W jednej z partii preparatu dla niemowląt - Nutramigenu - znaleziono liczne zanieczyszczenia. Główny Inspektor Farmaceutyczny o nieprawidłowości poinformował tylko na swojej stronie internetowej - donosi "Dziennik". Lekarze uważają to za skandal.

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim po raz drugi spróbuje rozpocząć proces byłego asystenta posła Stanisława Łyżwińskiego, jednocześnie radnego Samoobrony Jacka P. Mężczyzna jest oskarżony jest o nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży oraz o narażenie życia kobiety.

Konfrontacja III i IV RP, czyli przedwyborcza debata Aleksandra Kwaśniewskiego z Jarosławem Kaczyńskim upłynęła w gorącej atmosferze. Nie brakowało słownych docinek, ani słów krytyki - ale obserwatorzy nie wskazują zdecydowanego zwycięzcy.

- Uważam, że nie poszło źle - powiedział po debacie premier Jarosław Kaczyński. - Jestem wdzięczny, że mogliśmy zaprezentować swoje poglądy - mówił Aleksander Kwaśniewski.

Informacje w biuletynie IPN o dokumentach służby bezpieczeństwa dotyczących sędziów Trybunału Konstytucyjnego przedstawiono w sposób krzywdzący dla nich - stwierdza prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień w wywiadzie dla "Gazety Prawnej".

- Wygrał Kwaśniewski, był lepszy we wszystkim - oceniał debatę w "Magazynie 24 godziny" Ryszard Kalisz z SLD. - Jaki mistrz taki uczeń. Kłamał, mijał się z prawdą pan Aleksander, a teraz pan to robi - ripostował Tadeusz Cymański z PiS.

Socjolodzy i politolodzy wskazują raczej zwycięstwo premiera Kaczyńskiego, natomiast ekonomiści są zawiedzeni oboma adwersarzami. Pojawiają się też opinie, że prawdziwym zwycięzcą może okazać się Donald Tusk.

- Jestem człowiekiem od spotykania się i namawiam premiera na debatę – zapowiedział w programie TVN „Teraz My” Donald Tusk. Lider PO uznał starcie Jarosława Kaczyńskiego z Aleksandrem Kwaśniewskim za „nudne eliminacje słabych konkurentów”.

- Panie prezydencie, po pańskich ostatnich "gafach", Pan jako krytyk polityki zagranicznej jest niewiarygodny - mówił o Aleksandrze Kwaśniewskim premier Jarosław Kaczyński. W drugiej części debaty politycy dyskutowali o polityce zagranicznej Polski.

- Zapraszam na starcie gigantów i najważniejsze wydarzenie w kampanii – przywitał gości i widzów szef TVP Andrzej Urbański. Pierwszą część debaty, poświęconą sprawom gospodarczym i społecznym poprowadziła Joanna Wrześniewska-Zygier z TV Biznes.

Samoobrona - jako ostatnia partia - zarejestrowała listę wyborczą w Warszawie. Nie wiadomo jednak, czy to samo uda się zrobić z listą w Rzeszowie. Wcześniej Okręgowe Komisje Wyborcze w obu przypadkach wezwały partię do "usunięcia wad zgłoszenia".

Do TVP pierwszy przyjechał Aleksander Kwaśniewski. Potem przywitał swojego adwersarza Jarosława Kaczyńskiego. Obaj zajęli miejsca - były prezydent po lewej, premier po prawej stronie. Debata rusza o godzinie 20. Na pierwsze pytanie odpowie Kwaśniewski - tak zdecydowało losowanie podczas próby technicznej przed debatą. Transmisja m.in. w TVN24 i tvn24.pl.

Przez kilka godzin strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł w niedzielę w hurtowni surowców wtórnych w centrum Wrocławia. Pożar sfilmował internauta tvn24.pl Wojtek Proszewski.

Dyrektorzy szpitali twierdzą, że lekarze specjalnie przyjmowali pacjentów, by szpital był pełen, kiedy odejdą z pracy - stwierdził minister zdrowia Zbigniew Religa w "Magazynie 24 Godziny" TVN24. Lekarze zaprzeczają i podkreślają, że tylko oni są odpowiedzialni za zdrowie pacjenta.

- Koalicja z LiDem jest niemożliwa - to odpowiedź Tadeusza Cymańskiego (PiS) na propozycję Donalda Tuska utworzenia po wyborach ''wielkiej koalicji'' z PiS, LiD i PSL. Jego zdaniem lider PO chce odwrócić uwagę od debaty Kaczyński-Kwaśniewski.

W Warszawie złodziej ukradł samochód. Znajdowała się w nim pięcioletnia dziewczynka. Na szczęście sprawca szybko to zauważył i wysadził dziecko. Biuro prasowe stołecznej policji zapewnia, że dziecku nic się nie stało, a samochód został odzyskany.