Najkrótsza desygnacja premiera i najdłuższe expose. Apele o miłość i zaufanie - i nader szorstka przyjaźń z prezydentem. Regularne wysokie noty w rankingach społecznego zaufania, połączone ze zmasowaną falą protestów. W polityce zagranicznej wyraźny zwrot, ale bez spektakularnych sukcesów. „Wolni ludzie, tworzyć czas!” - tak Donald Tusk zakończył swoje pierwsze wystąpienie jako szef rządu. Co przez sto dni stworzył?

Do czterech razy sztuka - najwyższy czas żeby Wajda dostał tego Oscara - mówią Polacy. Z sondażu przeprowadzonego przez PBS DGA dla TVN24 wynika, że trzy czwarte z nas uważa, że "Katyń" zasłużył na statuetkę.

- Wyście mnie porównywali do Putina. Ale jeżeli w ogóle sięgać po taką analogię, to Putina przypomina Tusk, nie zaś ja - w ten sposób w "Newsweeku" Jarosław Kaczyński podsumowuje 100 dni rządów Platformy Obywatelskiej i PSL.

- Wy macie filozofię reprezentowania zdrowych, szczęśliwych i bogatych - zarzucał Platformie Obywatelskiej w Magazynie 24 Godziny polityk LiD Marek Borowski. Adam Szejnfeld z PO i jego koalicyjny partner z PSL Janusz Piechociński odrzucali te oskarżenia.

Populistyczne gesty w sprawie zawodowej armii i personalne wpadki w resorcie - to główne zarzuty pod adresem ministra obrony Bogdana Klicha, jakie wysunęli w "Magazynie 24 Godziny" byli szefowie MON Jerzy Szmajdziński i Aleksander Szczygło.

Strażacy płetwonurkowie z Augustowa i Suwałk wydobyli w sobotę wieczorem ciało płetwonurka z Warszawy, który zaginął podczas nurkowania w jeziorze Hańcza koło wsi Błaskowizna (Podlaskie).

Wyborcy dają partii premiera studniówkowy prezent. Poparcie dla Platformy Obywatelskiej znowu rośnie i gdyby wybory odbyły się dziś, dostałaby ponad dwa razy więcej głosów niż PiS - wynika z najnowszego sondażu SMG\KRC dla "Faktów" TVN.

I śmieszno, i straszno - śmiejemy się, ale jesteśmy bardzo zaniepokojeni o Polskę - mówił na konwencji PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem gabinet Donalda Tuska nie potrafi rządzić i wprowadza chaos. - Kiedy ten spektakl się skończy, wrócimy do budowy IV RP - zapowiedział prezes PiS.

- Słuchałam wystąpień polityków PiS, krytyki rządu Tuska i myślę, że oni uważają ludzi za frajerów, którzy nie wiedzą, co się w Polsce dzieje - powiedziała o konwencji PiS Julia Pitera z PO. Minister do spraw walki z korupcją została imiennie skrytykowana na warszawskiej konwencji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne odkryło, że Janusz Kaczmarek napisał nieprawdę w oświadczeniach majątkowych - donosi "Rzeczpospolita". Były minister spraw wewnętrznych miał zaniżyć swój przychód za lata 2004 i 2005 o 70 tysięcy złotych. Janusz Kaczmarek stanowczo zaprzecza stawianym zarzutom.

Nie zgodziliśmy się na emisję naszej piosenki "Donald marzy" na konwencji PiS - powiedział w TVN24 Łukasz Rybarski z Kabaretu pod Wyrwigroszem. - Nie podpisujemy się pod żadną partią i nie chcemy żeby naszą piosenką robiono sobie kampanię - dodał.

Podobno długość się nie liczy, ale warto wiedzieć, że polscy mężczyźni mają podobno jedne z najkrótszych członków w Europie. Tak przynajmniej wynika z raportu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Jeden z mieszkańców podtoruńskiej wsi budzi grozę wśród sąsiadów. Mężczyzna zaczął na swoim polu kopać groby, a na domu wymalował różne religijne hasła.

Polska jest traktowana jako pożyteczny, wiarygodny partner i sojusznik w NATO oraz Unii Europejskiej - zapewnia minister obrony Bogdan Klich. To kolejny szef resortu, który podsumowuje sto dni rządu Donalda Tuska.

TOK FM broni mniejszości i nieustannie wstydzi się za PiS. Radio Maryja straszy katastrofą i namawia do otwarcia portfeli - takie spostrzeżenia ma "Dziennik" po tygodniowym porównaniu programów obu stacji.

Połamane gałęzie, poprzewracane drzewa i nieprzejezdne drogi - to bilans nocnych wichur na zachodzie, w centrum kraju i na Podlasiu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Największe w Polsce obserwatorium astronomiczne w podtoruńskich Piwnicach może wkrótce stać się bezużyteczne. Powód? Drogowcy chcą przy nim zbudować szosę. A to uniemożliwi pracę radioteleskopu.

Kto nie chciałby stałej zniżki na tankowanie na stacjach benzynowych? Tylko mało kto taki rabat dostaje... Ale jak ujawnia "Gazeta Wyborcza", koncern Orlen planował dać zniżki... wszystkim członkom NSZZ "Solidarność" - i ich krewnym. Ostatecznie pomysł zablokowała rada nadzorcza spółki.

Amerykanie są gotowi do rozmów o modernizacji polskiej armii – informuje „Rzeczpospolita”. - To dobrze, ale czekamy na szczegóły – odpowiada rząd. To ważny element polsko-amerykańskich negocjacji dotyczących instalacji tarczy antyrakietowej.