawieszenie na kołku wyczerpującej rywalizacji wewnątrz kierownictwa Sojuszu zaapelował podczas rady krajowej SLD Jerzy Szmajdziński. Rywalizują Wojciech Olejniczak, szef SLD i sekretarz generalny partii Grzegorz Napieralski. W czerwcu kongres, który wybierze władze SLD.

- Chyba nie warto już mówić o atmosferze. Warto patrzeć na konkretne polityczne efekty. Tych nie widzę - ocenił moskiewską wizytę premiera Donalda Tuska, były wiceszef polskiej dyplomacji Paweł Kowal. Ocieplenie uważa natomiast za jedyny sukces wizyty sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński.

Słow 'podsłuchy' w różnych przypadkach coraz częściej pojawiają się i w rozmowch polityków, i zwykłych ludzi. - Podsłuch można zainstalować wszędzie. Bardzo łatwo można podsłuchiwać telefony komórkowe - mówi i demonstruje w TVN24 specjalista w tej dziedzinie Damian Piróg.

Choć wczoraj zapewniał, że „nic nie zauważył”, dziś przyznaje, że „ma pewne podejrzenia" – poseł Jerzy Szmajdziński ujawnia w poranku TVN24, że jego mieszkanie mogło zostać przeszukane przez funkcjonariuszy ABW. Informacje o inwigilacji posła LiD w 2006 r. podało w piątek Radio Zet.

- Wolałabym startować w innych plebiscytach - powiedziała w TVN24 Joanna Mucha z PO, o której urodzie internauci rozpisywali się ostatnio i uznali za najpiękniejszą posłankę. Posłanka jest specjalistką w sprawach służby zdrowia i jej opinie będą miały wpływ na decyzje PO w tej dziedzinie.

Restauracje, bilety lotnicze, hotele - wszystko za ponad 35 tys. zł i ze służbowej karty kredytowej. Tyle w ciągu 13 miesięcy ministrowania wydał były szef resortu Radosław Sikorski - wylicza "Dziennik". Wydatki dotyczą okresu, gdy Sikorski był szefem resortu obrony w rządzie PiS.

Najwyższe władze państwowe negocjują w sprawie tarczy w Waszyngtonie i próbują łagodzić spór w Moskwie, tymczasem ponad połowa Polaków jest przeciwnych budowie bazy w naszym kraju - wynika z sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej".

Już wkrótce pod obrady rządu trafi projekt ustawy o kombatantach, który zdecydowanie rozszerzy pojęcie kombatanta oraz ofiary represji – donosi „Polska”. Po jego wejściu w życie o taki status będzie mogło się starać - według Ministerstwa Pracy - aż 60 tys. osób.

Donald Tusk zapowiedział, że w sierpniu dojdzie do rekonstrukcji rządu. Kto może obawiać się utraty stanowiska? Przede wszystkim szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, ale także Jolanta Fedak i Bogdan Klich - stwierdza "Rzeczpospolita".

Wizyta Donalda Tuska w Moskwie z pewnością nie zmieni naszego nastawienia do największego z naszych wschodnich sąsiadów - ocenia "Polska". Tymczasem Polacy boją się Moskwy. To najkrótsze podsumowanie wyników badań przeprowadzonych przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie „Polski”.

- Głos Radia Maryja jest bardzo ważnym głosem w Polsce, i nie tylko w Polsce. Jest to też głos bardzo potrzebny - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" o. Ryszard Bożek, nowy prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Za rok rozpocznie się kolejna rewolucja w polskim szkolnictwie. Nauczanie ogólne, na przykład lekcje historii, młodzież ma zakończyć już w pierwszej klasie liceum. Potem skoncentruje się na wybranych przedmiotach. Takich zmian chce minister edukacji Katarzyna Hall - ujawnia "Dziennik".

Poznańska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez CBA wobec byłej posłanki PO Beaty Sawickiej. - Wątki sprawy pani Sawickiej już są podjęte w postępowaniu głównym dotyczącym nieprawidłowości w działaniu CBA - tłumaczy minister Zbigniew Ćwiąkalski.

- PIS boi się tej komisji i boi się autorytetów, dlatego nie chce prof. Widackiego w komisji ds. nacisków - mówił Grzegorz Napieralski w "Magazynie 24 Godziny". - Widacki może nie być bezstronny i dlatego kwestionujemy jego udział - ripostował Arkadiusz Mularczyk z PiS.