Kiedy zmarł, miał zaledwie 33 lata. Widzowie "Faktów" TVN zapamiętali go przede wszystkim jako znakomitego dziennikarza. Przyjaciele, jako świetnego faceta. A wszyscy, jako silnego człowieka, który do końca nie poddał się chorobie.

- Jeszcze w tym tygodniu spotkam się z Mariuszem Kamińskim - zapowiadał Donald Tusk. -Szef CBA na razie nie otrzymał jeszcze zaproszenia od premiera - mówi szef gabinetu Kamińskiego, Tomasz Frątczak.

Prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo ws. okoliczności śmierci 16-letniej Oli, która zmarła na sepsę. Według bliskich dziewczyny, lekarze nie dopełnili swoich obowiązków. Sprawę bada także Główny Inspektor Sanitarny.

Polscy prokuratorzy pojadą do USA, by sprawdzić, czy istnieją jeszcze możliwości ekstradycji Edwarda Mazura - poinformował tvn24.pl prokurator krajowy Dariusz Barski.

Nowa minister zdrowia przyjrzy się liście leków refundowanych, ale jej nie zmieni. - Mamy na to za mało czasu - wyjaśniła w TVN24 Ewa Kopacz. Dodała, że trzeba wyjaśnić, jak niektóre preparaty znalazły się na liście, ale "to jest zadanie dla prokuratury, a nie dla niej".

Pewien młodzieniec spod Piotrkowa Trybunalskiego tak bardzo stęsknił się za kolegą z Białegostoku, że ukradł samochód, żeby się do niego dostać. Nic nadzwyczajnego, poza tym, że złodziej miał 12 lat, a auto ukradł własnemu ojcu.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał Europejski Nakaz Aresztowania Heleny Wolińskiej, oskarżanej o łamanie prawa stalinowskiej prokurator. O taką decyzję wnioskował IPN, upatrując w niej ostatnią szansę na pociągnięcie śledczej do odpowiedzialności.

"Słyszeliśmy, że aneks można kupić - no to go kupcie!" - tak Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta skomentował doniesienia "Dziennika" o rzekomym wycieku z aneksu do raportu o WSI. Prezydencki minister podkreślił, że dostęp do akt ma tylko prezydent.

Być może na grudniowy szczyt Unii pojadą premier Donald Tusk i prezydent Lech Kaczyński. - Nie jest to praktyka standardowa, ale nie będziemy kruszyć kopii o takie rzeczy. (...) Jeśli pan prezydent czuje potrzebę obecności na tym szczycie, to proszę bardzo - powiedział w radiowej "Trójce" Sławomir Nowak.

Sepsa była przyczyną śmierci 57-letniego lekarza, który zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. O życie walczy inny 21-letni pacjent tego szpitala, u którego stwierdzono tę chorobę.

Podczas exposé premiera Donalda Tuska w Sejmie nie będzie obecny prezydent Lech Kaczyński. W tym czasie głowa państwa będzie przebywać z wizytą w Gruzji - podaje gazeta.pl.

"Odpowiedzialność w biznesie" - z takim wykładem wystąpi przed pracownikami sieci supermarketów Carrefour były prezydent Lech Wałęsa. Ale według "Życia Warszawy", legenda Solidarności i szefostwo sieci różnią się co do jednego, ile taki występ kosztuje.

Zapytani Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie „Polski”.

Prawo i Sprawiedliwość planuje dać nowemu rządowi sto dni względnego spokoju - pisze "Dziennik". Do początku marca Jarosław Kaczyński rzadko będzie pojawiał się w mediach. - Musi odpocząć, by potem z nowymi siłami stanąć na czele antyrządowej artylerii - wyjaśnia gazecie jeden z jego współpracowników.

Władze kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska zapowiedziały publiczne dochodzenie w sprawie śmierci Polaka śmiertelnie porażonego paralizatorem elektrycznym przez kanadyjskich policjantów na lotnisku w Vancouverze 14 października.

Z najnowszego badań ankietowych wynika, że polskie nastolatki coraz mniej piją, rzadziej palą, nie tak chętnie sięgają po narkotyki - pisze "Rzeczpospolita". Dotąd było odwrotnie - za każdym razem wyniki ankiet były bardziej alarmistyczne.